ИЗРАЕЛ 9

  • 34 903
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 558
ами  защо  е  смъртна  присъда  след  като  има  присъда 542 г  затвор  hahaha
защото,ако имаше смъртна присъда, този при тази сделка също щяха да им го върнат в ковчег  Whistling и никой нямаше да си мисли,че евтл. след време пак ще се върне и убива хора.. има разлика, нали?
а се учудих за германците, защото по принцип не се подават на изнудване от терористи!

...ами ще го пазят-от толкова арабски държави единствено той успява да противодейства  на Израел в региона,или ако не беше той щеше ли Ливан още да съществува ..
случващото се в региона със сигурност не се дирижира от един човек живеещ в бункер Peace

# 241
  • Мнения: 1 263
Съболезнования на роднините на момчетата!  Flowers Rose Flowers Rose
Hand, подейства ли антибиотика? Има ли подобрение мъничето? Наистина е по добре да следвате съветите на лекарите - специалисти, защото бебето е прекалено малко, за да рискувате със хомеопатични или бабешки лекове. Peace

# 242
  • Мнения: 2 952
  Важно е да се знае , че  Ливан е държава , която си има президент.Насралла не е лидер на  държавата Ливан , а на движението Хизбулла.Ливан нямаше да бъде участник в никаква война ако Хиизбулла не се бяха настанили на територията на Ливан и не бяха посрещнати с отворени ръце.От територията на Ливан Хизбулла започна войната с Израел. Израел отговори.Моля прочетете хронология на войната (посочих по-рано).Затова казаното от Деси " ...ами ще го пазят-от толкова арабски държави единствено той (Насралла) успява да противодейства  на Израел в региона,или ако не беше той щеше ли Ливан още да съществува .." е неразбираемо. Не  е имало натиск към Ливан от страна на Израел първоначално , за да се наложи Хизбулла да противодейства и да  защити Ливан.Хизбулла използва територията на Ливан , за да нападне Израел.Така започна войната.В хода на войната вече има всякакви картини разбира се.Ливан съществува и ще продължи , което не зависи от един човек в  бункер , който не е дори президент на Ливан.По-добре бяха без него.Той ги въведе във война.Тук играят големи интереси.Жалко за народа на Ливан , които сега празнуват и се радват на сделката на Насралла и Хизбулла за 5-те национални техни героя.А можеха да не се въвличат във война и да си бъдем просто съседи.Израел ще воюва за своите си с когото и да било, както би направила всяка държава , нападната отвън (независимо от причините ) или поне както би трябвало да е.Така е устроен света.

Насралла -    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BD_%D0% … D0%B0%D0%BB%D0%B0

Хизбулла -   http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B0

Ливан - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD

Не  смесвайте понятията.  Peace То стана училище при нас  Mr. Green Нека, доста хора не са на ясно, а много четат.Стига да е градивно , да е в  добрият тон и да е по темата.Не сме деца.

# 243
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тигър Мигър, ника ти е един път.  Joy Така ми се е набил в мозъка, че и като си легна си повтарям тигър мигър, тигър мигър отърване няма.  Party Ти къде живееш?

Привет al-Yashbi!  Grinning
Направо ме разби! Laughing
Живеем си в София и от време на време прескачаме до Израел на гости. Разнообразие да има...

# 244
  • Мнения: 2 952
Ето от мен на всички за освежаване.Трудни дни , събуждащи много спомени, въпроси ...Така е .Ще  се включа по-късно, отивам да си гледам децата , че  вече оправих света   hahaha Joy  ooooh!

Все пак лек ден от мен!

http://www.arborteas.com/teablog/wp-content/uploads/2008/04/bigs … pitch_1620479.jpg

# 245
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
2-защото живея в региона и не да си Боже някой ден вашата държава реши да нападне Сирия,тогава заплахата ще е директно за мен и децата ми


В отговор и аз не се заяждам, но прецени сама. Ти казваш АКО Израел нападне Сирия, тогава твоите деца ще са в опасност, а НАШИТЕ и без да ни напада някой официално са в опасност, всеки ден!!!   bouquet
И ужаса на всяка израелска майка, че детето и ще пожелае да отиде войник в специалните части и 3 години подред и след това цял живот тя няма да е сигурна дали детето и ще се върне у дома живо или в ковчег. Това е действителносатта, ние ако нямаме Армия, ИЗрааел няма да съществува в този регион, а не както се е написало че някой си, е единствения дето се противопоставя на Израел.

За съжаление всеки винаги гледа от своята камбанария, но и за съжаление в Израел наистина винаги ще се живее със страх в сърцето.   bouquet

# 246
  • Мнения: 1 410
Цитат
Господ е най-добрия съдник  за това кой крив и кой прав.
Напълно съм съгласна.
Научих много днес - като страничен наблюдател -
Цитат
За съжаление всеки винаги гледа от своята камбанария
и това е така.
 SadМного ми е тъжно(нали и хормоните сега са ми по-така).

# 247
  • Мнения: 914
Само  кратко  уточнение  а  който  както  иска  да  си  го  тълкува  Rolling Eyes

монетата  има  ме  страни  Peace

Петя   мнението  ти  за  войната  от  гледна  точка  на  Израел  е  само  еднопосочно   Не  мислеш  ли  newsm78

аз  снощи  гледах  по  еврейска  телевизия  и  слушах   как  някой  си  министър  казваше  че  ако  Израил    е  предположила  че  заради  двамата  войника  ще  загинат  160  други  войника  и  един  цивилен  гражданин   и  куп   свръх  модерна  купчина  еврейски  танкове  и   след  свичко  това  ше  има  размяна   Sick   Sick

Все  пак  отбелязвам  че  има  военни   жертви    за  разлика  от  това    в  Ливан   има  граждански  жертви     и  предимно  деца и  жени 

а  за  стрелбите  по  Хайфа     за  които  споменава  тигърчо   пак  се  попадна  на  арабски  жители    Но   Хадбулла  се  извини  че  е  имало  грждански  жертви 

тъй  като  те   бият  по  военни  обекти   както  и  впрочем   Хамаз 


моля  това  е  само  уточнение  че  навремето  когато   е  бил  задържан  тоз  убиец  Кунтар    е  имало  друга  стратегия  да  се  правят  атентати  и  по  цивилни  граждани   но  сега  нещата  са  промени 

кой  знае  може  и  от  това  дето  е  научил  убиеца  в   затвора  Нали  се  е  дипломирал Laughing



още  едно  пояснение 

Хазбулла  твърди  че  войниците  са   зашли  в Ливан  с  цел  разузнаване    Tired  затова  и  са  били  отвлечени   Sick


Това бе  само  информативно  както се  уговорихме   да   обсъждаме  политическите  случки 


Пресата   е  двупосочна   има  за  и  против  както  и  от  арабска  така  и  от  еврейска страна


Тигърчо           намерил  си  златната  среда  но  нали  знаеш  поговорката   от  два  стола   накрая  на  земята  Wink

 Joy       Joy


моите  уважения  на  всички   



# 248
  • Мнения: 2 952
   Аз не казах мнение за войната само , а дадох  хронологията на  действията на линк , както и кратък обзор .Ако си чела щеше да видиш, че война не се започва  заради 2 - ма войника.Колко жертви, кой и какво  направи дни по дни и по дати има там.Преди това има много други неща (прочети що бомби паднаха у нашенско по къщите на хората , не по воени бази и колко чакахме докато  дойде време за реакция).Хамас и Хизбула не обстрелват военни обекти, а мирни граждани, детски градини, училища, близките до границата (границите) градове в Израел.Чак до Хайфа (чети) .Има загинали деца и тук.Има и дупки по тротоарите  близо до границата.Нещата от времето на Кунтар не са по-цивилизовани.Освен може би , че се извиняват заради международния натиск. Войниците не бяха на разузнаване , а на обиколка с Хамър  по границата , която обиколка  се прави периодично.Има сателитни снимки на хамъра ( военен джип) , който минава по шосето в израелска територия край границата с Ливан и избухва, има сателитни снимки на всичко.Информацията при нас не се цензурира.Всичко е открито.А и неможе да се мисли , че Израел ще седне да плаче  за  жертвите на своите нападатели, които започнаха всичко между другото.Израел има свои жертви.Особено в ден като днешният е  крайно неетично и безчувствено да се говори за това.

Моля на български информация :

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%B … %D0%B0_%282006%29

Аз държа да не се говори наизуст и затова немога да не подам информация от неутрален източник . Да ви кажа честно незнам как така липсата на информация или цензурираната такава води до толкова празни приказки.



Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 14:45 от petia911

# 249
  • Мнения: 13
Как сте мили "еврейски" мамита ...  bouquet Laughing Я арабските мамита пак при нас .. Няма лошо .. Може ли да ни почерпите с нещо -я баклавичка я нещо друго .....вместо да обсъждаме политически теми  Wink  И все пак много моля не искайте от нас да  приемем Хамас и Хизбула като национални герои или като  бойци защитавайки еди какво си .... войната е жестока , не виждам смисъл да я коментираме и военната позиция на някой-човек , организация, правителство ... е едно , но когато става дума и за терористична органицазия ... това е друго........ !

# 250
  • Мнения: 2 952
   Момичета , отивам да се опна  за следобеден сън.Малките спят , а довечера излизаме.Свекърва ми донесе  едно нещо - някакъв омлет с картофи.Снимах го , но то пък    снимка .бг не  ми се отваря от  доста време , та да го кача.Де да имаха всички като моята свекърва и моя  свекър ... Господ ми дал подарък дето съм далече  от  дома  Hug Семейството е най-важно.Форумските вихри да не ви влизат надълбоко. Та омлетът е  от леко сварени картофи и настъргани.Към тях - сол, черен пипер , 2 яйца  , магданоз и зелен лук , стар лук настърган или на ситно нарязан, спанак може , копър, чесън ....   Това се  разбърква заедно и се слага на слаб огън в дълбоко тиганче.Обръща се  да се зачерви от двете страни....После излиза готово като питка такова .....Може да  си го сложиш  върху хляб със сирене за мазане.Може в пита с хумус и кисели краставички ...ехе , избор.В тия  бурни дискусии надали ще  се спрем на рецептата ама аз да си кажа.Живи и здрави свекърите! Де да бяха приети всички снахи така от чуждестранните си семейства...
  
mi6imadi , хапвай си , опвай краци и да не ти пука , бременей си и това е ...  Wink Peace

Karol&Erik , ти си скица , изпусна срещата ....Скоро  ще са тука мамите и ще се видим и ще пийнем по една .... сокче де   Mr. Green за тебе .Пък ти другия път се обаждай като си тука , кво се криеш  Grinning

hard_defence  ,скицо!Къде Одиш  Crazy

Разбрахме се с моя баш сега , че няма да готвя за довечера (пак  Laughing).Ще идем до МОЛ-а (Кенион аЗаав) да  ядем китайски топчета с разни фидета , ананаси и тям подобни вкусотии.Малките и те ядат от това , вземаме не лютото.После на влакче , на колички, жега вънка какво да се прави.Моя се връща от работа и ние  от  входа в колата и от колата в МОЛ - а , че пот се лее.Като гледам хора по спирките за  автобус и ме боли сърцето  ooooh! Аз ли се разлигавих , климата ли се промени  ooooh! Кво става .... Шофьорските курсове на автоматик ще ги карам само , а в БГ майка има кола не - автоматик ...Няма да карам там ....Тръгвам по изследвания за очите , това онова и ще ставам шофьорка.Колата остава за мен да я жулкам вместо да я сменяме , а моя ще се върне към страстта си - мотора.Ще си купува мотор , хем ще се кефи, хем с благородна мисия , че  е заради мен ...нали да ни остави колата с малките  hahaha Нека се радва човека , накрая  всички щастливи (еле пък я). 

 Айде , до скоро ....  Whistling


  

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 15:25 от petia911

# 251
  • Мнения: 1 410
Яяя,това омлетче ми хареса!Чакай да го запиша в рецептите .

# 252
  • Мнения: 2 952
Оф , намерих снимка на омлета , но тука лукът е на едро бе , мале си ....Иначе така изглежда :

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/2738/images/2738_MEDIUM.jpg

И така също става :

http://eatingleeds.co.uk/2006/08/omelette.jpg

Аре , чао ви засега ...

I'll  be back !   Joy

# 253
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тигърчо           намерил  си  златната  среда  но  нали  знаеш  поговорката   от  два  стола   накрая  на  земята  Wink ...

Аз знам друга поговорка: "От два стола на трети..." ама на мен засега така си ми е по-добре.  Laughing

# 254
  • Мнения: 13
Мммм супер рецепта Пете Wink Я ме тука съм ...
Ха да  видите на к'во нещо попаднах  http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=974&tid=29341 Жените от Тел Авив на 2 ро място ..БреХхх...  Убавици бе   Crazy Имам един познат Бг еврейн и веднъж се заприказвахме за жени т'ва онова и той вика : Абе жените в Израел са нисички с големи дупета и големи цици  .Българките са по -готини !
 Joy Па и аз си мисля сега,щом толко еврей са женени за българки ... да не са балами я !  Wink Айде кажете вие дето имате представа... Кои са по подържани , по хубави като черти ... Дайте малко да пренасочим темата , че с тея войни .. Ке запалим форума  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт