Раждане в къщи

  • 42 725
  • 612
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 919
Ами свекървата пристигна вчера (то затова аз по цял ден вися във форума Wink ), та сигурно Виктория ще е с нея, може би ще идат на гости у една съседка която има детенце на възрастта на моето. Не че имам нещо против Виктория да е при мен но мисля че ще и омръзне и ще иска и на нея да и се обръща внимание.. а и някой трябва да занимава бабата все пак Joy
ще видим накрая как ще се получи Grinning

escorial, мерси, ще му поръчам.. той сега така се е разчистил и разподреждал.. направо не ми се иска да го прекъсвам.. това с нестинга като се случи при таткото дали е показателно за близко раждане??? hahaha

# 121
  • Мнения: 557
Гаргамелчо , завиждам ти за мъжа Wink
Не знам дали го знаеш този виц за програмиста, който завършва така: "Щом работи - не го пипай!" Wink
Ето го: Детето на един програмист отишло при баща си и казало: Тати, защо слънцето всеки ден изгрява от изток и залязва на запад? И таткото го питал: "Сигурен ли си?" - "Да, тати" - "Ама, наистина ли си сигурен? Провери ли го?" - "Да, тати!" - и тогава програмиста казва: "Щом работи - не го пипай, татиното!" Wink
Искам и аз да ти пожелая леко и безпроблемно раждане. Само хубави спомени да ти останат от него!
Вярвай в тялото и инстинктите си - там се крие мъдростта на природата. Изисквай това, което инстинкта ти подсказва, дори и да не можеш на момента да го подкрепиш с рационално обяснение. Удобството на акушерките е на последно място. Ти и твоето детенце сте важните и тялото ти знае най-добре как да намери правилния път към успеха и здравето и на двамата. Съсредоточи се върху себе си и вярвай, че всичко ще мине перфектно. Ако си сигурна в това - така и ще стане!
Много усмивки и слънчеви дни за теб и твоето човече! newsm10

# 122
  • Мнения: 8 163
Escorial, кога ти е терминът? Нямаш си лентичка и ще трябва много да ровя...

Kudos за позитивизма ти. Така ще стигнеш много по-надалеч, отколкото предполагаш!

# 123
  • Мнения: 557
Фея,
термина ми е на 6ти ноември.
Трябва да видя тези лентички как се слагат... Wink
Мерси за хубавите думи Wink

# 124
  • Мнения: 919
Вече мога да се отчета с моето домашно водно раждане Grinning
Бебе Ема се роди вчера в 19:38, тежи почти 3.5кг и е 54см висока Heart Eyes
Към 1:30 установих че имам някакви смешни контракции които идват твърде редовно, стори ми се че се твърде безболезнени ама реших все пак да погледна дали пък не са на някакъв интервал. Оказа се че са съвсем редовни на всеки 5мин. Тъй като хич не ме болеше реших, че трябва да идем на пазар за да повървя и да видя дали ще спрат или е сериозно. Тръгнахме тримата с Виктория. Докато бяхме навън контракциите взеха да стават леееко по-болезнени, решихме да си довършим пазара и да се прибираме да оправяме в къщи. Аз още не бях убедена че ще раждам. Като се прибрахме засякох няколко по-болезненки контракции, бяха на по 3-4 минути, обаче ми се видяха много кратки и реших че няма нужда да бързам да звъня на акушерката, но юрнах мъжа ми да помага да подредим и да разчистим малко терена, сложих да се меси козунак и се правих че няма нищо за пред свекървата да не я шашкам Laughing
По едно време мъжо ме накара да звънна на акушерките поне да им кажа че евентуално може да се случва нещо... обадих се, Бухай (акушерката ми), беше на някакво раждане в болницата и каза че иска все пак да дойде да ме провери и да ми сложи системата с антибиотика. Пита ме на колко често са контракциите и по колко траят, но аз не бях засичала много много и и казах че не смятам че е сериозно. Разбрахме се да и звънна ако станат по 45 сек. и повече. Като затворих реших да засека по сериозно и се оказа че контракциите всъщност са по минута и 20 сек.
Сложихме да пълним басейна, постлахме чаршафи, кърпи и найлони, пак се обадих на Бухай. Виктория се мотаеше около нас и когато сядах на леглото да поохкам от контракциите тя сядаше с мен и ме имитираше, коментираше че викаме бебето. После ме целуваше по корема да не ме боли Heart Eyes Беше много смешно като от време на време ме дърпаше да сядам да викаме бебето с ох ох Joy. Бухай и Олга (студентката) пристигнаха около 3 следобед, провериха за разкритие, бях 6 см. Другата акушерка дойде малко след тях. По това време вече бях сигурна че е сериозна работата Joy Направих си клизма, за да си ползвам басейна спокойно Embarassed препоръчвам на всеки Peace след това контракциите изведнъж зачестиха и почти се сливаха една в друга.. започнах да усещам как главата слиза надолу с всяка контракция. Най сетне ми сложиха системата и аз веднага се цопнах в басейна. Виктория беше слезнала долу да играе с баба си. Контракциите взеха да се отдалечават една от друга и се притесних че ще ме накарат да изляза, но нищо подобно. Никой не ми се месеше, попълваха си документите, от време на време засичаха контракциите и слушаха тоновете, казваха по някоя окуражаваща дума и така Grinning На мен ми се пишкаше, Николай ми помогна да стана и да ида до тоалетната, беше по сложно от колкото очаквах, едва тръгна Joy после ме почна една контракция свирепа и аз на бързо се върнах обратно във водата. Тогава Олга ме попита дали усещам някакви напъни, не усещах напъни, не и обърнах внимание... в следващият момент обаче ме почна. Бях на колене и подпряна на стената на басейна, басейна е много удобен, поупипах с ръка и усетих че се задава нещо, болеше ме и реших че е главата, помолих ги да пипнат дали е главата, оказа се че е мехура. На следващата контракция излезе тапата, после се спука и водата. Почувствах облекчение за секунда, после малко почивка и със следващата контракция главата тръгна да излиза, на втория напън бяше на вън. Аз я поех, Бухай и другата акушерка настояха да се обърна към водата и да седна за да направя достатъчно място за тялото да излезе, помогнаха ми да се завъртя, опипаха за увита пъпна връв, нямаше. Взеха да ми казват да напъвам да избутам раменете, но аз нямах контракция и си почивах.. със следващата контракция бебето беше навън, аз я държах, те я подпираха леко, подадоха ми топла хавлия и ни завиха. Тя изплака леко, помрънка нещо и се огледа. Исках Николай да ни направи няколко снимки докато сме във водата, но ни подканиха да излизаме от водата защото наближавало раждането на плацентата и искали да са сигурни че няма твърде силно кървене. Преместихме се на леглото, завиха ни и тръгнаха да ме инспектират докато аз се радвах на бебка. Плацентата се роди 10 мин по-късно. Николай отряза пъпната връв когато спря да пулсира.
На първия оглед не видяха разкъсвания, после обаче си намериха нещо дребно и ми удариха два тигела да спорта. Аз станах и се изкъпах, чувствах се страхотно. После направиха прегледите на бебка, всичко е перфектно, беше се изакала два пъти и веднъж се изпишка.. после я теглихме и я мерихме Grinning
Предлагах и да суче, но не исках да я насилвам, пое гърдата сама на около 20тата минута и засука много професионално Joy

Бабата не издържала да ме слуша как муча и ръмжа и извела Виктория на разходка точно 8 мин преди да се роди Ема, прибраха се един час по късно. Изкъпаха Виктория на бързо и я пуснаха да си види сестричката Grinning Тя отначало се зачуди малко, после беше щастлива че е кака и взе да коментира какво се е случило. Пита ме дали това е бебето от корема на мама и изкоментира че е хубаво но малко мръсно.. Joy Бебе Ема се роди цялата оказана с верникс Laughing
малко по късно акушерките си приключиха работата и си тръгнаха, оставиха ни да си се радваме на новото бебе..

Това е, извинете ме за дългият подробен разказ  Laughing Това беше най-невероятното преживяване в живота ми. Толкова вълнуващо, истинско и естествено.. вече съм убедена че това е начина да се появи един нов живот и съм ужасно щастлива че успях да родя по този начин, у дома вслушвайки се само в собственото си тяло и инстинкти..Невероятно е, чудесно, неописуемо..

# 125
  • София
  • Мнения: 2 493
Гаргамелчо, сърдечно ти благодаря за споделеното Simple Smile Беше много вълнуващо за менд а го прочета! Пожелавам ви всичко най-хубаво на теб и цялото ти семейство Simple Smile
Само неразбрах системата с антибиотика защо беше нужно да ти я включват?


# 126
  • Мнения: 3 988
Гаргамелчо, ЧЕСТИТО ВИ ново БЕБЧЕ в семейството!   ylinfant
Пожелавам ви да е все усмихнато и здраво!

Страхотно ме трогна твоя разказ. От тая страна на Интернета  Mr. Green раждането ти в къщи ми изглежда много лесно.  Wink Според мен най-важното е, че всички сте добре и е минало безпрепятствено!

Честито още веднъж на теб и на твоето семейство!  Hug

# 127
  • Мнения: 391
Гарамелчо, Честито!!!!!

Благодаря за разказа, много приятно ми беше да прочета.
С изключение на няколкото наредби от акушерките, другото звучи прекрасно. Радвам се за тебе и знам какво е чувството.

Ще видим ли снимки на малката красавица?

# 128
  • Мнения: 391
Ох, забравих - някакъв коментар за басейна?

# 129
  • Мнения: 5 713
Гаргамелчо, честито и тук! Hug

Страхотен разказ. Много положителен и вълнуващ. За нещо толкова естествено и аз мечтаех, но не се получи. Може би не трябваше да се оставям да ме води страха от болката...

# 130
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Гаргамелчо, честито! Така си го описала, все едно си ходила да пиеш кафе  Laughing И аз да попитам, какъв антибиотик и защо?

# 131
  • Мнения: 557
Честито Гаргамелчо,
Да ви е жива и здрава Ема!
Много се радвам, че всичко е минало толкова добре и ти се чувстваш щастлива от преживяното. Пожелавам ти тепърва да имаш още много прекрасни моменти с бебето и кака му. Wink
Разказа ти е прекрасен Wink, радвам се, че го сподели с нас.
Продъжавай да гледаш на живота със същата положителна настройка Wink
Много съм щастлива, че чухме такава прекрасна история по отношение на раждането!

# 132
  • Мнения: 11 329
Честито! Прелестна история, радвам се, че си я изживяла точно по твой вкус!   bouquet

# 133
  • Мнения: 919
Благодаря на всички за милите думи Heart Eyes

Системата беше заради положителен стреп Б тест в 37ма седмица. За да има някакъв ефект трябва да тече поне 4ри часа. При мен нещата се развиха много бързо и нямаше достатъчно време но пък бебата си беше защитена от околоплодните води почти до края така че всичко е на ред.

pepelyashka, учудващо и за самата мен всичко беше така спокойно и леко че успях да се насладя на всяка секунда от този вълшебен процес. Не че не ме е боляло, за съжаление водата не помага много в тази насока, но самото усещане за прогреса на събитията някак правеше тази болка оправдана и желана... не знам как да го обясня.

Sheila, басейна е супер, както писах по-горе водата не намалява болките кой знае колко, но пък за сметка на това действа страшно релаксиращо, помага ти да се отпуснеш и поема част от тежестта. Стените са много стабилни и ти дават страхотна упора, дълбочината също е перфектна. Напълни се за около час на 37 градуса. Изпразването също не беше кой знае колко трудно, макар че не ползвахме помпа а на принципа на скачените съдове, отне около час и половина-два да се изпразни и после около половин час да се измие.

сега разбрах каква е тази треска за чистене преди да родиш.. ако едно време хората са си раждали рутинно у дома, нищо чудно че са почвали да шетат като луди като им наближи раждането.  Joy

# 134
  • Мнения: 2 818
Страхотно! Браво! Благодаря, че го сподели!  Grinning
Пожелавам на Ема прекрасен живот, изпълнен с вълшебство!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт