УЧИЛИЩЕ ЗА ФОТОШОП (19)

  • 18 552
  • 309
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 242
val_stef, много е хубава, а малката е такава чаровница  Grinning! Само промени шрифта.
Медена кайсийка, много хубав подпис. Но когато нещо е по урок, ми е трудно да го оценя Grinning
Cveti Simple Smile~, харесва ми. Опитай евент. как ще е, ако голямата снимка очертаеш с бяло /от Edit - storcke/, за да изпъкне още.
никки, уж всичко й е наред, много добре цветово съчетана е, но не ме грабва така, както последните ти рамки.

Има още какво да се пооправи, но ми се доспа  Tired

# 241
  • London
  • Мнения: 292
Добро утро момичета,
 Медена кайсийкe,
ще го пробвам този урок, много интересен ми изглежда.Аз съм по уроците, от мен няма рамка (не мога,винаги са измъчени).Момичета страхотни рамки.  bouquet
Днес продължавам с уроците, че детето още е много болно, а аз трябва да заминавам по работа  Sad

Много хубав и не толкова горещ ден.

# 242
  • Мнения: 473
Cveti Simple Smile~, харесва ми. Опитай евент.

Ето с поправката



А какво е евент ? Embarassed

# 243
  • София
  • Мнения: 1 456
Добро утро девойки!

Цвети
, хубава е! Дори много!
Пробвай дасложиш и canvas (бялата рамка по края на снимките)
и на девте по -мънички. На голялмата синмка изкарай цялта панделката отвън
и вертикалната я махни изобщо. Това според мен, де! Peace


Лекси, прекрасна, е!
Благодаря за инфото относно рязането.
А, дали има по-бърз начин за изваждане на части от снимката.
Знам за урока на Ани за излизане на обект от снимка, но сега като го пробвам отново
нещо не ми се получава?! Ти по този урок ли вадиш или друг начин ползваш?

Желязкова, различна е от другите ти рамки до сега!
Това зеленото отгоре трева ли е или небе?
 


# 244
  • София
  • Мнения: 7 242
Cveti Simple Smile~ , май преди си беше по-добре. Евент. е евентуално  Grinning
Муци, има  Grinning Та значи разполагаш си рамката където искаш. Върху нея слагаш снимката и я увеличаваш в зависимост от това, коя част искаш да излезе /разбира се, ще излязат и други части, но после ще ги махнем/. За да я разположиш макс. точно, можеш да й намалиш прозрачността докато я разтягаш, така че отдолу да прозира рамката. Щом си готова, връщаш си на 100 % опацити и дублираш слоя със снимката. Закарваш дублирания слой  под рамката. Така ще имаш снимка, излизаща от рамката, рамка и абсолютно същата снимка, излизаща от рамката над рамката. Отиваш на снимката над рамката и внимателно изрязваш частта, която ще излиза от рамката. после съвсем грубо изрязваш другата част, така че да не се подава от рамката. Изрязаното може да е съвсем навътре в рамката, защото няма да се вижда - дефакто ще се "слива" с долната снимка, която е абсолютно идентична. после отиваш на долната /под рамката/ снимка и изрязваш от средата на рамката навън /с пен тула минаваш по средата на рамката, после селект инвърс и делит. Малко неясно го обясних, но става за 5 мин. Не знам как да покажа картинки от ФШ като урок, за да стане по-ясно, ако не е  newsm78 На горната снимка можеш да сложиш и сянка. После разделяш сянката в отделен слой и изтриваш, като оставяш само на частта, която излиза.

# 245
  • София
  • Мнения: 6 743
Чудесни неща видях момичета  Hug Ще коментирам малко по-късно  Grinning

Лекси, когато на екрана ти е готово това което искаш да снимаш, натискаш бутона на клавиатурата Prt Scr (Принт Скрийн, или т, нар, още скрийн шот  Laughing ) .
След това във ФШ отваряш нов документ като за рамка примерно - 10/15 - 200 ппи.Даваш едит>пейст и това което си снимала се лепва на файла  Hug След това в нов слой и слагаш текст, в нов стрелка за обяснение - абе все едно правиш рамка със слоеве Laughing Запазваш в jpg и показваш да видим какво си направила  Joy

До после   bouquet Blush

# 246
  • Мнения: 791
Отново ме радвате с красиви неща   bouquet

Относно обработването на снимки не смятам че мога да ги обработвам добре - но мога да ви посоча от къде може да пробвате, местите плъзгачите докато се получи желания ефект.Може да използвате два-три слоя на снимката, всеки обработен различно, и с различен прочент на прозрачност и стил на преливане. Мале как обясних  Crazy

Image-> Adjustments->

        -Levels-контролираш светло, тъмно, средни тонове, може да се засили контраста, да се изсветли, да се потъмнят срените по яркост товоне или да се изветлят
        -Color Balanca- или color levels действа почти като горното със съществената разлика, че влияеш върху  Cyana, Magentata и Yellow-a
        -Brightness/Contrast- това го ползвам вече много рядко предпочитам Levels
         -Hue/Saturation- също много любима опция. С плъзгача под Hue-то променяш цветът,  със Saturation  контролираш яркостта на избрания цвят, а с Litheness светлината. Хубавото е че тази опция може да използваш и само за част, която си селектирала. Така например при направена вече рамка може само на определен обект, или на част от даден елемент да промениш, нюанс, цвят, светлина ...
         -Desature - обзцветява - не ми харесва като еденично ползване, т.е. ако го съчетаеш с друт слой с друг ефект по ми допада
          -Replece Color - Променя конкретен цвят, който захванеш с пипетката
          -Photo filter - от името си личе за какво идва реч- добра комбинация прави с Desatur-а
           -Variations също се комбинира добре с Desatur-а, с тази опция имаш възможност да промениш цветово цялата снимка, като тоналност, например цялата да стане в жълтата или в синята гама.

Дано съм била в помощ на някого

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
ted_, това с промушването не се е получило. Нищо не се разбира от надписа.
Може би ще е по-добре ако въобще няма надпис. Simple Smile
val_stef, много е весела!! Само шрифта не се чете. Детенцето е много чаровно!  Hug
Cveti Simple Smile~, струва ми се, че не слагаш сянка на елементите .. Може и да греша, но така ми се струва ..
Желязкова, това горе ми прилича на вълнички или тревичка .. Може би ще е по-добре да се сложи долу .. (може би)  Simple Smile
Лекси, нямам забележки  Grinning Освен отлични  Hug

Сега ще чета, какво сте обяснили contesa и Лекси  Grinning

Това е от днес.



Аз никога не си харесвам до край нещата, все нещо ми се струва, че е излишно ... Като цяло обичам изчистени неща, но ми се иска да включвам повече елементи ...
Тук примерно ми се струва, че не съм разположила добре самите снимки  newsm78

И благодаря за коментарите ви  Hug

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:22 от Ханна

# 248
  • Мнения: 172
Момичета, в темата за корела никой не пише.  Sad
Затова ще Ви покажа новото си творение по модел.
Моделът е:



А ето и моята гъба, която направих:

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
stasssy, мисля, че тази гъба трябва да я направиш с кривите на Безие. (като Пен Туула)
Иначе има много неточности така гъбката. Номерът е да им свикнеш и става далеч по-бързо и по-лесно Simple Smile

(незнам .. има ли условие тази задача да не се използват кривите на Безие .. ако има - това е друг въпрос  Thinking ) Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 7 242
contesa, благодаря ти много   bouquet  Hug Изпробвах веднага левълса - стана мноого по-добре.
ханна, харесва ми. Сянката само не я оставяй черна, а я направи сива. Най-добре е когато си избираш цвят на сянката, да вземеш с пипетката от повърхността върху която тя пада и да отидеш към сивото. Колкото по-отдалечен е предмета, толкова по-голяма, бледа и размита е сянката и обратно.
stasssy , на мен гъбките ми изглеждат еднакво, но нищо не разбирам от корел  Grinning

Дам, мерси  Hug Отвори ми очите дето се вика  Grinning Пробвах да предам горните обяснения в картинки. Понеже и двете принцеси ми врещят на главата, предполагам, че текста само ще ви заблуди, така че опитайте да се ориентирате по картинките Grinning
Предполагам, че начина, който Ани е дала е по-правилен и може би по-лесен, но аз не успях да направя излизането по него /много ме мързи да разучавам нови уроци Embarassed/.
http://lexi1974.multiply.com/photos/album/332#

Към т. 2 не сам обяснила, че периодично си намалявам прозрачността на снимката, за да видя къде точно е рамката и взависимост от това да знам докъде да изрязвам прецизно. Към т. 3 след като се кликне на f - create layer. А и панделката е част от рамката. Не съм показала, че съм изтрила частта от горната снимка, която я закрива /съвсем грубо, с правоъгълна селекция/

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 15:10 от Лекси

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Лекси, мерси  Hug Досега не съм се сещала да променям цвета на сенките  Rolling Eyes
Сега ще разгледам и урока .. май съм правила нещо такова .. познато ми звучи, но съм забравила.

stasssy, с кривите на Безие се работи като увеличиш доста модела и върху него чертаеш. После го изместваш от модела - и имаш точно копие, само че векторно  Peace Все едно го прекопирваш Simple Smile Това е основен инструмент. Малко трудно ще ти се стори в началото, но се свиква и е много лесно после Simple Smile

# 252
  • Мнения: 172
Ханна, аз използвам точно кривите на Безие. И наистина слагах гъбата като модел и върху нея чертаех. На мен ми ставаха абсолютно еднакви. Просто при записването я направих малко по-голяма.
Какви неточности имаш предвид?

Сега по този начин направих и една ябълка.

Моделът:



Моята ябълка:



Днес ми е 4-ти ден откакто се занимавам с корела. На мен ми се струва, че имам напредък, но това май си е само мое мнение.  Embarassed

# 253
  • Мнения: 451
Здравке,Лекси , Cveti ,Хана Браво  Hug  bouquet

stasssy Хана е права ,има доста ръбчета които трябва да изгладиш и по гъбката и по ябълката  Peace Иначе за начинаеща много добре се справяш,аз със корел не съм работила но илюстратора е на същия принцип  и е по трудно докато свикнеш със векторната програма ,поне за мен  Peace

Една бърза и семпла от мен   Embarassed

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ооо, като за 4-ти ден си екстра!!!  Hug
Браво! Поздравления!

Ами има неточности - сравни ги двете гъбки, най-грубите грешки са в точките Simple Smile И броя на точките е различен. Но наистина съм изненадана, че така бързо напредваш  Hug

С ябълката си се справила по-добре  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт