Любители на кучета - 3

  • 34 191
  • 354
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 775
 bushkata, аз не съм привърженичка в намесата в хормоните на което и да било животно. Писала си за хапчета и инжекции. А, за тези спрейове чувала ли си? С тях се пръска от вън. Идеята е да се премахне миризмата, която привлича мъжките. Имах една котка, която след едно единствено хапче повече не се и разгони. А много исках да имаме котенца от нея. За това не смея да давам хормонални.

Чара се чувства перфектно. Не само излезе от депресията, а и започна да ми прави номера  Crazy Laughing. Вече си е същата инатка и дивачка Heart Eyes.

ev4o, весела къща казваш  Laughing. Много са сладки.

# 271
  • Мнения: 30
Не, няма, защо? Аз не държа на тия работи, даже като решихме да си взимаме куче исках да осиновим от приюта в Сеславци, но мъжо не се нави, искаше да е бебе кокер. Купихме я от обява в интернет.
Чудесно за желанието ви, много е благородно. Не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход, а и честно казано не виждам защо ви е да гледате поколение. Породата ли ще развивате? Селекция ли ще правите? Само не ми казвайте, че е хубаво женската да роди поне веднъж и ала бала. Ако толкова ви се гледат малки кученца, само днес видях 6 по улиците, сигурно и във вашия град има доста. Дано не ви звучи като заяждане. Лека вечер.

# 272
  • Мнения: 854
bushkata, аз не съм привърженичка в намесата в хормоните на което и да било животно. Писала си за хапчета и инжекции. А, за тези спрейове чувала ли си? С тях се пръска от вън. Идеята е да се премахне миризмата, която привлича мъжките. 
Не съм ползвала, само съм чела за тях. Доколкото разбирам, със спрей няма да съберете 20 мъжкара около себе си, а ... 10  Laughing
Особено бездомниците ще ви надушат всячески. Дори само да я изведеш да се изпишка пред блока - ще надушат миризмата по пишканото и с нетърпение ще ви чакат да се появите отново.  Laughing
Не е невъзможно, разбира се, има хиляди хора, които си разхождат разгонените кучки. Просто не трябва да я пускате изобщо от повода, да намалите разходките (именно с оглед да не съберете тайфа) и да не ходите по кучешките полянки, защото ще оставите такава диря след себе си, че всички мъжки и техните стопани ще се видят в чудо.











# 273
  • Марс
  • Мнения: 439
ev4o, фенка съм ти вече   bouquet  Да са живи и здрави всички

  bouquet Мерси мила, да ти се връща Hug

# 274
  • Марс
  • Мнения: 439

ev4o, весела къща казваш  Laughing. Много са сладки.
[/quote]

Оооооооооооооооо, доста весела е къщата, като сложиш и дете на 2 годинки и 2 месеца към тях програмата е пълна Mr. Green

Някой ще ходи ли утре на изложбата в Пловдив?

# 275
  • Мнения: 575
Не, няма, защо? Аз не държа на тия работи, даже като решихме да си взимаме куче исках да осиновим от приюта в Сеславци, но мъжо не се нави, искаше да е бебе кокер. Купихме я от обява в интернет.
Чудесно за желанието ви, много е благородно. Не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход, а и честно казано не виждам защо ви е да гледате поколение. Породата ли ще развивате? Селекция ли ще правите? Само не ми казвайте, че е хубаво женската да роди поне веднъж и ала бала. Ако толкова ви се гледат малки кученца, само днес видях 6 по улиците, сигурно и във вашия град има доста. Дано не ви звучи като заяждане. Лека вечер.

Не знам като какво да ми звучи, дори не разбрах какво имаш предвид. Мен лично не ме интересуват чуждите кучета, а ти защо се интересуваш от моето? И какво значи "не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход", не го разбрах това изречение. Породата няма да развивам, това не ме интересува и кучето ми явно не е породисто според стандартите тук, така че въпросът ти е излишен. И защо да не ти казваме, че женската е хубаво да роди веднъж, не е ли хубаво? Не мога да разбера, какво ти пречи на теб МОЕТО куче да роди? Кученцата й със сигурност няма да щъкат по улиците, нито пък ще ги продавам някъде. Имам достатъчно познати и приятели, които искат да си вземат кученце от нея. Като не е породиста няма право на поколение ли?

