"Лятото дойде .Хайде с Фотошопа на море !"(17 - напреднали начинаещи)

  • 17 146
  • 308
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 59
мама писана страхотна покана много сладка а модела още повече браво

момичета извинете ме но утре ще ви коментирам че сега съм труп и много ми се спи лека smile3524

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Лекси ако си към Бургас да си чукнем среща  Peace

# 287
  • Шумен
  • Мнения: 316
Не е от интернет и няма линк. Ще опиша доколкото мога за мъглата.
1. Избира се снимка с вода (река, море). Добре е да има подаващи се над повърхността камъни. С Rectangular Marquee се очертава долната половина, където е водата, до хоризонта. Edit-Copy Merged  и после Edit-Paste. Получава се нов слой. Изключва се от окото първия слой.
2. На втория Image-Adjustments-Hue/Saturaiton - SAturation около (-60).Влиза се в Quick Mask Mode (Q) и с Brush tool се рисува с черно с мека четка (0 % hardness) по водата. С Eraser tool се минават върховете на камъните да се изчистят от маската.
3. Замъгляване на камъните Filter-Blur-Gaussian Blur  - radius - около 2 до 3,5. Минава се в Standart Mode (Q) и се получава селекция. Select-Inverse. Замъгляване на водата -  Filter-Blur-Gaussian Blur - radius окло 6 до 9. Select-Deselect.
4. На долния слой се прави копие и се слага най-отгоре. Filter-Blur-Radial Blur : Amount - 100, Blur method - Zoom, Quality - Good. Намества се центъра горе-долу там, където ще се събират талазите на мъглата около хоризонта (не знам как да го обясня, но като се пробва се вижда кое как става). Намалява се Opacity на слоя, за да се вижда долния и с Rectangular Marquee се очертава по долния(да е маркирана долната половина). Връща се Opacity на 100%. Filter-Distort-Twirl  - angle около 35%. Прави се маска на слоя - долу в палитрата със слоевете бутончето Add Layer Mask. Щрака се върху иконата на маската и с Brush tool с черно се изтрива небето. Включва се окото на най-долния слой да е видим. Изтриват се също върховете на скалите. Filter-Blur-Gaussian Blur - radius около 1,5-2. Opacity на слоя - 50%.
5. За струите мугла - Най-отгоре се прави нов слой и с Brush tool с бяло се рисуват черти (как да обясня - като ветрило обърнато надолу) като се заобикалят камъните (около 8-10 линии). Filter-Blur-Radial Blur  - същите настройки от преди. Още веднъж се прилага (Ctrl+F). С Rectangular Marquee пак се очертава долната половина и Filter-Distort-Twirl  : angle - 35. Select-Deselect. Filter-Other-Maximum , radius - 9 px. На този слой се прави маска - долу в палитрата със слоевете бутончето Add Layer Mask. Щрак върху иконата на маската и с Brush tool  с черно се изчистват камъните от мъглата. Opacity на слоя 50%.

Това е. Знам, че е неразбираемо, но по-добре не мога да го обясня. Дано някой успее. Peace Ако нещо не се получава, питайте, че може и да съм объркала.

# 288
  • Мнения: 2 099
mistake мерси много.  bouquet Ще пробвам още днес да го направя, ако нещо не се справя ще питам. Hug

# 289
  • София
  • Мнения: 3 688
Ау какви красиви работи правите,пък и като начинаеш не забелязвам кусурите за които момичетата пишат:)
Аз почивните дни няма да имам време да се занимавам,но другата седмица се надявам да седна да понауча това онова:)

# 290
  • Мнения: 172
Лекси, mimival, mistake направили сте много хубави неща.  Peace
ted на мен нещо втората рамка не ми допада много. Хубава е идеята с компютъра, но нещо фона и буквите нещо не ми допадат. Би било добре и да добавиш някакви допълнителни елементи.
Mama Pisana поканата страшно много ми харесва. Може би само текста някак ми се губи. Може би ако добавиш stroke или някакъв друг ефект  newsm78

