Щастливи са МАРТенските мами, имат вече бебета голeми !

  • 11 965
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на Tincheto_78






 27.01.2008







09.02.2008



12.02.2008



15.02.2008




16.02.2008



17.02.2008


18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008




29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008




30.03.2008



31.03.2008





03.04.2008



04.04.2008





Имаме и две ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК



Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!








Феи вестителки

Били- 0885 98 55 43
Diana-0878 92 55 27 , 0895 00 02 42
*Марги-0898 77 94 09
ralli_and-0897 99 07 27




Заглавия за нови теми

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричка
Щастливи са мартенските мами, имат вече бебета голями - Tincheto_78
Мартенчетата прекрасни викат с гласчета ясни ! - cosmopolitan
Мартенското ни дете сладко папка своето краче! - cosmopolitan




Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 22:53 от martenki

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Благодаря за новата темичка,само че кой я пусна,за да му отбележим името?
Мария днес сатва на 6 месеца и ви черпя виртуално по този повод!Нека да ми бъде жива и здрава,много обичана и щастлива!
Честити месечинки и на другите сладурчета-Никола,Галя,Габи,Ани и Емилия!Бъдете живи и здрави,и много обичани деца!
Мимка спи,а аз едва дишам в тези жеги.Вчера даже вдигнах и кръвно от жегите.Има ли някоя друга мама като мен,която още д аси носи високото кръвно от бременността?Аз пия хапчета,но все пак да питам как се справяте в тези моменти?
Сега съм добре,Слава богу,но все търся хладина.
Лек ден на всички мами и бебенца!

# 2
  • София...........
  • Мнения: 955
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ ! baloni


ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ГАЛЯ (снахичката)!

# 3
  • Мнения: 308
   Тъкмо си помислих, че ще съм първа в новата ни темичка и Илияна ме изпревари. Благодаря за темичката.     bouquet

ЧЕСТИТО НА МЕСЕЧИНКОВЦИТЕ ДНЕС.мНОГО УСМИВКИ ДА РАЗДАВАТ НА МАМА И НА ТАТЕ.

   Ето и снимките от кръщенката:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217025&pid=6978243

   Малко са разхвърляни.

   П.П. А, и Дивна ме изпревари.    Laughing

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Aйде и аз да се цопна в новата тема.
Честито на месечинковците!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
Добро утро!

 Леко преправих темата,да не е съвсем същата. Grinning

Честити 6м. на Мария- на мама  Илияна 24  и честити 5м. на Никола-на мама Radost_ina ,Галя -на мама Iva-1977,Габриела-на мама Надежда ,Ани-на  мама Дима 78 ,Емилия-на - мама ralid
galinana ,много е сладка бебка,да я гризнеш по дупето от мен!Жори пък акаше по 1 път на ден,а от кашата ,вече всеки ден ака по 4 пъти! Shocked
Чувалчето ни е такова:http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6229627,но от Белгия е купувано.Обаче и в БГ сигурно навсякъде ги има,поне в Премама със сигурност.Нашето е малко прекалено изрязано при ръчичките и сега ще купувамепо-затворено,че и без това вече ни е малко.
цвети... ,много е хубава Дара и рокличката е много сладурска!
Tincheto 78 ,много весели снимки,явно е било страхотно изкарване,а малката е като принцеса!
Илияна 24 ,се сещам да го меря само като много ме боли глава и пия лекарство,ако е високо.Но сега съм на диета и явно и това помага,защото не ям мазно и много солено.
 Много ми е мило като гледам как Жори си хапва каша и пюре.С такъв апетит яде и такава голяма уста отваря,направо ме разтапя.Така му се радвам,все едно в университета са го приели. Mr. Green
 Весел ден на всички.Ние имахме планове за много яка разходка в едно красиво градче,но за жалост времето е кофти и май ще си кукуваме вкъщи.

# 6
  • Мнения: 4 335
Само едно бьрзо запиш4и в новата тема,страхотна е както винаги :D4естито на порастващите беб4ета и на техните май4ета Hug Какви са тия жеги TiredПриятен ден на вси4ки Hug

# 7
  • Мнения: 473
Тъкмо щях да се залявам с новата тема, и хоп вече я има.
Благодаря   bouquet

# 8
  • Мнения: 382
Привет от нас Grinning
Браво на създателките на новата тема,както винаги е чудесна  bouquet
Честито на месечинковците ни  Hug.Да са живи и здрави!
Марги,ние също кръстихме Крис миналия месец в Бургас,и до колкото знам бебето трябва да е облечено от родителите си в бяло,а кръстницата си го облича с каквото тя реши.Чували,имаме два.Един летен и един зимен.Много съм доволна,защото моя бяс иначе все ще е отвита,а тук си е студено.
Каши,аз давам оризовата и царевичната на Nestle,а на ХИПП банан с праскова.Първите две ги яде само,ако и давам и някакво плодово пюре,а банановата понеже е сладка си я яди без.Но продължава нашата драма с яденето на АМ не го ще и това си е ooooh!.Иска си цица детето,но тя вече почти нищо не пуска Sad През ноща пак не спа,  все изреваваше и искаше да я взема.Вече се чудя дали не я мъчат зъби  newsm78.Сега съм я оставила на припек на двора и спи,ама да видим до кога.
Приятен ден ва всички

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 50
Честита нова тема! Само хубави емоции да споделяме в нея!
Ние вече нямаме температура. Снощи беше много неспокоен и непрестанно смучеше единиа или другия палец. Явно зъбчето напира. В 5 сутринта играхме, разхождахме се по двора, стояхме пред РС-то и накрая, както удряше по масата и заспа.
Обаче се сдобихме с обрив по вратлето, зад ушетата, по деколтето, а от днес и по коремчето. И май ще да е алергична реакция от лечебната Хумана. Той до сега не беше опитвал каквото  и да е адаптирано мляко и аз много се притеснявах, та май ще е имало за какво. ooooh!
Ама то едно след друго се нареждат. Но важното е, че няма Т и няма други проблеми.  Peace
Чувалче имам от трико, на Вис Виталис, с дълги ръкави. Купих го от фирменият им магазин на Илиенци. Струваше 15 лв.
И сега, ако има алергия от тази Хумана, това означава ли, че не мога да давам никакви млечни каши и пюрета? newsm78 Или има някакви с хипоалергенно мляко?
Ама много жега!!! Снощи не можеше да се спи и при нас, при положение, че до сега в Банкя сутрин си ставаше направо студено.

# 10
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Благодаря на всички за честитките, и специално на Дивна - да нацелуваш младежа от нас с Галя !
А ето какво се яде при нас, когато мама се бави с манджите:

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 19:14 от Iva-1977

# 11
  • Мнения: 198
Честити месечинки на малките сладурчета! Да радват много мама и тате!
Не съм писала отдавна, особено напоследък много неща ни се струпаха наведнъж. Имаме си вече кола - Рено Меган Сеник, съвсем различно е голямата кола, като търсехме мислех че може и с малка да се оправим, но като я видяхме тази, веднага се наклониха везните към голямата кола.
Резултатите от консултацията са + 300 грама (7.300) и + 3 см - 67 см.
От два дена Неви си откри крачетата и сега въпроса е колко от крачето може да се събере в устатата  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 326
Честити месечинки на всички бебета! Специално на Мария, която днес става на 6 месеца!!!

Тинче, малката е голяма сладурана и снимките са чудесни.

Оставила съм Али да си лази и естествено съм й осигурила пространство, че вече успя да се удари. Явно няма никакво чувство за самосъхранение. Вижда, че пред нея има нещо, но не спира да лази, а се удря в него  Crazy Много трябва да я пазя.

Да се похваля - от няколко дни Али заспива сама в креватчето си. Оставям я, помрънква малко, но лапа палчето и заспива. И така и през деня и вечерта. Мислех, че това никога няма да го постигна. Освен това вече яде на 3, 3,5, 4 часа.



# 13
  • София
  • Мнения: 211
Айде и аз да се разпиша в новата темичка, разкошна както винаги  bouquet
Ние вчерашният горещ ден го изкарахме на Витоша- там по се диша  Crazy
Тинче, ама каква е сладурка малката...само за целувки!
А като гледам малката Галя и ми идва да я изям! Иве, да я нацелуваш хубаво от мен!
Рони, поздравления! Как успя да я научиш? Както ти казваш, все си мисля, че при нас това никога няма да се случи  Thinking
Зори, на снимката Жори колко е мъничък...А сега какъв мъж е само  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 97
Tинче малката е голяма сладурана и явно е слушкала на кръщенето Peace
Галюшка дано вече малкия да се е оправил.Относно обрива напъно е възможно да е от хуманата.Знам,че на кърмените деца доста често им се появяват такива обриви от хуманата.Води се един вид преходен обрив.Не е опасен,но ако вече нямате t. бих те посъветвала да я спреш Peace
Иве малката е голяма красавица Hug
Рони браво на малката.Само така да продължава Peace
ОТносно никненето на зъбки и аз съм в голяма чуденка да не ни почват и нас.Малката от няколко дена е кисела и докато суче ме хапе CrazyДаже имам синина ooooh!Имам термометър на чико ,които мери в дупето t ,но когато се опитам да видя дали има t в следствие на зъбки,Бети нацапва термометъра.......познайте с какво Sick
Яденето на пюре и на нас ни е голяма мъка.Яде най-много до 70-80 грама и после се прави , че ще повръща.И се почва един рев......и накрая пак давам цицата #CrazyАма паприка с домат на Ганчев е ужасно.Само като го помирисах и на мен ми се догади Sick.И тиквички с царевица на Бебевита не са ми добро попадение.....Май най-много и харесва ранни моркови с картофи newsm78
П.С.Заглавието май ни е объркано.Не се ли пише "големи" newsm78

Общи условия

Активация на акаунт