"Лятото дойде .Хайде с Фотошопа на море !"(17 - напреднали начинаещи)

  • 17 147
  • 308
  •   1
Отговори
# 300
  • London
  • Мнения: 292
Ето след поправката тук

Не знам, защо така изглежда сплескана,"на живо" е по-добре. Rolling Eyes


Поправих го  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 20:18 от ov4ar4eto kalitko

# 301
  • Мнения: 804


След корекцията.  Peace
****************

Овчарчето Калитко, от последния линк ми изписва "Not Found
    The requested URL /anastasia6339/SFPyuudUDHI/AAAAAAAAB4M/2JDGx1MxV68/Untitled-1-1-1-2.jpg?imgmax=512/ was not found on this server."

# 302
  • London
  • Мнения: 292
Поправих линка,но пак нещо се вижда размазана снимката.

http://picasaweb.google.bg/anastasia6339/O/photo#5211776078356679794

# 303
  • Мнения: 1 884
Забавен начин да се научим да работим с Clone Stamp


Забавен начин да се научим да работим с Clone Stamp /както и добавянето на сянка/, за да създаден невидим човек. Можем да направим така, че човекът да изчезне, и да оставим дрехите да „висят” свободно във въздуха. Добавянето на сянката създава реалистичност.

Отваряме снимка – за предпочитане такава която съдаржа цялото тяло. Изберета такава с прост фон, за да ви е по-лесно да работите. Всяка стъпка ще правим на отделен слой, за да не се налага да се връщаме в самото начало ако сбъркаме.



Увеличете частите които ще премахваме. Изберете Clone Stamp и го използваите за да изтриете частите от кожата и лицето на снимката. За да го направите – натиснете Alt и цъкнете с първото копче на мишката там от където ще вземаме нужният н и цвят за копиране. После пуснете клавища Alt, и цъкваме в областта която трябва да се „изтрие”.
Ако имате солиден фон, просто изберете областта с Selection tool и натиснете Delete
.



Обикновено след тази операция, части от картинката /дрехите/ са изтрити, така че трябва отнова да ги прерисуваме. Като използваме Selection tool /Pen tool/, нарисувайте
в областта която е изтрита, и после с Paint Bucket tool запълнете този участък, за да добие реалистичен вид. Рядко се случва солиден /платен/ цвят да изглежда реалистично, така че добавяне сянка като използваме голяма мека четка с  Brush tool – цъкваме и „влачим” около ъглите за да създадем дълбочина на сянката.




За онези части за които се нуждаем от по-дълбока сянка, първо запълваме част на отделен слой както обикновено с плътен цвят, най-добре взет с Eyedropper tool/пипетата/ от близките части на снимката. После добавяме малко шум / Noise / на слоя, с много ниска настройка – 1 / Filter>Noise>Add Noise /. Това добавя реализъм и изглежда не толкова неестествено. После пак използваме Clone Stamp tool / Alt-click /
от близък източник и попълваме в избраната нова област. Използваме същата техника като преди за да създаден сянка по ъглите /голяма мека четка по ъглите/.




Използваме Clone Stamp tool отново за да премахнем частта от лицето, така че да изглежда естествено. В този случай, аз използвах Clone Stamp tool за да удължа яката на сакото в черната част на пуловера.




Така става очевидно, че сянката трябва също да пада естествено и по различен начин от досегашният. Селектираме областта /например а Pen tool/, добавяме малко шум отново, за по-голям реализъм. Добавяме сянка в ъглите със същата техника с мека голяма четка за да придадем на блузката дълбочина. Илюзията е, че пуловерът е запълнен, въпреки че е празен.




На отделен слой /естествено зад всички останали слоеве/ добавяме четки по наш вкус и подходящ текст. Готови сме!






# 304
  • Мнения: 2 818
SheDevil, благодарско за урока  Hug

Това правя от една седмица, но вече взе да ми се изпарява вдъхновението... Урок по него не съм правила (Ани беше споменала), защото като го почнах беше едно, а после се превърна в съвсеем друго... а в главата ми завършената идея е още по-друга...

http://maktuba.multiply.com/photos/album/40#5

# 305
  • Мнения: 2 270
mistake -прекрасни колажи.Браво
Медовинка-сякаш нещо по бебешко,по добре би стояло отколкото цветята.Същото се отнася и за рамката с зайчетата-там пък виждам тревички,полянки,природа и тн....

ov4ar4eto kalitko -снимката е сплескана,не е размазана.Трябва да истриеш тази и да добавиш нова,като я свиваш със задържан шифт.
ted_ -последната ти рамка не ми допада.Много различни цветове,които сами по себе си не са хармонични.Много и различни детайли,които също нямат връзка помежду си

Дяволинка-страхотен урок  bouquet

# 306
  • Мнения: 2 336
Благодаря ви за критиките ще се опитам да си поправя   bouquet

# 307
  • Мнения: 2 099
Овчарчето рамката е много сладка, но снимката е страшно издължена.  Peace
Медовинка браво и двете рамки много ми харесват.
mistake и ти май се запали по колажите.  Laughing Много добре се е получило.   bouquet
stasssy много е сладко, ако послушаш съветите и на Maktub ще стане чудесно.  Peace
 

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Хоп, цоп в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305098.0

Общи условия

Активация на акаунт