# 276
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Я гледай ти ............тук скандалче ли се е заформило  Confused
Не е хубаво така момичета , уважавайте мнението на другия , което не означава , че сте длъжни да го споделяте ...............
 Hug

# 277
  • София
  • Мнения: 1 775
bushkata, аз не съм привърженичка в намесата в хормоните на което и да било животно. Писала си за хапчета и инжекции. А, за тези спрейове чувала ли си? С тях се пръска от вън. Идеята е да се премахне миризмата, която привлича мъжките. 
Не съм ползвала, само съм чела за тях. Доколкото разбирам, със спрей няма да съберете 20 мъжкара около себе си, а ... 10  Laughing
Особено бездомниците ще ви надушат всячески. Дори само да я изведеш да се изпишка пред блока - ще надушат миризмата по пишканото и с нетърпение ще ви чакат да се появите отново.  Laughing
Не е невъзможно, разбира се, има хиляди хора, които си разхождат разгонените кучки. Просто не трябва да я пускате изобщо от повода, да намалите разходките (именно с оглед да не съберете тайфа) и да не ходите по кучешките полянки, защото ще оставите такава диря след себе си, че всички мъжки и техните стопани ще се видят в чудо.
bushkata, развесели ме  Joy  bouquet. Аз имам щастието да я гледам в двор. Това ми спестява много разправии. Когато се разгони- не я извеждам извън двора. Понякога я връзвам, защото се държи много предизвикателно. Но си представих картинката  hahaha

# 278
  • Мнения: 1 335
ането, това за раждането "поне веднъж" са пълни глупости, защото организма на кучката се настрйва за раждане и отглеждане на поколение, както всяко друго животно в природата - коне, лъвове, риби, маймуни ... бе всичко, за което се сетиш (чисто физиологично и хормонално е = на ЕСТЕСТВЕНО, кучката е устроена да ражда поне веднъж годишно;всъщност най-близо до естественото състояние е раждане на всяко разгонване, но поради съображения от различен характер се счита за правилно едно раждане годишно). Хормоналният баланс се пренастройва, така най-просто мога да го опиша. Така да се каже, веднъж почне ли се, няма (или поне не би трябвало да има) спиране. Ако ще я пускаш да ражда веднъж, по-добре не я пускай изобщо да ражда.
Хормоналния статус на женската няма абсолютно нищо общо с хормоналния статус на жената (това във връзка с примера ти за противозачатъчните таблетки, който е изключително неуместен).

... Не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход...
Това значи безпородни, без доказан произход и родословие

# 279
  • Мнения: 575
Аз пък съм гледала по Анимал Планет, как арестуват стопанин, именно защото развъжда кучета на всяко разгонване на женската / или всяка година, не си спомням/, което я беше съсипало и женската беше в окаяно състояние. И там зоополицайте обясниха колко вредно е това и как организма и не може да се възстановява от непрестанното раждане и кърмене.
Но не споря, ако се разровя за достоверно инфо, мога да се включа пак, засега не взимам за чиста монета нито едно от твърденията.

И още един въпрос - вашите женски всяка година ли раждат? Нека всеки да напише как е при него, интересно ще ми е да разбера как се справяте с проблема.

ПП. И искам да кажа, че не се заяждам, всичките ми постове и въпроси за съвсем добронамерени. Може би, така изглежда като се чете, но не е    bouquet  /това по повод изказването на Шуши, че сме заформили скандал Wink/

ППП

... Не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход...
Това значи безпородни, без доказан произход и родословие

И пак не разбрах, защо не е правилно ?

# 280
  • София
  • Мнения: 1 775
ането , Чара е на 3 години и още не е раждала. Беше и време вече, но заради заболяването ще изчакаме.
Разбрахте ли за задължителните чипове, които трябва да се инплантират на дом. ни любимци? Чух го в движение по Новините. Ще следя следващите за инфо. По принцип съм ЗА това нещо. Така ще могат да се следят ваксините и ще се знаят собствениците на изгубените и изоставените кучета ( ако ги отведат изобщо за поставянето на чип).


# 281
  • Мнения: 1 335
ането, не мисля, че се заяждаш, спок  Hug
Моята е на 3.5 г., да, ражда миналата година. Сега планирам ново забеменяване.
Според стандарта за породните кучета в Бг се допуска не повече от едно раждне на година (интервал от 10 разгонки). Това поради съображенията за възстановяване основно (има и други).
По Анимал ( и аз съм фен) не знам дали забелязваш, че всичко де-що барнат се кастрира.

