Великобритания - тема 17-та, мигновена, но лятна

  • 35 209
  • 290
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 267
хей , момичета вие сте страхотни!!!!!!толкова ме зарадвахте, че сега не е сещам какво да питамАма ще се сетя де!! Hug

# 121
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Хей здравейте!!! Ние сме си вече тук след почивката на слънце. Е, мишолинка не се оплакваи че  е топло в Пловдив, ние се върнахме и топлото в къщи трябва да пускаме Confused и освен това вали Rolling Eyes.

Стягам ученик за след две седмици, купувам униформа и тн нови изживявания Grinning. Мале как мина това време ....
Добре дошли на новите момичета   bouquet

# 122
  • Мнения: 818
Момичета,
кога почват у-ще децата,записах малката на 2,5часа в училището
до нас,а забравих да питам кога почват  ooooh!
Получих само писмо,че учителката ще идва на посещение в нас на 12-и. newsm78

# 123
  • Мнения: 1 967
Здравейте момичета  Hug

и ние вече сме на английска земя  Blush най-сетне да се запиша в темата  Heart Eyes
Кажете ми моля ви, съпруга на селф-емплойд съм и още нямам този регистрационен сертификат за работа от ХО. Не мога да работя, нали? Или има начин и преди да го получа, който ми убягва?
Някъде по темите четох нещо като "първи стъпки" в Англия, обаче сега като търся нищо не намирам  newsm78 заблудила ли съм се?

Diorella, нашият син започва след 4 септември, ми обясниха от училището също на 2,5 часа. Но точната дата още не се знаела, затова ще ми звънят другата седмица. Предполагам зависи от училището в което е дъщеря ти  Peace

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 22:48 от si*

# 124
  • Мнения: 823
GI, добре дошла  Hug Къде бяхте да почивате? Аз съм пропуснала, струва ми се  Blush

Гледам сега стягаш ученик и месец след това ще трябва за първи рожден ден да подготвяш.  Heart Eyes Пораснаха децата. Бързо минава времето...

А за топлото тук и в БГ и място за сравнение няма. Тази сутрин в 8ч и аз пуснах парното за малко, че ми беше много студено.

Добре дошли на новите момичета.

Si*, не може да работиш легално преди да си получиш разрешителното, но пък то пристига бързо в повечето случаи.

Ето линк към правата ни след 1ви Януари 2007:
http://www.bia.homeoffice.gov.uk/eucitizens/bulgarianandromaniannationals/

тук също:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/documents/workingi … gandworkinga2.pdf

# 125
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
mimi, за self-empoyed нямаш никакъв проблем, независимо дали имаш или нямаш роднини тук. Проблем е по-скоро, как да имаш пълен достъп до пазара за работна ръка, тоест да можеш да работиш и като наемен работник Simple Smile

Да, може би и аз не съм съвсем наясно какви правомощия имаш като self employed. Ако някой може да обясни  Hug извинявам се, ако ставам нахална  Embarassed Например, ако си self employed, не можеш да кандидатстваш да речем за продавачка в магазин или нещо такова, така ли?  smile3525 Благодаря за отговора!

Self-employed е еквивалента на едноличен търговец в БГ. трябва да имаш умения с които да извършваш услуги или да произвеждаш нещо ,но компанията да е твоя. Общо взето голяма част от БГ са в строителството,а жените се занимават с чистене на къщи..

# 126
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
mimi, AG, аз за малката се чудя какво да слагам за обяд Simple Smile Баткото, за мой късмет, пак ще има уредена храна в училище  Twisted Evil

За малката няма ли храна в училището? Моя син ще ходи в градината към училището, ще има тези 2.5 часа безплатни и после платено до 3 часа, а за храната имам опция или сандвичи от къщи или 2 лири на ден за готвена храна от училището.

# 127
  • Мнения: 231
Благодаря ви за всички отговори  Hug страхотни сте! Но се притесних, защото тогава не ми върши работа self employed, и трябва да кандидатствам да друго...Как се казва разрешителното, с което ще мога да работя друго, като нает работник, пример, офис асистент или друго? И какво ми трябва, за да си го извадя? Благодаря   bouquet

# 128
  • Мнения: 823
mimi, линковете, които пуснах малко по-горе освен, че обясняват правата ни след 1ви Януари 2007, също дават връзки откъдето може да свалиш нужната ти форма за попълване. Обяснено е в кои случаи какви документи трябва да изпратиш и т.н.

Ето, пускам линк към формите и обясненията http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/bulgariaromania/applying/

# 129
  • Мнения: 1 967
Благодаря ти, Nomadic  Grinning вече изчетох всичко на сайта. Какво имаш предвид като казваш че бързо пристигат документите - 2 седмици, повече?  newsm78 Явно дотогава не мога да работя, а това е много неприятно...  Twisted Evil
И един тъп въпрос - трябва ли да включа и детето ни във формата БР1 или се включват само членовете на семейството, които имат нужда от разрешително за работа?  Blush

Момичета ако някоя от вас може да ми препоръча добър счетоводител българин /за селф-емплойд счетоводство/ на запад от Лондон /около Рединг/, ще съм й много благодарна  Mr. Green

Ех, добре ни дойде този банк холидей - всички заедно с татко  Heart Eyes успешна седмица на всички Peace

# 130
  • Мнения: 823
SI*, не искам да те подвеждам с даване на време за пристигане на документите. Относитено е все пак и понякога става непредвидено забавяне. Познавам лично 2 момичета и техните документи пристигнаха в рамките на един месец. За другите въпрси не знам какво да ти кажа.

Пожелавам ти бързо да ти пристигнат документите и успех при търсенето на работа. На мен договорът ми изтича в средата на септември та и аз ще съм от търсещите. Вероятността да ми го продължат не я броя хич, защото само преди 3 седмици имаше големи съкращения.

Лека нощ и успешна седмица

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 00:47 от Nomadic

# 131
  • Мнения: 1 959
бързо пристигат документите - 2 седмици, повече?  newsm78 Явно дотогава не мога да работя, а това е много неприятно...  Twisted Evil

Изобщо не разчитай на това! Има хора, получили ги за една седмица.
Има и такива, които са чакали по три месеца (Аз, например).
И говорим за перфектни документи, без никакви забележки. Просто се мотаят.
Това е Хоум офиса, там е пълно с неграмотни бюрократи.

Писали сме едновременно с Номадик, но смисълът си е същия. Търпение Simple Smile

# 132
  • Мнения: 1 967
Nomadic, мерси, успех в търсенето и на теб /ако въобще ти се наложи/ Peace  мен ме харесаха на две интервюта, но като стане въпрос за разрешително за работа и.....  #Crazy до там. Явно не смеят да рискуват хората  ooooh!

zlatnata tolumba, а ти работи ли през тези три месеца, докато ги чакаше документите от ХО? Мисля че знам отговорът, но все пак да попитам  Mr. Green

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 01:23 от si*

# 133
  • Лондон
  • Мнения: 449
Добро утро!
Извинявам се, че се намесвам в дискусията, но като притежател на work permit исках да дам идея на SI да предложи тя да поеме таксата за издаването, може тя да притеснява работодателя. Преди 2 год беше 500 паунда, сега може и да е променено. Можеш също да кажеш, че процедурата иначе за работодателя е много проста, пише едно писмо до HO и това е. Дано съм била полезна.

Момичета, искам да си повторя въпроса от преди месец и нещо - за откъм 1.11 търся nanny за дъщеря ми, която тогава ще бъде на 8 месеца. Досега ме потърсиха само дами от северен Лондон, а това е далечко, ние ще се връщаме в стария ни квартал Ealing Broadway.
Mоля да ми пишете, ако имате някаква идея по въпроса
Благодаря предварително

# 134
  • Лондон
  • Мнения: 449
Ох, нещо бавно мисля тази сутрин - да добавя за писмото от работодателя до ХО - трябва да напише, че иска точно теб на работа, защото притежаваш уникални качества Laughing, не е майтап, спомням си, че първият път за мен писаха, че знам 2 източно европейски езика и това им е нужно. Просто формалност е и не е трудно да се измисли при добро желание. Успех

Общи условия

Активация на акаунт