На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 745
  • 852
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 521
Да Ви кажа и аз се учудих защо са толкова нахални тези руснаци, и особено младите рускини.

Една сутрин към 7.00 виждаме 4 шезлонга скупчени заедно, но само на 2  има кърпи , на другите няма. И ние съответно си взехме шезлонгите.

И по обяд пристига една мамаша и почва да ми крещи на руски "Ето бъйло занято!"

И аз културна жена почвам да и говоря на руски че това не е вярно, подчертавам да говоря, а не да викам.

Сега ме е яд, че не я отрязах на чист бъргарски, язък че и за среден пръст не съм се сетила, добра идея!

Съвет: И да разбирате какво ви говорят, при конфликт си ги пердашете на български!

# 46
  • Мнения: 2 231
Да Ви кажа и аз се учудих защо са толкова нахални тези руснаци, и особено младите рускини.

Една сутрин към 7.00 виждаме 4 шезлонга скупчени заедно, но само на 2  има кърпи , на другите няма. И ние съответно си взехме шезлонгите.

И по обяд пристига една мамаша и почва да ми крещи на руски "Ето бъйло занято!"

И аз културна жена почвам да и говоря на руски че това не е вярно, подчертавам да говоря, а не да викам.

Сега ме е яд, че не я отрязах на чист бъргарски, язък че и за среден пръст не съм се сетила, добра идея!

Съвет: И да разбирате какво ви говорят, при конфликт си ги пердашете на български!
Това за пердашенето на български и за средния пръст са мнооого много добри идеи. Аман от руската паплач. Попадали сме и на по-нормални, но те наистина са изключителна рядкост. newsm74

# 47
  • София
  • Мнения: 346
Да бе!В нашият комплекс още като се прибирахме вечер към 1 .00-2.00 часа имаше намятани кърпи и то по 1 на 2 шезлонга #Crazy!Но една от вечерите бяхме  на градус и им ги махнахме...жалко,че на сутринта се успахме за сеира!Иначе чухме,че е имало Embarassed.....

# 48
  • Мнения: 7 605
Да бе!В нашият комплекс още като се прибирахме вечер към 1 .00-2.00 часа имаше намятани кърпи и то по 1 на 2 шезлонга #Crazy!Но една от вечерите бяхме  на градус и им ги махнахме...жалко,че на сутринта се успахме за сеира!Иначе чухме,че е имало Embarassed.....

СледваЩия път ги метнете направо в басейна  Peace

# 49
  • Мнения: 1 710
Да бе!В нашият комплекс още като се прибирахме вечер към 1 .00-2.00 часа имаше намятани кърпи и то по 1 на 2 шезлонга #Crazy!Но една от вечерите бяхме  на градус и им ги махнахме...жалко,че на сутринта се успахме за сеира!Иначе чухме,че е имало Embarassed.....

В хотела, в който бях започваха да раздават кърпите и матраците чак към 9:30-10 сутринта, така че който искаше да ползва чиста кърпа не можеше да мине с номера да я метне на някой шезлонг рано, рано сутринта, пък после да отиде да си доспива или да закусва. Всъщност не че не може да си заеме шезлонг в 10 и да го няма до 14 часа, или да си остави своя кърпа, но все пак мисля, че по-лесно се намираха шезлонги отколкото в хотели, в които започват рано, рано да раздават дюшеците. Освен това вечер събираха всички шезлонги един върху друг и запазването им още от вечерта беше още по-затруднено. Знам, че по-нахалните и опитни немци слагат върху шезлонга книга, очила, някои плажни принадлежности и ако някой дръзне да ги махне, се оплакват на персонала и става проблем. Видях подобно нещо в Испания, където вдигаха як скандал, че в хотела охраната и сигурността е под всякакво ниво, защото позволяват да изчезват вещите на почиващите. Настояваха да им съобщят имената на хората заели шезлонга им и преместили очилата, въобще голяма тарапана. После всички коментираха, че въпросните немци си запазват по този начин шезлонгите още в 7 сутринта, а след това ги няма никакви до след обяд.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 428
Pipince, това е много интересно, имаш предвид от банкомат, че се теглят направо лири така ли, а твоите пари са си в лева ли, и дали става и с Виза, или само маестро?
Трябва да питаш банката си дали картата ти е международна. Моето Маестро е само за БГ, а с Виза мога да плащам и тегля и в чужбина. Но има и Виза електрон например, която е само за БГ. Най-добре да питаш.
Таксите за теглене на кеш в чужбина са по-високи, отколкото да плащаш на ПОС терминал.
Ние постоянно имаме проблеми с тази виза - първия път от банката не бяха я активирали и ние открихме това на летището преди да излетим #2gunfire Минават 3-4 дена докато си видиш парите, които си превел, на картата... Хотелите много обичат да си блокират суми по картите, които после отблокират чак след 30-40 дни...

