На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 650
  • 852
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 243
 Peaceтака е!
Ама и тук сервитъорчетата и момчетата по плажа идват от малките градчета и селца да изкарат някой лев,но пусти мързел и грандомания.Никой не иска да работи ,а пари на готово чака!мМъжът ми 5 лета се занимава с плажове ,а аз 2- с магазинчета по Златните и  #2gunfire #Cussing out се нагледах на хорски мързел,простотия и големи претенции!Целта на всички по коплексите е да оберат чужденците!Е как да се върнат тези туристи отново в БГ?Ние в Турция на плажа за 4 шезлонги.4 шалтета и 1 чадър платихме 8$,а тук е 40$ #2gunfire
ИЗвинявам се  за отклонението!  bouquet

# 181
  • София
  • Мнения: 1 155
tanya.d, хотела KAYA SELECT RESORT & SPA ли ви е? каква стая ползвахте за тази цена? и ако не е тайна - с коя агенция?

# 182
  • Мнения: 7 605
И аz се иzвинявам предварително zа отклонението, но медалът има 2 страни. Напълно съм съгласна, 4е отноШението на персонала по БГ 4ерноморието е отвратително. Не zнам дали е от липса на проф. обу4ение, дали е от манталитет....  Thinking Оба4е трбява и да се zнае, 4е много работодатели се държат беzкрайно некоректни с персонала си и буквално ги експлоатират. Миналото лято мой доведен брат работеШе като всяко лято по комплексите и все zа по месец на раzли4ни места, Щото като дойде време zа zаплата, Шефовете се ослуШваха и не му платиха  #Cussing out И това е масова практика, zа съжаление  Sad 

За мен именно лоШото обслужване е при4ината да не по4ивам в БГ, тъжно но факт.

# 183
  • Мнения: 1 243
Tatjana  Peace права си!И това е факт!И резултатът е на лице-бягаме по чуждите курорти!

# 184
  • Мнения: 11 747
И аз на всяко гърне мерудия, но да потвърдя - работила съм и аз на Златните едно лято, за мизерна заплата, но поне я получавах. В съседство имаше ресторант - барманки и сервитьорки се сменяха всеки месец, заплата никой не видя.   Тъпотиите са много по нашите курорти, не са една или две. Дава огромно отражение върху обслужване, условия и като цяло на почивката на туристите.

# 185
  • Мнения: 1 180
tanya.d, хотела KAYA SELECT RESORT & SPA ли ви е? каква стая ползвахте за тази цена? и ако не е тайна - с коя агенция?

Да, това е хотела. Бяхме в стандартна стая по мое настояване, но беше достатъчно широко, дори с 4 легла. Освен това хванах уж някаква промоция. Агенцията е On travel.
Други хотели, които ми препоръчаха - IC Santai - той е близо до горния и изглеждаше доста добре, но нямаше възможност за настаняване с две деца, а и беше по-скъп. Също Ориндж каунти - той е в Кемер, мои познати бяха и са доволни /цената е доста по-ниска/. Другия, който бил много луксозен и хубав е Лонг бийч - обаче за плажа се минава под един път и мъжа ми отказа да е "до магистралата", но всъщност ми казаха, че е мноооого хубав, площта е голяма и няма нищо общо с "магистралата". И още един, но по-скъпичък - Ела куолити /голямо написване му направих/.

# 186
  • Мнения: 5 710
Други хотели, които ми препоръчаха - IC Santai - той е близо до горния и изглеждаше доста добре, но нямаше възможност за настаняване с две деца, а и беше по-скъп.

Ние бяхме в IC Santai.    http://www.ichotels.com.tr/santai/eng/index.html
Настаниха ни с 2 деца ( на по 1г и 3 мес). Тез Тур беше туроператора.
Кошарките са от тези за игра, не легълца (пластмасови, въпреки,че бяха казали, че са дървени). Матраците на кошарките бяха по-голям размер от самата кошарка и леко бяха извити в единия край. Настаняването става след 12ч., всъщност 14ч., наложи се да чакаме.
Късен чек аут  се заплаща ( половин ден), т.е това също трябва да се прецени, защото самолета е през нощта, а освобождаваш стаята в 12.
С това май се изчерпват проблемите там.

Това, което ми направи впечатление в Сантай:
- много е чисто.
- децата бяха много обгрижвани , в началото нямаше достатъчно столчета за хранене и се изчаквахме с др. хора в ресторанта, но после купиха нови столчета и нямаше повече такъв проблем. Комплексът е family resort, т.е наистина е такъв, децата не пречат на никой и т.н.