... Не е правилно да се развъждат кучета с недоказан произход...
Това значи безпородни, без доказан произход и родословие

И пак не разбрах, защо не е правилно ?

От киноложки съображения. Тези, които отглеждаме и развъждаме дадена порда, плагаме усилия за запазване на качествата и чистотата на породата.

# 282
  • Мнения: 854

И пак не разбрах, защо не е правилно ?
Основно защото не знаеш родителите на твоето куче. А често същото е положението и с мъжкия.
Първото, макар и малко вероятно е те да са роднини, близки,но вие няма как да знаете. Тогава ще имат калпаво поколение.

Основното е, че липсата на инфо за родителите, означава за липса на информация за всикчи заболявания - генетични, придобити, които могат да се предадат на поколението. Именно с това се заминават развъдчиците- чистят проблемите, като изключват кучета с проблеми от разплод.
Не ми се рови назад в темата, не знам какво куче имаш и от къде е?
 Но всяка порода си има слаби места, които човек, който знае КАК да развъжда преценява и решава дали да пусне дадено куче в разплод. Така нареченото "междусъседско развъждане", което искаш да правиш, само задълбочава здравословните порблеми при породите, също така и проблемите с поведението. Защото и това се предвижда - например агресивни кучета се изключват от разплод (осен ако не се търси точно това качество) и др. подобни.
Пример - голдън ретриверите и лабрадорите, едни прекрасни кучета, които трябва да са абсолютно неагресивни, супер обучаеми (те са най-ползвани за водачи на слепи) - при тях все повече ще видите агресивни.  И за това обясннието е именно товава развъждане, както и омразните ми зоомагазини и ферми за кучета.
За развалянето на външния вид на продите няма да говоря.
Изобщо, това си е цяла наука. Не е просто да събереш мъжко+женско=бебета. Защото всикчо има значение - и здравето на твоето куче, тъй като една бременност си е сериозно нещо, да не говорим за лудницата по отглеждането на 5-6-7-8 акащо-пикаещи, изяждащи къщата малки вагабонти. А има значение и здравето и  характера на въпросните вагабонти. Защото има болести, които ги обричат на цял живот в болка. И за това са виновни само хората,  които правят неща, за коитоне знаят нищо.

# 283
  • Мнения: 575
bushkata, мерси за разяснението.  Hug Вчера прегледах кучешкия форуми и схванах горе-долу за какво се "борите" . За мен отглеждането на животно, не е хоби, за това не съм навътре в нещата. Според мен малко се драматизира с тия болести и т.н. е да има ги, но не са толкова често срещани, а и нима вие като взимате куче с родословие сте застраховани от това - едва ли. Просто шансът е по-малък. Вашите кучета не боледуват ли? Не е задължително, като е купено от борса да е кьораво, сакато и с психични отклонения.
Аз май се отказах засега от поколение на кучето, но не от киноложки съображения, а защото прочетох една статия колко много грижи трябва да полагам и да съм денонощно с кучето и малките и т.н. какви усложнения може да има раждането, как някои се раждат сакати или недоразвити и майката ги изяжда Sick не мерси това не е за мен.
Ще мисля варианти за себе си, за сега не ми се иска да я кастрираме, много ще ми е мъчно да я подлагам на това Sad не знам какво да реша, ще попитам и ветеринара.

Аз имам кокер спаньол /или поне така си мисля, явно щом не е купена от развъдник значи не е/

И още един въпрос, просто ми е любопитно - например един кокер в нета е към 150-200 лв., в зоомагазина стига и до 500, а в развъдник колко може да е 2-3-5000 ? Просто ми е любопитно, ако някой знае нека да напише горе-долу.

# 284
  • Мнения: 1 335
ането, кокерка е, кокерка е  Hug не се обиждай на произход; той никак, ама никак не е задлжителен. Всички кучеца имат право да си намерят добри стопани и да бъдат обичани без оглед произхода си.
Бе това за болестите хич не е драматизация ще знаеш, защото е адски трудно да подържаш куче с перманетни здравословни проблеми. И такова съм гледала. Евтиното излиза скъпо.
... Не е задължително, като е купено от борса да е кьораво, сакато и с психични отклонения...
Обаче за съжаление в повечето случаи горкото животинче има проблем с някое от посочените. Малко "развъждачи" си дават сметка за това, че кученцата страдат през по-голямата част от живота си.
Цената на куче с доказан произход е съвкупност от различни фактори, за конкретна сума може да ти отговори само развъдчик на породата.

Общи условия

Активация на акаунт