Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 7-ма тема

  • 40 590
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 309
Днес правих само кюфтенца с доматен сос .

По-късно мъжо ще сготви ( купи Wink ) шкембе-чорба.

# 226
  • Мнения: 108
  bouquet

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:52 от SvetletoS

# 227
  • Мнения: 108
Здравейте и от мен. Страхотни неща сте наготвили, при нас малко по -простички неща любими на домашните животни: hahaha    яйца на очи                                                                       
и пържени патладжани със салатка

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:56 от SvetletoS

# 228
  • Мнения: 3 988
cubbit, ей това flaugnarde с праскови как се прави?

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с някакъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). Ходих да се образовам в Уикипедия, след като ми казаха, че клафути с праскови няма.  Peace

Рецептата я пусна първо Диди мисля. Става супер лесно и супер бързо. Аз го правя много често и все с праскови. Пробвах един път и замених нишестето със 160гр брашно (царевично и пълнозърнесто), не беше никак, ама никак лошо.   chef

Продукти

5-6 бр. праскови
300 мл. прясно мляко
80 гр. масло
4 бр. яйца (аз го правих 3 пъти без яйца и ми харесва много  Peace)
80 гр. = 1 пакетче нишесте Ванилия (пробвах с други вкусове и стана  Sick)
1/2 ч.ч. захар
80 гр. смлени орехи
80 гр. счукани на едро орехи   
1 пакетче ванилия

Приготвяне

Почистените и нарязани на резенчета праскови се нареждат плътно едно до друго на дъното на намаслена тава. На слаб огън разтапяме маслото в прясното мляко. В купа смесваме захарта, нишестето, смлените орехи и ванилията. Добавяме едно по едно яйцата, като разбиваме непрекъснато. На тънка струйка наливаме прясното мляко, като продължаваме да разбъркваме. Изливаме сместа върху прасковите, поръсваме с кълцаните орехи и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса. Сладкиша се поднася добре охладен.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 17:40 от cubbit

# 229
  • Мнения: 22 867
cubbit, ей това flaugnarde с праскови как се прави?

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с някакъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). Ходих да се образова в Уикипедия, след като ми казаха, че клафути с праскови няма. ...... Peace


cubbit, благодаря ти!  bouquet Понеже имам праскови вкъщи, затова питах. Всичко е ясно, само май времето няма да ми стигне тая вечер.........10х пак!  bouquet

# 230
  • Мнения: 22 867
pep-4oоооооо! Кой знае къде си....... Дали ще ти разваля доматената манджа, ако и сложа гъби newsm78?

# 231
  • Мнения: 9 108
да! На 100% ще я развалиш  bowuu

# 232
  • Мнения: 9 108
pep-4o, поздравления за ефектните сандвичи! Точно снощи се снабдих с последния брой на "Кулинарен журнал" и ги видях вътре.

Ефектните сандвичи са от кукинг.нет - форума, а тези от Кулинарен журнал яко копват от там  идеи  Laughing

И да, наистина ще накарат едно дете да прояде зеленчуков сандвич  Peace


Мерси, Кюбит, правенето е удоволствие  Laughing

ПП: Лабрекс, работя бе жена  Laughing

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 19:32 от pep-4o

# 233
  • Мнения: 2 241
Ето вечерята за днес, по-скоро семпла Simple Smile:

краставички с шунка и извара за предястие, миш-маш (по китайската технология, предложена от Рони Вагенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с ягоди



# 234
# 235
  • Мнения: 11 607
След известно отсъствие, ето ме и мен......

Таз вечер направих любимото ядене на мъж ми, с което на младини му омаях главата - гнезда с кайма.....То на снимката не си личи много-много, защото кашкавала се разтече много приятно, но все пак... - кайма, в дупката има гъби и яйце....

# 236
  • Мнения: 3 621
Вчера си хапнахме спагети с доматено-винен сос и шпеков салам
Днес пълнени чушки с кайма и ориз
И в момента се пече така популярния сливов сладкиш на Лабрекс, ако е сполучлив ще го покажа и него

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 20:50 от Nefertity

# 237
  • Мнения: 6 017
Много много вкусни неща виждам. Продължавайте в същия дух всички.   bouquet

# 238
  • Мнения: 398
Мили момичета,отдавна ви чета и се възхищавам на красивите гозби които приготвяте.Еввалла и шапка ви свалям! smile3501
Ето и нашата вечеря:
маслинки с ориз и домати

и пиле със сметана на berina   bouquet

# 239
  • Мнения: 1 777
При нас - пиле с грах и баница.

Общи условия

Активация на акаунт