Иначе, като ресорт има традиционните екстри - програмата е 'ултра ол инклузив'. Споменах и за ала-карт ресторантите. Има много барове, ресторанти и т.н., в които принципа е " количество, а не качество'. Имат 3 басейна - басейна за 'купони', релакс и детски басейни.
На детските има 2 ролби, съвсем близо са до къта за игра на децата ( в който няма климатик).
Навън има традиционните пързалки, люлки и т.н. Това, което ми хареса е, че е на много естествена сянка детския комплекс - парк, растителност, красота, спокойствие.
Анимацията е свръх, но не успяхме да се възползваме. Всичко е на руски, както и 99 процента от гостите,  но персоналът говори и английски. В комплекса има "МОЛ", т.е няколко магазинчета със смешно високи цени.  Плажът е много приличен - пясъкът е тъмен и дълбок, дъното и крайбрежието са с малки камъчета и са много необходими обувки за дъно ( от тези със силиконовите подметки). Няма чадъри, а едни дълги тенти, под които са шезлонгите.
Навън спира 'трактора', който за 75 евроцента води до най-близкото село Кардийе.
В Кардийе има чаршия, нищо особено.

Горе долу това се сещам да споделя.









# 187
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Дойде ред и аз да споделя моите впечатления от тазгодишната ни почивка в Турция Simple Smile

Пътуването - както по-напред вече бях писала, бяха ни променили часа за пътуване. Детето обаче, за моя най-голяма радост, се държа доста прилично и този път нямахме никакви екцесии нито на отиване, нито на връщане.
Мен ме чекираха 30 минути, защото се оказа, че ме нямало в списъка. Мъжът ми и детето фигурираха, но не и аз. И като се почна едно лутане, едно попиване, едно чудене, ха сега как да ми издадат бордна карта. Дойдоха сума летищни служители и накрая, след като вече се бях припотила 100 пъти, получих заветната бордна карта.
Ние бяхме единствените туристи на Аква тур, които пътувахме с този полет (полетът е на Алма тур).
На летището в Анталия ни чакаше едно бусче и ни транспортираха до хотела.

Хотел - Stone Palace, 5 звезди (по турски стандарт), 4+ (по немски и български). Намира се в Чолаклъ, на 8 км от Сиде и около 15 км от Манавгат. Предпочитано място (както хотела, така и самото селище Чолаклъ) от германци и холандци. Никакви руснаци! Хотелът не е на първа линия, но също има собствен пясъчен, вълшебен плаж. Чист и голям! От хотела до плажа са 250 м.

Самият хотел се състои от 7 постройки, свързани една друга с подземен тунел. Хотелът не е най-модерният (това не е необходимо за нас Grinning), но е поддържан в изряден вид. Хигиената е на много високо ниво.

С централен климатик, като във всяка стая може да се регулира температурата.

Стаите са прилични - с мини хладилник, телевизор, т.н. Банята беше с вана. И тук безупречна чистота и хигиена.

Хотелът има общо 5 басейна, от които 1 вътрешен, 1 на пързалките, 1 за бебета, 1 с дълбочина 1,35-1,45 м и един голям, който имаше на различните места различна дълбочина.

Отделно имаше и две джакузита при вътрешния басейн.

Гостите на хотела бяха 98% германци и 2 % холандци. Ние бяхме единствените българи.
Дори рускоговорящите туристи (2-3 семейства) в хотела бяха от руските германци.

Анимацията беше на немски, английски и турски. Аниматорите, особено детските, са невероятни. За децата има 2 въртележки (с кончета и синджири), пързалки, мини-клуб, в който ги занимаваха с разни неща, батут. Детето, с моя помощ откъм език, също участваше в игрите наравно с останалите германчета и холандчета.

Невероятно мил и любезен персонал - от рецепцията до последната камериерка. Винаги отзивчиви и готови да помогнат при нужда.

Не сме имали никакви проблеми с шезлонги, чадъри и т.н. Имаше предостатъчно за всички. В хотела има разлепени табели, че резервирането на шезлонги преди 8,30 сутрин е нежелателно.
И всички спазваха това правило.

Храна - обилна, разнообразна и много, много вкусна. За 7 дни съм качила 3 кила Embarassed

Заплащаше се прясно изцеденият сок: от портокали - 1 евро, от моркови - 2 евро, от ябълки - 2 евро.

Закуската е от 7 до 10,30. След това отварят снак бара.
От 12,00 часа започват да дават пидета (с кашкавал, със зеленчуци, с кайма), дюнери, печени картофи, сладолед и плодове.
Обядът е от 13,00 часа.
В 16 часа изкарваха кексове, торти, соленки и т.н. + горещи мекици.
Вечерята е от 19 часа. Всеки понеделник има турска вечер в основния ресторант. Ресторантът беше украсен в бяло-червено и по средата се вееше турското знаме. Посрещаха гостите с раки. Имаше всевъзможни турски ястия (кебапи, манджи - месни и постни, дюнери, кюфтета, гьозлеме, пиде) и десерти. Всяка сряда гостува рибният а-ла-карт ресторант. Украсата е също подобаваща. Гостите биват посрещани с чаша вино.
За разнообразието на предлаганите ястия мога да напиша роман. Имам снимки, като ги кача, ще дам линк, за да ги видите.

Сиде - писах вече, че е на 8 км. Има долмуш (мини бусче) на всеки 10-15 мин., което спира точно пред хотела. Цената в едната посока на човек е 1,75 евро или 2,50 долара.
Сиде (старият град) е красив. От спирката на долмуша до амфитеатъра има влакче (билетът е 0,75 турски лири на човек), но и пеша не е далеч. Останките от римско време са доста добре запазени. В амфитеатъра изнасят представления Fire of Anatolia (същите имат спектакли в сряда и на амфитеатъра в Аспендос, който е по-голям) Цената на билета на човек е 33 евро.
Цените в магазините в Сиде са приемливи, особено след порядъчен пазарлък по балкански, а на края и по комшийски Mr. Green
И на мен Сиде ми прилича на Несебър/Созопол, но моят мъж не сподели тези мои впечатления. каза, че си прилича на Сиде и точка Grinning

До Манавгат не отидохме, защото не ни остана време. Живи и здрави, догодина.
Около нашия хотел имаше приличен базар (до базара в центъра на Чолаклъ така и не стигнахме) с доста прилични цени.
Масажите са дори с по-ниска цена отколкото у нас. Масаж на цялото тяло беше 12 евро.

Нямам забележки към турския партньор на Аква тур, но към Аква тур съм с доста големи резерви.
Инфото, което имат точно за този хотел на сайта си, е под всякаква критика.
Добре, че германските туристи дават пълна и изчерпателна информация, която на мен ми помогна страшно много да изкарам една невероятна релаксираща почивка.
И догодина може пак да отидем, ако не намерим нещо по-добро.

Снимки малко по-късно ще има.

Знам, че стана дълго, но пък е изчерпателно Grinning

# 188
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Pipince  Hug

много се радвам че сте си изкрали толкова добре  Peace
благодаря ти за изчерпателната информация  Mr. Green

ще чакаме снимки с нетърпение  Flutter

Как беше плажа?

# 189
  • Мнения: 14 489
и аз благодаря за изчерпателния отчет  bouquet
и аз съм се насочила към сиде най-вече заради стария град - обожавам всичко свързано с римската империя.
харесала съм си един хотел - линда, 4 звезди, предлагат го почти всички агенции, но в едната, която питах за конкретна дата ми казаха, че всъщност бил изкупен от руснаците и не правят резервации въобще за там Crazy

# 190
  • Мнения: 7 605
Пипинце, браво, радвам се 4е сте иzкарали добре и 4е притеснениета около ноЩния полет с детето са били умzонст, както каzваме тук в немско  Laughing

# 191
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Плажът е със страхотен пясък, фин, чист. Няма никакви камъни, чакъл и т.н.

Не знам какви заплати получава обслужващият персонал в този хотел, но как веднъж не ги видях намръщени.
Все засмяни, любезни, закачат се с детето.
А работят повече от 12 часа на ден, всеки ден без почивка.
Да не говорим в деня на мача Турция-Германия, когато до 4 часа се пееше и се пиеше. И на следващия ден всички сервитьори, бармани и т.н. бяха строени в точно време и пак бяха с усмивка на уста.

# 192
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте !
Преди няколко дни се завърнахме от Турция. Бяхме в никому неизвестния курорт Дидим, прекарахме си страхотни 10 дни, които ни се видяха малко... Другата година повече.  Wink

# 193
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Здравейте !
Преди няколко дни се завърнахме от Турция. Бяхме в никому неизвестния курорт Дидим, прекарахме си страхотни 10 дни, които ни се видяха малко... Другата година повече.  Wink

е разкажи де  Blush

# 194
  • София
  • Мнения: 11 116
Разказвам...
И така хотела ни се казва Дидим Бийч (http://www.didimbeach.com/en/fotoalbum.htm), намира се на 150 км. южно от Кушадасъ. От плажа се вижда Бодрум, вечер е много красиво. Хотела беше страхотен, обслужването и храната също... За щастие руснаци нямаше, преобладаваха французи и англичани. Други българи също нямаше. Хавлиите и чаршафите ни сменяха всеки ден, хавлии и за плаж имаше, но не сме взимали... Плажа не беше особено хубав, пясъка беше допълнително насипан... В сравнение с нашите прекрасни плажове е едно нищо. Морето кристално чисто, вълни никакви все едно е езеро а не море  Wink. Така че по голямата част от времето прекарахме на басейна. Всяка вечер имаше анимация за децата, много се забавляваха ...
Видяхме и малко забележителности, храма на Аполон в Дидим и Троя близо до Чанак кале. Пътувахме с кола, така че ако някой се интересува от подробности около самото пътуване ще разкажа ...
Беше прекрасно, но за съжаление свърши ...  Heart Eyes

Ето и малко снимки -> http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259140

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 16:56 от жгмъц

Общи условия

Активация на акаунт