Нужда от съвет! Моля помогнете!

  • 1 798
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Благодаря ви много! Разбира се 4е ми помогнахте , за мен е важен всеки съвет! А накрая ще преценя как по - то4но да постъпя. Засега май си мисля от 7 .08 да запо4на с някаква каша - дали да не е оризова ??? или някаква друга , коя ще му се отрази най- добре? - е, това никой не знае.... Wink И като реша с коя да запо4на -  примерно оризовата -  по 1 лъжи4ка между обедното и след обедното хранене и на следващият ден 2 , после 3 ...и така до кога? до 10 ден...? и като взема кашата ,той ще изяде само 1 лъжи4ка- другото коли4ество да го изхвърля ли? на следващият ден пак нова... ooooh! а ще ми кажете ли каква марка каши4ки да пробвам...? Сиурно съм досадна...ама съм още толкова объркана . Hug

Аз до сега съм давала само плодова каша на Хумана и съм доволна.Разтваря се много добре и на бебка и харесва.Аз захраних с каша като започнах първия ден преди след обедното хранене от АМ давах   20гр.,втория ден 40гр.,третия ден 60гр.,четвъртия ден 90гр.,петия ден директно цялата порция от 180грама.Аз правех по малка доза за да не изхвърлям много.Зависи на коя фирма ще вземеш каша,но можеш да си сметнеш половин доза колко е и с нея да започнеш Peace

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не го нансилвай ,когато иска тогава ще му дадеш да я де ,а не по часово.

# 17
  • Мнения: 35
запо4ваи да дава6 плодови пюрета.ве4е му е време.а и сок4етата са добър вариант,за6тото е не6то ново и 6те му хареса на бебока.моята дъ6теря е на 5 месеца.на 4.08 ги прави.сок4ета давам от парвия месец.от третия давам плодово пюре,от 4-каша,а в крач на 4етвъртия запо4нах и местно пюре.сега сутрин в 6:30 яде АМ,в 10:00-АМ,в 13:00 местно или полодово пюре,в 16:00 каша и ве4ер в 20:30 преди сън пак АМ.надявам се да съм ти помогнала Hug Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 217
Не е задължително да си захранила с пюре за да минеш на АМ за по-голямо бебе Peace Казвали са ми,че Милумила го дават по принцип за злояди бебета,известно време и ние бяхме на него,така,за разнообразие.Не помня и разтворимите бишкоти за бебета от каква възраст ги даваха(май имаше и за 4месечни newsm78),можеш да му разтваряш по 1в млякото за да си по-спокойна Peace Hug

# 19
  • Мнения: 1 062
Ох, изумена съм от някой отговори, но както и да е. Според мен и според СЗО не си закъсняла, а всичко е наред с храненето на бебето ти. Предполагам си чела вече доста информация по въпроса и си наясно с препоръките. Абсолютно не съм съгласна, че сега е времето да даваш сокчета на бебето си. Няма да се изказвам прекалено категорично, но ще ти кажа как процедирах аз с моето бебе. Ти ще прецениш как да храниш своето.
Препоръчвам ти  да  захраниш бебето си с оризова каша без глутен (най-щадяща е за нежното бебешко стомахче) или с картофено пюре. Кашата си я правиш с вода, слагаш си една супена лъжица каша и слагаш малко водичка, бъркаш и си правиш гъстотата, която прецениш. Понеже детето ти е било до сега само на АМ, съветвам те да я направиш малко по рядка, за да е близко до консистенцията на АМ и да е по познато за бебето. Да речем с гъстотата на кексова смес. Ако решиш да захраниш с картофено пюре - вариш картоф, пасираш и добавяш от АМ-то на бебето, разтворено както си го правиш по принцип. И в двата случая даваш 3-4 дни подред, като започваш с две, три лъжички и увеличаваш с по 2-3 л. всеки ден. Според мен за 4-5 дни можеш да въведеш новата храна, ако бебето не прояви реакция. Също така те съветвам да започнеш да захранваш до обяд, за да може ако има реакция да се прояви до вечерта, а не през нощта. В началото си прави съвсем малко количество за да не изхвърляш. След даването на лъжичките с нова храна, си дохранваш с АМ.
За сокчетата те съветвам, да започнеш да даваш след навършени минимум 6 месеца, и при това разредени с вода. Плодовите сокове са прекалено агресивни за стомаха на бебетата.
Съветът ми да не захранваш с плодови пюрета е продиктуван от това, че някой бебета започват да предпочитат сладкото и после по трудно приемат безвкусните зеленчукови пюрета.
Когато въведеш кашата или картофа, можеш да продължиш с морков или тиква. Не е нужно да започваш пак с две-три лъжички, а към пюрето от картоф примерно, добавяш малко от новия зеленчук и си храниш нормално, като всеки ден увеличаваш дозата на новата храна.
Според мен, за сега е рано да заместваш повече от едно хранене. Ти си избери, кое да бъде заместеното - следобед с кашата или на обяд със зеленчуците.
Другото, което се сещам е, че аз започнах с оризова каша и заместих следобедното хранене. Когато започнах да въвеждам зеленчуците и достигнах до количество на едно хранене, направих така - един ден давам за следобед каша, а на следващия давам за обяд пюре, като следобед си яде мляко. Така редувах известно време, за да има само едно заместено хранене за деня.
Това са моите съвети. Успех!  Peace
П.П. И още нещо, най-важното е да се информираш и да четеш, сама ще избереш начина на захранване и бъди сигурна, че ще е най-доброто за бебето ти. Единственото важно е да си наясно, кой, как и ЗАЩО така препоръчва.  Peace

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 00:37 от Анелим

# 20
здравей за оризовата каша ще ти кажа че според мен не е подходяща за дете на изкуствено хранене тъй като запича доста а определено си закъсняла със соковете те се почват от втория месец соковете трябва да си правиш сама не от готовите изстисквай първо ябълка и морков а изчакаи малко за мъхестите плодове  ,ако искаш пробвай и кисело мляко с детски бисквитки мой те деца много добре ги приеха

# 21
  • Мнения: 103
Мерси моми4ета!   bouquetЕто как се развиха нещата за сега- в4ера и днес си ядеме много добре Peace , пак сме си старите лакомници  Joy за което много се радвам ....От днес ве4е му давам Лактана Био 2 и той си я приема нормално.Купих си оризова каша пак на Лактана / незнам дали е добра , но ми се стори добър варианта затова 4е и млякото е на Лактана.../ и смятам от утре / 7.08/ да запо4на да му я давам.
Кашата е БЕЗМЛЕ4НА БИО КАшА ЛАКТАНА С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ОРИЗ. НА н-н на приготвяне оба4е пише: Преварете 100 мл пълномаслено прясно мляко и 100 мл вода.Оставете да изстине до 50градуса и добавете 2 1/2 супени лъжици /25 гр/ каша, разбъркайте, оставете да набъбне за 1 мин и да изстине до 37 градуса .
И така ли трябва да го правя или може1 ден - по 1 лъжи4ка в неговото си мляко , 2- ден 2 лъжи4ки , и като запо4не много да се сгъстява да го яде с лъжи4ка....? Или първите няколко дни само по 1 лъжи4ка...? Аз му правя по 150 мл вода с 5 лъжи4ки мляко, на 3- 3.30 4аса.

# 22
  • Мнения: 552
Недей да сипваш каша в биберона NaughtyДавай му я с лъжичка.
А иначе кашата може да се направи и с вода,и с АМ  Peace
Поздравления за апетита  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Недей да сипваш каша в биберона NaughtyДавай му я с лъжичка.

 Peace

Добавянето на каша в млякото е грешка.

# 24
  • Мнения: 5 183
Браво на бебенцето ти!
Знам колко е притеснително, когато не иска да яде.
А и ти си взела най-правилния избор според мен - оризова каша!
за сок не си и помисляй!

# 25
  • Мнения: 103
Да , каша е добър избор! НО, на обед направих така: в 90 мл мляко му сложих 1 с.лъжи4ка каша , и се полу4и една никаква смес , нито минаваше през биберона нито ставаше за лъжи4ка....Та поизмъ4их го малкия малко, или по- скоро той мен , защото шляпаше по лъжи4ката и вси4ко отиде на земята  Joy ,а каквото попаднеше в устата го изплюваше. И накрая си му направих 150 мл мляко ,изпи си го и заспа... Grinning А от написаните мнения и по другите форуми про4етох 4е от кашите мал4овците се запи4али , а тези дни неговото а... си е и без това по- твърдо, та дали да не пробвам със зелен4уково пюре ей сега след обеда/ като се има впредвид , 4е от онази каша нищо не му влезна в стомах4ето , изхвърлих го/ Имам в нас морков на гербер....какво ще кажете мами , да му дам ли 1 лъжи4ка морков. И да си запо4нем със зелен4уковите пюрета , а по- натам с кашите...?

# 26
  • Мнения: 1 062
Ако те притеснява запичащия ефект на кашите и това е причината да искаш да започнеш със зеленчуково пюре, знай, че моркова е дори по-запичащ от кашата, но също така имай в предвид, че абсолютно всяко дете е различно. Моето не се запече от кашата и всичко си беше съвсем нормално при нея.

# 27
  • Мнения: 103
Аз не се сдържах и му дадох от моркова....незнаете с какъв кеф го яде....първона4ално се намръщи , а после взе да мляска....аз му дадох пак и на следващият път си отвори устата сам...така няколко пъти по-мн малко..., сигурно общо 2 лъжи4ки, не пове4е и така май- май ще си го захраня с зел.пюре.....Дано не съм сгрешила , но пък на детето му хареса.Утре ще му дам 4-5 лъжи4ки....и така няколко дни като след това му давам АМ.А след колко дни да му дам друг зелен4ук?

# 28
  • Мнения: 103
А отностно запи4ащият фект на кашата...- нев само заради това .А и защото нещо не уцелих от първият път....А с пюрето се полу4и....Та как смятате да продължавам ли така?

# 29
  • Мнения: 5 183
Щом така сте тръгнали, не виждам защо да не продължиш. После тиква може да му дадеш, например. Но с плодовите не бързай.

Общи условия

Активация на акаунт