На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 686
  • 852
  •   1
Отговори
# 195
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Разказвам...
И така хотела ни се казва Дидим Бийч (http://www.didimbeach.com/en/fotoalbum.htm), намира се на 150 км. южно от Кушадасъ. От плажа се вижда Бодрум, вечер е много красиво. Хотела беше страхотен, обслужването и храната също... За щастие руснаци нямаше, преобладаваха французи и англичани. Други българи също нямаше. Хавлиите и чаршафите ни сменяха всеки ден, хавлии и за плаж имаше, но не сме взимали... Плажа не беше особено хубав, пясъка беше допълнително насипан... В сравнение с нашите прекрасни плажове е едно нищо. Морето кристално чисто, вълни никакви все едно е езеро а не море  Wink. Така че по голямата част от времето прекарахме на басейна. Всяка вечер имаше анимация за децата, много се забавляваха ...
Видяхме и малко забележителности, храма на Аполон в Дидим и Троя близо до Чанак кале. Пътувахме с кола, така че ако някой се интересува от подробности около самото пътуване ще разкажа ...
Беше прекрасно, но за съжаление свърши ...  Heart Eyes

Ето и малко снимки -> http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259140


Благодаря ти за разказа  Peace
Страхотни снимки  Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 1 073
Pipince,страхотен разказ! Радвам се , че сте изкарали добре. Много и на мен ми хареса Сиде- стария град, виждаш колко величествена е била Римската империя. Успяхте ли да отидете до Алания и да видите крепостта на Клеопатра, построена от Марк Антоний?
Сега коя ще е следващата ни дестинация - Тунис ли? Grinning

# 197
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Единствено Сиде посетихме. Алания ни е много далеч, когато сме с детето.
Ние и до Манавгат не успяхме да стигнем по ред причини.

Следващата дестинация още не съм я измислила, но работя по въпроса Laughing

# 198
  • Мнения: 529
Ох,много моля тези,които са запознати да ми помогнат, след толкова търсене и ровене избрах два хотела.
Колебая се между "Miracle resort" Лара, и "Delphine Deluxe resort" Алания  Tired
Ще пътуваме с детето-6г. и ми се иска и плажа да е подходящ и пясъчен  newsm78

# 199
  • Мнения: 27 524
И ние се върнахме преди 3 дни от Сиде, беше повече от супер всичко, нямаме никакви забележки  Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 672
Преди 3 дена се върнахме от Мармарис - бяхме в Begonville хотел, 3*.
Като цяло добре с няколко изключения. Първо, има ужасно много Руснаци, които очевидно движат туристическата индустрия в курорта и общо взето най-важните са те. В хотела имаше централна климатична инсталация, която като излезнеш от стаята се изключва и като се върнеш е отново жега и мор - този проблем го решихме по наш си начин. Чистачката идваше да чисти точно в 2:45, когато ние спяхме 3-ти сън и на втория път мъжа ми и тегли една майничка и я отпрати - през следващите 3 дена не дойде да чисти или да сменя кърпи, но стаята ни беше с 4 легла (въпреки че бяхме само 2-ма), та кърпите ни стигнаха.
След това: all inclusive - а ни свършвал в 12:00 часа на 27-ми, въпреки че сме си го платили за цял ден, та до 19:00 (когато тръгахме за летището в Даламан) общо взето не стига че ни изгониха от стаята (стаите се освобождават до 12), ами и едно кафе не можахме да изпием.
Избрахме хотел 3 звезди защото искахме да походим по екскурзии, а не да седим на басеина, но организираните от ТЕЗ тур екскурзии бяха само за Руснаци и екскурзоводката не знаеше бъкел английски да ми каже в колко часа е срещата за на обратно - едвам се разбирахме, защото тя говореше светкавично на Руски и колкото и да я молех да говори по-бавно, сякаш не ме чуваше. За Екскурзията до о. Родос, за която не се записват руснаци, щото им трябват визи, забравиха да дойдат да ни вземат и след 4-5 обаждания ни пратиха автобус. Катамаранът чакаше само нас - поне резервации сме имали, та не беше отплавал преди 30 минути...
Иначе беше хубавичко- починахме си. храната беше супер, обслужването - горе долу прилично.
Това го казвам, да го имат в предвид всички, чиито почивки са организирани от ТЕЗ тур или АЛФА тур да питат за гореопоменатите неща.

# 201
  • Мнения: 14 490
тоя номер с климатиците ми е известен, затова търся хотел с индивидулен климатик във всяка стая Peace

# 202
  • Мнения: 11 747
номера с климатика, не е ли че като извадиш картата и спира електричеството в стаята? И осветлението не работи и нищо, дори да е индивидуален климатика. Някои натикват нещо, което да прави контакт и така да работи.
Всъщност той климатика като задуха и за 2мин е студено вече, поне при нас винаги е било така.

# 203
  • Мнения: 7 605
Всъщност той климатика като задуха и за 2мин е студено вече, поне при нас винаги е било така.

И zа това се 4удя, zа какво ви е да работи във ваШето отсъствие?  newsm78

# 204
  • Мнения: 331
soniamari, за Миръкъл има постове и то от тази година във форум на пътешественика. И ние ще сме там. Важното при него е че е на 20 минути от летището, а Алания е на 110 км. от него. Освен това със сигурност плажа на Миръкъл е пясъчен и входа в морето е о.к. - това беше и една от нашите причини да го изберем. Само че доколкото виждам по снимките пясъкът е по-тъмен. Мен това не ме дразни, но просто ти го казвам. Отзивите за хотела на нашите българи са много добри, на руснаците - 80 % са добри, което си е добра атестация, защото те имам чувството, че и на 7 звезден хотел ще намерят недостатъци (напр. за Миръкъл недостатък било, че алкохола бил безплатен САМО до 2 ч. през нощта........направо ритах от смях. Те сигурно през време на цялата почивка не спят, за да пият)

# 205
  • Мнения: 529
казабланка,благодаря ти!   bouquet
Сутринта пуснах запитване на Астрал, но още не са ми отговорили. Вие кога сте там?

# 206
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Блонди, в хой хотел бяхте?

# 207
  • София
  • Мнения: 239
И аз да споделя за чудесното място, на което почивах до преди 4 дни
Хотел Nena на 15 км от Сиде

http://www.tury.ru/hotels/14971.html
и тук
http://www.globetravel-bg.com/cat_51/offer_1133.html

Беше приказка, а като добавиш и разходката с яхта и гмуркането
просто няма нищо общо с почивка на Слънчев бряг

# 208
  • Мнения: 7 605
Ми то никъде не е като на Сл. Бряг, такава селения е уникална  ooooh!  Laughing

# 209
  • Мнения: 399
Ще продължавам с интерес да следя темата, тъй като края на Септември имаме планове отново да посетим Турция  Laughing
Само, че този път вече знам какво точно да търся. Искам да е по-близко до летището, защото от летището до нашият хотел, който беше на 20 км от Сиде пътувахме 2 часа. Даже направихме и 15 мин. почивка.
Искам по възможност да няма много руснаци  Grinning - ама това май е мисия невъзможна. Мъжът ми ме успокой, че там почвали училище от 1 Септември и искрено се надявам да не ме лъже Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт