На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 658
  • 852
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 358
Ама те май няколко има,с 4...с 5 звезди, Марина... newsm78
Би ли ми дала линк, ако ти е удобно-къде точно си била?

# 166
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
http://www.2mko.com/pochivka_185-15-20.html, ето това ми излиза на първо време, ние бяхме от агенция posoka.com, бяхме в хотелската част,отговаряща на 4 зв. В бунгалата беше по - зле. Не ти ги препоръчвам. Прочети в началото на темата. Била съм в този в Кушадасъ.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 00:26 от bubica

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 358
Благодаря  bouquet

# 168
  • Мнения: 14 489
аз съм се заровила в оферти и съм в чуденка относно ала карт ресторантите - заслужават ли си т.е. да търся ли хотели с такива или само със стандартен ресторант?

# 169
  • Мнения: 239
Здравейте,

Ние мислим да пътуваме на 06.09 до Анталия. Някой може ли да ми препоръча хубав хотел там. Ще ходим с детенце и ми се ще да има някакви пързлаки и люлки в хотела по възможност. Grinning


Благодаря ви предварително  bouquet

# 170
  • Мнения: 3 695
ето ме и мен, преди няколко часа се завърнах от Турция и веднага се включвам да разказвам  Hug
НЕ ХОДЕТЕ В ARANCIA в Алания, не съм виждала по мизерен хотел като говоря за чистотата в стаите и баните - не се чистеше, само минават да ти оправят леглото и това е, не ни смениха хавлиите и чаршафите нито веднъж, климатика не работеше  Sick -  давам му две звезди, но ресторанта, басейна и плажа компенсираха и бяха страхотни, очарована съм от паркчето което са направили, абе от вън хотела е супер, но от вътре....и най противното беше руските почиващи, абе ще те смачкат за да минат преди теб  #2gunfire
ползвах услугите на Аква тур и съм много доволна от тях, възникна малък проблем с фирмата партньор от турска страна, но реагираха много бързо и оправиха проблема  Peace

# 171
  • София
  • Мнения: 1 155
аз още съм в чуденка в кой курорт (търсим не голям хотел, а да има вилички тип HV).
Някой има ли впечатления от AMARA CLUB MARINE (www.amaraworld.com) в Кемер?Цената ме устройва, но не намерих много коментари за него, прочетох само 1 - и то хубав  Heart Eyes

аз съм се заровила в оферти и съм в чуденка относно ала карт ресторантите - заслужават ли си т.е. да търся ли хотели с такива или само със стандартен ресторант?
почти всички хотели имат такива. Зависи какво искаш ... ако искаш някаква специализирана кухня - италианска, китайска, турска ... но пък и другите 'бюфет' ресторанти доколкото знам имат дни на специализирана кухня.

vabeni, свали си файла с цените по хотели на фирмите, които предлагат Турция - там поне може да ограничиш поне по цена. Всички хотели на вид са хубави  Simple Smile и всички имат 'люлки и пързалки' за децата.

# 172
  • Мнения: 2 231
ето ме и мен, преди няколко часа се завърнах от Турция и веднага се включвам да разказвам  Hug
НЕ ХОДЕТЕ В ARANCIA в Алания, не съм виждала по мизерен хотел като говоря за чистотата в стаите и баните - не се чистеше, само минават да ти оправят леглото и това е, не ни смениха хавлиите и чаршафите нито веднъж, климатика не работеше  Sick -  давам му две звезди, но ресторанта, басейна и плажа компенсираха и бяха страхотни, очарована съм от паркчето което са направили, абе от вън хотела е супер, но от вътре....и най противното беше руските почиващи, абе ще те смачкат за да минат преди теб  #2gunfire
ползвах услугите на Аква тур и съм много доволна от тях, възникна малък проблем с фирмата партньор от турска страна, но реагираха много бързо и оправиха проблема  Peace
Оф благодаря ти за полезната информация. Ние още не сме резервирали, а даже се чудим дали да ходим там или на Дюни. Тук си спестяваме нощните полети, а пък и цената за билети и летищни такси. Но все пак ако се насочим към Турция май ще трябва да избирам друг хотел newsm78. Имам още месец да реша (ако не свършат местата, което едва ли ще стане Mr. Green)
Дано поне сте си изкарали хубаво, като изключим чистенето на стаите.

# 173
  • Мнения: 3 695
ronisum да ти кажа не съм особенно впечатлена от курортите в Турция и не мисля, че ще почивам пак там, на нашите курорти по хубаво си изкарвам за много по малко пари  Peace

# 174
  • Мнения: 2 231
ronisum да ти кажа не съм особенно впечатлена от курортите в Турция и не мисля, че ще почивам пак там, на нашите курорти по хубаво си изкарвам за много по малко пари  Peace
Ами аз съм ходила в Анталия и в Мармарис и мислехме пак тази година да отидем, но все почвече се замислям за бългрското. Mr. Green Не, че в Анталия не е супер, просто тези нощни полети с малко дете, не зная как ще ни понесат. А и цената тук е малко по-задоволителна от гледна точка на бюджета ни. Още не сме решили де, ще видим.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 18:55 от ronisum

# 175
  • Мнения: 3 695
ronisum да ти кажа не съм особенно впечатлена от курортите в Турция и не мисля, че ще почивам пак там, на нашите курорти по хубаво си изкарвам за много по малко пари  Peace
Ами аз съм ходила в Анталия и в Мармарис и мислехме пак тази година да отидем, но все почвече се замислям за бългрсоко. Mr. Green
а значи знаеш какво е - прецени сама къде ще е по добре, но аз не съм очарована  Peace

# 176
  • Мнения: 5 710
аз съм се заровила в оферти и съм в чуденка относно ала карт ресторантите - заслужават ли си т.е. да търся ли хотели с такива или само със стандартен ресторант?

