На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 663
  • 852
  •   1
Отговори
# 60
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз искам да отворя пак въпроса за даването на бакшиш на рецепцията за разпределението на стаите. За мен това е много важно, особено като ще сме на меден месец, ако ме сложат в кофти стая ще ми се скапе тотално настроението. В тази връзка имам следните въпроси:

1. Ако само тържествено съобщя на рецепцията, че ще сме на меден месец - това достатъчно ли е да се надявам на хубава и най-вече ТИХА стая? - повече от достатъчно е! Дори ще ви организират специална вечеря   Mr. Green И в повечето хубави хотели имате направо апартамент като подарък от хотела или поне специално обслужване  Peace2. Ако не е достатъчно - колко горе-долу да оставя, за да получа такава?
3. КАК точно да дам бакшиша на рецпцията?  Grinning  (Директно друсвам парите на тезгяха или ги скривам в парче баклава или нещо подобно? Crazy) - бакшиша го даваш преди настаняването, напр 20$ в единия от паспортите  Mr. Green4. Ако все пак е наложително, кога се дава въпросният бакшиш - при настаняването или след като вече си видял стаята и си изпаднал в дълбок душевен потрес? Grinning - ако не си доволна от стаята със и без бакшиш веднага слизаш долу и настояваш да я сменят. Ако ти кажат че нямат възможност, на другия ден ако пак повдигнеш въпроса, го правят. Но при вас с медения месец не трябва да се притесняваш - ще ви глезят зверски  Peace

Знам, че тук има много врели и кипели туристки и съм сигурна, че ще попълните дупките в моята обща култура! Hug

# 61
  • Мнения: 7 605
Това с баклавата много ме раzсмя  Joy  Joy  Joy
Ние като бяхме на меден месец (не в Турция, а в Мексико, няма zна4ка), ни настаниха в стая с 2 отделни легла  ooooh! Оплаквахме се, но се окаzа 4е нямат друга стая с едно голямо легло (то4но преди нас една мъжка двойка полу4и последната, а те zа тях сигурно бяха предвидили стая с 2 отделни легла  Whistling ) и ни дадоха Джуниър Суит  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 243
Хайде бе дружки споделете опит и впечатления  bouquetДайте да разнищим курортите в Турция.Кой как би ги степенувал?Нека се съсредоточим върху ,Белек,Сиде,Чамъова,Кемер,Бодрум...хайде може и Мармарис.Мона лиза на теб разчитам.

# 63
  • Мнения: 7 605
БЕЗ ли4ни впе4атление, от 4уто/4етено, бих каzала 4е в Бодрум ноЩния живот е на първо място, докато Белек е курорт zа любителите на голфа.

# 64
  • Мнения: 272
Бодрум е номер едно! Но ще чакам детето да стане поне на 5, за да го посетим и отново, и отново.... Невероятни спомени.
Фетие - категорично номер 2. Невероятна природа, море, история
Номер 3- Сиде и Белек. Честно казано не виждам огромна разлика между двете, а и разстоянията са не много големи. Но това са иделните дестинации с малко дете за клубен туризъм.
В Кемер ще бъда за пръв път тази година.  Grinning



# 65
  • Мнения: X
Аз нямам голяма база за сравнение, бях само в Мармарис, но е изключително красиво и живописно, с много зеленина.
А за Бодрум съм чувала, че от турските курорти най не си заслужава, не било нищо особено и прекалено скъпо. Поне това е мнението на доста мои познати, а и от форума някои момичета бяха споделили същото.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 17:42 от Анонимен

# 66
  • Мнения: 1 243
Благодаря ви margarithen и Tatjana   bouquetГледах на картата ,чр Бодрум е на Егейко море.Интересува ме дали и там ,както в Анталия температурите в края на септември са високи и подходящи за плаж или е по-студеничко?а някой знае ли защо всички сгради са в бяло и са на не повече от 3-4 етажа? newsm78

# 67
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И за мен номер 1 откъм нощен живот и забавления е Бодрум.
Да, много е топло и там.
Сградите са ниски, защото е земетръсна зона.

Нашият меден месец също беше в Турция. Още оттук бяхме казали това на агенцията. И в хотела не се наложи да обясняваме и т.н. Grinning
Агенцията си беше свършила работата.
Имахме кошници с плодове, шампанско и т.н.

# 68
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от мен,
Само наминавам да ви кажа че в петък 20.06 заминаваме за Мармарис! Simple SmileКато се върна ще разказвам какво е било! Laughing

# 69
  • Мнения: 1 243
Белла весело и незабравимо изкарване!
Аз ще се опитам да кача малко снимки след малко.

# 70
  • Мнения: 327
Мона лиза,
bibi беше писала че са ходили в делфинариума потърси в първата тема или и пиши на лични
беше пуснала и сайта ,но не мога да го намеря

# 71
  • Мнения: 2 550
Някой ходил ли е в Хотел Ерсан - Бодрум...? Плажа плаж ли е или чакъл?
Много ми го похвалиха в агенцията, но друго си е да прочета мнения от ходили там...
Не знаех, че в Бодрум сградите са ниски, защото е земетръсна зона...доколкото знам е забранен сторежа на високи сгради, за да се запази вида на градчето...кой знае кво са ме лъгали  Joy

# 72
  • Мнения: 1 710
За стаите за младоженци - и аз съм на мнение, че още в агенцията трябва да съобщите, за да могат да направят резервацията на база на тази информация. Навсякъде посрещат младоженците с някаква глезотия, така че мисля, че не трябва да се тревожиш и не е необходимо да давате предварително пари. Ако все пак нещо се обърка, въпреки че не вярвам, петдесетина долара биха свършили чудесна работа.
На нашата сватбена почивка хотела ни изненада с прекрасен апартамент с голям хол, спалня, кухня и широка тераса, при положение, че бяхме платили за двойна стая. А може би за това трябва да сме благодарни на Астрал холидейз, не знам. Факт е, че ми е изключително приятно, че 4 години след сватбата ни, Благовеста и Мая от Астрал помнят с точност кога се бракосъчетахме. Чувствам се някак специална и винаги ми правят гъдел с това, че помнят подробности около пътуванията ни, а мъжът ми непрекъснато повтаря, че така печелят клиенти и просто се държат като добри професионалисти и не трябва да отдавам чак такова внимание на това, ама аз не го слушам и продължавам да се впечатлявам. Оф, пак се отплеснах.

Пожелавам ви прекрасно и незабравимо сватбено пътешествие!

# 73
  • Мнения: 2 550
астрал, емералд и фирмите от този род, нямат нищо общо с подбора на стаите
като пращат "бланката" за резервация на стая до партньорите си в туркистан, пишат във файла , че гостите са малдоженци
от там нататък, всичко зависи от политиката на хотела  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 142
астрал, емералд и фирмите от този род, нямат нищо общо с подбора на стаите
като пращат "бланката" за резервация на стая до партньорите си в туркистан, пишат във файла , че гостите са малдоженци
от там нататък, всичко зависи от политиката на хотела  Simple Smile

Тоест ние сме закъснели... Ако се обадя сега да кажа дали ще могат да го добавят. Как пък не ми дойде на акъла да кажа...

Общи условия

Активация на акаунт