Сладолед и сладоледни удоволствия - 2

  • 23 667
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Машините са два вида. Аз имам тази от ТСМ, струваше 35 лв. Но тя е прост модел, чашата се вади и се изстудява 24 часа в камера, сле това машинката само бърка сместа, докато се замрази. А тия скъпите по 180-200 , че и по-скъпи- сами замразяват, няма нужда да се охлажда в камерата нищо.

# 31
  • Мнения: 6 442
Да се похваля-днес вкусотията на Джиджи-Биджи беше на масата ми.  Sunglasses
Е,просто няма такъв сладолед  Crazy
Страхотен е.Не сложих нито бисквити,нито плодове,защото забравих да купя.
Излиза доста солидно количество,а вкусът-просто не може да се сравни с нищо  Crazy
А и го направих за 10 мин-5 да разбия жълтъците и 5 за течната сметана.  Hug
Благодаря!  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 3 816
Джемма, благодаря за информацията.  bouquet Ако някой види такива машинки, да свирка. Whistling В Техномаркет нямаха, проверих.

GrOzNoTo^_^PaTe , пусни снимка на сладоледчето, ако ти е възможно. Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 355
GrOzNoTo^_^PaTe, много се радвам, че ти е харесала рецептичката, на мен също ми е любима  Peace

# 34
  • Мнения: 679
Здравейте!

Ето една рецепта и от мен, която е с 3 вида готов сладолед, но който има желание, може да си направи сам сладоледа. Рецептата е от списание Вкусотии в Чинии, бр.9. 2008:

Десерт "Касата неаполитана"

300 гр ванилов сладолед
300 гр ягодов сладолед
300 гр шоколадов сладолед
60 гр ягоди
60 гр бели стафиди
50 мл ром
60 гр настърган шоколад или шоколадови пръчици

Ягодите се почистват и нарязват на ситно. Разбъркват се с ягодовия сладолед. Стафидите се накисват в рома и се смесват с ваниловия сладолед. Шоколадовият се разбърква с шоколада. В кутия се нареждат трите вида сладолед, като се подреждат на пластове. Замразяват се във фризер. Преди сервиране стените на кутията се обливат с топла вода и сладоледът се обръща в чиния. Нарязва се напречно на парчета за сервиране. Може да се гарнира с плодове по избор.


Аз ядох подобен сладолед в един ресторант, мисля, че го бяха кръстили нуга-сладолед. В него имаше ядки и нещо като топинг между пластовете. Беше много вкусно.  Heart Eyes

# 35
  • Силистра
  • Мнения: 288
Е, не е истина просто   bouquet
Аз не обожавам сладолед, аз го издигам в култ самото му ядене
А, за домашния нямам думи, сега се сещам за машинката на мама. Трябва да я потърся, беше от тези съветските, а и рецептата ще потърся, даже май бяха две- със сметана и с прясно мляко.
Поздравявам автора на темата   bouquet , отивам да чета старата тема и ви пожелавам много ледени удоволствия през уикенда

# 36
  • Мнения: 349
Джиджи-Биджи, чудесна рецепта.  bouquet
И аз да пиша за домашните сладоледени машинки – несравнимо по-качествен сладолед се получава с тях. Миналата година чрез доставка от веригата “Атракцион “ и в магазините на ТСМ бяха на изгодна цена. Тук има и много мнения .

И за да не е само коментар:
Това е рецептата   на ягодовия крем сладолед и на сметанов.
Вариант на поднасяне е и в туиля.

 Hug

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ddoychinova, от кога те чакаме при нас!  Peace
И пак се появяваш с нещо невероятно! Поздравления!  Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Джиди-биджи, и аз вече два пъти правя твоя сладолед, но без бисквитите. Първия път го направих със сметана Президент, разделих го на половина и в едната сложих разтопен натурален шоколад - няма такава вкусутия! Благодаря  bouquet
Втория път го направих с Хопла, но нещо не ни хареса - много мазно стана като че ли  newsm78
У нас ще се прави с млечна сметана Naughty

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
,

# 40
  • София
  • Мнения: 6 258
Момичета, ако видите някъде в София, от тези по-евтините машинки за сладолед (ТСМ или нещо подобно), моля да оповестите. Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 1 312
Питах в магазина на ТСМ ,но нямали внос и казаха да проверявам.

# 42
  • Мнения: 506
това ми е първия сладолед правен в къщи и мога да го препоръчам и на вас Hug
френска нуга

# 43
  • София
  • Мнения: 6 258
Питах в магазина на ТСМ ,но нямали внос и казаха да проверявам.
И аз питах онзи ден в магазина, който е на Мария Луиза, момичето каза, че е от скоро и не са получавали тази година. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 485
И малко да оспамя темата,за което се извинявам, Embarassed Embarassed Embarassed
но от днес до края на седмицата в предаването на Ути Бъчваров ще се прави само сладолед!
Може да се покаже нещо интересно!

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 23:54 от Fior

Общи условия

Активация на акаунт