The Spaghetti Incident - Мами в Италия 81

  • 22 411
  • 266
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 475
Боре , видях, че са ти отговорили на въпроса, само потвърждавам, че свидетелството за гражданско състояние е валидно за 6м.  Peace
  Акта за раждане е валиден постоянно. Wink
   За сключване на брак в Италия , наистина не ти искат медицинско, но не знам в последствие от пректическа гледна точка, имайки предвид, че брака е сключен по тукашните закони, дали при развод не се прилага тукашното законодателство, което е доста по- усложнено от нашето.

    Ники,  Массимо свиква на всичко, важното е че работя. Laughing
  А и малко раздяла винаги има добър терапевтичен ефект. Wink
  Целувки на теб и Габи!  Heart Eyes  bouquet

  Лек ден на всички!   bouquet

# 211
  • Мнения: 2 617
Боре, Гери ми напомни за нещо, което първоначално не съобразих: бракът между български граждани в чужбина се сключва от консула в съответната държава (пред българското дипломатическо и консулско представителство в съответната държава), ако нейните закони позволяват това (или упълномощено от него лице), като в случая се прилага само българското законодателство. Той ще действа като длъжностно лице по гражданско състояние. Следователно, във всички случаи ще трябва да представиш изискуемите за България документи за това. Недай си Боже, при евентуален развод, това няма да се отрази относно приложението на българското законодателство.
За сключване на брак пред местно лице по гражданско състояние е необходима изрична правна уредба за това (т.е. италианският закон да го разрешава), не съм запозната, дали това го има в Италия.
Бих те посъветвала добре да се информираш за италианското Семейно право във връзка с международните частно-правни норми.

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 12:44 от Tsugumi

# 212
  • Мнения: 1 545
Боре, документите ти определено важат само 6 месеца, вкл. акта за раждане. Питала съм изрично в посолството. Всъщност заверките важат толкова. Аз нали 3 пъти се наложи да си ги вадя, защото изтичаха преди да станат тези на мъжо.

# 213
  • Мнения: 5 475
 Аз пък се омъжих с акт за раждане преведен и легализиран преди 3 години.  Peace
  Никой не ми е правил проблем да е заверен до максимум  6 месеца.  Rolling Eyes
 

За сключване на брак пред местно лице по гражданско състояние е необходима изрична правна уредба за това (т.е. италианският закон да го разрешава), не съм запозната, дали това го има в Италия.
   
  Има възможност, понеже доста чужденци се женят тук - американци, японци, но се вадят и всички документи необходими за брак тук- нулла оста , публикация в съвета и т. нат. най-добре да се иска инфо от посолството ни.  Peace
   
  Сключването на брак тук обаче не предполага по лесно изкарване на документи за престой, и с преведено и легализирано свидетелство за брак от БГ няма никакъв проблем.  Peace
   
 

# 214
  • Мнения: 3 388
Моя кукла, много хубаво име  Simple Smile

Tsugumi, същият ми е мейла. Сега ще ти пратя линк към снимките, че съвсем забравих.

# 215
  • Мнения: 1 545
Аз пък се омъжих с акт за раждане преведен и легализиран преди 3 години.  Peace
  Никой не ми е правил проблем да е заверен до максимум  6 месеца.  Rolling Eyes
 

Гери, сериозно ли?!?!? Как ни дадоха нулла оста от посолството? На мен точто те ми казаха, че след 6 месеца вече не са ми валидни документите, сто пъти ги питах.....

# 216
  • Мнения: 5 475
 Напълно сериозно! На мен ми издадоха нулла оста от консулството в Милано. Sunglasses
 Искаха само свидетелството за гражданско състояние да е ново, което е разбираемо.  Peace
 

  На всички лек уикенд от мен!   bouquet

# 217
  • Мнения: 14
Благодаря на всички за отзивчивостта,
намерих номера на българското консулство в Милано и ще се обадя да поразпитам как точно стоят нещата. На нас ни бяха казали, че ако сключим граждански брак в БГ, после съпругът ми за да ми направи италиански документи ще му искат някакво фамилияри (и аз не знам точно какво представлява), а ако подпишем тук ще са ни необходими по малък набор от документи за да ми издадат на мен. Оф и аз вече не знам как ще стане по лесно и май накрая ще се оженим там където ние решим.
Отново благодаря на всички.  Heart Eyes

# 218
  • Мнения: 247
Момичета, вижте като си рових из архивните снимки, открих една, която бях правила с телефона си като се прибирах от работа. Даже я качих в някакъв фотографски форум. Това е в Наполи,пет часа беше зимно време. Толкова ми се искаше да запечатам тоя миг и стана.Преди около 2 години я правих. Не е ли хубава, кажете!

# 219
  • Мнения: 247
Извинявайте за нахалството, но ето ви още една! Просто не мога да се стърпя. Тая е 3-4 минути правена или преди или след предходната. Няма нищо по-красиво от залез. Не съм никакъв фотограф, просто като ме влуди нещо и го снимам. И от романтични изблици към прозаични неща - отивам да бъркам манджи, че мъжо трябва да се зададе скоро на хоризонта поогладнял! Simple Smile

# 220
# 221
  • Мнения: 5 475
На нас ни бяха казали, че ако сключим граждански брак в БГ, после съпругът ми за да ми направи италиански документи ще му искат някакво фамилияри (и аз не знам точно какво представлява), а ако подпишем тук ще са ни необходими по малък набор от документи за да ми издадат на мен.
  Вероятно става дума за риконджунджименто фамилиаре, което имайки предвид, че сме граждани на ЕС , вече не се прави по старата процедура. Wink
  Процедурата е еднаква и в случай на брак сключен в Италия и на брак , сключен в Бг. Peace
  Провери , както беше казала Тсугуми какви са законовите постановки по въпроса.
  Имай предвид и че тук няма да ти дадат фамилното име на съпруга, както е в Бг (ако го искаш, разбира се). Peace
 
 
  Бъдещият ти съпруг, след като живее отдавна тук, италиански гражданин ли е?  newsm78

  Светланка, супер са снимките!   bouquet

# 222
  • Мнения: 5 462
Някой гледа ли в момента Rai Tre ???

# 223
  • Мнения: 2 379
Не. Защо? Какво става там?

# 224
  • Мнения: 14
Astrea, бъдещият ми съпруг не е италиански гражданин, има си италиански документи, но си е български гражданин. Аз все още не се справям достатъчно с италианския за да мога да се поровя за информация из италиански сайтове, но той казва, че понеже вече сме в ЕС дори и тук в Италия можем да изберем по кои закони да се оженим, дали по италианските или по българските. Някой може ли да ми каже след като вече стана негова съпруга какви документи и какво трябва да направя за да ми издадат италиански документи, каква е процедурата ако се оженим тук и каква е ако се оженим в БГ. Мислим да се оженим тук само за да си улесним живота по късно с изкарването на мой те документи, но вече започвам да се замислям дали наистина ще е по лесно или не. Мисля да се обадя до консулството в Милано и да видя дали те ще ми помогнат да открия отговора на този въпрос.
Сега пожелавам лек ден на всички, по късно мога пак да се включа.

Общи условия

Активация на акаунт