Премахване на бенка за или против

  • 2 776
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте, моля ви търся адекватен съвет, защото лично аз не знам какво да предприемем. Приятелят ми има на гърба една бенка и една изпъкнала бенка от тези, които са като израстък. Тя му е тъмна, но до колкото знам си му е такава. Предложиха да ги отстранят за да не стане на рак. Попитах дали сега ако се махнат ще стане нещо... Лекарят ми се подразни гаранция нямало. За сега уж на око казват, че са доброкачествени. Моят дядо оперира бенка моята уж не беше рак... Ама човека си отиде. Не знам какво да правим.

# 1
  • Мнения: 3 169
От самото махане рак не става, доколкото знам. Щом са препоръчали, бих я махнала, особено ако обича да се пече на плажа, ако е на място, където се търка в дрехите и т.н. Най-добър съвет ще ви даде друг дерматолог.  Случаят на дядо ви е различен.

# 2
  • Мнения: 100
От самото махане рак не става, доколкото знам. Щом са препоръчали, бих я махнала, особено ако обича да се пече на плажа, ако е на място, където се търка в дрехите и т.н. Най-добър съвет ще ви даде друг дерматолог.  Случаят на дядо ви е различен.
На гърба му са и двете. Да, на дядо потъмня. Просто ми е болна тема и в момента ми е кошмарно.

# 3
  • Мнения: X
Тази година премахнах три на брой. На същото място, в същият  вид, същият цвят.Когато отидох на лекар ми казаха, че се премахват точно поради тази причина поради която и вие се притеснявате. На око не може да се прецени. След като се премахнат се изпращат в лаборатория за да се види какви образувания са.Единственият проблем за мен беше , че ги премахнах и трите на веднъж и откачих от чесане, щипане( от зарастващите рани) .чакам сега да видя дали ще остане белег. Не че ми пука, но ми е интересно за обща култура. 😆Съветвам ви ако са по едри и тъмни
на цвят да ги премахнете. Нито боли, нито трае дълго цялата процедура.

# 4
  • Мнения: 528
Аз имам около шията много на брой, но са малки под 5мм са. Майка ми и баба ми имат подобни затова мисля, че са наследствени. Искам много да ги махна защото са доста на брой, но последните няколко години или съм бременна или кърмя и не отидох на лекар. Не са много тъмни, бежави или леко кафяви.
След каква големина се водят опасни?

# 5
  • Мнения: X
Отидете на лекар и питайте. Води се козметична процедура. На роднина също на шията с местна упойка му премахнаха няколко на брой. Ако се" застраховате" само с големината ,няма да ви помогне. 😇

# 6
  • Мнения: 12 703
Идете на сериозен кожен лекар. Даже за лекарите е трудно да преценят, а някои от тях не са и много добри специалисти. Камо ли пък ние във форум да преценим по описание.

# 7
  • Мнения: 3 268
Отидете на кожен лекар да прецени. Аз съм пълна с бенки и ги следя редовно и при лекари - никой не ме е съветвал да ги отстранявам. Води се козметична процедура и се заплаща. И как така от бенката ще стане рак? В цялото ми семейство по майчина линия всички са пълни с бенки - да са измрели всички до сега. Хайде стига сте се вкарвали във филми моля ви се. Бенките не са опасни, стават такива ако не се грижите добре за тялото си.
Намирисва ми силно изразена хипохондрия.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Създават ли му проблеми? Да сърбят, болят, кървят, да се променят на големина, форма или цвят? Тези неща имат значение. Може да потърсите онкодерматолог.

Аз махах бенка на шията миналото лято. Бързо, лесно, безболезнено. Раната зарастна бързо, хем беше в жегите. Материалът отиде на хистология и се оказа доброкачествена, както ми каза и дерматоложката на предварителния преглед.

# 9
  • Мнения: 100
Отидете на кожен лекар да прецени. Аз съм пълна с бенки и ги следя редовно и при лекари - никой не ме е съветвал да ги отстранявам. Води се козметична процедура и се заплаща. И как така от бенката ще стане рак? В цялото ми семейство по майчина линия всички са пълни с бенки - да са измрели всички до сега. Хайде стига сте се вкарвали във филми моля ви се. Бенките не са опасни, стават такива ако не се грижите добре за тялото си.
Намирисва ми силно изразена хипохондрия.
Зависи какви са. И аз съм цялата в бенки, но не изглеждат като неговите две. Да, може би вече мозъкът ми се изпържил и се страхувам. Нормално е. На крехка възраст ми се наложи да бъда свидетел на тежката болест рак. Може и да съм хипохондричка. Преди 6 месеца отидохме и каза да ти наблюдаваме, днес каза да се премахнат, за да не станат рак. Затова съм притеснена. Аз знам, че бенки не се махат,ако не са опасни. Лекаря ми каза че трябва да се махнат за да не станат опасни. Ще се посъветваме и с други кожни. Този е онколог, но все пак ще искаме второ мнение.

HightSpeed - може ли данните на вашата дерматоложка?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Във Варна съм. Доктор Въжарова, данни лесно ще намерите в нета. Тя ме прегледа и ме насочи към хирург за премахване.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 053
Аз тази година си махнах една бенка, ходих на онкодерматолог и каза, че не изглежда да е рак, но без изследване не може да  е сигурно, вместо да я човъркам и изследвам направо реших да я махам, прати ме на хирург за операция, ако беше останала все щях да я мисля какво е, расте ли, така че аз съм ЗА премахване на такива неща

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 787
Аз премахнах 3 наведнъж преди 4 години.
Бяха на места, където можеха лесно да се разранят и много години беше голямо пазене, докато накрая се реших да ги махна.
От месец - два забелязвам, че близо до мястото, където беше една от бенките, ми се появи нова и расте. Това малко ме плаши.

# 13
  • Мнения: 528
Може ли кординати на лекар в Пловдив ако някой има ? Може би наистина един преглед трябва да си направя, защото са доста на брой нищо, че са миниатюрни.

# 14
  • Мнения: 3 268
По-голяма глупост от тази не бях чувала - да се махнат, за да не станат опасни?! Както Анджелина Джоли си махна гърдите превантивно, че да не хване рак. Ами ако от самото отстраняване на тези бенки се отключи нещо или не се мисли в тази насока?! За това как да е бенка не се маха. "За да не станело рак" - махнете си всички рискови органи които могат да развият рак тогава.
Задължително потърсете второ мнение. За мене тоя лекар не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт