Автоимунен тиреоидит на Хашимото (3)

  • 75 709
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 365
autumnsphere,
стремежът е към 1-2, но преди забременяване, по време на бременност също не е зле, но все пак си в норма, много близо до 2, не мисля, че трябва да се притесняваш. Аз едва след 6-я месец се доближих до това число, което ми костваше много притеснения. Радвай се на хубавия момент и не се обременявай излишно Hug
  bouquet

# 721
  • Мнения: 2 898
Момичета, здравейте! Аз съм с Хашимото от няколко години и си пия редовно  еутирокса.Освен това имам и понижена функция на околощитовидните жлези. И за това "удоволствие" пия лекарства. Миналата година възникна нов проблем- гранични стойности на кр. захар ,силно наддаване на тегло и никаква грижа от страна на доктора. Намерих си нов ендокринолог, успях да сваля 24 кг и се чувствам значително по-добре. Но никой не ми пуска хормонални изследвания. Аз ли трябва да си поискам?! И въобще, при Хашимото какво и на колко време трябва да се изследва? Моля, просветете ме!

# 722
  • Мнения: 13 768
Димана, по принцип е добре да се правят 2 изследвания годишно - късна есен и ранна пролет. Мисля, че и касата плаща за двукратно изследване на ТСХ. Но обикновено ни пращат по веднъж. Това е задължение на ендокринолога.
Антителата не се заплащат от ЗК.
Как успя да свалиш 24 кг - с диета, хапчета, промяна на дозировката?

Пипилота, не беше упрек към теб Hug, а съвет към бременните момичета, да не се стряскат от чуждите дозировки и да не се равняват по тях, а да търсят доктора за всяко нещо. Защото при нас свободните съчинения са допустими, макар и нежелани, но за тях - забранени!
А иначе е нормално да си сверяват часовника с вече минали по този път Peace

# 723
  • Мнения: 365
OOO, мила ми птицаSimple SmileHug,
не съм го приела като упрек, но обичам да се обяснявам понякога:)))) Нали съм родилка:))) Значи оглупяването е в градация - първо бременна, после родилка, няма да има напредък:))))

Добре се включваш... но и аз да си кажа, ха-ха-ха:hug:
Ти си ми любимата птица:)))) Много отрезвяващо действаш:)
  bouquet

# 724
  • Мнения: 13 768
Ааааа, не си права Stop Има място за напредък (или назадък - както го прецениш) Mr. Green : пак бременна, пак родилка, после първи клас веднъж, първи клас втори път.... и така до безкрай Joy
Оглупяваме бавно,
оглупяваме славно,
неусетно дорииии


Мдааам, много ме развълнуваха 24-те свалени кила на Димана. В трепетно очакване съм да се включи с коментар Flutter (за другите, дето само ме критикуват, коментарите spam2)



ПП.Сто пъти го редактирах, докато докарам песента #Silly Събота ееееее

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 16:15 от птица

# 725
  • Мнения: 2 898
Тук съм и обяснявам.Сигурно ви е познато положението, когато гладувате 3-4 дни и вместо да сваляте, не мърдате или дори качвате кило.При мен беше така. Освен това ми ставаше лошо като не ям.Когато смених доктора, новата ендокриноложка пусна изследвания/ бяха зле / и каза, че трябва да ми се помогне с лекарство, защото ако не спочна да свалям кг диабета ми е в кърпа вързан.Изписа ми Сиофор - лекарство, нормализиращо кр. захар, но спомага и за изхвърляне на мазнините и нормализиране на метаболизма. От мен се изискваше да спра сладкото / което преди това не ми помогна /. И се започна - всеки ден в тоалетната, редовно/!!!/, малко по малко килата си отиваха. Резултата от 24 кг е за около 9 месеца. Кр. захар се нормализира. Апетитът ми влезе в разумни граници. Държа да знаете, че лекарството не е безобидно и не се пие без лекарско предписание. Ако ви интересува нещо - питайте.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, това е Метформин. Аз имам инсулинова резистентност и мислеха да ми дават преди да забременея. Но влязох в граници само с лека диета. Метформинът подобрява чувствителността на тъканите към инсулина.

# 727
  • Мнения: 2 898
Да, чувала съм и това име. Не знам точно каква е разликата в двете лекарства, но действието е същото.

# 728
# 729
Здравейте. Вчера и на мен ми каза ендокринолога че вероятно имам Хашимото.Изследването което  направих беше ТSH - 6.41, а днес пуснах anti ТРО  - 3,при норма до 12.Утре ще ходя да ми каже какво правим след като второто изследване е добре.Но искам да попитам по-добре запознатите с това заболяване има ли значение на кой ден от месечния цикъл се изследват тези хормони, и по-скоро TSH,защото днес четох че се изследва на 3 ден от цикъла а на мен не ми казаха такова нещо. Така че се чудя мога ли да вярвам на това изследване.Моля ви пишете.

# 730
  • Мнения: 2 381
.Но искам да попитам по-добре запознатите с това заболяване има ли значение на кой ден от месечния цикъл се изследват тези хормони, и по-скоро TSH,защото днес четох че се изследва на 3 ден от цикъла а на мен не ми казаха такова нещо. Така че се чудя мога ли да вярвам на това изследване.Моля ви пишете.

Здравей Лора, следвай линка в предния пост, който ще те отведе до новата тема.
Няма значение кой ден от цикъла изследваш хормона. Можеш да вярваш на резултата.

# 731
Здравейте.Имам Тиреоидит на Хашимото от 13 годишна ( сега съм на 20 ).С преместването си в друг град състоянието ми се влоши.Темите са много дълги а мен ме интересува конкретно какво трябва и не трябва да се яде,пие,прави ,което би могло да влияе зле/добре.

# 732
  • Мнения: 365
d3ni
Тази тема е стара, но ще отговоря набързо. Най-важно е да не се притесняваш и тормозиш излишно, това много влияе на хормоните. После е добре да се изследваш редовно, т.к. хормоните имат могат да се променят особено при смяна на сезоните и затова е необходимо да се прос;едяват и съответно да се коригира адекватно спрямо тях дозата на лекарството. Ако можеш, спортувай, тук момичетата са доволни от йогата. Не бива да ядеш и прекаляваш по-точно с йодосъдъжими храни, като орехи например, също и със зелевите. Същото се отнася и до лекарствата, хубаво е да уведомяваш лекуващия си лекар за заболяването ти, когато предписва нещо. Не пий и итамини, съдържащи йод. За целта ще трябва да четеш съдържанието... Хубаво е да се избягва и кафето, но аз лично си позволявам по едно, въпрос на усещане. Това се сещам засега.

Ако решип да имаш детенце трябва да се консултираш с ендокринолог и гинеколог и да се следиш по-редовно по време на бременността.

  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339598.new#new
Това е новата тема, ако искаш пусни въпросът си и там:)

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 11:50 от PIPILOTE

# 733
Здравейте, аз също съм болна от Хашимото. TSH-32 при първото изследване преди 3 месеца, от тогава съм на Елтироксин в началото 0,25мг а сега 100мг. Направих си ново изследване преди 2 дни и резолтата е че вече хормона е занижен 0,11мг. при долна граница 0,25мг.Някои може ли да ми каже какви са симтомите в този случаи.
Когато ми откриха болеста доктора ми каза да не предприемам бременност, и ако случаино забременея задължително аборт, до нормализиране на хормона. Дали наистина е толкова фатално за плода?

# 734
  • Мнения: 347
 Shocked
би ли го дала тук да го чуем кой е тоя док който предписва аборт
и да знаем да се пазим от вси страни да не попаднем при него  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт