На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 694
  • 852
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 886
Иман снимките са страхотни .Сякаш изкачат от някаква приказка Hug Hug Hug.Направо като филм  bouquet

# 346
  • Мнения: 11 747
Може ли някой да пише къде точно проверявате рейтинга на хотела.Pina ми беше дала един сайт, ама сега прегледах назад в темичката и не мога да го открия newsm78
Предварително ви благодаря  bouquet

www.tripadvisor.com
www.holidaycheck.com
www.thomson.co.uk

Рейтинги, подробни отзиви, снимки от туристи, видео от туристи, хотела върху карта, хотела от сателитна снимка

# 347
  • Мнения: 2 575
Благодаря ти за окуражаването  bouquet, лошото е, че те ползват едни и същи полети.......

Провери ли Астрал Холидейз? те сами правят чартърите си и не са в групата на всички останали така че места имат цял самолет  Wink
Пробвай, ако вече ни си  Simple Smile

# 348
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да добавя към изброените от pina сайтове и

www.ayda.ru

# 349
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Ами, не знам, аз преди няколко дни търсих за Кушадасъ и звънях в няколко агенции в, които нямаше места и накрая в Он Травел намерих.
meliza, наистина, опитай и при Он травъл, за нашата дата също всички други казваха, че нямат места, а при тях имаше.
А ако за Анталия все пак няма никъде, можете да помислите за друг курорт в Турция? Успех!

# 350
  • Мнения: 1 006
След дълго колебание, на 5 септември старираме за Top Kapi Palace, резервирахме вчера и съм доволна, че най-накрая знам каде ще лентяиствам  Simple Smile.Ако някои има впечатления от хотела, моля споделете!

# 351
  • Мнения: 1 243
pina, pipence     bouquet  bouquet Zlatni ste!

# 352
  • Мнения: 182
Аз направо се отчаях! Weary Резервирахме за 5 септември за Аrt Bodrum,но сега прочетох доста лоши отзиви в руския сайт www.ayda.ru
Никъде не съм ходила през живота си в чужбина и с такова блаженство очаквам септември,обаче ще бъда готова и за разочерование.Хотела май няма собствен плаж и ще трябва да се върви дълго време или да се ползват някакви автобуси(доколкото разбрах на руски).Моля,ако някой има впечатления ще съм благодарна да разведри очакванията ми!

# 353
  • Sofia
  • Мнения: 503
Аз направо се отчаях! Weary Резервирахме за 5 септември за Аrt Bodrum,но сега прочетох доста лоши отзиви в руския сайт www.ayda.ru
Никъде не съм ходила през живота си в чужбина и с такова блаженство очаквам септември,обаче ще бъда готова и за разочерование.Хотела май няма собствен плаж и ще трябва да се върви дълго време или да се ползват някакви автобуси(доколкото разбрах на руски).Моля,ако някой има впечатления ще съм благодарна да разведри очакванията ми!
Защо не опиташ да смениш хотела, миналата година бях резервирала Адакуле в Кушадасъ, прочетох след това някакви кофти коментари за него и го смених, нямаше проблем.Вярно, че беше доста по- рано , но поне опитай.

# 354
  • Мнения: 11 747
За Art Bodrum, може да видиш отзиви и в сайтовете, които съм дала. Рейтинга му е доста лош! Това не означава, че няма и доволни хора, зависи какви са ви изискванията. За този хотел коментирахме 3-4 страници по-напред преди да резервираш, ама явно темата не се чете.

# 355
  • Мнения: 182
За Art Bodrum, може да видиш отзиви и в сайтовете, които съм дала. Рейтинга му е доста лош! Това не означава, че няма и доволни хора, зависи какви са ви изискванията. За този хотел коментирахме 3-4 страници по-напред преди да резервираш, ама явно темата не се чете.
Темата я чета откакто е създадена,но мисля,че освен мен друг не е питал за Art Bodrum!Ако има коментар за хотела от българи ,ще съм благодарна да ме насочиш в четенето!Иначе рейтинга в другите сайтове го видях-затова съм и притеснена.

