Хиперактивност с дефицит на концентрация

  • 200 843
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 588
Мила MarianaG, въобще не е рано за логопед, колкото по-рано се започне работа с детето, толкова по-добре. Моята дъщеря е също с диагонза хиперактивност и дефицит на вниманието и от близо 1 год. работи логопед с нея в детската градина и в къщи и докато преди казваше само "мама", "тати", "баба" и "кака" сега съставя изречения от 2 или 3 думи/по-рядко, защото все още се учим и й е трудно/. Така че моят съвет е да не чакате логопедите си имат методи как да привлекат вниманието на децата и да ги застопорят да стоят на едно място и да слушат. Naughty

# 436
  • Мнения: 2
За Ризатаруна
Става с рецепта изписана от проф.Райчев.Купували сме чрез познати които ходят или живеят в Германия.Това е лекарство което се продава без рецепта  по принцип там,но го няма свободно по аптеките.В по големите градове го доставят до 1-2 часа,а на други места след ден.Няма проблем да се внася в България/не е забранено/.Преди 2 год. 1 кутия с 30 ампули/шишенца/струваше 24-26 евро
На нас по скоро ни помагаше за концентрация и внимание,но за говора не.
Успех 

# 437
  • Мнения: 1 434
Аз   за говора  не  сьм давала никакви лекарства   на  4  години каза   първото изречение   " Тони дай  топката"   с много  ежедневна работа   ставах и лягах  с книжките с него   от  4 год  до   5    се научи      да говори  дотолкова  че   вече  задава   вьпроси  и    може да ти отговори.Реално погледнато   можех да му давам ноотропил  или нещо  друго..но му  го спестих а и лекарите казваха че няма  нужда.Трябва много постоянство и  голямо  търпение  и  да не разчитате  че като  му  дадете  лекарството  ще проговори   няма такъв  филм Rolling Eyes   bouquet

# 438
  • Мнения: 4 451
Единственото лекарство, което сме давали на Мими е тиоридазин. Никак не и действаше обаче и решихме да го спрем, като преди това се консултирахме с невроложката.
За ризатаруна не съм чувала добри отзиви. Не се ли пристрастяват децата към него? newsm78
Сега провеждаме лечение с хомеопатия, ще видим какво ще стане. Иначе малката посещава психолог, от който за сега сме много доволни. Започна да задава въпроси, но само "Какво пише тук?" (тя много се вълнува от буквите) и "Какво е това?" . Липсват въпросите "Къде, кой, кога, защо?". Това ме притеснява, защото след 1г. Мими ще е в предучилищна група и трябва доста да навакса.
От къде мога да си купя Брейн Бустер? Продава ли се свободно в някоя аптека в Пловдив?
За агресията. Мими не е агресивна, но трудно разбира емоциите на другите. Нападателна е само, ако види, че някое дете плаче. Тогава отива да го скуби. Rolling Eyes Според психоложката ни, това е нейният начин да си изрази емоцията и един ден ще го преодолее. Радвам се, че напоследък се заиграва с деца. Е, не е това което се очаква още, но силно се надявам.

# 439
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Здравейте,може ли някоя мама, която дава на детето си Клережил, да ми разкаже за това как се отразява върху детенце приема на лекарството. В каква дозировка и колко време го пие и след това колко почива.Благодаря предварително за всяка информация.Весел и усмихнат weekend на всички  bouquet

# 440
  • Мнения: 3 504
mari_anka , Бустера трябва да го има в аптека "Тримонциум" точно срещу ВМИ - то /за Пловдив става дума Wink/ Те са едни от диструбуторите за Пв на Бустера, преди 2 години струваше около 47 лв.

Аз досега съм го получава от София. Включи се в групичката за закупуване на Бустера - има темичка специално за това.

Аз от утре сутрин /защото се дава преди ядене/ ще го започна пак.

Гери тази вечер много ме зарадва с използвани от нея думи - точни и на място, опитва се да провежда разговор. През деня излизахме насам натам да търсим разни лепила за фаянса и теракота, Гери се нарами с няколко плюшени играчки в прегръдка и така излезнахме на разхода и нещо ми говореше за патето - " Патето спи"...

Нали си играем на разни игрички  и тя повтаря лази лази търси /лази, лази буболечка/ и ние с баща й останахме доста изненадани как веднаги ги повтори /по принцип ги повтаря много точно думите/, дори намалихме звука на ТВ.