Онзи ден се върнахме от Белек от ресорт с такива карти.
Според мен  нищо не губиш, ако ги няма. В нашия случай някои ресторанти не пускаха малки деца, затова резервирахме за мексикански едната вечер - избираш си едно от три-четири менюта, храната не беше нищо особено и спиращо дъха. Освен това изобилието от храна в основния ресторант е такова, че никаква храна не ми правеше впечатление след първия ден.

# 177
  • Мнения: 1 180
Вчера се върнахме от Анталия, Белек - хотел Кая Селект.
Хотела е тип семеен  - чудесно е за семейства с малки деца. състои се от отделни сгради, с външни коридори, дву- и три-етажни, с по 15-20 стаи на етаж. Зеленината е невероятна - почти като джунгла, тихо, спокойно.
Стаите са достатъчно широки, не са супер лукс, камериерките не си дават много зор, но пък и не им оставяхме нищо. Басейните са хубави - един голям, с плитка и дълбока част, втори с две пързалки, трети съвсем бебешки с две слончета-пързалки и четвърти - пак детски /разделен на две дълбочини/, с тента отгоре - беше доста ценен по обяд.
Ресторанти - един основен, с хубава тераса, изглед към морето, китайски, барбекю и италиански / в него никой не ходеше, незнам защо/. Храната е обилна, но нищо чак толкова впечатляващо - стандартна турска кухня. Имаше диетично меню, риба 2-3 вида, плодовете не бяха кой знае какви - диня, пъпеш, ябълки, круши и сливи /на Албена е къде-къде по-богато/. Сладолед имаше само първата вечер. Това за ултра олинклузива си е малко смешно. Фрешове - 2,50 евро. Анимацията беше добра, но само на немски и малко руски. Преобладават руски и немски туристи, ние бяхме единствените българи. Може да се посещава и съседния хотел - Кая Белек. Той е огромен, едната вечер бяхме там - тълпата е невероятна, чака се на опашки за храна, не ми хареса.
Плажа е с пясък, достатъчно широк и дълъг, шезлонги, дюшечета, хавлии, огроооомни чадъри, места има. Морето е много солено, дъното е с камъчета и е много неприятно, много рязко става дълбоко - топкахме се на два метра от брега.
Единия ден ходихме до близкото село Кадрие с влакче - на 3-4 км. Не стана ясно колко струва билета - за нас с двете деца беше 2 долара в едната посока, на други двама немци им взеха 2 евро - въобще, с цените е пълна обърквация!
Децата се наснимаха с някакъв пират с папагал на басейна - питам колко струва една снимка, той ми вика "Завтра, завтра" и се хили...Оказа се, че една снимка е 8 долара, а ние имахме 13! Мъжът ми успя да ги спазари за 30 долара, качени на  диск - слава богу, читав е, вече ги изпратих във фотото.
Почивката с полета и лет. такси за четирима  ни излезе точно 1800 евро, но за тия пари може да се почива и на по-добро място.
С две думи общо-взето съм доволна, жегата беше поносима, с тур-оператора нямахме издънки, но както мъжът ми каза, бих отишла пак там, ако цената е на половина. Определено не е най-доброто място, на което съм почивала, но не беше лошо, просто парите за такова място са си множко...
Като ми остане време, ще кача и снимки.

# 178
  • Мнения: 1 243
tanya.d много подробен разказ  Peace
Нормално е анимацията да е предимно на руски и немски-все пак това е оснавната маса от почиващи в Турция.И си права, че с толкова пари може и на Златните и на Албена да почиваш, ама отношението няма да е същото.Дано не сте усетили (и никога да не го усетите)пренебрежителното и негативно отношение по нашите курорти.Аз за това предпочитам да почивам в чужбина и от 2 години в Турция-там си цар,царица,принц,принцеса Grinning А тук само се чудят как да ти натоварят сметката,как да ти измъкнат повече пари за нищо и ако не оставиш бакшиш може и в лицето да те напсуват!
Чакаме снимки да видим малките бонбони как са се веселили!

# 179
  • Мнения: 2 231
tsve_te   За обслужването съм съгласна. Там хората знаят, че ако не са добри с теб няма да изкарат пари и родителите им и децата на село няма да има какво да ядат. Затова който плаща (клиентът) го гледат като бог (поне в 5* хотелите). Повечето сервитъори са от близките села и махали, където мизерията е пълна. Зарязват всичко и лятото 6 месеца ходят да работят. Направи ли впечатление в малките села колко е мизерно.
 Абе хората там знаят как да ценят парите и клиентите си.

Общи условия

Активация на акаунт