Пчеларство

  • 149 971
  • 731
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6
Здравейте  Simple Smile

Бо, благодаря за предложението, ще разгледам първо в интернет портали за обяви.
По принцип целта ми не е печалба, та се надявам  да намеря човек.

А за подхранването ние го правим от 15 август тази година, успоредно с това сложихме и ленти против вароатоза, но при нас района е планински и няма много цъфтяща растителност вече. Въпреки това, поради други проблеми, миналата година започнахме да ги подхранваме края на август и последното подхранване беше на 22 септември. Презимуваха идеално. По-особеното е, че колкото по-късно ги подхрнваш, концентрата трябва да е по-гъст. После сложихме подбуда през януари, повторихме през февруари, след което не сме правили пролетно подхранване, но вадихме мед лятото. Е, само един път, но и това беше добре при тези обстоятелства. Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 21:33 от danteri

# 451
  • Мнения: 7
Привет на всички   bouquetБо,есенно подхранване се наложи да направя както писах и по-рано,на една късно създадена отводка, хем за стимулиране снасянето на майката,хем така да се каже за подпомагане на нова къща и на още едно семейство,което има само на 2 пити пило.Когато подхранвам,го правя на пролет и то с мед.А ако се прави на есен-колкото покъсно толкова повече в полза на захарта.Лятото и ранна есен:2л.вода- 1кг захар,това ползвам и за стимулиране на майката да снася.А за попълване на запасите  ако има нужда 1л вода-1кг захар.Аз лично ползвам мед.Дано съм ти била от полза!Искам да добавя,че когато е за попълване на запасите,дозата е по-голяма.

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 19:14 от petya-76

# 452
  • Мнения: 15 619
Петя, моля, разчисти си кутията!!!!!! Не мога да ти пратя ЛС.

# 453
# 454
  • Мнения: 4 586
Абе, аз да попитам, има ли пчелички, които работят нощна смяна? Примерно водоноските да носят вода от какпчици роса. На втория етаж съм в панелка, на 30 метра от пчелин. В 23 - 24 ч, влиза пчеличка в кухнята и почва да си пърли крилете на крушката. Това се повтаря вече 5 - 6 вечери. Жал ми е да гя убивам, но дори и да я хвана, крилете и вече са увредени.

# 455
  • Мнения: 2 018
Нощем не летят, освен ако не замръкнат по пътя някъде и така около някоя лампа да си кръжат.
Ако замръкнат на полето и се стъмни - пренощуват там и сутринта отново литват към кошера.

Миналото лято решихме да направим нещо по кошера, но когато се стъмни - уж, за да не ни жилят.  Mr. Green Тарикати го раздавахме.  Няма да ти кажа, как ни полазиха. Много са коварни тогава и могат да се шмугнат някъде между дрехите, без да се усетиш. Пълзят и по краката.  Crazy

# 456
  • Добрич
  • Мнения: 12
Здравейте, и аз да се включа в темата, ние с мъжа ми също сме новоизлюпени пчелари.
искам да попитам къде във Варнр изкупуват мед, защото тук в Добрич предлагат цени между 3.5-3.8 за около 1000 кг. И искаме да си сверим информацията. Ако някой знае много ще сме благодарни за информация.
И кажете вие на каква цена продавате.
Благодаря

# 457
  • Мнения: 19 525
Момичета, ще ме извините че нахлувам в темичката ви без да съм разбирач, но това подхранване със захар не е ли кофти за качеството на меда после? Чета по вестниците че никъде в БГ не може да се намери истински мед, защото към него слагали захар, за което аз много съжалявам, тъй като всички в къщи много обичаме мед. Този в супера обаче няма да си купя, досега купувах от пазара, ама ако и там добавят захар - вече не знам....Още веднъж ме извинете, ако забележката ми не е на място, но ме вълнуват въпросите за качествения мед, дори и само като потребител...

# 458
  • Мнения: 15 619
eli6, и аз като "първа разбирачка" да се изкажа.  Blush
Не мисля, че подхранването на пчелите със захар има отношение къммеда, който после се добива в такава степен. Важното е, по време на активния сезон да не им се дава захар, когато събират прашец и сътворяват медец.
И не вярвам всички пчелари да продават некачествен мед. По-скоро за качеството на меда значение има мястото, където е пчелинът.  Дали е относително чисто, с минимум замърсители... фабрики, много автомобили и други замърсители предполагам, които в момента ми убягват.  Crazy
От магазини и аз не купувам. Без определена причина.

# 459
Еводия може да немрете на тоъи адрес : http://platan.imario.de
Расадника се намира в с.Розино област Пловдив

# 460
  • Мнения: 2 759
Еводия може да немрете на тоъи адрес : http://platan.imario.de  Расадника се намира в с.Розино област Пловдив
                           Саксии 7 литра са 25 лв; без саксия, само с корена 18 лв. Собственика предпочита взимането от там, защото при изпращане по автобуси и прочие невнимателни шофьори ги подхвърлят и прецакват. Височината на растенията е 50 цм и нагоре, внос от Германия (ако правилно запомних).

# 461
  • Мнения: 1 047
Брей, че ви се кефя.
Мерси за линка на разсадника. От доста време търся сребрист смърч.

# 462
  • Мнения: 0
Zdraveite na vsichki i ot men!

Az sushto sum nachinaesht pchelar i kolkoto poveche nauchavam, tolkova poveche strastta mi kum pchelarstvoto raste. Chetoh predishni publikacii v tozi forum s goliam interes. Iskam da spodelia mnenie otnosno evodiata. Spored men tova e budeshteto za pchelarstvoto v Bulgaria. Problemat e che otnema niakolko godini dokato zapochne da cufti.

# 463
  • Мнения: 2 759
                              Хей, какво става с пчеличките ви? Никой вече не пише в тази тема...

# 464
  • Мнения: 2 018
Здравейте, пчелите ги зазимихме както миналата година - без стесняване. Подхраних ги колкото време оставаше и се надявам да е било достатъчно.

Имаме един стар кошер, който не използвахме. Решихме да наредим върху него всички магазини с пити. Завихме го целия с найлон и отдолу в една капачка запалихме сяра. Опушихме ги заради молеца. След десетина дни отново повторихме и повече не сме ги погледнали. Предполагам, че е достатъчно за да се унищожи молеца, ако има. Ще ги отвия да погледна след време.

За съжаление в момента почти не ми остава време да форумствам - започнах да уча и съм в сесия. Да се похваля ли?  Laughing Хайде няма да спамя.  Blush

Надявам останалите да се включвате с новини и впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт