ИЗРАЕЛ 9

  • 34 972
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 410
Пете,кажи на кратко какво се пее в песента.Клипа към нея е ...нямам думи!

# 211
  • Мнения: 323
Сега имам въпрос към израелевите мами вашите деца доколкото разбрах трябва задължително да ходят в казарма,независимо дали са момичета или момчета,но не без вашето съгласие.Поне така си спомням.ВИЕ ЩЕ СЕ ПОДПИШЕТЕ ЛИ ВЪРХУ ХАРТИЯ,КОЕТО ДЕ ФАКТО ДАВАТЕ СЪГЛАСИЕТО СИ ДЕЦАТА ВИ ДА БЪДАТ ВОЙНИЦИ,ПРИ ВСЕ ЧЕ ЗНАЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ОЧАКВА?Все пак живеете там и това е вашата реалност,ще я защитите ли?
Моля, това да не се приема като тенденциозно питане,просто любопитство.

# 212
  • Мнения: 689
petia911 -мерси за поздравите,свършиха ми работа Wink
Също и за инфото за размяната,това е новина #1 и на арабските медии...
Нормално е да са недоволни хората в Израел:трупуве с/у живи...коментара е излишен
Сега да се надяваме,че нещата няма да прераснат в нещо по-голямо и за пореден път да има невинни жретви заради политическите интереси на някого Rolling Eyes

krisy-интересен въпрос и много личен..

# 213
  • Мнения: 723
Здравейте и от мен  Hug

Не съм влизала от доста време във вашата темичка и за съжаление виждам, че се намъквам в доста тъжен момент:(  Искрено съжалявам за двете войничета. Дано такива неща не се случват Praynig

krisy, въпросът ти наистина е много личен. Това, което ми направи впечатление през няколкото ми престоя в Израел беше, че там се отбива военна служба в тийнейджърска възраст. Буквално виждаш тийнеджъри във военни униформи и с автомати. На мен ми се струва твърде голяма отговорност да повериш защитата на толкова конфликтна зона в ръцете на младежи. Може би е доста стресиращо за родителите им и за тях самите, но пък предполагам, че точно тази военна служба прави мъжете толкова отговорни и зрели (поне моите впечатления от повечето ми колеги израелци са такива Simple Smile )

# 214
  • Мнения: 2 952
  За песента - то е стар  език, такъв , който не се среща на улицата като разговорен .Ще търся превод в нета , защото с моя си превод  ще се изгуби красотата , а те са едни думи като стихове...

  За казармата- войници ходят след  завършена гимназия 18-19 .Младежите с двойно гражданство могат да изберат да не ходят в казарма.Момичетата , които са религиозни не ходят - някои от тях, по желание.Когато момчето е едно на майка само тогава тя трябва да се съгласи и да подпише дали е  съгласна да иде в боен отряд.Ако не е отива в друг .Това е така , за да не се  загуби  фамилното име , името и родът един вид ...защото момчето носи името нататък .Къде ще отслужи зависи от качествата , дипломата ...не всеки става за пилот  например, а и не всеки иска.Има тестове и т.н (физ. и психол.).Момиче , което е в казарма и забременее или се омъжи напуска  казармата разбира се.Не  е забранено. Момичетата карат кратка служба , най-често по офисите и администрацията към военните.Те , както и момчетата могат да пожелаят да не идат в казарма по някакви причини, но на това се гледа много странно и после при търсене на работа  се чудят какъв му е бил проблема , че не е отслужил.По болест - естествено няма този проблем.Аз лично  няма да позволя на моето едно момче да иде в боен отряд.Много ще се радвам ако не иде в казарма изобщо по свое желание , а не защото има двойно гражданство.Това обаче може да му попречи  в кариерата един ден.А и  тук всички служат, малко са тези странни птици дето се моткат , докато  връстниците им служат.Затова да решава сам. А за  самостоятелността и отговорността -  наистина са самостоятелни.Обикновено след казарма не се прибират при мама и тати , а се отделят , хващат работа след като се напътуват първо за разпускане по няколко месеца след казармата  (Тайланд най-често, Индия ...свобода ..).После започва  живота... .Който иска учи по-нагоре , който иска започва работа , а най-често и двете с помощта на мама и тати.Най-често  родителите купуват кола , наемат  жилище първоначално и после инжектират помощи като всеки родител ...  Simple Smile

# 215
  • Мнения: 323
Зададох този въпрос защото ми е интересна реакцията на един родител,който живее реално в състояние на бойна готовност.Ами ако детето само прояви желание да отиде в казармата?
На никой не му се иска детето му да отиде войник,но това при вашите условия е необходимост.
Та реакцията на родителите ме интересуваше.Ако имате две момчета????

# 216
  • Мнения: 1 526


Поклон пред паметта на Уди и Елдад!
Много, много ми е мъчно днес. Очаквахме го това, но все пак е много неприятно.

А аз все едно имах дежа вю...

# 217
  • Мнения: 2 952
Тали, да... още като  ги отвлекоха моя викаше , че не са живи , няма как . Хамър - а  се сплескал и обгорял ..телата са  грабнали каза още тогава...две  години минаха и се оказа прав , ама те си ги разбират тези неща повече от нас.

Криси, ако са две момчетата неможеш да решиш вместо тях на тази им възраст.Остава  с възпитание може би да им повлияеш, но е трудно и не всеки иска да спре децата от казарма.За мен си казах.Трудно е на един неизраелец  да разбере мисленето на израелците , разбирам те.Ние живеем в  такава реалност и тя понякога не е логична на неизраелците, необяснима е .

# 218
  • Мнения: 1 526
mi6imadi, ето го текста на английски:
Now I'm walking on the path of present
Like a child that disappears
The palms of my hands stretch out
Asking for help to go on the journey with you
And in the sides it's as if the flowers lose their identity
Still looking for a ray of light that will help
Another insignificant drop of water from the fountain of wisdom
Will bring them the hope

I'll raise my head - I'll raise my eyes toward the mountains far away
And my voice - will be heard as a cry, as the prayer of men!
And my heart - it will cry out, where from will my help come?

Now I'm going through new landscapes
The steps - they are becoming so slow
"What is there that is not here?" asked me 
"What do you keep in the heart?"
The elder of the town
Looks around and looks for his world
When the present is so hard
I won't say a thing,
I'll raise my head for tomorrow

Пете, за единият бяха сигурни че е умрял на място, но другият е излезнал сам от джипа и е направил няколко крачки.
Може би и умрял от раните си, дано не е страдал поне...
Факт е, че според състоянието на труповете са починали веднага...

Жената на Уди, която до сега се държа днес рухна, слушах интервю с баща й.

Между другото шофьорът на Хамъра е бил друзи (мюсюлманин)  те могат да ходят в казарма както израелците, но по желание, както и бедуините.

# 219
  • Мнения: 2 952
Ей , тъкмо и аз намерих текста , ето линка , има произношението на думите :

http://www.hebrewsongs.com/?song=arimroshi

On May 24, 2005 Majdy Halabi, a Druze soldier from the village of Dalyat El Karmel was last seen around 17:00 in the afternoon. He was carrying a bag on his back, and was standing at a hitchhiking stop near the Hapoalim bank branch in his village, trying to return to an ordnance corps camp near the town of Tirat Ha-Carmel, south of Haifa, where he served.

Majdy was 19 years old when he disappeared. On June 6, 2005, Majdy was declared an IDF missing soldier.


   Друзи и той.Един от  изчезналите войници от  2005 .Знам , че  арабите не ги  долюбват  заради предаността им  към държавата Израел, но пък друзите не хапят ръката , която ги храни.

Чакам малкия  да се върне от плажа с татко си, че  отидоха сами.Оставям ви засега.

# 220
  • Мнения: 558
много гадно за войниците и семействата им Sad само не разбирам що за размяна беше това?!?!?! срещу двама мъртви се освобождават 5 терористи   #Cussing out #Crazy

# 221
  • Мнения: 2 952
 От новините тази вечер :

 Това е  част от трагедията. Не само , че момчетата   бяха върнати мъртви, а и 5 - ма убийци се  завръщат по домовете сиот израелските затвори , където ги чакат празненства у дома.Не само семействата на войниците страдат , а и семействата на убитите от онези 5 - мата , виждайки убийците  тръгващи си с усмивка.Много тежък ден, много. Съпругата на Еуд (Уди) Голдвасер  е на 30.Сега разбира отговора на един свой въпрос на една международна пресконференция  зададен  на тези, които отвлекоха войниците (телата им) - "Защо не допускате поне червен кръст да идат до войниците? " Ами  до какво да ги допуснат, до тела ... А тя се надяваше доста , че ще върнат мъжа й ( 9 месечни младоженци) и участваше в какви ли не офанзиви и беше така дейна.Ето - държавата Израел не се отрича от  своите , жив или мъртъв трябва да се върне у дома.Много са против, много са за.Аз също не разбирам тази размяна. Още  до границата след като бяха върнати  в Израел  войнците ( Рош аНикра) се опънаха 2 големи палатки за поклонение пред паметта им.След 5 часа  и проверки се доказва , че това са  действително те.На всички войници се прави снимка на зъбите  в архива и още много други неща. Били са погребани и извадени , за да бъдат върнати.Сега цяла нощ ще се четат молитви над телата .Утре погребенията у дома са в 10 и в 14  ч. "Сделката" свърши.Остават много други неща недовършени.

# 222
  • Мнения: 1 410
Аз видях лицата на някои от 5-мата по новините.Наистина - двама мъртви срещу петима живи?!!

# 223
  • Мнения: 2 952
   Единият от  тези 5 - ма  се счита за чудовище в Израел.Убил е 3 годишно момиченце с удар по главата с дръжката на пушката си , баща й и един полицай в Израел.Тук е  29 години в израелски затвор до днес.У дома го чакат знамена и почерпки, радост  за посрещането му.Всичките петима облечени в техни униформи , вкъщи, прегръдки и целувки. Национални герои. В Бейрут  са  десетки хиляди навън със  знамена на Хизбула (жълти  знамена ).Радост.Много израелци са против тази размяна.Объркващо време е.


  От мен  лека нощ !

# 224
  • Мнения: 558
.....Убил е 3 годишно момиченце с удар по главата с дръжката на пушката си ...
тъкмо го прочетох това в тукашната преса и ми се  Sick  оказва се,че той бил убил още 2 малки момиченца и не знам си колко възрастни... а даже Шимон Перес се наложило да го помилва.. чета и че германците са водили преговорите... абе как можаха да се съгласят на такава размяна #2gunfire
оказва се,че тоя (кунтар се казвал) по време на престоя си в затвора там успял да завърши задочно социология... а това как са го допуснали не мога да разбера  newsm78... голям срам за израелското уни дето му е издало диплома...

Общи условия

Активация на акаунт