Аз се опитах да направя едно морско дъно, но имам проблем с Pen Tool. Ако можете да ми помогнете. След като добавя точките и затворя селекцията, как мога да регулирам точките, да добавя нови или да махна? Мъчих се и не успях.
И още един въпрос. Както в случая е моят фон за морето, ако искам само на определен участък да сложа филтър, как се прави. Иска ми се в дясната горна част да направя малко вълнички  newsm78

Казвайте какво мислите и ако можете помагайте.   bouquet

# 291
  • Мнения: 2 818
Стаси, с десен клавиш на пен туул-а ти излизат пен туул с + за добавяне (и за местене също става) и - за махане. С ctrl+Enter правиш селекция ако ти трябва... Селектирай това, което искаш да има филтър. Ако това, което правиш е по-скоро колаж, сенките на рибките и на повечето неща са излишни (или ги премести да са на дъното, а не във водата). Сенки има там където има повърхност. Ако е рамка и искаш рибките да са като добавени отгоре, може би да сложиш някаква текстура на фона, зада не се сливат така добреSimple Smile Дай малко шарп на детето...

Мистейк, БРАВО! Явно колажите са ти много силна страна  Laughing

Мама Писана, много ми харесва поканата!!!  Grinning Особено как се е получило, че зелената панделка все едно е продължение на планините от фона  Peace

# 292
  • Мнения: 2 336
нещо и на мен не ми не нрави тази с лаптопа Rolling Eyes
stasssy ако махнеш едни от сините рибки няма ли да стане по добре  newsm78
ето една друга мръчканица от мен  Embarassed

# 293
  • Мнения: 172
Maktub, много благодаря за разясненията. По-късно ще се опитам да преработя. И само още един въпрос за Pen Tool. След като затворя селекцията, тогава натискам десен бутон и избирам + за добавяне на точка, - за махане (трябва да съм върху конкретната точка), а за местене стрелките ли използвам? Съвсем отскоро го използвам, а искам да се науча, че е най-точно с него.
Искам да е като колаж, затова ще махна сенките на рибите, които са във водата. На тези, които са на дъното трябва да останат, нали?

ted_, защо не се опиташ да засилиш контрастта на снимката, в последната ти рамка. Тя ми бледнее.

# 294
  • Мнения: 2 336
това е от рамката, тя прави снимките да бледнеят

# 295
  • Шумен
  • Мнения: 316
Mama Pisana, супер е поканата. Много е нежна. Peace
ted_, рамката с извитите листи ми се струва не твърде добре. Може би ако извиеш снимките по-леко, ще е по-добре. Peace Другата с обемното стъкло ми е позната. Grinning Ползвала съм същата рамка за едно от моите неща. Личи си отрязаната заврънтулка. Пробвай със Stamp Tool да заличиш. И лилавият фон някак не ми се връзва с червените панталонки и пейката.
stasssy, Maktub ти е казала за сенките при колажите.  Малкото "г" не е в правилната посока наклонено. Peace

Ето още едно колажче от мен.


Увеличено - http://images.mistakeps.multiply.com/image/2/photos/4/orig/19/Ra … amp;nmid=97067656

# 296
  • Мнения: 804
Толкова отдавна не съм хващала Фотошоп, че почти всичко съм забравила.  ooooh!
Пробвах се да направя нещо, ама май нищо не ми се получи...
Давайте акъл, момичета, как да го оправя, че много ме е яд.
Цъкайте на снимката за голям размер.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 17:19 от Медовинка

# 297
  • London
  • Мнения: 292
Нещо не ми върви с колажите,ама никак. Confused
Само някакви рамки са ми в главата.

# 298
  • Мнения: 451
ted_   Добре се е получило ,но наистина  може да замениш фона с друг цвят  Peace

mistake   Браво определено ти се отдават колажите   bouquet

Медовинка   Може да намалиш малко люляците ,че са по големи от бебчето  Peace

ov4ar4eto kalitko   По добре е да махнеш по светлите големи  шевове и снимката ми се вижда малко сплескана  Peace

# 299
  • Мнения: 804
Мама Писана, мерси. Ей сега ще го поправя.
Само да уточня.Бебетата са две, близначета.  Peace

А ето какво направих с моите момчурляци.

Общи условия

Активация на акаунт