Дюканки хубавелки - изкукали лелки - 113 тема

  • 52 785
  • 998
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте и от мен

Аз съм представител на нашето семейство, който от време на време пише в този форум и споделя резултати.
Виждам че вече атмосферата се е успокоила, но в резултат от сго....сването на темата Орелия спря да пише. Като се върна назад във времето, преди да започна режима, изчетох доста от темите и научих много полезни неща. Например от Орелия Светлат Кри и Нели получих ценна информация относно полезните свойства на лененото семе, рибеното масло и бирената мая и много други неща в резултат от включването на лененото семе, проблемите с 00 при мен вече ги няма, а определено от бирената мая косата и кожата ми са в много по-добро състояние. Писала съм лични на момичетата, на които ми се е струвало, че никой не отговаря, единствено за да споделя опит. Използвам много от рецептите, които сте написали- това е към ветеранките както и към новите момичета, които имат повече кулинарна мисъл.   bouquet
С две думи за мен равносметката е – хубаво е да го има този форум с точно тези теми и Ори, не е лошо да се завърнеш – най-малкото от егоистичните ми  чувства не спирай да пишеш и да ни информираш.  Joy
И сега за резултатите които постигнахме аз и моя съпруг
Той -15 кг старт 22.05.2008 в трета от 07.07.2008
Аз – 5 кг – старт 22.05.2008
И сега още малко споделяне. Вижате, че се мъча с тези 6 кг вече месец и половинал Моя извод е, че по-малкото килограми се свалят по-бавно, много време чаках да падне това кило от 55 на 54 /1 месец/ , така че, който се притеснява – режимът работи но иска търпение, инат , воля или всичките тези взети заедно. Може някой да си помисли тази пък с тез кила, защо изобщо се включва да пише  newsm78– Отговарям веднага- за мен по-изненадващо е как се променя мисленето на човек, минал през първа и втора фаза /говоря за съпруга ми/, той е човек никога не спазвал какъвто и да е режим на хранене. Влезе толкова плахо в трета, страх го е да не върне килограмите от преди / в сравнение с мазната храна, която предпочиташе направо  #Crazy
Мишана – благородна завист за този фест на Каварна. И тази година няма да мога да отида на нито един рокконцерт там, но пък в София, чакаме Металика
Честит рожден ден   newsm38 на забравената Мама на Хриси – това само доказва че наистина сме амнезирали  Rolling Eyes
Отивам да си сменя линийката
Хубав ден на всички !!!!!
 smile3525

Браво на момичетата показали снимки   bouquet

# 421
  • Мнения: 256
Здравейте!    :
Ню Валя, и днес гласувах  Hug
   

Златна си   bouquet

# 422
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Далия супер е че всичко върви при теб добре, но според мен си карай трета по устав, защото не напразно дюкан е казал какво да се яде,
labello, аз мислех стриктно по устав да я спазвам, но да видиш как петмесечни усилия заминават след един плод си е страшничко, затова тази седмица мисля да съм с една гала и плод, а от другата каквото сабя покаже...
krikri , благодаря! Hug
Честито на месечинките днес!  bouquet

# 423
  • София
  • Мнения: 5 828
Думата сурими просто означава, че този продукт е направен от остатъци при преработката на бяло месо на различни риби...

Мерси, няма да повторя да си купя  ooooh!
Ще си търся чисти скариди.

Забравих да попитам - от къде в София мога да си намеря подсладител за сладкиши??? Свикнали сме да има нещо сладичко в хладилника  Embarassed

Виждала съм в Била, в СБА и в Кауфланд.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 3 359
tanyamanya202uu

И аз мисля, че Ори липсва много на темата. И аз научих много от постовете и. За съжаление решението си е нейно, пък и аз нямам пълна представа какво точно се е случило, но и аз се надявам да се върне.
Постовете на Асса също ми липсват, макар че се засякохме за кратко само. И други момичета не са писали скоро и те ми липсват ,да.

Чао.

# 425
  • Мнения: 5 026
И аз да кажа за Орелия - тя е от малкото, които редовно отговаряха на всичките ми въпроси, без отговор не съм оставала. Да не задълбавам повече, пропуснала съм спорната тема  Wink.

# 426
  • София
  • Мнения: 3 090
Софиянки!

Кафепиене в неделя, 13. 07. от 10, 30 ч. в кафенето до Халите, откъм Пиротска.

И аз нямам търпение да поздравя Горда за страхотния резултат - 26 кг за 6 м.   bouquet
Малко на патерици честито 2 м. на Ронка!   bouquet И твоя резултат е хубав, браво!   bouquet
И на баба Яга - за 2 м. почти 18 кг   bouquet  bouquet  bouquet Бабо Яжке, няма ли да литнеш на метлата да се запознаем в неделя?
Кремена Hug, дискомфорта в мускулите може да се дължи на липса на магнезий. Peace
Киара, мисля, че на всички, които сме по-дълго време на режима, ни се е случвало да нямаме апетит за зеленчуци в първия ПЗ ден. Обикновено обаче на втория ден апетита се връща, а на последните ПЗ дни може и да се попрекали със зеленчуците.
Бейби Дол  Hug не съм те забравила, мила! Макар и със закъснение - честити 6 месеца!   bouquet Ти си от "железните" дюканки, килото, което те дели от трета, ще го гътнеш като нищо! smile3521 newsm51
Adp, добре си направила, че си се престрашила да пропишеш! Добре дошла!   bouquet
Мил ген, хубав резултат за първия месец!   bouquet
Деси г, 5 дни са абсолютно достатъчни! Подсладител има във всеки супермаркет или аптека.
Таняманя, аз пък правя евалла на момичетата, които се усещат, че е време да променят хранителните си навици и да посвалят малкото излишни килограми, преди да са станали много!   bouquet
И на мен Орелия страшно ми липсва, огън момиче е!



Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 12:34 от krikri

# 427
  • Мнения: 105
dessy_g , поздрави и добре дошли във форума на теб и половинката ти  bouquet
5 дни ударен режим е прекрасното начало, според Дюкан - повече няма смисъл, защото ефекта отслабва, а тялото ти може да се измъчи - все пак режимът е УДАРЕН, което означавя, че освен ускоряването на метаболизма, ти лееекичко/или сииилничко/ "удряш" организма си, метафорично казано - за да го изкараш от равновесието на въглехидратната обмяна, при която, знаем, трупаме яко килца... Embarassed
В редки случаи, когато килата за сваляне са мноооооого - над 25-30, ударният режим продължава до седмица, според "гуруто" - но едва ли сте толкова редки случаи с твоя съпруг.
Наистина повече от седмица не е нужно - пък и в следващия етап пак ядеш протеини - просто ги комбинираш със зеленчуци - тоест ударния режим си продължава - но се омекотява от фибрите в зелениите.
Успех и дано съм била полезна.  bouquet

 tanyamanya , и в София живот и здраве - на Металика ще се видим - дори и да не се познаем! Поздрави!!!

И не мога да се стърпя - до всички метъл-братя и сестри - малко допълнителна енергия:
http://www.youtube.com/watch?v=BFuIc2sRFxs

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 12:42 от Мишана

# 428
  • Мнения: 1 365
krikri , благодаря за отговора!!!   bouquet
Мишана, много благодаря за пояснението!  smile3525, определено си много полезна!!!   bouquet
Да се похваля с още нещо - вчера си направих хляб по Дюкан - най-накрая успях, но рецептата май си я измислих  newsm78 след като прочетох всички ваши рецепти.
3 яйца, добре разбити, малко сол, подправки за скара, 1,5 ч.ч. кисело мляко с 0,5 ч.л. сода бикарбонат, около 3 с.л. пшеничени трици и 6с.л. овесени трици /дори не съм ги мляла/ и извара. Всичко това става доста редичко, изсипах го във форма за кекс, защото като количество не е много и го пекох на 200 градуса около 30 минути  newsm78 Има вкус на мързелива баница.. Днес от него си направих сандвич на мен и на мъжа с печени пилешки мръвки и "пържени" яйца. Ще го прокарвам с кисело мляко...  
Успешен ден в топенето на килограми!!!  newsm51

И миналата година и тази пак ме е яд, че не отидох до Каварна, ама пуста работа  ooooh! Благородно ви завиждам!!!

# 429
  • Мнения: 17
  Еми ,фини трици има в магазин" Хали " в Красна Поляна.Не знам ти от кой квартал си и колко ти е далече това.
 Татитт,невероятен резултат,ти направо си на половина PeaceУспех и още много смъкнати килца.
  Леослед един ден влизам в ПЗ и моментално пробвам рецептата ти с чушки и извара,много вкусно ми изглеждат.
  Тадела,честито и на теб.
  Аз мога да се похваля,че затвърдих минусчето и категорично съм 64кг
 Искам да попитам ,колко време според вас може да издържи  дюканското кексче ако не седи в хладилник?Заминавам на къмпинг за четири дни и там ще ми е много трудно да си съхранявам режимните неща. SadЩе видя с тази хладилна чанта как ще се справя Confused
  Както искам  и да попитам   за обезмаслената извара на Маджаров,никаде не я споменавате ,тя не е ли режимна newsm78?Аз такава до сега съм си купувала,но ако има нещо да я сменям?

# 430
  • София
  • Мнения: 3 090
Присила  Hug сигурна съм. Протеиновия четвъртък в 3 фаза е като П дните във втора. Чак за 4 фаза Дюкан дава разяснения за стриктния протеинов четвъртък. Въпреки че аз не виждам причина да не се спазва стриктен четвъртък и в трета фаза.  Peace Но това не ти пречи да прочетеш пак Книгата, това никога не вреди  Joy
Лиота, не съм срещала никога обезмаслена извара на Маджаров и затова не мога нищо да кажа.

# 431
  • Мнения: 1 365
Изварата си я направих вкъщи от прясно обезмаслено мляко, към което прибавих малко кисело мляко - но понеже с мъжа не обичаме изобщо извара я ползвам в хлебчето. Току що половинката каза, че е бил много вкусен сандвича    food002 Остава да се науча да правя палачинки Whistling

# 432
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, момичета! Ама вие хич не си поплювате, 3 теми сте изписали, докато ме нямаше  Rolling Eyes
Сега ще ви чета сигурно до края на седмицата  Laughing

Аз изкарах страхотно, а пък малкия беше просто на 7-мото небе. С режима се справих доколкото можах. Така да се каже, бях режимна на 99%. Да ви кажа, много е трудно да се спазва абсолютно точно, когато не си си в къщи и не можеш да си готвиш. Особено трудно е по заведенията. Имам едно единствено съзнателно прегрешение, за което очаквам тигана, защото си го заслужавам - снощи изпих 1 бира  Embarassed

Но пък първото нещо, което направих преди малко, когато се прибрах, беше да се катурна на кантара и бях страхотно приятно изненадана, защото ми показа 1.5 кг, та и малко повече надолу! Голяма изненада, защото бях цялата седмица на ПЗ!

А днес правя 1 месец с Дюкан и мога да се похваля, че съм свалила 7.5 кг. Утре сутрин ще се премеря, да видя и с мерките как съм.

Вещи, ще съм благодарна ако ме поправиш в табличката, вече съм 67,5 гр. Благодаря!

Желая ви лек и отслабващ ден! Следобед ще гледам да ви изчета.   bouquet

# 433
  • София
  • Мнения: 2 896
Здравейте отслабващи,

не съм писала отдавна, но днес ще го направя най-накрая, тъй като имам да споделя кръвни изследвания.
Тааа, холестерола ми е 6.06 (при референтни стойности 3 - 5.50), в листа ми е подчертан  Laughing
с препоръка да намаля приема на животински белтък и мазнини.
Добрата новина е, че триглицеридите доста са намалели от последния път и вече са доста под средната норма, което много ме радва - аз знам на какво се дължи де - триглицеридите се увеличават когато имам голям прием на въглехидрати, а тъй като аз сега съм го намалила драстично резултатите си го показват.  Grinning

имам въпрос към тези с анализиращите кантари - как ви се движи процентното съдържание на мазнини - на мен примерно последната седмица ми падна с една десета (от 28.4% на 28.3%, придружено с около кило минус) преди година беше 30 и нещо  Embarassed

# 434

Общи условия

Активация на акаунт