Деца с увреден слух - 4

  • 29 470
  • 278
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 950
На Йоанчо  newsm59  bigdance2 newsm59   много хубави мигове с бебо и естествено с мама и тати !
gyulcem   Hug благодаря ти ,добре сме вече ,дано това да е последно за тая година че нещо не ми останаха нерви  Praynig Praynig Praynig

# 196
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           И от мен честит празник на Йоанко, дано е получил много подаръци и те все още да не са му омръзнали Laughing! Преди време, като го видях, ми приличаше на малкия Хари Потър, сега сигурно вече прилича на големия Хари. Дано да се сработи със студента (?), който ще го води на училище, че Илонка да има повече време.
            Терина, момичетата (Таня и Славинка), освен в кабинета, работят и в движение, може някоя от тях да е и в отпуска, ако нямаш телефоните им, ще ти ги пратя на лични. Аз досега винаги съм се обаждала предварително.
            Bluevelvet,   bouquet!

            А иначе на всички пожелавам  мъ-ъ-ъничко свободно време и за тях...Ние отиваме за малко до Плевен, защото и аз съм човек и имам право на поне 1 (едно) кафе, изпито в кафе, с приятели, БЕЗ ДЕТЕ! Извинете за крясъка, но май вече изпушвам...

# 197
  • Мнения: 239
Честит имен ден на всички Марий    и производни на Мария да са живи и здрави.   bouquet  bouquet  bouquet

# 198
  • Мнения: 206
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЙОАН ! Tada
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАРИЙТЕ !
Gyulcem, добре дошла. Съжалявам, че не сте успяли да се насладите на почивката.
Bluevelvet, страшна си! Благодаря, много  newsm51

# 199
  • Мнения: 206
Всички деца със слухови апаратчета ли са с твърди отливки в ушето?
Мая започна да си сваля апаратчето и да ми го връчва тържествено и безапелационно. Явно ние сега започваме "битката". Тази сутрин го носи само 30 мни., а до преди два дни го носеше по цял ден  newsm78. Дайте, моля, предложения какво да правя!

# 200
  • Мнения: 2 543
Благодаря на всички за поздравите за Йоанчо! Hug Рожденият ден мина чудесно - с много гости и подръци! Simple Smile В седмичната тема съм пуснала линк към снимките - ако искате, вижте ги.

bebonina, какво имаш предвид под твърди отливки? Отливките, които правим на Йоан са силиконови - не са супер меки, но и твърди не са. newsm78 Това, което може да се направи, когато детето си сваля апаратите, е да се търпи. Mr. Green Тя сваля, вие слагате и така.Simple Smile Изчакайте да минат 10-ина минути и опитайте отново. И наблюдавайте, когато ги сваля дали не е предизвикано от нещо - внезапен шум или някакъв дразнещ такъв. Нашият маймун ги сваляше, когато нещо не му угодяхме, за да ни го върне. Crazy Успех!

# 201
  • Мнения: 147
 bebonina не трябва да са твърди , и нашите са силиконови ,сина ми като свикна не искаше да ги сваля даже когато забравях да ги сложа ми ги носеше . Може нещо да не са и удобно направени може и от там да е и микрофонията виж дали не са направили раничка нещо. Кофти може и нещо да са усилени и да я дразнят , незнам не съм специалист ако искаш идете до фирмата вие поне стес си в София.

# 202
  • Мнения: 950
bebonina ако слуховите апарати имат копче за регулиране силата на звука виж да не  е усилено до края и това да дразни детето , отливките са меки -силиконови и те са по-скъпи  ,а твърдите отливки знам че ги правят само на възрастни хора( дори не знам как изглеждат )   newsm78

# 203
  • Мнения: 206
Ходих до фирмата. Фонак-наида били само с твърди отливки. Ама защо  newsm78 , не знам. Вчера сме го носили сутринта-30 мни., следобед - 45мин. Има ли някой друг на който са казали това, но въпреки всичко е сложил меки отливки? Питам ви за да знам дали да настоявам. А и колко често се налага правенето на нови отливки? При нас функцията на копчетата е изключена.

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 10:11 от bebonina

# 204
  • Мнения: 950
При децата с растежа и  ушенцето се променя по-бързо и това налага  да се прави нова отливка , старата става малка и не върши работа ,а понякога се износват и от миене,появяват се и пукнатини и от там микрофуния  и т.н.,ще се ориентираш не се притеснявай за това, няма някаква закономерност за смяната на отливката .

# 205
  • Мнения: 147
Ходих до фирмата. Фонак-наида били само с твърди отливки. Ама защо  newsm78 , не знам. Вчера сме го носили сутринта-30 мни., следобед - 45мин. Има ли някой друг на който са казали това, но въпреки всичко е сложил меки отливки? Питам ви за да знам дали да настоявам. А и колко често се налага правенето на нови отливки? При нас функцията на копчетата е изключена.
Страна работа  newsm78, тук почти всички деца са или са носили слухови апарати и никой не е казал , че е с твърда отливка. И мисля че ако детето го дразни едвали ще иска да го носи Naughty по добре не настоявай може да се стресира и хич да не иска да го носи ,ако има възможност за меки ,направете меки и отливки и са по практични залепват за ухото и по трудно падат при игра. Ние от някъде 10 месеца сме със слухов апарат 2 пъти сменихме отливката и то защото маркучето отвътре се беше спукало и имаше микрофония , а втория път бяха много пожълтели. Но май едното ухо само веднъж сменихме.

# 206
  • Мнения: 179
Вида на отливката зависи от апарата и от слуховата загуба. Който препоръчва апарат трябва да може да прецени типа на отливката, ако разбира за какво иде реч и познава нещата който рекламира , иначе започва ходене по мъките. Ако апарата е мощен трябват меки отливки- уплътняват по добре и няма микрофония. Свиренето може да идва от факта че апарата е на максимум, ако се намали дори и с тези отливки, би трябвало да изчезне микрофонията.
Цената на отливките обикновенно варира спред фирмата-От 20 до 35лв.
Освен това е добре да идете на нова настройка, тази изглежда не допада на ддетето. Те са малки, но имат представа кое е добре за тях.

# 207
  • Мнения: 206
Bobsvel, благодаря много за отговора.   bouquet
Поръчах да ми направят от трите вида. Фотополимер, мек фотополимер и силиконови. С голяма неохота се съгласиха и неприятното чуство и в двете страни остана. Твърдят че фонак-наидата е най-добър с твърди и самата фирма производител го препоръчва за деца с твърда отливка. Все пак ще пробвам и с другите.
Иначе при нас е голямо ходене по мъките вече - 5мин. носи апаратчето, 5мин. е без него. Какви ли не игри, за да я заглавичкам не съм измислила. Днес дори играхме с кубчета лед... #Crazy Това помогна за около 1,5-2 часа.
Не мога да не се похваля, че като цяло съм доволна от това което Мая постига с апаратчето. По скоро не съм се надявала на такива резултати. Вече идва в другата стая ако я викам достатъчно настоятелно и високо. Определено вече разпознава телефона. Е, не търчи да го търси, но се озърта и ако я подканя започва да го търси. Барабан и свирка чува. Но мисля че не чува "М" защото когато я карам да каже "миау-коте", тя казва "ау"  newsm78 Това е от нас. Приятна вечер на всички. И лека седмица, поне края й!

# 208
  • Мнения: 2 543
bebonina, това, че малката не казва някой звук, не означава задължително, че не го чува. Йоан чува съвсем добре всички звуци, но все още има някои, които го затрудняват - "б", например, а други изобщо не може да каже - "р" и "л" са от тях.   

# 209
  • Мнения: 206
Майчета, които имате второ дете, а първото е с увреден слух.
Разрбах че повечето сте си правили генетично изследване преди да забременеете втори път, за да разберете каква е вероятността да се роди отново дете със слухови проблеми.
Какво показва това изследване?
Изследването ще покаже само тези параметри свързани със слуха или и много други болести, алергии и т.н.?
Къде се прави?
Колко време преди да забременеете направихте теста? Сигуно ако плановете ни са след 1 година, не е добре да се прави сега, защото резултатите зависят от възрастта ни (на родителите) или е без начение?
Не че сме се засилили да правим бебе, но влиза в плановете ни така или иначе. Винаги съм искала пълна къща с деца!

Общи условия

Активация на акаунт