Вродени сърдечни малформации - тема 3

  • 41 454
  • 432
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 153
Здравейте,
Във връзка с исканите вече 2 направления за преглед във 3-та градска искам да ви споделя каво ми се случва...
Личната лекарка каза че това е абсолютно недопустимо и че вече прекаляват със своеволията. Даже една майка се обърнала към НЗОК, и набързо я приели само с направление 3А. Аз говорих преди малко с НЗОК и те също казаха че не е редно да ми искат направление 3 защото като птедставя 3А, електро кардиограмата автоматично се поема от касата... какво да ви разправям.
Моля тези които вече са минали на преглед по новата система да ми кажат как са взели и двете направления, защото нали 3 се издава към педиатъра, а не на майката, за да може педиатъра да даде 3А на майката. Поне при мен до сега така беше...
А и колко се плаща електрото ако не нося 3?
   Въобще смятате ли че е редно да ни правят на маймуни, та макар и да са най добрите специалисти в тази област???
   Знам че във форума пишат и сестри от болницата, нека и те кажат защо е така и дали е редно

# 196
  • Мнения: 153
Толкова бях ядосана че направо седнах да ви се оплаквам, а не прочетох чудесните новини за Гриша!
 Браво на геройчеро, smile3501 само подобреное от тук нататък и никакви проблеми повече му желая!!! Продължаваме да го подкрепяме!!!! Two Hearts

# 197
  • Мнения: 161
МНОГО СЕ РАДВАМ ЗА ГРИШАТА Hug  bouquet Peace

# 198
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Браво за Гришата. Деси, Ники това е страхотна новина! Hug Heart Eyes

Сандидани,
ние бяхме с 2-те направления. Личната ни издаде 3 (за детски кардиолог), а детският кардиолог ни издаде 3А ( направление 3 беше за кардиолога, но жената ни го върна заради новите изисквания и минахме без направление при нея).
Навън, пред кабинета  в 3-та градска пише, че се изискват и двете направлния- било така вече повече от година, но имаше други майки които бяха на преглед само с едното направление -3А (не знаеха за изискването).
Имаше и една майка на която беше объркано цялото направление (не беше издадено за детски кардиолог, а за възрастен) и тя плати за двата прегледа  (ЕКГ и Ехо) 80 или 90 лева (за да не се връща, защото бяха от далече с детенцето).
Няма да плащаш за ЕКГ-то ако не носиш и направление 3 според мен - поне никого не върнаха, нито го караха да си плаща. Ако за в бъдеще има такава промяна, мисля че само ЕКГ-то е 20-30 лева, защото Ехо-то е 60-70 лв. Давам ти ги като ориентировъчни цени за да си подготвена, но не мисля че ще се наложи да плащаш.
Още веднъж браво за Гриша и само добри новини от тук нататък - да се възстановява не с дни , а със секунди  Praynig

# 199
  • Мнения: 355
Е браво нещо хубава да прочета за Гриша аз вярвам,че е голям герой.И дано само хубави неща чета за него БРАВО.  newsm17

# 200
  • Мнения: 337
КОЛКО Е ХУБАВО, КАТО ВЛЕЗНА В ТЕМИЧКАТА И ДА ПРОЧЕТА  НЕЩО ТОЛКОВА ХУБАВО. БРАВО НА МАЛКИЯ ГЕРОЙ! БРАВО НА МАЛКИЯ ГРИША.

БОЖЕ ПОМОГНИ МУ!!!

# 201
  • Мнения: 24
Мили мами , в темата която пускам бих искала да дискутираме след оперативния период.какво правихте след операцията ,профилактики,санаториуми, ясли,детски градини,училища, начин на живот,телкове,физическо натоварване и др.
След като ни оперираха бяхме в Банкя(пролетта де) на мене ми хареса там,отрази се добре и на психиката ми и на детето му беше добре.За 6 месеца ни дадоха фурантрил,каптоприл,спиронолактон, след22 ще пиша дали го спират.Телка ми го продължиха с още 2 години.ПРи вас как е?Други да са ходили към Банкя? newsm51 newsm10 Heart Eyes

# 202
  • София
  • Мнения: 2 262
Разбира се, че е много важна тази тема, само ще те преместя там където тези неща се обсъждат и трябва  да се обсъждат! Успех, и дано повече хора споделят те какво правят!

# 203
  • Мнения: 24
Извинявайте ако съм засегнала някого ,не ги омаловажавам проблемите на майките и основно на децата в и около отделението просто искам да  вдъхна малко кураж .Видяла съм много неща в трета градска ,знам че и други са виждали и добро и лошо ,но никой не смее да си отвори устата заради сестрите и лекарите които са редовни и като гости и като участници тук ,от страх да не ги разпознаете ,че все пак ви доверяваме децата си.Доста дълго съм била в отделението от почти 9 години бия път до там,на един родител не може да му се случи нищо по-лошо от това да  се моли за детето си , а не дай си боже да го загуби.Радвам се с всяко ОТАРВАЛО СЕ дете и плача с всички майки преживяли загуба. Stop Naughty

# 204
  • София
  • Мнения: 2 262
Бори33 никого не си засегнала разбира се! Не се притеснявай за нищо и си пиши спокойно всичко, което искаш да кажеш и напишеш, и имаш смелоста да го направиш. Аз само искам да предупредя, че присъствах на случай, в който бяха прочели в отделението нещо писано срещу тях, е няма да забравя никога какъв кошер беше станал там, да наистина четат и си споделят и после обсъждат всички наред, и лекарите и администраторите и всички! Това разбира се не е лошо, те са си екип там и се подкрепят и поддържат сигурно, но редом с добрите неща, се случват и много лоши, така че....., няма човек, който да е идеален и безгрешен. Но имам и приятелче сестра от отделението, за която знам, че работи там главно заради децата.  Hug

# 205
  • Мнения: 311
Много пъти съм казвала и пак ще кажа,че съм изключително много благодарна на всички доктори и сестри в 3-та градска,благодарение на тях и Бог моето съкровище Плами е жива и здрава.Да си призная имаше и моменти в който ме е хващало яд за пренебрежителното отношение на някоя от сестрите ,но после като размисля разбирам,че в отделението не сме били само аз и детето ми а има и други деца за който също трябва да се погрижат.Винаги ще бъда благодарна на Д-р Митев,Д-р Маринов,Д-р Велковски и всички други доктори и сестри в отделението и в реанимация.Пак казвам благодарение на Бог и тях престоя ни след операцията беше кратък и мина безпроблемно  newsm17.

Понякога като ходим на контролни прегледи в приемния кабинет сестрите се държат много лошо и надменно друг път са много любезни,но и тях се опитвам да разбера,че и те са хора и може би има моменти в който просто им идва в повече,все пак тяхната работа е изключително много напрегната и отговорна!

Пожелавам на всички малки сладури най-вече здраве и много късмет!Бог да пази дечицата ни Praynig

# 206
  • Мнения: 16
Гришо пак е малко назад сега пък температура около 39 и пак нови антибиотици нещо инфекцията се е позасилила .То човек да не се зарадва малко .Продължаваме с борбата и молитвите . Praynig Praynig  Praynig

# 207
  • Мнения: 311
Гриша давай юначе пребори бързо инфекцията Praynig Praynig Praynig

# 208
  • Мнения: 3 016
Гриша , давай, ти си силно момче newsm17 newsm17 newsm17

# 209
  • Мнения: 343
Гришо пак е малко назад сега пък температура около 39 и пак нови антибиотици нещо инфекцията се е позасилила .То човек да не се зарадва малко .Продължаваме с борбата и молитвите . Praynig Praynig  Praynig

Когато прочетох за подобреното състояние на Гриша, буквално плаках от радост. Всеки ден мисля за детенцето и се моля. Той доказа, че е силно дете. Ще просължавам да се моля и вярвам, че ще се справи и този път!!!

Общи условия

Активация на акаунт