УЧИЛИЩЕ ЗА ФОТОШОП (19)

  • 18 550
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Шумен
  • Мнения: 316
Това е последното, което направих.



Увеличено - http://images.mistakeps.multiply.com/image/2/photos/4/orig/28/Th … amp;nmid=97067656

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Меденка не само слоя трябва да е селектиран. Преди това трябва да селектираш всичко от менюто Select - All. Не виждам друга причина да не ти е активна опцията Contract  newsm78 Гледам, че и в коментарите след урока има такъв проблем, който така и не се е установил на какво се дължи. Аз лично нямам друга идея.

# 77
  • Мнения: 804
Здравче, не е това.
Опитах всички слоеве селектирани, само този на рамката и нищо. Не ми го дава менюто Контракт.
Писах на авторката на урока в коментарите, пък ще видим какво ще ми отговори.
Ама ме е яд, защото урока ми хареса и исках да направя нещо такова.

# 78
  • Мнения: 2 818
А в картинката имаш ли селекция?

# 79
  • Шумен
  • Мнения: 316
Пробвах, не става. Не е активна командата и при мен.

# 80
  • Мнения: 2 818
Теория на цветовете

За шрифтовете

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 13:49 от Maktub

# 81
  • Мнения: 172
Момичета, отново сте направили много хубави неща. Аз продължавам с четенето на уроци. Ама може и аз да спретна една рамчица, че с това най-много се забавлявам.
Здравка, много е сладка рамката.  Peace
mistake, интересен колаж, ама доста е мрачен.  newsm78

# 82
  • Мнения: 203
Момичета, закъсах го.

Намерих този урок, но като стигнах до направата на рамката спрях.Не ми се получава това с Select -> Modify -> Contract; селектиран е слоя, всичко както си го пише, ама не ми дава менюто Contract, а само Border. Моля ви, помогнете ми.  Praynig

Има и друг начин за правенето на тази рамка. Избирате новия слой, правите правоъгълна селекция /за да стане правилна и точна, за предпочитане е да си спуснете гайдове/. След това натискате delete и ...вече имате изрязана рамка!

Благодаря на всички ви, за милите пожелания! Hug Hug Hug

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Maktub при мен инфото за шрифтове се отваря на квадратчета и не се чете

А при мен Select - Contract си е активно и всичко се получава, а и е често използвано от мен.  newsm78 Макар, че за постигането на желания ефект има и други начини.....

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 16:14 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 84
  • Мнения: 804
Арабела, мерси.   bouquet Така стана.  Peace След малко ще видите творението ми по урока.
**********
Здравке, явно е от кодирането на страницата.Ако браузъра ти е Мозила Файърфокс, влез в менюто Изглед и после Кодиране на знаци. После на мен ми беше Уникод, но го дадох Кирилица (Уиндоус - 1251) и се оправи страницата.

# 85
  • Мнения: 172
Меденка, много ми харесва новото ти творение. Браво!   bouquet

Уж щях да чета урок, а се хванах с една рамчица.  Embarassed Какво мислите за нея?

# 86
  • Мнения: 804
Стаси, невероятно нежна и красива рамка.Просто ми остана погледа в нея.
Мактуб, мерси за линковете, много неща ще се научи от там.Само да имам малко повечко време да чета.  Peace

Поизмъчих се, но ето какво излезе от корковото табло.
Цъкайте за голям размер.

# 87
  • Мнения: 2 099
stasssy прекрасна е.  smile3501
Меденка добре си се справила, само снимките не ми се струват съвсем реални.  Hug
mistake браво.  smile3501

# 88
  • Мнения: 2 818
Да, втория сайт трябва да се разкодира. Ако някой не знае как -  view->encoding-> някоя кирилица, първата която пробвах и стана при мен - windows1251 Във форума има и други интересни статии. Сега влязох пак, но са затворили форума Sad Беше много интересна статия, надявам се пак да го пуснат...


Стаси, определено задобряваш!  Laughing Листчето с датата направо реве за изместена сянка Simple Smile Ще обясня пак, за да не се ровиш назад. На леъра с листчето кликваш върху fx с десен бутон и избираш create layer. Би трябвало да ти отдели сянката в отделен леър. Отиваш на леъра със сянката, ctrl + t - за трансформиране , натискаш и държиш натиснат ctrl, хващаш с мишката точката посредата на долната страна и я преместваш наляво, така че сянката да е горе-долу успоредна на карираното нещо под снимката вляво, тук преценяваш сама обаче за по-точно. Пускаш всичко и ентер. Може да минеш с блър тоол по краищата и/или да изтриеш съвсем малко с мека гума и с 4-5 % видимост.  Peace

Мистейк, готино е  Grinning Пушека от комина трябва да е пред кометата. Още , но по-малки кръгове във водата ще направят консистенцията на водата по-течна, сега седи малко като гел.  Peace

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 20:35 от Maktub

# 89
  • Шумен
  • Мнения: 316
Stasy, много е хубава. Peace
Меденка, таблото е станало. Peace Сенките на снимките, обаче, са в различна посока. Води се от посоката на сенките на топлийките.

Тази мъгла, която направих е много по-лесна от онази в предишната тема. Ако някой се интересува от мъгли, ще обясня. Grinning По същия начин се прави и пушека.

Общи условия

Активация на акаунт