# 356
  • Мнения: 11 747
На 12стр. коментирахме с tsve_te, за лошите отзиви на този хотел в чуждите сайтове, но и от български отзиви. В 2 други български форума една жена беше пуснала гневни теми за оплаквания от там, тази година са били.
Въпреки това, ако не можете да смените хотела, смятам че може и да ви хареса. Просто зависи какво очаквате и какво търсите. Аз като го гледам, на мен би ми харесал, но аз не съм много претенциозна.  Peace

# 357
  • Мнения: 331
момичета, отчет за Миракъл резорт - Анталия - Лара.
Тръгнах с резерви, защото досега винаги съм избирала ниски хотели - дори тип къщички, а този е голям и дори нещо не ми харесваше на снимките. Но... Хотела е хубав, съвременен и определено е много по-хубав от снимките. Басейнът е огромен (около 4 декара), в едната част е с неправилна форма, в другата е квадратен. Ако искате да сте близо до анимацията - ходете в квадратната част. Точно до нея са и ролбите, къдете прекара ваканцията детето. Според мен комплекса има много добро разпределение на територията - игрища, ролби, басейн, барове и т.н. и е така организиран, че всичко е някак "по пътя". Храната е много добра. Има огромно разнообразие от салати - абсолютно свежи и вкусни - само от делени салати има напр. по 5-6 вида - обикновена маруля, айсберг, червена маруля, рукула и още 2-3 вида, които така и не ги различавах какви са. Всеки ден има страхотен грил - различен - шишета, дробчета, свински (да, свински) пържолки, риба тон (обожавам я на грил, само дето явно трябва да е поне 100 кг и нагоре, тук пробвахме с такава от 3 кг. - няма нищо общо), кебапчета и т.н. Има пици, спагети и друга паста всеки ден, пържени картофки и още сто вида - не мога да изброя всичко. Само дето със съжаление (за това, че у нас на обществено място е невъзножно да ядеш такова вкусно нещо) го казвам, имаше и страхотно вкусна (като на баба ми) баница и кисело мляко (а ние си мислим, че ядем кисело мляко), както и кафявите маслини бяха върха. На бара на басейна всеки ден от 12 до 16 има хамбургери или дюнери, пържени карфтофки и печени картофи с масло и кашкавал. Хайде стига за храната, че от нея, язък за диетата преди това.........
Хотелът е много чист. Някой преди в темата беше написал, че бил оф по отношение на храна и чистота. Нищо подобно. Чисти се ежеминутно. При толкова много хора не видях нищо веднаж летяща хартийка или чашка. Даже лампите навън ги бършат всеки ден от прах. Всичко лъщи от чистота- и вътре в хотела и по цялата му територия.
Стаите са просторни, с безплатен сейф и безплатен минибар-супер. Чистят всеки ден, дават нови кърпи, без забележки. Това, че ползвахме асансьор не ни затрудняваше, само 1 или 2 пъти ни се е налагола да почакаме2-3 минути (има 3 асансьора, но пък са външни, панорамни и са готини, и ако няма натиснат етаж са космически бързи). Хотелът е центрлален климатик. 0 забележки. Като влезеш в хотела отвън, е рай, в стаята ние си оставяхме перфокартата непрекъснато в конзолата, дори когато излизаме и като се приберем температурата беше супер (навън няколко дни беше 39 градуса). Спахме си през цялото време без да почувстаме жегата изобщо.
Хотелът си има собствен плаж-пясъчен. На снимките пясъка изглежда доста тъмен, но в действителност не е чак толкова, не е бял, но е си е супер. Има констукции, които пазят страхотна сянка, има и чадъри със шезлонги непосредствено до морето. Пясъкът е малко по-едър от нашия - на самия плаж, но като се влезе в морето вече е като пудра захар. Изобщо не се нуждаете от специалните обувчици за плажа. Пясъкът се валира всеки ден, и има специални пътеки до морето и между шезлонгите, защото ако стъпиш наобяд на пясъка , все едно стъпваш на горещ котлон. На плажа си има бар - хареса ми.
Анимацията беше добра, има около 15 човека. Има всеки ден в амфитеатъра тематична вечер - комична, турска, разни гимнастици, и т.н. Анимацията я карат на английски, след това на немски и на руски, така че всеки ще се "закачи".
Турската баня е безплатна. Ходихме 2-3 пъти - много хубаво беше. Има и фитнес център (за мазохисти) и вътрешен басейн - боже и там имаше винаги няколко луди..................
За посещаемостта - около 50-60 % холандци, другото мещавица от останилите нации. Руснаци имаше, но едва ли повече от 10 на сто и нямаше нито една "изцепка" от тяхна страна, може би като не са заели целия хотел си налягат парцалите.
На лоби бара има и турско кафе - мммм, "ями", защото нали знаете какво е другото от машините..... Казвам го, защото аз го открих чак на втория ден вечерта. Кампарито им (турското) много ми хареса.
Много сме доволни от посрещащата агенция - Одеон. Организация - перфектна. Автобусите са нови, климатизирани и са супер. Трансферът до хотела е около 15-20 минути. Абе даже и късните часове на полетите, дето най-много ме ядосваха  не бяха толкова страшни. Поне ни настаниха за 2 минути (пристигнахме в хотела в 11 и 30 вечерта)- между другото от 12 до 1 през ноща има и късна вечеря - за такива като нас-хи-хи, а от други българи, дето са с ранните полети чухме, че първия ден са ги настанили точно в 14 часа, а да били в хотела с изгрева, така че ...всяко нещо си има и предимства и недостатъци. А на връщане пътувахме с чисто новите Еърбъси - на 10 дни дето се казва, на България еър.
Посетихме Демре-Кекове - много приятна екскурзия, който е с Одеон - екскурзоводите са българи, при нас беше Явор-много ни хареса на цялата група това момче- премерен, спокоен, не те залива с информация, която не можеш да поемеш, нито пък почувствахме да мълчи в същото време. Ликийските гробници си струват наистина да се видят, както и църквата на Св. Николай. Можете да отидете и с джапанки - няма някакво катерене или дълго ходене, за да ви трябват маратонки.
Нещо важно накрая на почивката, ако сте с късен полет - ясно е, че стаята се напуска в 12, но ол инклузива в хотела в последния ден важи до 15 часа. Тоест като отидете на рецепцията за чекаута, ще ви свалят зелената гривна и ви слагат бяла. Казвам го, защото аз също разбах това от форумите, а не от някъде другаде. Как решихме проблема. Просто мъжа ми стовари багажа пред стаята за багаж, а само аз отидох на рецепцията и само мен ме "безязаха" с бялата лента. Дори не ме попитаха къде са другите - а нали гледа в компютъра, че сме трима, ама явно са се наслушали на разни театрални пиески (и аз бях подготвила такава - ами на екскурзия в Анталия са) от други почиващи, та дори не ме попитаха къде са другите. Просто ви го казвам, за да не се изненадате неприятно точно преди тръгване. И след 15 часа мъжете ми слугуваха, така да се каже. Даже и на вечеря си отидох, като гледах да не размахмам много бялата лента.
Иначе последния ден си го използвахме пълноценно за плаж, после има помещение - мъжко и женско - до турската баня, където има и душове - да си пуснете и душ и да се преоблечете спокойно.
Ами това е. Просто се опитах да бъда наистина полезна на момичетата, които са избрали или се колебаят за този хотел, без да изпадам в захлас или да да се правя на интересна, че хотела е оф, защото не предлагал не знам каква си глезотия в олинклузива.
Само за инфо - хотела е разполоен межу Титаник и Кервансарай. Кервансарай, да ви кажа честно, изобщо не ми хареса - говоря само за сградата - изобщо НЕ вътре за територия или храна или нещо друго, но самата сграда прилича на общежитие - много е гадна, на всичко отгоре парапетите на балконите му са боядисани с кафява боя, която отдалече изглежда като ръжда - гадост. Титаник също на снимките ми хареса повече, отколкото на живо. Но пак повтарям това се отнася просто до самите сгради, а вътре в самата територия на хотела усещането може да е различно
Не се колебайте да отидете там- в Миракъл резорт.
Ако някой го интересува нещо конкретно - да пита.

# 358
  • Мнения: 636
И колко платихте за това.

# 359
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
казабланка, радвам се, че сте имали приятна почивка! Simple Smile

Относно ол инклузива в последния ден да кажа, че в различните хотели е до различно време.
Чета, че при вас е бил до 15 часа, в нашия хотел беше до 18 часа, но на детето направиха страхотен пакет.
В предишни години пък не е имало никакво ограничение.

Общи условия

Активация на акаунт