На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 703
  • 852
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 658
 никой не ми отогвори и аз пак да попитам
здравейте, можете ли да ми препоръчате хотел в Белек и как е самият район? Ще сме с детето и предпочитам да има достатъчно развлечения и за него.

# 271
  • Мнения: 2 575
никой не ми отогвори и аз пак да попитам
здравейте, можете ли да ми препоръчате хотел в Белек и как е самият район? Ще сме с детето и предпочитам да има достатъчно развлечения и за него.

веднага ти препоръчвам - РИКСОС Премиум, защото ми хареса през Май и определено е перфектен за деца, но цената му сега в сезона е немислимо висока - 3500-4000 Ерво на семейство ( за такива пари може да се отиде на доста места по света, а не в Турция)
и после - Ela Quality Resort - чудесен нов комплекс с чудесен детски център и всичко насочено към децата - мои приятели се върнаха в събота от там ( а и всичко което бях чувала от Астрал за него се потвърди - само хубави неща)

А иначе самият район - ами хотели, хотели с огромни прекрасни градини и голф игрища, а Белек за мен е нищо особено - турски магазини с хиляди неща и една улица за разходка - само веднъж отидохме и не повторихме - твърде хубаво беше в комплекса на хотела, за да си губим времето в Белек.

# 272
  • Мнения: 7 605
Петя, не се zаяждам, но какви раzвле4ения търсиШ zа дете на годинка?  newsm78

# 273
  • Мнения: 2 575
Петя, не се zаяждам, но какви раzвле4ения търсиШ zа дете на годинка?  newsm78

и аз се замислих над същото  Wink но пък бебешките басейни и играчки и люлки край тях може би са ОК  newsm78

# 274
  • София
  • Мнения: 11 116
Петя, не се zаяждам, но какви раzвле4ения търсиШ zа дете на годинка?  newsm78

и аз се замислих над същото  Wink но пък бебешките басейни и играчки и люлки край тях може би са ОК  newsm78

За малките деца има и анимация през деня, както и детегледачки, но не навсякъде са включени в ол инклузива ...

# 275
  • Мнения: 7 605
Петя, не се zаяждам, но какви раzвле4ения търсиШ zа дете на годинка?  newsm78

и аз се замислих над същото  Wink но пък бебешките басейни и играчки и люлки край тях може би са ОК  newsm78

Ама това го има във всеки хотел (по4ти). Според мен едно басейн4е и плаж са достатъ4но, а хотелите с миниклуб zа деца под 3 години се броят на пръсти (сеЩам се само zа един в цяла Турция).

# 276
  • София
  • Мнения: 2 658
Asinka, много ти благодаря за отговорите. Мъжът ми е чувал, че Белек била най-хубавата част на Анталия и иска там да ходим( нямам представа дали е така). А по принцип искам да отидем кря на септември-началото на октомври, за да паднат малко цените и да не е толкова горещо.

Tatjana, предполагам, че във всички хотели има детски басейн, но знам, че в някои има и детски аквапарк, площадки, зали за анимация и т.н Може да не ходи навсякъде, но определено ще и е по-забавно да прекарваме време и на такива места.

# 277
  • Мнения: 7 605
Петя, не се zаяждам, но какви раzвле4ения търсиШ zа дете на годинка?  newsm78

и аз се замислих над същото  Wink но пък бебешките басейни и играчки и люлки край тях може би са ОК  newsm78

За малките деца има и анимация през деня, както и детегледачки, но не навсякъде са включени в ол инклузива ...

Ще съм ти благодарна ако ми посо4иШ хотел, който да предлага детска анимация/миниклуб zа деца под 3 години   bouquet

# 278
  • София
  • Мнения: 11 116
Не мога да ти посоча такъв, по простата причина че детето ми е на 6г., ако беше на 1г. сигурно щях да намеря. В хотела в който бяхме имаше мини клуб, но не знам за колко големи деца, но имаше и доста дребосъци ...  Wink

# 279
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Относно забавленията за дете на 1 година из турските хотели да кажа и аз моето мнение Simple Smile

Лично аз не съм виждала анимация за деца под 3 години.
В повечето хотели има детска площадка с пързалка(и), люлки, батут.
Има хотели, които освен горе изброените детски забавления, предлагат и въртележки. Ако въртележката е от типа кончета, то няма проблем да го качат, но и родител тр. да е там, защото отговорността си я носи родителят. На въртележка тип синджири толкова малки деца не качват.

Не забравяйте, че анимация на български език в Турция няма.
Така че детето ви ще тр. да участва в общите игри с ваша помощ (освен ако детето не рзбира и други езици, различни от българския)

Дори и в детските аквапаркове деца под определена възраст не се допускат.

# 280
  • София
  • Мнения: 11 116
Да езика е проблем наистина ...
В хотела в който бяхме ни мислеха за какви ли не, от руснаци до чехи ...  Laughing А и научиха че страната ни не е "Булгаристан" ! Wink
Нашите деца (от компанията ) бяха м/у 6 -8 г. ходеха само на мини диско и страхотно се забавляваха. Там нямаше възрастови ограничения, имаше и едва ходещи бебоци  Wink

# 281
  • Мнения: 7 605
Именно, Пипинце  Peace  Единственно в Ликиа Уорлд има детски клуб от 6м., zа други хотели в Турция не се сеЩам. Пове4ето са от 4 год., някои от 3. Еzикът е проблем, при нас не толкова ако има анимация на немски, но моята не zнае български и се zабавляваШе 4удесно в детски клуб във Варна  Laughing 
Виж, zа детската дискотека съм съгласна  Peace

Ли4но аz при иzбора zа таzи година гледам да има стол4ета в ресторанта, хубав плаж и плоЩадка, друго не му трябва на едно малко дете  Peace

# 282
  • Мнения: 1 243
Я, темичката ни къде чак на 3-та страници отишла! Да я побутна малко!
Няма ли някои свежи завърнали се попълнения да разказват, а ние да въздишаме?

# 283
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Mr. Greenима желаещи да отидат отново-много са Flutter

# 284
  • Габрово
  • Мнения: 336
Ей ме, на!  Grinning
Днес се върнахме от Кристал Адмирал в Сиде. Хотелът е добър, макар че не е за 5 звезди - територията му е твърде малка за всички туристи, които приема. Тя и цената не е като за толкова  Wink - 1100 евро за 7 нощувки за 2 възрастни с 8 годишно хлапе + летищните такси. Има руснаци, германци и турци. Жега не се усеща - има достатъчно сянка, от морето духа вятър, а в хотела - централен климатик - работи перфектно. На рецепцията работи една жена, която говори български, единия от масажистите - също. През целия ден има разни занимания, аниматорите са чудесни - весели и общителни. Храната няма да коментирам - тез турци как не ги и срам да готвят толкова вкусно
 Crazy
Недостатък е, че няма хубаво еспресо, дори и платено, както и сладолед. Свободни шезлонги е трудно да намериш след 8 часа, но има и допълнителни, които изнасят по-късно или ако си поискаш, но те няма да са на сянка. Най-добре е да се пазарува в долари или ако смените от тук лири, ама няма нужда. Има няколко магазинчета - едно за локум, едно за хавлии, едно за сувенири, за бижута, дрехи и китайски боклучета. Доста са скъпи, по-добре си носете всичко от тук, а ако си купувате нещо непременно се пазарете  Wink
Малко цени - локума е 20 евро кг, което е доста в сравнение с други места. Този в кутиите не го препоръчвам, ужасен вкус има. На плажа има парашут - 45 долара за 1 човек и 65 за двама. Има банан и водни ски, но за тях не питах.
Ходихме на рафтинг и гмуркане - страхотни преживявания , макар и не толкова екстремни.  Рафтинга е 50\30 долара на човек\дете, а гмуркането - 70\45. Там уловката е, че после ти искат за диск със снимки и ДВД два пъти повече  Shocked
Имам косвени наблюдения и от Клуб Воаяж в Белек - през него минахме да вземем едно семейство, което пътуваше с нашия полет. Не бяха доволни от навалицата в хотела и голямата жега. Имали високи очаквания, тъй като цената била висока в сравнение с миналогодишния им - Фантазия в Кемер. Но казаха, че последния е много по-добър.
Туроператора спомена някои добри хотели в Белек - Риксос (  Crazy естествено), Калиста, Спайс. Според него в Белек е добре за двойки с деца, в Кемер е красиво заради планината - има повече растителност, а Бодрум е за нощен живот.
Сега не се сещам друго какво да пиша, снимки утре ще кача, че вече заспивам  smile3507

Общи условия

Активация на акаунт