ИЗРАЕЛ 9

  • 34 935
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 526
ПРез 2004г. размениха 3ма убити (отвлечени войници по същият начин) за 401 живи, осъдени...
Това не е ново, за съжаление...
Ето за Кунтар:
Кой обаче е Самир Кантар, ливанецът, прекарал близо 30 г. в израелски затвор?
“През нощта на 22 април 1978 г. Самир Кантар, млад ливанец на 17 г., заедно с други членове на Групата за освобождение на Палестина, акостира на израелското крайбрежие. Целта на групата е проста: да вземе заложници и да ги отвлече в Ливан. Но операцията тръгва зле, убити са двама полицаи. Самир Кантар обаче успява да вземе двама заложници – Дани Аран и 4 г. момиченце. След последвалата престрелка с израелската полиция заложникът е ликвидиран с два куршума в гърба, а детето бива убито с удар от приклад. На времето тази акция ужаси израелското обществено мнение. Самир Кантар получи 5 доживотни присъди в размер на 542 години затвор. Пред правосъдието, младият друз отрече да е участвал в убийствата. Днес тъкмо този доайен на ливанските затворници ще бъде освободен. По време на присъдата си, Кантар сключи брак с израелка от арабски произход и дори се сдоби с диплома на иврит по политически науки. Определян като ?отвратителен терорист? от израелците, днес Самир Кантар ще бъде посрещнат като герой в Ливан.

Дълго време нашите политици са се надявали да го разменят за Рон Арад http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_Arad_%28pilot%29 .
За него няма информация от 22год. ...

# 226
  • Мнения: 1 526
 pepelja6ka, такава им е политиката на затворите. Искат да превъзпитават и да отварят вратите към нов живот. Само където точно Кунтар едва ли са успели да го превъзпитат. Въпрос на време е да го видим отново в подобен атентат.

# 227
  • Мнения: 323
надявам се да не видите въпросният ливанец в друг атентат.Не забравяйте,че човек в определени ситуации и обстоятелства се променя.Може би сега след като е завършил полит.науки да погледне по друг начин на нещата.все пак тогава е бил на 17 години.
Това,че е бил в затвора не го прави глупав ,за да не може да учи,може това да е повратна точка,макар че човек винаги трябва да има едно наум.

# 228
  • Мнения: 558
не казах,че е глупав (все пак и иврит е успял да научи, че да може да следва), а че според мен университета е място за отбрана група хора и такива като него нямат място там!
Аз пък се надявам да го хванат скоро и да си получи заслуженото!
Всъщност има ли смъртно наказание в Израел?

# 229
  • Мнения: 3 804
моми4ета 4етох,4етох и пак 4етох и мислех да не пиша, за да не решите 4е се заяждам,но реших да влезна в ролята  лакус и да покажа нещо
каквото и да е станало Кантар не е имал право да убие детето,но погледнете тук-колко детски живота са отнети
в исляма е забранено убийството на жени,деца и старци,дори и при военни действия
но как ще коментирате това  newsm78
http://tyros.leb.net/qana/
 http://tyros.leb.net/qana2/index.html -кадрите са тежки,предупреждавам,но и това е действителност-един и същи град през 10 години
ако решите може и да не отговаряте

# 230
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
dtti, войната разбира се е ужасна и грозна. Но кой прие "Хизбула" в домовете си? Нима не знаеха тези хора че се превръщат в заложници? И не разбираха каузата, за която се обричат?
Ами грозно е, но всичко си има цена, която все някой ден трябва да се плаща...
Какво трябва да се коментира? В исляма било "забранено убийството на жени,деца и старци,дори и при военни действия..." Ами може и да е забранено, но Хизбула и Хамас точно това постоянно го правят... Ти как ще го коментираш? А убитите деца от делфинариума в Тел Авив как ще коментираш?
Не се заяждам, но не мислиш ли, че в момент когато се разменят ковчези за живи хора трябва да замълчиш. Поне от уважение към мъртвите...

# 231
  • Мнения: 914
Хайде   бе  и  на  Хазбулла  и  върнаха  4  ковчега  от  техните  убийци 

  Пепеляшка    ти  и  германците  ли  не  ги  смяташ  за  хора  Sick

ами  защо  е  смъртна  присъда  след  като  има  присъда 542 г  затвор  hahaha

да  не  би  за  пророк  да  го  смятат  бе   да  живее  толкова     



ами  защо  не  обсъждате   какво  правеше  уважавания  Шарон  на  времето  като  простреляше  в  коремите  на  бременните  вече  заколени  като  животни жени  Страх го  бе  да се  роди  някое  бебе  от  мъртва ли   Tired Да  не  говорим  за  деца  и  старци   

На  някой  иска  ли  му  сметка  че  и  толкоз  години  го  възхваляваха  #Crazy   #Crazy

много  лесно  слагате  присъди   убийци  Mr. Green

А  евреите  като  какви  дойдоха  в  Палестина  newsm78

Вече  писах  че  приемам  за  трагедия  случилото  се  с  войниците   Naughty  Naughty  Naughty

Хайде  да  се  поуспокоят страстите   

Нямаме  нужда  от  допълнителни   и  ненужни  намеси   

Колко  пъти  се  писа  че  никой  с нищо    от  пишещтите тук не  ще  промени  ситуацията 


право  на  всеки  е  да  пише  каквото  иска  но  да    уважава първо  себе си  а  после  събеседника  Peace

# 232
  • Мнения: 2 952
Добро утро!

Насралла излезе от  бункера  си след 2  години за тържеството по посрещане на националните си герои , петимата ....за малко се показа .Много го пазят, голяма охрана , голям страх....особено сега , когато не държи  трупове  като козове в ръката си.А той самият каза, че бил чувал самолети (израелски)  да прелитат през нощите над мястото където се крие ....  Whistling

За войната в Ливан нека да не говорим.Четете , информирайте се.Да не  говорим напосоки и да не пускаме кървища и снимки. от откъслечни случаи. Жалко, че ливанският народ постла килимче на Хизбула на територията си.Тигър е прав.

Днес  са погребенията на момчетата...За който е празник случилото се нека се радва и празнува , за който е трагедия - да  оплаква.

Лек ден!

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 08:01 от petia911

# 233
  • Мнения: 2 952
Всъщност има ли смъртно наказание в Израел?

Не.За разлика от някои наши съседки , където такова се изпълнява публично по стадионите без съд и присъда.

# 234
  • Мнения: 3 804
петя не извъртай нещата не съм казала 4е е празник
и за войната в Ливан,не е само по слухове,имаме моми4е от темата-което то4но по това време беше там и то в бомбардираните области-не ти отговаря сега защото скоро пак заминаха за там
аз бях в Сирия когато запо4на войната-и знам какво е да о4акваш да бъдеш нападнат всеки момент
ами ще го пазят-от толкова арабски държави единствено той успява да противодейства  на Израел в региона,или ако не беше той щеше ли Ливан още да съществува или ве4е щеша да е пълен заселни4ески комлекси  newsm78
абе според вас в 4-5 милионен ЛИВАН колко милиона е Хезбулла -4е твърдите 4е във всяка разрушена къща или блок а те са много,са били негови 4ленове newsm78,добре де а обстрелването на линейки-или и там са хезбула,по спомените ми от завършеното право-това се с4ита за воено престъпление по международното,а не арабското право
а от коментара на снимките и статиите които пуснах разбрах едно- живота на арабските деца няма никаква цена-ми те вси4ки са терористи,а този на израелските е безценен
въпреки 4е според мен децата са си деца-където и да отидеш
а се намесвам в темата
1- за да отговоря на въпросите които ми зададохте/не за да се заяждам/
2-защото живея в региона и не да си Боже някой ден вашата държава реши да нападне Сирия,тогава заплахата ще е директно за мен и децата ми
3-както и преди беше казала Петя-да дам малко инфо на страни4ния 4итател м/у другото ако не искате да се отговаря тук можете за такива неща да пишете при нас
поздрави на вси4ки

# 235
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
dtti, преди години в "Капитал" имаше доста голям материал за Ливан. Та там между другото се споменаваше, че в Ливан работят над 1 милион сирийци - ако бъркам ме поправи. Имаше информация и за сирийското военно присъствие в Ливан (за в онзи момент). Дали в момента има сирийски военни в Ливан - не знам, може би ти ще ни кажеш. Всъщност Сирия май има по-голям интерес да държи Ливан нестабилен и да го използва, вместо да го остави да се развива самостоятелно.

Какво означава "да противодейства на Израел"? Да стреля с катюши по градовете в Северен Израел ли? Или по пристанището на Хайфа?

Хайде престани с провокациите и спазвай добрия тон, моля!

# 236
  • Мнения: 2 952
 Rolling Eyes

Който иска да му се радва на Насралла, който иска не.Който иска да празнува  с него (защото си е празник там) , а който иска да жалее.Израел не напада току така (по точка втора на Деси)  .Не  е  започвала никоя от  войните , които е водила.

Неможе да се обстрелва форума  с разпръсната и неподредена информация, както ти често правиш.Откъслечни емоционални изказвания , отделени от контекста.Да се  анализира една война не е лесна задача.Това ние няма да направим , защото неможем.Позициите си ги знаем.А и целта на форума не е тази.Това е форум за Израел.ИЗРАЕЛ ЖАЛЕЕ.В друг  форум може да е друго.



Време е  за модераторска намеса мисля аз.

# 237
  • Мнения: 32
Добро утро !   bouquet
 Нека затворим темата .
Мир на убитите хора, от където и да са . Господ е най-добрия съдник за това кой крив и кой прав. Освен това - тук е  израелският форум, нормално е да изразява съответната гл.т.Моля не викайте модератори. Много разочароващо ми действа да се сервират виртуални пасти и кафета, а анонимно да се хленчи на лс.
Тигър Мигър, ника ти е един път.  Joy Така ми се е набил в мозъка, че и като си легна си повтарям тигър мигър, тигър мигър отърване няма.  Party Ти къде живееш?
Ханд, как е бебето ти? Дано оздравее скоро.
Мишимади, Свеър, слушкат ли ви децата? Майсторлък си е да въведеш ред в голяма къща  Hug

# 238
  • Мнения: 2 952
   Всички четящи във форума тук могат да прочетат за  : 

Евреи и бербери Д-р Брус-Мадди Вайцман
Изследовател

Център за Близко-Източни и Африкански Изследвания Моше Даян 
 
Това се намира тук  в тази тема :     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313876.20

Благодарим на Катя за предоставената информация !Много се радвам , че все пак  има някаква градивност във  форумите и можем да се информираме полезно.

al-Yashbi' , скица! Никакви тигри ! Имаш си мъжа  колкото двама  Mr. Green А моите  деца тази сутрин ми разказаха играта .Събудили са се в 6 без нещо и вече  започна лудницата .... Crazy Няма прошка !





# 239
  • Мнения: 720

Днес  са погребенията на момчетата...За който е празник случилото се нека се радва и празнува , за който е трагедия - да  оплаква.

Лек ден!

Здравейте,и аз така чувствам нещата...тъжни . Когато няма живот  за живот...как да не е тъжно...

шалом на всички.

Общи условия

Активация на акаунт