Болница ТОКУДА-2

  • 135 811
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
имам въпрос относно планирано раждане в Токуда:
Защо приемат един ден по-рано? Казаха ми, че се правят изследвания, но цял ден ли се правят тези изследвания?!
След приемането къде настаняват бъдещата майка - в АГ сектора ли и ако е така на следващия ден, за който е планирано раждането направо в следродилното отделение ли я водят и в такъв случай кой и пренася багажа?
Благодаря Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 23 096
Здравейте,
имам въпрос относно планирано раждане в Токуда:
Защо приемат един ден по-рано? Казаха ми, че се правят изследвания, но цял ден ли се правят тези изследвания?!
След приемането къде настаняват бъдещата майка - в АГ сектора ли и ако е така на следващия ден, за който е планирано раждането направо в следродилното отделение ли я водят и в такъв случай кой и пренася багажа?
Благодаря Simple Smile
Приемат заради подготовката за секциото. После те държат една нощ по-малко, защото тази нощ за подготовката се калкулира в общия престой, който се поема от здравната каса.
Настаняването е в АГ-отделението в стаите с родилките. Няма "предродилни стаи"  Wink Багажът е най-малкият проблем - докато се усетиш и вече някой ти го е пренесъл (не съм се интересувала кой ми го е пренасял - дали санитарките или сестрите)...
П.П. Под АГ-отделението имам предвид родилното  Peace

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 17:00 от tonkabonka

# 752
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,
имам въпрос относно планирано раждане в Токуда:
Защо приемат един ден по-рано? Казаха ми, че се правят изследвания, но цял ден ли се правят тези изследвания?!
След приемането къде настаняват бъдещата майка - в АГ сектора ли и ако е така на следващия ден, за който е планирано раждането направо в следродилното отделение ли я водят и в такъв случай кой и пренася багажа?
Благодаря Simple Smile

Мен си ме настаниха в родилно отделение още при постъпването - както и другите мами, с които съм говорила. След раждането ме върнаха в "моята" си стая Simple Smile

А иначе процедурата по попълване на документи, настаняване, взимане на кръв за изследвания, тонове, преглед и вече беше ранния следобед, а аз отидох към 10 за приемане.
При мен добре се получи така, защото се оказах с разкритие и контракции и ме дебнеха много на често да не тръгне раждането. В крайна сметка с една система магнезий си дочаках сутринта (даже си поспах от 23.30 до 5.30), но сутринта при записа на тоновете преди секциото бях с контракции на 4 минути  Laughing Както каза акушерката: "Искаш, не искаш - човека днес е решил да излиза".
На мен много успокояващо ми действаше факта, че съм в болницата - предните дни голям страх брах, ако тръгна да раждам и с тези задръствания ще успеея ли да стигна навреме, дали доктора ще дойде навреме - бебето беше готово да излиза още в началото на 9 месец. Когато постъпих в токуда след 20 дни чакане да не тръгне всеки момент много успокояващо ми подейства  Crazy


# 753
  • София
  • Мнения: 358
Приемат заради подготовката за секциото. После те държат една нощ по-малко, защото тази нощ за подготовката се калкулира в общия престой, който се поема от здравната каса.
Ще ми разясните ли малко повече тази част - връзката със Здравната каса. Аз съм на ЖК в Токуда - покрива се от Дженерали закрила. За съжаление самото раждане ще си го плащам аз, а не фонда.
Та въпросът ми е може ли някаква част от сумата да мине по здравна каса?
Мерси предварително   bouquet

# 754
  • София
  • Мнения: 438
Приемат заради подготовката за секциото. После те държат една нощ по-малко, защото тази нощ за подготовката се калкулира в общия престой, който се поема от здравната каса.
Ще ми разясните ли малко повече тази част - връзката със Здравната каса. Аз съм на ЖК в Токуда - покрива се от Дженерали закрила. За съжаление самото раждане ще си го плащам аз, а не фонда.
Та въпросът ми е може ли някаква част от сумата да мине по здравна каса?
Мерси предварително   bouquet

Трябва да си вземеш направление Номер 7 от ДжиПи-то или от женската консултация в Токуда. То ще ти послужи за хоспитализация и ще ти покрият самото раждане по ЗК. Щом като те следят в Токуда няма да има проблем - те ще ти го издадат към края на 8 месец.
Ще трябва да си платиш изборите на екип за раждане, за бебето и каквото друго решиш да ползваш.
Все пак провери какво биха ти покрили - аз имам осигуровка в Доверие и не плащат за избор на екип, но те ми покриха самостоятелната стая Simple Smile

# 755
  • София
  • Мнения: 358
Благодаря за бързия отговор.   bouquet
 Избора на екип със сигурност ще си го плащам сама, за стаята - ще проверя - има време докато настъпи момента Simple Smile

# 756
  • Мнения: 1 475
и по ЗК да минеш пак ти излиза всичко около 2400лв!!Нали ходя тук от самото начало!! Peace

# 757
  • София
  • Мнения: 438
и по ЗК да минеш пак ти излиза всичко около 2400лв!!Нали ходя тук от самото начало!! Peace

Но ако не минеш по ЗК трява да платиш още 1500 лв. за самото раждане Wink
което прави тотала 3900 лв...

# 758
  • Мнения: 1 475
и по ЗК да минеш пак ти излиза всичко около 2400лв!!Нали ходя тук от самото начало!! Peace

Но ако не минеш по ЗК трява да платиш още 1500 лв. за самото раждане Wink
което прави тотала 3900 лв...

Точно така Peace Wink

# 759
  • Мнения: 68
Момичета, аз ходя при Лазарова, която не работи със ЗК. Може ли тогава тя да ми издаде направление за раждането, така че то да мине по ЗК и да струва 2400 вместо 3900? Съвсем се обърках...
Btw, някоя от вас утре ще ходи ли на отворените врати? Wink

# 760
  • Мнения: 1 475
може да, от Токуда го издават това направление №7 за раждане, моята лекарка ми каза, която също не работи със ЗК и така минава по ЗК!

Кога ще са тези отворени врати и какво ще се случи тогава ще ни покажат отделенията за раждане ли??

# 761
  • Мнения: 68
Мерси за инфото! Лазарова не иска да ми обясни за условията на раждането, все казва, че има време, което си е факт, но мен това ме изнервя вече! А не е безумно евтино, за да не е планувано...  Thinking
Колкото до Отворените врати, те са инициатива на списание "9 месеца" и са веднъж месечно обикновено - за Токуда са утре. Записват на регистратурата, но едва ли ще има свободни места... Можеш да пробваш все пак!  Peace Аз ни записах преди месец.
Щяло да продължи час и половина и включвало обиколка на АГ отделението, сесия въпроси и отговори... Абе, интересно звучи! Утре мога да разкажа! Wink

# 762
  • Мнения: 1 475
Мерси и аз за инфото и аз се записах, но за 18 март, пак ще има от 13ч. Ден на отворени врати!
Brambolina след утре да кажеш как е минало, виждам, че пишеш и в юнките, където и аз пиша, може и там да споделиш!


 alertИ една новина,кажете на майки, сестри, баби в събота в Токуда има безплатни профилактични мамографски прегледи срещу рак на гърдата от 10.00ч до 15.00ч -пак трябва предварително да се запишете!!  alert

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 15:21 от somebody

# 763
  • София
  • Мнения: 358
и по ЗК да минеш пак ти излиза всичко около 2400лв!!Нали ходя тук от самото начало!! Peace

Но ако не минеш по ЗК трява да платиш още 1500 лв. за самото раждане Wink
което прави тотала 3900 лв...

Точно така Peace Wink
Значи Токуда прибират близо 4000 лв за едно раждане?  Shocked Като част от сумата си я плаща родилката, а другата част ЗК?
Аз до днес си мислех че "избор на екип" всъщност е самото раждане, а те били различни неща  newsm78

# 764
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
ЗК заплаща за раждане 400лв за нормално и 600 за секцио (поне така беше до миналата година).
А когато не си по ЗК не знам на каква база е определена сумата, но очевидно е по-голяма.

Общи условия

Активация на акаунт