Деца с увреден слух - 4

  • 29 470
  • 278
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 121
Марти, нашия скенер от ВМА беше готов след няколко часа. Докато чакахме детето да излезне от упойката, ми казаха да отидя да си го получа, тоест още същия ден.

Илонка, добре дошла! Все така щастливи да сте и за напред!

Вени, въпреки хилядите ми предубеждения може и да пробвам в градинката до нас, то нямам за сега и друг избор де. По- добре ще му е отколкото с бабите в къщи. Вие ми вдъхнахте кураж, поне до обед за начало сигурно ще го пращам там от септември. Вени, при логопедката срещаме често Ицето. Наистина говори много добре. Поздравления. И да попитам за протокол за безплатните батерии, които ни се полагат веднъж годишно от социалните от къде се взима?
Момичета, а това за по- малката групичка в градината, когато има дете с увреждане, къде мога да прочета за това?

# 166
  • София
  • Мнения: 215
Хей Илонка ЧЕСТИТА РАДОСТ  Hug- много здраве и късмет на малкия Тома и на цялото ти семейство  bouquet

# 167
  • Мнения: 52
Добре дошла Илонка,малкия Тома е ,голям сладур нека ви е жив и здрав.Илонка пожелавам ти винаги да си толкова щастлива.

# 168
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           Добре дошли, Илонка и Томи! Мама да се възстановява по-бързо и да тръгвате по разходки!

# 169
  • Мнения: 1 710
Илонке, и аз да те поздравя. Прегръщам те много с малчо и се радвам - наистина с цяло сърце.  Hug Hug Hug

# 170
  • Мнения: 2 531
Марти, нашия скенер от ВМА беше готов след няколко часа. Докато чакахме детето да излезне от упойката, ми казаха да отидя да си го получа, тоест още същия ден.

Илонка, добре дошла! Все така щастливи да сте и за напред!

Вени, въпреки хилядите ми предубеждения може и да пробвам в градинката до нас, то нямам за сега и друг избор де. По- добре ще му е отколкото с бабите в къщи. Вие ми вдъхнахте кураж, поне до обед за начало сигурно ще го пращам там от септември. Вени, при логопедката срещаме често Ицето. Наистина говори много добре. Поздравления. И да попитам за протокол за безплатните батерии, които ни се полагат веднъж годишно от социалните от къде се взима?
Момичета, а това за по- малката групичка в градината, когато има дете с увреждане, къде мога да прочета за това?
Мерси за поздравленията , все пак 3 г. се труди детето!  За по малка групичка можеш да се надяваш ако няма желаещи много за градината. Едва ли директорката ще се навие да отхвърли ей така 10 деца от списъка с чакащи! А за нашата градина / на баткото и сега на Мрагото/ списъка е мнооогоо дълаг, дори около нас има много деца които не са приети никъде. Според мен целта ти в градината трябва да е да го ИНТЕГРИРАШ ! Децата да го приемат безерезервно и като излезе на разходка около вас да си общува спокойно!Съветвам те да го запишеш и да си вземете местото , поговори лично с учтелките които ще са с него / не директорката, тя няма да го гледа/!

# 171
  • Мнения: 239
Руми благодаря ти за бързия отговор.Ние днес направихме изследванията и живот и здраве утре вечер тръгваме.А сега слизаме пред блока да караме кольольо колело.

# 172
  • София
  • Мнения: 440
milena d вярно е че много е напреднал, говори всичко , но пък е с увреден слух по рождение и незнам дали може да се ориентира какво трябва да чува. Например апаратите които има в момента / нисък клас/  не диференцират добре съскащите звуци, но това го разбрах от логопедката - тя по време на работа го установи. Сега ми хрумна че мога да я помоля да дойде с мен да тестваме апаратите , ако може да се пробват  Thinking  А някой има ли наблюдения за апаратите със радоивръзка и с предвател учите- ученик / забравих сега кака се казавше/ в Славина има такива?

veni-b за апаратите - различните модели имат различен обхват, така да се каже. Фирмите имат едни диаграми, където се вижда какъв обхват покрива съответния апарат и като се наложи аудиограмата може по-ясно да се ориентираш за ползата от апарата. Но за отделните звукове -това вече опира до честотите, които покрива апарата, но също и колко канала за настройки има. Би следвало софтуерно да го настроят според аудиограмата, но аз малко имам съмнения, че добре го умеят това в нашите фирми. Идеята за логопедката е добра, само имай предвид, че тя може би не е особено запозната със слуховите апарати. Поне нашата рехабилитаторка - знае някои подробности, но определеено по-добър съветник са ми били аудио специалистите от фирмата.
Апаратите за радиовръзка - сигурно имаш предвид FM система. Hear има такава, скоро се беше похвалила че си е взела. Това си е доста скъпо съоръжение, а освен това се иска голямо съдействие и сътрудничество от учителя. Славина предлагат такива системи, може би и другите фирми имат.

# 173
  • Мнения: 2 531
п .
Апаратите за радиовръзка - сигурно имаш предвид FM система. Hear има такава, скоро се беше похвалила че си е взела. Това си е доста скъпо съоръжение, а освен това се иска голямо съдействие и сътрудничество от учителя. Славина предлагат такива системи, може би и другите фирми имат.
Да такива имам в предвид, дали си струват паричките! А учителя няма кой знае какво съдействие- закача си на врата устройството или го поставя някъде до себе си. Идеята е от всички шумове детето да чува предимно учителя, но дали действително е по добре- може пък да не му е приятно много, знам ли  newsm78

# 174
  • Мнения: 2 563
п .
Апаратите за радиовръзка - сигурно имаш предвид FM система. Hear има такава, скоро се беше похвалила че си е взела. Това си е доста скъпо съоръжение, а освен това се иска голямо съдействие и сътрудничество от учителя. Славина предлагат такива системи, може би и другите фирми имат.
Да такива имам в предвид, дали си струват паричките! А учителя няма кой знае какво съдействие- закача си на врата устройството или го поставя някъде до себе си. Идеята е от всички шумове детето да чува предимно учителя, но дали действително е по добре- може пък да не му е приятно много, знам ли  newsm78

Абе не е толкова лесно, защото така се ограничава общуването с децата, тоест трябва да се изключва в междучасията, което с Фонак изисква натискане на копчета и т.н. Също, в час, ако децата вдигат ръка и отговарят, малкият няма да може да ги чува, ако фм системата е настроена само учителят да лови.

Учителят все пак трябва и да внимава дали е включена правилно, дали не са й паднали батериите, да следи да не я залее с нещо, да е винаги насочена към него. Особено гадно е, когато фм системата виси на врата на човек, който седи пред маса. Като се наведе той да става, фм системата удря ръба на масата. След 20 такъв удар започва да пада пластмасата.  Tired

# 175
  • Мнения: 950
Лони    Hug добре дошла , голям  ,хубав мъж е Тома   bouquet, всички се радваме с вас  Grinning
Marti04   Peace да мине всичко добре !

# 176
  • Мнения: 2 531
Hear Again не се бях замислила толкова подробно, мерси за разясненията.... определено не е за нас това и без друго и с апарати само е сложно!

# 177
  • Мнения: 2 531
Такааа ние се връщаме отново 3 г. назад! Тогава доц.  Спиридонова ни изписа костна диадема като подходяща за слухопротезиране на сина ми. Но от фирмата не ми дадоха а ми набутаха апарати за учудване на доц., дори ме уверяваха колко по добре било с тях! Онзи ден отидох за нов протокол, тук в Пловдив, и отново ми казаха че трябва да сме с костна диадема  Confused И какво сега- оказва се че 3 г. сме носили неподходящо средство за слухопротезиране! И отново ми казаха че БАХА е идеална за нас!
Bobsvel , дай повече информация за вече поставените БАХА апарати? Praynig

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 07:50 от veni-b

# 178
  • Мнения: 206
Здравейте!
Да се похваля-Имаме слухово апаратче. Вчера го сложихме. Мая го прие много добре. Направо си го хареса. Сутринта го носи около 45 мин. А следобед 3 часа. Като че ли чува значително по-добре  newsm78. Не се изнервя. От време на време го пипа с ръка и веднага се получава микрофония-това нормално ли е? Когато си вдигне ръката и рамото й се допре до ухто - също! Седи мирно докато й го слагам-това си е направо съдействие. С голям ентусиазъм съм се впуснала в приказки. Нон стоп дудна нещо. Не знам какво очаквам, но го очаквам с нетърпение. Обзела ме е такава надежда, че едва ли не ще проговори ей сегичка. Знам че това не е така, но...
Terina, как са при вас нещата?
Veni-b, и аз си мислех за такава fm-система. За домашна употреба. Аз съм непрекъснато с ларингити и понякога едвам говоря, или съм прегракнала, или нямам високи. Вече дори се замислям дали пък нямам пареза на гласните струни  Sick Затова си мислех колко би ме облекчила мен тази система. Но ще мислим още по въпроса.
И не на последно място апаратчето почти не се забелязва. Вчера играхме навън с него. Бабата и дядото на Мая дойдоха да ни видят, ако не им бях казала нямаше да забележат!
Мая преоткрива музикалните играчки. Имаме един пеещ охлюв, ейййййййй голямо обикаляне пада с него из къщата . Това определено ме навежда на мисълта че чува. Преди не  се интересуваше толкова от него.
Кажете как беше при вас (които имате опит с апаратчетата ), за да знам за какви реакции да следя!

# 179
  • Мнения: 2 543
bebonina, честит ви слухов апарат! Simple Smile
Единственото, за което трябва да внимавате, е да няма много силни шумове у дома, докато свикне малката. В противен случай може нещо да я стресне и да откаже да го носи. Макар че, щом вече сте излизали навън с апарата, явно детето се чувства добре. Говорете й - от това има нужда сега.Simple Smile
За ФМ системата - за домашни условия пък е абсолютно ненужна. ФМ системата е за места с много фонов шум - именно това е нейната функция - да изолира фоновия шум и да се чува само говора на човека, към когото е насочена. У вас едва ли е чак толкова шумно - просто е достатъчно да няма непрекъснато включен телевизор или радио.Simple Smile А и е полезно за детето да се учи да идентифицира ежедневните шумове в дома ви - почукване по вратата, звънецът на входната врата, звън на телефон, прахосмукачката, кафемашината, пералнята и т.н.  обръщайте и внимание върху тези неща! Успех и ни пиши как вървят нещата при вас!

Общи условия

Активация на акаунт