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Мамита, да ви споделя. Бяхме при психолог, ще почваме да ходим два пъти седмично. Да си кажа, още от първото занимание аз видях резултат - на принципа на магаренето и моркова, малкия калпазанин взе да се подчинява - седна на столче, игра на игри, е трудничко му беше. Мнението на специалистката е, че не сме толкова хиперактивни, колкото с неустойчиво внимание. Та се пихам, с възрастта и заниманията, ще се повиши ли концентрацията, или.... newsm78

# 442
  • Мнения: 4 451
mama_mariana, радвам се, че Мира е успяла да намери мясти и за вас. Някой ден може да се видим там, но дали ще се познаем? newsm78 Laughing
Бях си помислила, че не си ми получила ЛС, и тъкмо се каних да ти пиша пак и Мира ми каза за вас. Много се зарадвах. Hug
Сега за хиперактивността и дефицита на внимание, съм чела, че първото се израства при 60-70 процента от случаите, но второто, за съжаление - не. Но с повече работа, може да се постигнат доста добри резултати. Peace

# 443
  • Мнения: 1 434
Да   увеличава се     концентрацията (  вниманието  ) но   постепенно   при някои  се получава  по  бързо   при  други по бавно    ние за  5-6 месеца    работа се научихме да стоим около   50 минути   толкова ние   е   занятието  без да  вика тропа и скимни   а повече да я слуша...така че  мисля  че е вьзможно  това  да стане.Всеки ден  вкъщи   правим  разбира се упражнение за увеличаване   на концентрацията. Хубаво е че   сте си намерили психолог, тук в  Бургас никой не работи  с деца   правят   само консултация  взимат 20 лв и   дотам Cry последната  чак ми  каза  да    сме си  направели   второ  дете ......... Rolling Eyes Така  че имате  късмет  в  Бургас    единствено  логопедите  работят с проблемни деца з а  съжаление Hug  bouquet

# 444
  • Мнения: 154
Малко тъпичък въпрос, но искам да попитам в какво се състои прегледа при детския невролог, правят ли се някакви изследвания...въобще как протича? С всеки изминал ден се убеждавам че имаме нужда от такъв преглед. В последно време истериите на Лара зачестиха и не мога да се справя доста време със ситуацията, което ме плаши. Започва да реве за нещо и после се продължава по инерция и няма успокоение, каквито и усилия да полагам, на каквото и да се правя...не помага докато съвсем не капне от рев.

# 445
  • Мнения: 1 434
Здравей   деситка   при нас  прегледа  протече по следния ред    аз  го заведах  някъде на  4.5  год     вече  говореше    тя  го  пита как се казва   от кой  град е и на колко е  години     вьтре имаше играчки   и      топки с различни   цветове   той започна    да иска  топките  дай  зелена  дай  червена    Каза  и едно стихотворение   тк  токущо  беше  го научил.накаро   го да стои прав  срещу нея   и да си пипне     с ръка очите  нослето   ушите предполагам за да разбере  детето дали   изпълнява команди.След  това го накара да легне и с   едно   гумено  чукче  му провери  рефлексите    чука  го  по   колената  май  ръчичките   като цяло това.Пита  ме   дали  бързо  го приспивам  как спи спокоен ли е и  разбира се какво ме притеснява.Ка  му да си  вдигне лявата   ръка  след това дясната  , същото и с  краката.Беше любезна...Като  цяло  това беше  при нас  bouquet

# 446
  • Добрич
  • Мнения: 757
desitka^,само преглед при невролог няма да ви помогне.Прочетох ти публикациите и освен истериите, разбрах че детето ти и не говори.Трябва най-скоро да започнете работа с логопед и психолог.Трябва да потърсиш мнение поне от 2-3 специалиста,защото първият може да те заблуди, че нищо му няма на детето/както стана при нас, първият ни преглед при невролог беше когато детето ми беше на 1г.10м./.Трябвало е по-рано да потърсите помощ, пишеш че от малка има проблеми със съня и истериите.Извинявай, че ти го казвам така директно Peace

# 447
  • Мнения: 154
Ами ние на логопед ходихме, но отговора беше че засега не било толко страшно и можем да изчекаме още малко. Истината е че тук в Петрич няма да мога да открия логопед, който да се занимава с толко малко дете и то за проговаряне. За детски психолог пък не мога и да си представя че тук има. В София и др. големи градове стоят по друг начин нещата...

# 448
  • Добрич
  • Мнения: 757
desitka^,търси логопед не се отказвай, все ще намериш"човек", който ще се съгласи да се занимава с момиченцето.Няма такова нещо, че след определена възраст/например след 3г./ трябва да се работи с логопед, изглежда тази която ти е казала, че е малко детето ти не й се занимава с по-трудни деца.От д-р Литвиненко знам, че един логопед стига да има желание може да работи и с 6 месечно бебе.Нашата логопедка работи със сина ми и като психолог.

# 449
  • Мнения: 4 585



Деситка, има ли в Петрич дом за медикосоциални грижи (дом майка и дете)?
Твърде е вероятно там да има детски психолог. Поне в Разград има.

Общи условия

Активация на акаунт