Хайде на море и ПАЗАРДЖИШКОТО дете!(25)

  • 11 700
  • 307
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 577
Ех, колко хубави снимки!
Гвен, какви сте слънчеви всички Hug
Сонче, голяма красота там Heart Eyes

Борянчето се обади да покани всички желаещи майки в неделя/ 3 август/ около 12 часа в тяхното кафе на среща по повод Седмицата на кърменето. Тази среща се организира всяка година. Срещата  е с децата. Естествено могат да отидат всички настоящи минали и бъдещи майки, които са кърмили.

Може би Нели ще разкаже повече подробности за тези срещи.
Деси също е ходила миналата година в градската градина на срещата. Тя се организира от Ла лече лига.
п.с. Кафето на Борянка се намира срещу Математическата гимназия до спирката за тролея, кафето с люлките до Китайския ресторант.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 18:00 от Луда Яна

# 181
  • Мнения: 1 938
Ето малко инфо:
http://www.bebe.bg/Svetovna_sedmitsa/wbw2006_pazardjik.htm
Можете да разгледате сайта. Laughing
Ето още едно линкче:
http://www.bebe.bg/Svetovna_sedmitsa/1-7_2007/pazardjik/pazardjik_galeria.htm
Другите вече си ги открийте сами! Mr. Green

# 182
  • Мнения: 941
Ще се опитам да дойда, стига да няма майстори вкъщи  Thinking

На първия линк открих Нелката и Петях, а на втория мисля, че мернах Боряна  Whistling

# 183
  • Мнения: 1 938
    Ива, Пепита, Петя, аз, Деси, Дани, Боряна...за други не се сещам...
    Тази година пак няма да успея да дойда, защото няма да съм в града. Cry
ПП. Има и други интересни снимчици, но не съм дала линк към тях. Mr. Green

# 184
  • Мнения: 529
Gwen,Жорко много е пораснал,пък баткото слънчев както винаги  Sunglasses
Личи си,че добре Ви се отразява климата на всички  Wink
Радвам се,че са Ви харесали снимките, от Анталия са  Flutter искам пак......
mother-of-pearlS стегни се бе жена,ще ти се сърди бебо, нещеш да го гледаш ааа.....  Naughty
За кафето - не съм пила,нито със Слави,нито сега. Много рядко пийвам (може би 4-5 пъти,откакто съм бременна),не ми се нрави. НО то си е индивидуално,ако ти се пие - пий си   bouquet

# 185
  • Мнения: 2 577
    Ива, Пепита, Петя, аз, Деси, Дани, Боряна...за други не се сещам...
    Тази година пак няма да успея да дойда, защото няма да съм в града. Cry
ПП. Има и други интересни снимчици, но не съм дала линк към тях. Mr. Green

И двата пъти не сме били в града, все ги пропусках за жалост. Дано сме тук, та да дойдем, нищо , че вече не се кърмим.

# 186
  • Мнения: 1 938
Хора, нещо вампирясах! Twisted Evil
Няма ли и други караконджули, да си правим компания? Crazy

# 187
  • Мнения: 305
Gwen, снимките са супер, а децата колко са пораснали, най-вече малката гъбка!

Ами момичета, продължавам да си пия кафе по едно на ден, аз и без това винаги го пия дълго с повече мляко!За разлика от първата бременност го пия с голямо удоволствие!

Относно инициативата за кърмещите мами, благородно завиждам защото аз не успях да кърмя въобще просто защото нямах и капка кърма!Дано вторият път успея да поправя нещата!

Лек ден Ви желая и потеглям на работа!

# 188
  • Мнения: 2 336
Относно инициативата за кърмещите мами, благородно завиждам защото аз не успях да кърмя въобще просто защото нямах и капка кърма!Дано вторият път успея да поправя нещата!
Аз бях в същото положения пък нали и е само за кърмачки и кърмели
Цитат
.... могат да отидат всички настоящи минали и бъдещи майки, които са кърмили.
Това означава значи че със Зора марш да ни няма така ли? Crossing Arms
Отивам да пийна едно кафенце че главата ми е блюкоч

# 189
  • Мнения: 2 336
ЧРД на Оливер на мама от Финландия!!!

# 190
  • Мнения: 941
Хора, нещо вампирясах! Twisted Evil
Няма ли и други караконджули, да си правим компания? Crazy

Абе бях на линия...ама в Продавалника  Blush   - ако знаех, че си тук такъв чат щяхме да му дръпнем  Whistling

Тед, Зора -  аз Никол я кърмих САМО 4 месеца, и то не защото нямах кърма, а защото се отказах да я натискам когато тя за определен период отказа кърмата - ако тогава знаех, че това е временно и се среща при почти всяко дете, щях да съм по настоятелна. А и в началото имах запушени канали....
А и като знам, че при секцио раждалите, кърмата идва по-късно и трябва да се използва още в началото помпичка - искам да съм подготвена предварително....пък как ще раждам...имама няколко месеца за да реша......

Ъмммм Нелка...БЕладона къде се изгуби.. newsm78  Ти си по в течение.....

# 191
  • Мнения: 1 938
А, добре е, бе!  Heart Eyes От другата седмица е в болнични вече, ама сега сигурно работа я е налегнала. Simple Smile

Честит рожден ден на Оливер на МОФ!  bouquet

# 192
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Гери, тук съм бре, добре съм, но нямам настроение за писане нещо - вече почвам офкането и пъшкането  Mr. Green .
Иначе мога да дойда в неделя на срещата, въпреки че не съм кърмила  Mr. Green .
Честити хубави новини на тебе и Zora Hug !!!

# 193
  • Мнения: 2 577
Ванче, стискай зъби, малко остана, види му се края! То после става по-трудно Heart Eyes

Момичета, ами то май ще е много по-полезна срещата за бъдещите кърмачки, ще имат повече кураж.
Поне при мен нещата бяха ужасно трудни с кърменето и поне за себе си се убедих, че понякога се изисква много ВОЛЯ и упоритост, желание , за да кърмиш. Аз родих със секцио , бяха ми захранили детето, три дни не го видях, нямах и сили да го кърмя. Самият той после не искаше, защото не пускаше като от шишето. С помпата се стигна до ужасни рани, мазане с крем, слагане на здравец с ракия, рЕЕЕЕЕЕВ, ама рев да видите. Защо моето не иска, а другите искат. Обаче нали съм инат, не, кръв пуска, аз дърпам с помпата и така, накрая като ме изписаха на седмия ден вкъщи му казвам на човечето: щеш не щеш, ще ядеш. Ако искаш умирай от глад , ама мляко адапте няма да ти дам. Mr. Green
Даже не купих, за да не се изкуша. И да видите зор, зор, как прояде човека. За мен това бяха  страхотни моменти. Вечер като го изкъпя, да седна на спокойствие и да кърмя. Божидар като се наядеше пускаше зърното в несвяст, отпускаше главата като дрогиран назад и заспиваше на секундата. Невероятно преживяване...Думи нямам. Препоръчвам на всеки, който има възможност да не се отказва от тези хубави моменти, които са и неповторими, защото не продължават цял живот. Жалко, че успяхме само 1.2г. да се кърмим, той самият изгуби интерес. Браво на Нели, май от тук тя е с най-дълъг стаж  bouquet


Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 21:22 от Луда Яна

# 194
  • Мнения: 305
Браво Луда Яна за упоритостта, която е била възнаградена с приятни моменти и изживявания с детео!
Аз родих секцио и не знам защо нямах и капка кърма!След като се прибрах в къщи започнах да пия разни чайове и отвари, но нищо!Към 20-я ден ми изби една капка от едната гърда и това беше!Иначе по съвет на лекарката ни слагах детето на гърда, но то като няма нищо и то се изнервя и на мен ми беше притеснено!
Ще видим втория път как ще е !

Общи условия

Активация на акаунт