Зелено ако със слуз

  • 11 892
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 089
 elyam, ще ти кажа това, което зная от опит. При разстройство, слуз, промяна в брой изхождания, абе всичко различно от нормални изхождания, продължаващо повече от 4 дни се пуска посявка, за да се отвърли бактериален причинител.
А докато се свържеш с педиатъра си бих те посъветвала да спреш киселото и особено прясното мляко (ако вече даваш такова), за да не се дразни още повече лигавицата.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 14:07 от tan

# 31
  • Мнения: 217
Благодаря ти  tan ,свързах се изписа ни по половин таблетка Нелидикс и утре ще пуснем посявка.Но много ме притеснява факта,че вече толкова време се влошава и подобрява на моменти.Не е характерно за типичната чревна инфекция,няма други симптоми,но ще видим.Сладура преди малко се нахрани с хляб и сирене,см си поиска.Незнам с какво вече да го храня.
Млякото ще го спря ,има вероятност от него да се раздразни,че сутринта пи кисело със захар.
Хайде ще пиша ,какво е станало.

# 32
  • Мнения: 117
При моя син, за разстройство му помага само пюре от шипка, след 10 дни разстройство половин пюре го стегна за 2 часа. Червените нишки са нормални, след дълго разстройство.

# 33
  • Мнения: 217
Благодаря ти ,ще взема пюре,изобщо не съм се сетила,но наистина незнам какво да го храня. #Crazy

# 34
  • Мнения: 1 058
elyam при разстройство млечните се изключват. Киселото мляко сигурно е раздразнило коремчето. Освен шипка можеш да дадеш и банан, да пие също и оризова вода.

# 35
  • Мнения: 1 984
elyam при разстройство млечните се изключват. Киселото мляко сигурно е раздразнило коремчето. Освен шипка можеш да дадеш и банан, да пие също и оризова вода.
които неща как точно ще помогнат че аз не се сещам?   newsm78
моля не даваите такива неща.
пп. как половин таблетка нелидикс, а утре посявката?  #Crazy ами ако не е чувствителна бактерията? а ако въобще няма бактерия? а и дозата е грешна...

# 36
  • Мнения: 2 641
Май ни се оправи ако-то  Simple Smile дано!

а как ще разбера от какво е било? Дали е било вирус или от биогайа-та се оправи? Или пък от диетата?

# 37
  • Мнения: 1 089
nivear, Био-гайа-та на таблетки или на капки я взимахте?

# 38
  • Мнения: 217
Добре де нещо не схващам,какво лекарство е Нелидикса-АБ или не.Разбрах единствено,че е химиолитик.
Но както и да е,малкия се оправи още след първата половинка.Утре ще излязат резултатите,но каквито и да са детето е добре.Лекарката е преценила да го изпише,ако трябваше да чакаме до утре,вероятно щяхме да сме в болница.
Това е оправихме се. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 984
Добре де нещо не схващам,какво лекарство е Нелидикса-АБ или не.Разбрах единствено,че е химиолитик.
Но както и да е,малкия се оправи още след първата половинка.Утре ще излязат резултатите,но каквито и да са детето е добре.Лекарката е преценила да го изпише,ако трябваше да чакаме до утре,вероятно щяхме да сме в болница.
Това е оправихме се. Mr. Green
налоксонова киселина. чист химичен продукт има антибактериален ефект. ако сте се оправили от 1 доза вероятно не сте се оправили от нея. стандартния курс е поне 7 дни като се дава на 6 - 8 часа. а дозата за деца е 50 мг/кг. цитат от листовката.

# 40
  • Мнения: 117
nivear напиши повече подробности, пиете ли АМ, ходихте ли при Маринова, колко време пихте Био-гайа-та.

# 41
  • Мнения: 2 641
nivear напиши повече подробности, пиете ли АМ, ходихте ли при Маринова, колко време пихте Био-гайа-та.

Разбира се че ще споделя - ако това ще помогне на някой друг. Значи 4 седмици бяхме със зелено ако+слуз. Биогайа давах около 10 дни когато ако-то се оправи. Обаче и вече 2 седмици бях на диета (без никакви алергени) така че не зная какво е помогнало. Съшо така ако е било вирус, той минава за 4-6 седмици - та и това може да е било. Много изчетох по въпроса и се успокоих че детето не се мъчи, както педиатърката се опитваше да ме убеди за да мина на АМ.

Та, така днес бебо ака 5 пъти, но цветът е жълто кафяво зелен. Дано сме го минали каквото и да е било.

Само на кърма сме. Не сме ходили при Маринова. По скоро ще отидем при Георгиева във Варна. Но не сме.

# 42
  • Мнения: 117
Радвам се за Вас. За мен обяснението е че това е някакъв период от развитието на кърмачето, специфичен за всяко дете. Форума е място, където можеш да прочетеш много информация така,че  да не се поддадеш на пресилените диагнози на лекарите. Явно в момента има много проблеми с децата и те се презастраховат.

# 43
  • Мнения: 217
Да tonev   ,разбрах,какво е благодаря ти .Под "оправили "имам в предвид,че ,когато си прочел поста ми е,вече го бяхме пили 5дни,а иначе след 12 часа  беше видно,че препаратът действа,т.е изхождането беше значително сгъстено. Simple Smile
Резултатът ни е чист,нямаме бактерия.
Вероятно някакъв вирус.,но ако не бяхме почнали адекватно лечение едва ли щеше да ни се размине,явно коремчето е било доста раздразнено. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 984
Да tonev   ,разбрах,какво е благодаря ти .Под "оправили "имам в предвид,че ,когато си прочел поста ми е,вече го бяхме пили 5дни,а иначе след 12 часа  беше видно,че препаратът действа,т.е изхождането беше значително сгъстено. Simple Smile
Резултатът ни е чист,нямаме бактерия.
Вероятно някакъв вирус.,но ако не бяхме почнали адекватно лечение едва ли щеше да ни се размине,явно коремчето е било доста раздразнено. Rolling Eyes
ок. благодаря за инфото. радвам се за вас.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт