Бенки

  • 298 281
  • 863
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 210
Благодаря ви момичета. Да ходила съм при д-р Друмева в Европа и аз по препоръка на мои познати, че е една от най-добрите, точно тя ме изпрати при Пенев, незнам защо но нещо много се шашнах за тези бенки. За това ми се иска да ги погледне и онкодерматолог-поне каквото е останала от тази.

# 451
  • Мнения: 2 401
най странното е че някои доктори режат смело с елнож ,а други отричат премахването на бенки по този начин .Във ВМА например ги махат само оперативно и изрично ме предопредиха да не се съгласявам на електрокоагулация било противопоказно,а това е единствения начин да останеш без белези.някой махал ли е с елнож и при кой??

Мен пък в онколкогията ме посъветваха да ползвам точно този метод.  Ползвах го няколко пъти, смятам да го направя още няколко, белези наистина не остават, само кожата на мястото остава малко по-светла, и то като се загледаш много.

# 452
  • Мнения: X
Аз съм си махала три бенки от естетична гледна точка,задължително при дерматолог-венеролог,с лазер двете,едната с електрокоаголация,зараснаха много добре.Но и трите бяха не от типа плоски,а от тези,които са като малинка.Знам,че плоските и много тъмни/почти черни/ бенки трябва стриктно да се наблюдават от лекар.Съпругът ми има три такива,големи са повече от 0,5 см,категоричното мнение на няколко дерматолога е,че е по-добре да не рискува като си ги отглежда,ами да се премахнат оперативно и да се дадат за изследване.Ама пусти мъжки страх..... hahahaне отива и това си е.

# 453
  • Мнения: X
Здравейте всички, прочетох цялата тема защото горещо ме интересува. И на мен ми махнаха бемки с лазер, съответно не са изследвани и доста се притесних и аз като всички вас съм чувала какви ли не страхотии, но след като ми паднаха коричките видях че едната е горена и недоизгорена и незнам какво да правя.
Някой може ли да ми препоръча добър онкодерматолог във Варна?
Кой ти ги гори с лазер във Варна?Ако е Георги Томов,той е добър лекар,аз съм доволна от него,две ми махна перфектно,макар че баща му,който е още по-изявено име в дерматологията,категорично не препоръчва да се махат с лазер,а само хирургически,защото с лазера не може точно да се прецени до къде да се обгори тъканта и има опастност да стане точно това,което е станало при теб.При мен за щастие нямаше такъв проблем,доктора много се постара и сега белезите са много финни.

# 454
  • Мнения: X
Аз нещо не разбирам май newsm78
Защо си махате бенките?

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
На мен май ми се появяват нови....  newsm78 не ми се вярва да си внушавам  Thinking баси гадното  Shocked

# 456
  • Мнения: X
И на мен ми се появяват нови.Аз ако трябва да ги махам трябва да си сменя кожата едва ли не Rolling Eyes

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Не мога да ти обясня много хубаво... ама има такива които са опасни.. където мястото около тях се зачервява.. сърбят.. на тях трябва да им се обърне внимание... то и аз цялата съм в бенки... само на лицето нямам...  Laughing  Wink

# 458
  • Мнения: X
Хм..понякога ме сърби сгъвката на крака ужасно много и не знам защо.Там има бенка,но не знам пък дали е от нея newsm78

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ами обърни й внимание... незнам..мен за сега не ми правят проблеми.. (да не дава Господ)

# 460
  • Мнения: 2 069
Аз нещо не разбирам май newsm78
Защо си махате бенките?
защото не ми харесвят  Mr. Green
а и лекарката каза че са за махане  Wink

# 461
  • Мнения: 210
Ами аз не исках да ми махат моите, но отидох да ми горят папиломи (брадавички) и лекаря реши да прояви самоинициатива и да ми направи хубаво деколте, заради което не мога да спя спокойно вече доста време. Много се надявам доктора да е толкова добър колкото ми казаха и да не дава Господ да стане нещо. Както писах и вчера нещо много се шашнах.

# 462
  • Мнения: 902
имам бемки на лицето и на тялото. не са много, но не са и малко.
 тази тема ме накара да се замисля и да посетя в скоро време дерматолог.

# 463
  • Мнения: 737
Аз си махнах 3 наведнъж във ВМА при д-р Кадурина.1 оперативно и 2 с лазер.Едната от лазерните пак ми се появи,но сега е като точка.Забравих да кажа,че тези бенки ги имам още от пуберитета,така че нормално е някоя да е по-дълбока от колкото се предполага.Сега ще махам още две оперативно.
Няма смисъл да си отглеждате бенките,особено ако някъде ви пречат.И без това слънцето е много зло към бенките и всяка година или се появяват нови или старите се променят.Поне при мен е така.
Между другото не споменах,че съм чувала страшно много истории за това как се махат бенки и става страшно.За това ми трябваше доста време ,докато се престраша да ги махна.Но сега не съжалявам.Успех на всички,които искат да махнат своите  bouquet

# 464
  • Мнения: 94
Аз имам една бенка над веждата, малка е но е издута и я мразя #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire ходих при дерматолог и ми казаха, че може да се махне само от пластичен хируг #Crazy newsm78

Общи условия

Активация на акаунт