На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 659
  • 852
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 243
Много пъти сме я обсъждали тази тема за валутата.Аз ще те посъветвам, щом не можете да намерите турски лири, по-добре си вземете долари.Лятото в началото поне там ни обменяха лира към долара 1 към 1,2.Сега обаче има леко покачване на долара и може и 1 към 1,3 да го смятат. В Турция спокойно можете да пазарите навсякъде и с лири, и с долари, и с евро. Най-изгодно е това да става с долари. Еврото ти го смятат като долара и обикновено те прецакват.Така че вземайте $$$$$$ и пазарета на воля Peace

# 601
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Благодаря за отговора и се извинявам ,ако съм въпроса е вече обсъждан. Приятелка касиерка в банка ме посъветва да си жзсемем ЕВРО, защото там цената му била фиксирана и излизало по- изгодно  Thinking

# 602
  • София
  • Мнения: 4 294
 
Дудинка, ходихте ли на някакви екскурзии около Кушадасъ? Ефес или Памук кале или нещо друго? Моите деца са на същата възраст като твоите - как беше почивката за тях?

Не именно заради децата - особено на малката едва ли ще издържи.
Иначе другите семейства с които бяхме, понеже са с  по-големи деца ходиха до Ефес и гроба на Дева Мария и останаха много доволни  Peace

На децата почивката им хареса - комплекса е супер, щъкаха си, тичаха си на воля, басейна и водните пързалки са супер, храната е доста разнообразна  Peace

Едиственото неудобство беше пътуването с автобуса   Sad

# 603
  • София
  • Мнения: 4 294
Ние носихме турски лири, обменихме ги тук на 1,15.
Турски лири могат да се купят и на границата но курса е доста неизгоден.
Бяхме взели и евро за всеки случай, но най-добре лири  Peace

# 604
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Дудинка, ходихте ли на някакви екскурзии около Кушадасъ? Ефес или Памук кале или нещо друго? Моите деца са на същата възраст като твоите - как беше почивката за тях?
Мога аз да ти отговоря а този въпрос -  на ексурзии ходих само аз и с жената от другото приятелство семейнство. Мъжете гледаха децата, а моя съпруг беше категоричен, че каманаци не му се гледат  Crazy

# 605
  • Мнения: 2 700
Това с доларите ме хвърли в оркестъра Rolling Eyes Доларите вървяха преди няколко години, но откакто доларът поевтиня  всичко се превалутира спрямо еврото.
А на въпроса дали евро или лири ще отговоря,че зависи от курорта. Досега (3 пъти) сме носили предимно лири и сме били ако не на далавера, то поне не на загуба (в Кушадасъ, Айвалък и Мармарис). Върнахме се преди два дни от Бодрум, където се търсеха основно евро. Наложи се да плащаме за турска вечер например в лири, превалутирани през еврото. Така че всичко е според зависи Wink

Неф&Неф (bgbubu), що се отнася до въпроса ти колко, всичко зависи от това дали ще сте на ALL Inclusive (ако не ще трябва да си купувате ежедневно ако не друго то поне вода, защото водата в Турция не е питейна), дали ще ходите по атракции (бройте на атракция средно по 30 евро/човек) и дали ще пазарувате. Най-добре е на границата да смените около 100 лири, за да имате за джоб пара и останалото си го дръжте в евро - така ако ви останат ще си ги върнете. Peace

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 208
В неделя се върнахме от Ефесия Холидей Бийч - Кушадасъ, изкарахме си страхотно. По хубава и пълноценна почивка не съм имала. Всичко беше на ниво - храна, обслужване, хигиена и т.н.
За пътуването с автобус, мога да кажа че не е толкова страшно. Ние бяхме с детето-3год, и с още 2 деца на тази възраст и 3 деца на 7-8 год.(бяхме компания от 19 човека). През повечето време спаха и нищо не разбраха от пътя. Нямаше мрънкане и глезотии, даже възрастните бяха по-лигави - до тоалетна им се ходи, цигари им се пушат, схванали се били и др. такива.
Ние имахме трите вида валута и на всякъде вървят, показват ти задължително на какъв курс ти смятат, даже в големите магазини като КИПА са обявени на касата. Мисля че не сме били излъгани.
Догодина пак ми се ходи  Wink

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 19:59 от Nadia...

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 620
Здравейте дами записани сме на 26.09.08.  за AQUA FANTASY  Кушадасъ тръгване от Бургас има ли други записани за същия хотел дали ще останем доволни  newsm78

# 608
  • София
  • Мнения: 941
Ние се върнахме на 6-ти от Мармарис и мога да кажа, че просто съм влюбена в този курорт.Бяхме в "Нергис Бийч" и ,въпреки че се води 3+ * ,останах очарована наистина..На първо място-хигиената беше на ниво.Дори в офертата на фирмата,с която пътувахме,пишеше,че стаите се чистят на 2 дни,както и кърпите на толкова време се сменят...Няма такова нещо-всеки ден стаите се чистеха и кърпите бяха сменяни.Постоянно се правеха проби за чистота на водата в басейните и беше кристално чиста..Само малко щипеше на очите от хлора, но не е болка за умиране де Simple Smile Храната беше много богата, приятелят ми качи 6 кг за 7дни Laughing А за развлеченията и купона в хотела, нямам думи просто..Само ще кажа,че откакто се върнах не спирам да мисля за там и ми е толкова мъчно,че чак апетита ми се е загубил Sad Аниматорите дори ни станаха приятелчета и участвахме в няколко от представленията вечер.Така не съм се забавлявала и смяла до сълзи..не помня от кога.Това като че ли най-много ми липсва от там.Тук като пристигнах и направо ми се плачеше... Sad През деня също организираха забавления както за децата ,така и за големите..Просто беше страхотно всичко.В момента си търся някоя приятелка да ходим пак октомври месец.Тогава има и промоция за този хотел.И направо ще се поболея,ако не отида  Sad Не ми стигнаха седемте дни,искам още толкова поне Laughing

# 609
  • Мнения: 3 050
ехе iana1980   радвам се че така хубаво сте си прекарали   bouquet

# 610
  • София
  • Мнения: 900
Привет момичета!
Имам нужда от инфо за Амара Долче Вита?  Praynig
Писах и в една мъничка тема по въпроса ....

Някой има ли впечатления?!
Дрехи, време, изисквания .......
Никога не съм ходила в Турция, но виждам препоръки за евро.
Не е ли по-добре да плащам с карта?!

Предварително благодаря за отговорите!!!  Hug

# 611
  • Мнения: 1 243
iana1980, миналата година септември месец бях за пръв път в турция-Анталия.Връщайки се бях точно като теб-плачеше ми се до болка........Толкова ми е хубаво там ,че сега-октомври месец за четвърти път ще ходя за една година Embarassed

# 612
  • Мнения: 100
iana1980, много хубаво звучи найстина.И ние мислим октомври да отидем до Мармарис, но още не сме си избрали хотел,но сега мисля да го разгледам този "Негрис Бийч", щом вие сте доволни.А къде горе-доло се намира от Мармарис, има ли си собствен плаж?Вие с коя фирма пътувахте,доволни ли сте?Моля те дай още инфо?А снимки? Praynig
Ако някой друг може да ми препоръча хубав 3*-ен хотел ще съм много благодарна. Hug

Сега видях,че и tsve_te-то е писала и аз съм от влюбените в Анталия, ходили сме няколко пъти, но решихме малко да сменим и да видим Мармарис.Сестра ми ходиха там пролетта и на снимките изглежда разкошно.
tsve_te а ти четири пъти, направо си пристрастена към Турция  Grinning(за завиждане си Wink)

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 18:16 от Vanche

# 613
  • Мнения: 1 243
Vanche  Peace наистина съм като пристрастена.В края на октомври с мъжът ми ще пътуваме за Мадрид и ще отседнем при брат му за седмица,а аз все повтарям"Еххх ако можехме вместо в Испания пак в Турция да отидем...." Никъде другаде не видях такова перфектно обслужване и такова уважение към туристите, както в Турция. Е, не съм била още в Тайланд, а казват, че там е още по-добро обслужването,но да се надяваме ,че и до там ще стигна Praynig

# 614
  • София
  • Мнения: 941
iana1980, много хубаво звучи найстина.И ние мислим октомври да отидем до Мармарис, но още не сме си избрали хотел,но сега мисля да го разгледам този "Негрис Бийч", щом вие сте доволни.А къде горе-доло се намира от Мармарис, има ли си собствен плаж?Вие с коя фирма пътувахте,доволни ли сте?Моля те дай още инфо?А снимки? Praynig
Ако някой друг може да ми препоръча хубав 3*-ен хотел ще съм много благодарна. Hug

Сега видях,че и tsve_te-то е писала и аз съм от влюбените в Анталия, ходили сме няколко пъти, но решихме малко да сменим и да видим Мармарис.Сестра ми ходиха там пролетта и на снимките изглежда разкошно.
tsve_te а ти четири пъти, направо си пристрастена към Турция  Grinning(за завиждане си Wink)

Завиждам ви Sad Аз незная дали ще ме пуснат още 7дни от работа Cry Направо не спирам да мисля за това.Навила съм си го на пръста,че трябва пак да ида тая година,ама май ще ми излязат криви сметките и тогава ще ми е още по-кофти Cry Vanche , хотела се намира в центъра и има собствен плаж, но аз влизах само веднъж в морето, повече бяхме по басейните на хотела.Те се поддържат постоянно.Правят проби всеки ден,доколкото видях,за чистотата им.А и водата беше като чай.Аз киснех постоянно в басейна,по цял ден.И дори ,за първи път не съм изгоряла и не се беля.Тена ми беше супер,даже с гланц Flutter Вече поизбелях де Crossing Arms Морето е доста соленичко,а и първия ден,когато ходихме на плажа на морето,бяхме с едно момиче от компанията само,без мъже и ни накацаха веднага двама турци и ни развалиха плажа #2gunfire И това ми беше единственото ходене на плажа LaughingНа басейна си ми беше екстра..Аз по принцип в басейните в София не ходя,защото незнам какво мога да лепна там и ме е гнус Sick, но там се престраших и сега щом няма последствия, значи наистина са поддържани басейните им Mr. Green Пътувахме с Аtlas S, с автобус и определено ще ги ползвам и друг път.Много съм доволна.Имаше климатик, пускаха филмчета нон стоп, смяхме се с шофьорите и стюарда постоянно.Бяха много готини.Автобусите са хубави..Естествено,малко ни бяха поутекли краката като пристигнахме,ноп то си е нормално.Все пак толкова път..Спираха на всеки 2 или 3 часа и не се усещаше толкова дългия път.Аз дори на връщане спах като труп и не съм усетила изобщо пътя LaughingБях изморена от емоциите и мнооого тъжна Sad Но проспах пътя.Пътувала съм преди години с автобус за Кушадасъ и мога да кажа,че тогава беше кошмарен пътя,нищо че беше по-малко.Автобуса беше кофти и затова.Един съвет,ако решите да сте с автобус- СЕДНЕТЕ НА НАЙІЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ!!! Ние бяхме там и изкярихме много Laughing По-широко е просто ,а и няма кой да ти мрънка,ако си свалиш облегалката назад Mr. Green Завиждам ви благородно на двете с  tsve_te , че ще ходите.. Hug Аз другата седмица, ако се реша да питам шефа....за още 7 дни Praynig Тогава ще се разбере.. Другите хотели, за които чух положителни отгласи, са Мармарис Палас и Мармарис Парк.Но те са 5*.. От автобуса казаха,че са доволни от тези двата хотела.За други май не чух  Thinking Пожелавам ви и на двете да отидете там и да си изкарате страхотно.И заради мен да се повеселите.И дано времето е супер,защото мен това малко ме притеснява ако замина сега,дали ще е хубаво времето.Но като гледам някои коментари тук,времето ще е супер..Ние улучихме малко по-топличко ,отколкото трябваше,така че сега май ще е перфектно-нито много горещо,нито хладно Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт