Иска НОЕМВРИЙСКОТО детенце на морето да пече дупенце

  • 15 669
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 324
Здравейте!
Рени, не се обвинявай за нищо. Важното е, че Ема е вече по-добре. Пробвала ли си да й даваш лечебна Хумана. Става и за пиене /но е малко по-гъста от обикновено АМ/ или пък на каша. Милупа също имат лечебна храна. Тя е с моркови.
Печените ябълки /печени обаче, не в друг вид/ също са диетични
Бакшиша, като прочетох, че ти липсва сутрешното кафенце, реших, че Ангелчо е решил да поспива повечко. А то какво било. Дано се успокои по-скоро!
mcheuz, как ще те забравим  Simple Smile Къде ще учи каката? Стискам палци бързо да се оправя Вики. Пратиха ли ти паролата, да не те затрупаме с лични съобщения  Laughing
Медхен, много неприятно като ти сервират подобно нещо, в последния момент  Confused Незнам, ако си намериш нова детегледачка сякаш е по-добър вариант  newsm78 Бабите ви в София ли са?
Гале, много бебета-приятелчета ще си има Никича, а  Laughing Да са живи и здрави!
Ние вчера ходихме до Несебър. Голяма цигания, да ви кажа. То винаги е било пълно със сергии, ама това лято сякаш са три пъти повече. Няма уличка, по която да се разходиш спокойно. И боклуци, боклуци..
За цените няма да говоря  Crazy
Все пак добре прекарахме. Не помня от кога не бях се разхождала без деца. Мисля да го практикуваме от време на време. Ама можеше и да не бием толкова път  Crazy
Отивам да гледам как Лили се бори с динята.
И Роси, кажи какви са тези съвети за избор на хубава диня. Нещо съм пропуснала, ако си споделяла и друг път.

# 286
  • Мнения: 528
Здравейте, мами!

Оказа се, че почти всеки ден имам възможност да ви навестявам  Party Днес баща ми ме помоли да напиша една молба от негово име до кмета, та ей ме на пак съм при вас. Мастилото ми нещо е засъхнало, та дето се вика почти никаква не я свърших, ама... Rolling Eyes
Голям огън ни гори пак на главите пак с тези бостани. Язовирите, които баща ми изгради за напояване на бостана, привършиха, та сега сме като зайци в клетка, които търсят пролука за спасение  Rolling Eyes Голямо изказване направих, но вярвам, че ме разбрахте. Ходи човека, търси начин да напояваме реколтата, че... ooooh! голяма суша при нас. От 3 месеца капка не е паднала.

Както и да е. Аз пак да помрънкам малко. Вчера ме боля пак дясната гърда  Tired Ужасна болка, която се разпростира до китката. Много се изплаших, поревах си и от притеснение ли от какво ли, си легнах с ужасен световъртеж, който не ме напуска и днес  Tired Ще побъркам и милата си майчица с моите оплаквания. Чак на мен ми писна от мене си. Искам да съм си същото щастливо и нехаещо за нищо девойче от преди 7 години, ама ...
Хайде стига толкова за това.

Ренка душицо, какво да ти кажа? Мисли само позитивно! Всичко, което майката прави за детето си е най-правилното  Peace
Хубаво е, че Елмира днес е по-добре. Силно гуш от нас  Hug Лилия също прекара няколко такива дни. Явно е вирус някакъв.

Дес, надявам се, че останалите дни от почивката ви ще са по-спокойни  Hug Тази картинка сме я виждали много често при породените дечица, та хич да не ти пука  Peace

Галенце, Ники е голям палавник  Crazy Гушкай милото детенце! И този период ще отмине. На дружката ти леко раждане и чакаме хубава вест  Peace

Медхен,
надявам се, че нещата при вас ще се наредят по възможно най-добрия начин  Hug

mcheuz
, радвам се, че писа  Hug Разкажи повече за децата!

Баксиска,
много добре те разбирам. Дечицата ни вече не са онези малки поспаливи бебчета  Whistling Аз също не бих имала възможност да се разписвам , ако майка ми не  гледаше Лилия  Blush

Днес не съм в кондиция, та написах всичко на две на три, за което моля да ме извините  Rolling Eyes

Хубав ден!

# 287
  • Мнения: 528
Хмм, Арабелка, забравих да кажа на Медхен, че се радвам , ако наистина съм помогнала  Hug Съвети колкото и да давам, истината е само една - истински сладката диня е тази, която е без тор. Сладка диня става с много вода и много слънце. Затова и нашите дини са толкова вкусни  Blush Съжалявам, че пак се хваля, ама това го слушам всекидневно от познати и непознати. И все пак, за да си купиш хубава диня, трябва да гледаш най-вече шарката - колкото по-пръсната и изчистена е, толкова гаранцията, че е узряла и то не насила, е по-голяма. Казвам не на сила, защото много бостанджии практикуват засушаване на целия бостан, за да назреят всички дини наведнъж, за да няма гафове при брането. Т.е спирайки водата на динята, тя спира да расте и пренудително почервенява. Това естествено означава, че тя не е дорасла и няма същия вкус като на естествено узрялата диня. Абе все едно да ядеш розова диня.

Та като казвам пръсната шарка, имам предвид по-светлата и по-тъмната част на шарката да са на по-голямо разстояние една от друга. Също, колкото по-изпечена от слънцето е кората, толкова по-вкусна е динята. Има и още нещо. Ние вкъщи почти винаги режем обезформена диня. Т.е тези дето им викаме келеци  Crazy Винаги са по-вкусни от останалите с перфектна форма  Peace

Оффф, дано ме разбрахте, че голямо обяснение праснах  Crazy

# 288
  • Мнения: 528


Ето как изглеждат узрелите динички.
Аз бих яла тази светлата, на която и се вижда дупето и има петно до него.

Извинявам се, че запълвам страничката. По-късно ще изтрия снимката  Peace

# 289
  • Мнения: 3 205
Много ми се иска да пиша, ама нямам никакво време... Децата го запълват много успешно. С нетърпение чакам да заминем за морето и да прехвърля грижите поне за единия на свеки!
Имам и една молба към майките софиянки, които имат детегледачки - търся си и аз детегледачка, почасово, само сутрин до 13 на обяд. Ако имате позната, която се интересува - може да е студентка или пенсионерка също, (за мен няма значение, защото аз ще съм така и така постоянно около нея и няма да е натоварена) моля ви да ми кажете  Praynig Ще ми трябва от октомври.

# 290
  • Мнения: 98
Охххх м...а му и вирус. Пак се тръшна Бат Боян. Този път има и екстра повръщане. От събота е така..днес и температура дигна малко.
Не яде-НИЩО!!!като види лъжицата и почва да реве. Ако му набутам 6-7 лъжици е супер. Мисля, че го боли гърло и за това така...лекарката каза, че е леко зачервено. Пие кво ли не..на лечебна хумана е-ама не я харесва-абеее мъка с една дума. Заслабна-виси му памперса. Лази, лази и си полегне и заспи където свари.
уффф да се оправя-дано да е от краткия вирус, чеееее
Рени може и вас този вирус да ви е тръшнал-диета яка няколко дена...ама той и без това не иска да яде. Вече 12 часа не е връщал, а хапна малко попара, малко бъркоч от туй-онуй с оризова вода.

айде стискайте палци.

# 291
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
арабела не съм давала лечебна Хумана, основно сме на ориз сег в различни форми на вода, каша или супа  Wink
Mimi22 горе-долу като при нас е положението ви, само 4е Ема не повръщаше, давай мноооооооооого течности да не се обезводни, че ставало за часове и е опасно, аз давам чай от шипки, оризова вода и водичка с размито нишесте, общо взето ги пие.
дано бързо се оправи, Praynig Praynig Praynig Praynig
Роси   bouquet за безценния съвет - избери си хубава диня  Peace, при първа възможност ще видя дали съм схванала

детенце заспа и аз ще дремна, че още не сме в ритъм  Hug

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 14:05 от renyto

# 292
  • Мнения: 37
В 11,04ч, другата дружка е родила прекрасното си момченце Станислав с мерките 4100/ 48см. Мамата е много добре след секциото , възстановява се от упойката.

Мими - силни и искрени прегръдки, моля се за бързото ви възстановяване .
Ей да се оправяте всички с подобни оплаквания, че тези мъници само това им трябва сега, че и на вас де...

Ние сме май доста урочасани, една баба ни бае, от друга страна май е на път вече дългоочаквания Мистър ЗЪБ  Mr. Green, подут венец, силни билки, рев часове наред, май е това, налии Simple Smile, носихме се днес от центъра малко,че ревеше,а хората ме спираха и питаха да помагат ли...., този сладък Ники на какво е способен, хмммм  #Crazy newsm78

Роси тенкю за открития урок по диноизбиране Simple Smile  Hug Hug Hug Crazy

# 293
  • Мнения: 3 205
Рени, аз сега сколасах да прочета предната страница и видях какво ви е сполетяло. Каква ви е точно диагнозата?
За разстройство миналата година ни казаха да даваме първоначално само солети и обикновени бисквити и много вода. Иво беше обезводнен, но аз отказах да постъпя в болница и съответно ми отказаха да го сложат на системи. Така че му накупихме солети и почнахме да го наливаме с вода (нормата за 10 кг тегло е минимум 600 мл течност дневно, брои се и водата, с която приготвяш Хуманата). Има едни прахчета при обезводняване- рехидрин алфа, те се разреждат с вода по указанието и се дават, ако, разбира се, детето пожелае да ги пие (Иво например категорично отказа да има каквото и да е общо с тях). Хубави лечебни млека освен Хуманата са и лечебната Милупа, тя пък е с моркови и АЛ 110 на Нестле (него не съм го ползвала, но отзивите са, че е най-доброто). Обикновено АМ се дава чак като се пооправи положението с дрискането.
Храни - намачкан банан, печена ябълка, бял ориз, варени моркови и картофи. Нормално е следобед да ака по-радко отколкото сутринта, това не означава, че диарията се завръща. Слуз може да има още известно време, след като е спряла диарията - докато се възстанови лигавицата на червата. През това време трябва да се избягват дразнещи храни (напр. домати, праскови, кайсии) и разхлабващи храни (грозде, сливи, круши). Най-добре е да се захранва с тези храни постепенно - 2-3 лъжички и ако няма реакция до другия ден, тогава може да се дават. Месото е неутрална храна и не дразни червата.
Ако има още кръв в изпражненията, трябва да се пусне изследване на акото - предполагам обаче, че при вас вече няма - лекували са ви със суметролим, което си е баш лекарството за бактериална диария.
И още нещо - не се притеснявай заради болницата, това е бил по-добрия вариант. Аз преживях една ужасна нощ след отказа да ни приемат дали няма да си уморя детето от обезводняване и бях на косъм да вдигна Младен посред нощите да го водим някъде на частно да му вливат системи. Оказа се на сутринта, че е било излишно да се притеснявам, но тази нощ скоро няма да я забравя.

# 294
  • Мнения: 199
Ренка важното е, че вече Емата е по-добре душичката и скоро ще забравите този престой в болницата. Юлчето е много права, сигурно и вкъщи да беше останала нямаше да се чувстваш по-добре. Много  Hug за малката кукличка.
На Боби и Вики им пожелавам скорострелно оздравяване и много ги гушкам.
На Ники айде най-накрая да се появи пустото зъбче, дето го измъчи милото детенце, Ангел също да се поуспокои вече след като е прорязало  Praynig
Роска страхотен съвет, мерси мила, днес се загледах по едни дини, но шарките им не бяха като тези на снимката Crossing Arms

# 295
  • Мнения: 2 126
Mили мои,ето я новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319661.new#new

Дано не съм сбъркала някъде,че с тоя мини асус ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт