Вродени сърдечни малформации - тема 3

  • 41 433
  • 432
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 408
 Praynig Praynig Praynig Praynig давай малко юначе, бори се.

# 211
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Гришо пак е малко назад сега пък температура около 39 и пак нови антибиотици нещо инфекцията се е позасилила .То човек да не се зарадва малко .Продължаваме с борбата и молитвите . Praynig Praynig  Praynig

Лошо... Ще стискаме палци и ще се молим още за Гриша .  Praynig Praynig Praynig
Хайде , малчо , не и се давай на инфекцията.

# 212
  • Мнения: 337
Всички да се стегнем и да вложим цялата си положителна енергия за възстановяването на ГРИША!!!
БОЖЕ ПОМОГНИ МУ!!!  Praynig Praynig Praynig

# 213
  • Мнения: 355
 newsm17 newsm17 newsm17 за Гриша.А пък ние вече втора седмица сме с сополки и кашля,вечерта след операцията запуши нослето та до днес,но не сме на АБ само правя инхалации с вентолина и флексотида и пие сиропче за сега е това и дано да няма АБ,че аман вече от тях.Искам и аз да кажа за сестрите в София много важно че четат и коментират поне си вземат някои полука,става въпрос за тези в приемната.Когато ни приемаха аз си забравих егенето то притеснение мисля че е нормално,и там една като развика как може и не помня още какво каза ама аз и казах ти нямаш ли деца дали е нормално то притеснение да се случи,та няма писнало и тя там работи и е длъжна да се държи нормално ако иска по спокойна работа да си намери.Така и за учителите  и за всички др.А за отделението всички са много пекани и добрички за мене. newsm51

# 214
  • Мнения: 74
Здаравеи Сандини, нека да ти обясня защо се изискват тези две направления. Като човек които работи там или поне работеше. Да така е наистина искаме две направления - 3 и 3А. 3 - е за прегледа само със слушалка и ЕКГ, а 3А е за ЕХОКГ. Един специалист има право да даде и двете направления стига да иска и то след като отидете при него с направлението от личен лекър- 3. Ако доидете с направление 3А само, естественно че никои няма да ви върне. Така че хубаво е че имате 3А. Да сърдат се лекарите,но ние няма как да прегледаме всичките деца в цяла Бг, да правим и двата прегледа и накрая заплатите пак ниски. В общи линии е това ,ако имаш въпроси питаи с радост ще помагам. Simple Smile

# 215
  • Мнения: 74
 Praynig Praynig Praynig искренно се надявам да успее.....стискам палци за Гришата....кураж за родители те Praynig Praynig Praynig

# 216
  • Мнения: 153
qneka , благодаря за отговора.
Не че няма да си платя ехото ако се налижи - все пак става дума за детето ми, но просто цитирах мнението на личната лекарка , което потвърдиха и от НЗОК. За мен 20-30 лв не са проблем. Просто обърнах вниманое защото има хора за които и това са много пари, и като си сметнат и пъя от другия край на България примерно, и им отиват половин заплата за един преглед. И ако наистина не е редно да се искат и двете направления- да не ги искат.
    Много пъти съм казвала колко съм благодарна и признателна на всички лекари и сестри в 3-та граска. Живота на детето ми беше в техните ръце и те ми върнаха едно задеаво и жизнено момиченце. Това никога не се забравя, и никога няма да кажа лоша дума против тях. Според мен това са по- скоро административни решения, които разчитат на тази благодарност (или зависимост, ако детето още не е излекувано) за да не се обърне внимание.
     Пак казвам, ще си платя като се налага, но не е там въпроса....

# 217
  • Мнения: 355
Искрено искам да се извиня за думите малко по нагоре всички са готини,това че са ме обидили по този начин майната му те ми спасиха детенцето.Просто вчера се бях ядосала много моят мъж ходи да провери какви документи ще ни трябват да ни отпуснат някакви пари за лекарства и се каза че са само 8лв.се вбесих,е твае в такава скапана държава живеем,ще ни тъпчат като мишки,аз и не само аз дава ме по сумати пари за лекарства та тези 8 лв.така ще ни помогнат че ще се чудя за какво да ги похарча. newsm48

# 218
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте,
Искам да ви попитам следите ли кръвните показатели за сгъстяването на кръвта при децата си след като са минали операция и им е спрян аспирина?
При Дари се получи така че преди месец бяхме на преглед , резултатите й бяха добри и спряха аспирина. Разрешиха ни да направим имунизациите и ние за да сме сигурни, че е здрава (тъй като й никнат зъбки и понякога кашля и е хремава) й пуснахме кръвна картина. Направо съм ужасена – Хемоглобин, хематокрит, еритроцити и тромбоцити – всичко на горна граница! Като имате предвид че референтните стойности са за възрастни.
Еритроцити – 6.19 при референтни стойности (4.2-6.3)
Хемоглобин – 165 при реф. (120-180)
Хематокрит – 0.530 при реф. (0.350-0.540)
Тромбоцити – 402 при реф. (140-440)
Отидохме с резултатите при кардиоложката – каза стойностите са нормални за нейната диагноза , но едно повръщане или разстройство е много рисковано за нея – директно в болницата за хидратиране. Наясно сте, че в никоя болница не те държат 1-2 дни за хидратиране а стоиш цяла седмица с изследвания за какво ли не и то сред много болни….О.к - На фона на всичко болницата е най-малкия проблем…
Ами тези високи резултати?! Непрекъснато мисля за това. Дори минахме на бебешки режим – да пие по 3 пъти мляко на ден за да приема повече течности. Може ли след спирането на аспирина кръвта й да продължи да се сгъстява? Все пак е минал само 1 месец от спиране на приемането му. А когато мине повече време? Трябва ли непрекъснато да правим кръвни изследвания?
Мисля си за Петърчо – на мама Деси и не ми излиза от главата тази тромбоза….
Някой от вас има ли подобен проблем? И той ще се реши ли след последната операция – дай Боже живот и здраве до тогава?

# 219
  • София
  • Мнения: 318
Елида ние не сме следяли кръвните показатели след спиране на аспирина при предишните 2 операции. За твое успокоение звъни в Трета градска и говори с дежурния лекар. И на нас са ни казвали, че е много опасно разтройство и повръщане и миналата година заради това лежахме в Инфекциозна болница за 3 дни. Сега бяхме на преглед в болницата на 14.10., спряха ни каптоприла и спиронолактона, казаха ни, че много добре се възстановява Вики, обаче аспирина май ще се пие вече за цял живот в малки дози.

# 220
  • Мнения: 62
Здравейте
отдавна не съм писала.
При нас също бяха казали, че ще пие аспирина цял живот ама после го спряха и аз не съм следяла след това за показатели, но при последната кръвна картина докторката каза, че са добре.
Пожелавам на всички много хубави моменти

# 221
  • Мнения: 408
Здравей Елида и аз те съветвам да звънеш в София и да питаш дежурния кардиолог. Ние в момента пием спиронолактон и синтром като последното е точно против тромби, него ще го пием шест месеца а след това аспирин докато е жив. Така ни обясниха на нас.

# 222
  • Мнения: 355
Искам да честитя на всички именници днес да са живи и много здрави! newsm51

# 223
  • Мнения: 3 016
Освен че искам да честитя именния ден на дечицата, да им пожелая много, много здраве  ,да се преборят геройски с трудносттие ,искам и вярвам че св .Димитър ще  ги закриля .

-ще се моля за всички Вас деца мили  !

# 224
  • Мнения: 519
    Здравейте момичета,майка съм на две принцеси близначки.Няколко дни след ражданто на едната поставиха диагноза Тетралогия на Фало.Месец март д-р Дашева потвърди диагнозата, а след последния преглед преди 2 седмици ни казаха да се подготвим за планова операция. Днес им се обадих за да разбера дали ще катетаризират Ема.Оказа се,че няма.Незнам дали това е за хубаво или лошо.Исках да ви попитам в кои случаи се налага такава интервенция. До сега Емка е нямала кризи,не е посинявала,изобщо с нищо не е показала за болестта си. Жизнена е и доста поплаква понякога,но ми се струва,че инатчето и е малко в повече. Единствения симптом,който откривам е обилното изпотяване когато спинка и когато се напъва да плаче.

Общи условия

Активация на акаунт