# 51
  • Мнения: 927
Ние нааааай-накрая сме с потвърдена резервация за "GREEN BEACH RESORT 5* ", Бодрум. Има ли пътуващи към Бодрум на 05.07. с Тез тур?
Само малко се притеснявам за здравето на малкия, че сега и двамата сме с бронхити и не знам дали той ще е напълно оздравял до тогава Confused

# 52
  • Мнения: 1 243
Iman ще те чакаме да се завърнеш с много нови и положителни впечатления!Весела и незабравима почивка!Дано малкото мишле е напълно оздравяло до тогава Praynig
Момичета, може ли някой да подреди(според собствените си виждания и наблюдениа) курортите в Турция.Докато бяхме на почивка се запознахме с едно семейство от Истанбул,които доста често обиклят из родните си курорти и според тях най-готино за нощен живот и забавлениа-младежка почивка е -Бодрум,Анталия,Кемер,Алания,Сиде,Манавгат ги определиха като по-спокойни местенца ,но с много по-живописна природа.Аз и в Кемер си изкарах доста весело-верно че имаше само 2 дискотеки,но все пак градчето не е голямо.Някой има ли мнения за Белек?Интересно ми за Бодрум-вярно ли е ,че там хотелите са тип-арабски-ниски и белички и природата не е така очарователна?Много са ми объркани май въпросите ,но дано в процес на разговара да се доуточним Grinning!

# 53
  • Мнения: 377
ilianka /ILIANAD/,
предложиха ли Ви да посетите аква парк? И дали си спомняш цена?

# 54
  • София
  • Мнения: 346
ilianka /ILIANAD/,
предложиха ли Ви да посетите аква парк? И дали си спомняш цена?


Имаше нещо,но тъй като  бяхме ограничени откъм посещения заради малката, не съм слушала хич...разбрах,че в Адаленд можеш да плуваш с делфини и цената е $80.Има и още един аквапарк,който е към хотел "Аквафентъзи",но незнам кой е по хубав...нека някой посетил и двата да сподели.Дори и да няма организирано посещение спокойно можете да си хванете такси,не ми се стори скъпо,а и можеш да се пазариш...ние така се придвижвахме Simple Smile

# 55
Момичета,тази година и ние сме се насочили да почиваме в Турция на база ол инклузив.Лошото е че не мога да си избера хотел,колебая се между доста ,но тези двата са ми фаворити-ÇAMYUVA BEACH - 4*(Кемер,Анталия) и този-LITERA ETAP ALTINEL - 4 *(Бодрум).На някой да са му познати тези хотели,ще бъда много благодарна за някакви отзиви,и изобщо ако може да ми препоръчате хотели в Анталия,Бодрум,Мармарис(хотели 4 звезди) Praynig

Тази година и аз реших да ходя / за 1 път / на море в Турция. Бихте ли ми препоръчали 4* в района на анталия. ще бъда със синовете си на 18 г. и на 10 г. . Ходих до ОнТражел и там ми извадиха куп оферти но незнам дали да им се доверя ?

# 56
  • София, България
  • Мнения: 5 599
мацкиии  Hug
някой има ли прясна информация за Аквапарка и делфинариума в Анталия?

сега на 26ти моята приятелка заминава за Анталия - хотел Sunrise queen 5* Ultra all
http://www.aquatour.bg/02/981-31-33/summer2008/hotel.html?hid=27 … 46&ohid=31613

Някой да е бил там или да има инфо за хотела?

# 57
  • Мнения: 2 700
Имаше нещо,но тъй като  бяхме ограничени откъм посещения заради малката, не съм слушала хич...разбрах,че в Адаленд можеш да плуваш с делфини и цената е $80.Има и още един аквапарк,който е към хотел "Аквафентъзи",но незнам кой е по хубав...нека някой посетил и двата да сподели.Дори и да няма организирано посещение спокойно можете да си хванете такси,не ми се стори скъпо,а и можеш да се пазариш...ние така се придвижвахме Simple Smile

Аква фентъзи е направен от американци, а Адаленд е турско производство. Разликата между двата е в безопасността. Аз лично съм била само в Аква фентъзи и имам незабравими спомени. На една приятелка, която е ходила във втория й е коствало банския, защото си го е разкъсала по незаоблени ръбове.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 041
Мона лиза, виждам,че хотелът е в Сиде. Тя в Сиде ли иска аквапарк? Мисля,че хотелите с по-големи аквапаркове имат оделна цена за външни посетители в аквапарка. Така беше миналата година в Алибей в Белек. Чела съм и за аквапарк Троя, който е към Риксос в Белек.че също има възможост за външни посещения.В цената се включваще и обяд, доколкото си спомням newsm78.
 А в Сиде също има клуб Али бей, който е с голям аквапарк и предполагам,че ще има възможност за външни посетители...

# 59
  • Мнения: 142
Аз искам да отворя пак въпроса за даването на бакшиш на рецепцията за разпределението на стаите. За мен това е много важно, особено като ще сме на меден месец, ако ме сложат в кофти стая ще ми се скапе тотално настроението. В тази връзка имам следните въпроси:

1. Ако само тържествено съобщя на рецепцията, че ще сме на меден месец - това достатъчно ли е да се надявам на хубава и най-вече ТИХА стая?
2. Ако не е достатъчно - колко горе-долу да оставя, за да получа такава?
3. КАК точно да дам бакшиша на рецпцията?  Grinning  (Директно друсвам парите на тезгяха или ги скривам в парче баклава или нещо подобно? Crazy)
4. Ако все пак е наложително, кога се дава въпросният бакшиш - при настаняването или след като вече си видял стаята и си изпаднал в дълбок душевен потрес? Grinning

Знам, че тук има много врели и кипели туристки и съм сигурна, че ще попълните дупките в моята обща култура! Hug

Общи условия

Активация на акаунт