Карти ТАРО - 2

  • 69 848
  • 723
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 134
Сега ще ви дам една подредба, която намерих и много ми допадна, особено пред вид моята "любов" с Колесницата:

Колесница (подредба за изясняване на ситуации)

----5----
----4----
----3----
-1-----2-

1: Черният сфинкс - тъмната сила, която влияе ситуацията; скритото, все още неизвестно
2: Белият сфинкс -  светлата сила. активно и открито действаща сила.
3: Колесница - това, което ще ни донесе победа.
4: Герой - какви трябва да бъдем, кои черти да развиваме, за да станем победители.
5: Корона - какъв резултат можем да очакваме.

# 406
  • Мнения: 1 008
Елена направих си твоята подредба с новите карти
5-
4-
3-
2-
1-
Чернят сфинкс е отшелникът,който пречи-изолацията,сънят като крайна форма на изолация и бягство от света.Белият сфинкс не го разбирам-кое ми помага newsm78Това,което ще донесе победа е усилената работа.Трябва да развивам състрадателност и грижа за слабите и онеправданите,а резултатът ще е  newsm78-според книжката -нова идея,проект,подарък-според картата приказката за мишката и лъва newsm78Имате ли идеи?

# 407
  • Мнения: 5 134
Вероника: Не знам дали знаеш баснята за мишката и лъва, но тя доста ясно си показва резултата май Simple Smile. Че помощта ти ще дойде от някой, от когото най-малко си очаквала, но с когото в миналото си се отнесла добре и те са го запомнили. В баснята мишката успява да прегризе мрежата, в която е хванат лъва, защото той преди време и е пощадил живота. Поуката е, че дори и най-малкият и слабият може да ти се окаже от полза, затова не трябва да се отнасяме с пренебрежиение към никой, дори да ни се струва, че е "мишка" Simple Smile
Надявам се това да ти помага с интерпретацията.

Абе вие къде замлъкнахте, точно аз да побутвам темата нагоре. Я кажете нещо интересно, че ми е скучно.  Mr. Green

# 408
  • Мнения: 5 134
Вероника, а и още исках да ти кажа, че кученцето в белия сфинкс пак е от басня на Езоп, за едно кученце, което минавало по моста с кокал в устата и като видяло отражението си във водата, решило че там има друго куче, по-голямо и с по-голям кокал в устата и затова си отворило устата за го лае и да го изплаши и си изпуснало кокала. Поуката е, че в гонене на дивото, което ти се струва по-хубаво, може да изпуснеш питомното. Аз го разбирам да приемш това като съвет, който ще ти помогне, за да не се налага да го научиш чрез болезнен опит.

Ох, колко обичам басните на Езоп, както и старогръцки легенди и митове: с тези книжки се научих да чета като бях на 3 години, по-точно татко ме научи. Ще взема да се огледам за твоята колода, както и да някоя с митовете - не може да няма.

# 409
  • Мнения: 1 008
Елена  bouquet-и на мен ми бяха познати картинките,но не се сещах  откъде-басните на Езоп-супер!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 19:30 от Вероника-

# 410
  • Мнения: 5 134
Абе не знам дали ще мога да те накарам да се престрашиш най-накрая да гледаш на някой друг Simple Smile

Но поне вземи ми изтегли една от тези карти, че ми е интересно, коя приказка ще ми се падне Simple Smile хехе! После ще я обсъдим заедно!

# 411
  • Мнения: 1 008
Елена-ето тази се падна за теб-

# 412
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да ви попитам как се тълкува приказното Таро, има ли някъде книжка с инструкции?

# 413
  • Мнения: 5 134
Оле затвори очички!!! Или поне на него ми прилича Simple Smile

Супер интересно, знаеш ли защо. Тази сутрин се успах, а сънувах един невероятно дълъг, свързан и интересен сън, направо като филм Simple Smile Никога досега не бях сънувала толкова подробен "филм". Сега ще ви го разкажа:
Ставаше дума, че попадам с една група непознати за мен хора в една ферма за животни, но с течение на времето разбирам, че тези животни всъщност са омагЬосани хора, които са попаднали под силата на една група хора, които им дават специален серум и лекарства. Те се опитаха и мен да ме заразят, но аз се усетих и го предотвартих (макар че те се опитваха да ме примят с обещания, че например ще стана много по-умна и ще се завърша дисертацията за нула време, хаха, много реално беше), а после започнах да помагам и на другите да се измъкнат и се оказа, че има още едно момче като мен и почнахме с него нещо като съпротива на това. Имаше страшно много животни в целия сън и различни, но най-вече един жълти патета: от тях имаше със стотици. По едно време пък скочих и плувах в един басейн с животните, с кристално синя вода, а едно много красиво момиче беше на брега и свиреше на пиано. Като се събудих се чудех това истина ли беше или сън; страшно откачена работа - точно като някакъв филм-фантастика ... Е сега вече ако не мислите, че съм куку, не знам кога ще е Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Та така, определено съня ми беше .... не знам как да кажа, приказен Simple Smile И картата ти го показа, хаха!

# 414
  • Мнения: 1 008
Има книжка на английски-но там са само по няколко реда.Повечето от картите донякъде дават друга гледна точка към класическия Уейт.За отшелника пише-"вземи време за себе си,пътувай вътре в теб и намери кой си."
Магъсникът на съня-като отшелник,пътуване в сънищата,в дълбочината на безсъзнателното.Път към себе си,изолация-каква по-голяма изолация от съня.

# 415
  • Мнения: 5 134
Ето, виж че не е трудно да гледаш на други хора Simple Smile Хехе. Абе трудно е, но все отнякъде се почва.

# 416
  • Мнения: 5 134
Днес след работа минах през моята любима книжарница за таро и си взех една митична колода (използвана) на супер яка цена. Не и личи въобще, че е втора ръка и много, много ми харесва:

http://taroteca.multiply.com/photos/album/70/Mitologic

Ако някой иска да я запита някое въпросче, да заповяда!

# 417
  • Мнения: 1 008
Аз първа Embarassed-все това преместване в близките месеци ме тормози-дали ще има,дали ще се наложи или ще успея да съчетавам нещата без да се местим да живеем в друг град newsm78

# 418
  • Мнения: 78
Здравейте от мен!Точно си мислех кой ли да помоля да ми хвърли едни карти ,че ми се създаде един проблем вчера и виждам ,че Елена има колода за честитене! Hug

Ще съм ви благодарна ,ако някой ми хвърли едни карти и на мен -вчера ей така "от нищото " се скарах с приятеля ми и сега  Embarassed Shocked Cry Embarassed Sad Sad baby_neutral

А да и искам да помоля тези ,които имат съчетанията от карти на xenia  ,ако може да ми ги прати и на мен.

Поздрави на всички!

# 419
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Цитат на: 5R link=topic=299470.msg7862977#msg7862977 date=1214035468

[i
А да и искам да помоля тези ,които имат съчетанията от карти на xenia  ,ако може да ми ги прати и на мен.

Поздрави на всички![/i]

Ако не е много нахално, дали може и на мен  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт