Ваксини Дискусия

  • 87 454
  • 1 551
  •   7
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 761
Не съм Christian,но да кажа,4е ни6то няма да му стане,даже може добре да му се отрази. Grinning

# 571
  • Мнения: 277
Абе и аз бях чувала за животоните ,че е полезно,но за хората   newsm78
Благодаря  Omega
Би ли споделила по-вече относно това Praynig

# 572
  • Мнения: 2 761
Може да обсъдим в друга тема-ина4е може6 да поразсъждава6 в посока кал-глина,пясък- кварц.Богати са на минерали и т.н.
И аз ям кал,само 4е попре4истена,но и от малки коли4ества натурална мисля,4е не би имало проблем.Стават и за вън6на употреба.
В БГ  има родопска глина примерно,но не съм я пробвала и не знам цени.

# 573
  • Мнения: 4 150
Цитат
възможно ли е ако детето яде пръст или пясък ,да се зарази с тетанус
НЕ.И официално е така,ако това те тревожи.
А сьвсем скоро може на всички да ни се наложи да ядем само zемя...Лично мисля,че човек може да оцелее дьлго "на zемя".

# 574
  • Мнения: 22 435
Здравейте и от мен. ))))

Миналата седмица отидохме на контролен преглед при неонатолога, както бях писала. )
Когато стана въпрос  за ваксините и по-точно защо съм ги отложила толкова, в следващият момент вече ме питаше - "Вие за ваксините ли сте или против?"
Аз казах, че съм в 99%против тях и попитах за неговото мнение. Отговорът беше, че не може категорично да изкаже мнение, но имало болести, за които било добре да се постави ваксина. ))
Та, или човека се притесняваше да каже, че и той не е особено съгласен с ваксинирането, или не искаше да тръгне да влиза в спорове. В крайна сметка може би трябваше да го натисна повече за нещо конкретно, но малката мрънкаше и нямаше как.

По повод изказването на въпросната лекарка, или доцентка, не и запомних дори името в Часът на мама за ваксината, честно казано е по-хубаво човек да живее в естествен подбор, отколкото обратното.
T3-M4, а аз не видях никаква лична нападка в поста на стелт.

# 575
  • Мнения: 2 761
От август,но актуално,макар и не то4но за ваксини.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=538407

# 576
  • Мнения: 4 392


От горната отпратка поздрав за Ve$$elka и сие:

Цитат
Вербуването

Първите заподозрени бяха фармацевтичните фирми. За тях е интересно да знаят какъв брой медикаменти от листата им се изписват и от кои лекари, за да си направят разчетите. Освен това по този начин могат да получат информация дали докторите, които са стимулирали финансово или са ги пращали на издръжка на компанията на симпозиуми, спазват обещанията си да изписват техните продукти. Според запознати с фармацевтичния бранш е възможно битката да е за по-голям дял от поръчките на лекарства, плащани от здравната каса. За тази година в институцията са отделени над 300 млн. лв. за медикаменти. С вътрешната информация тези доставки могат да бъдат манипулирани. "Здравната каса се опитва да сваля единичните цени на лекарствата. Затова иска оферти примерно за обем до 100 хил. бройки. Фирмите започват да свалят, за да спечелят. Те обаче не знаят предварително каква ще е поръчката", обясни шефът на Браншовата камара на търговците на едро Владимир Найденов. Ако разберат, че поръчката е за малък обем, фирмите изобщо няма да свалят цената, защото ще са на загуба, допълни той.

Информацията от картоните на гражданите показва и какви са най-разпространените заболявания в дадени региони и кои лекарства се изписват най-често. Това пък може да помогне на компаниите да организират медийните си кампании, смятат запознати. Според производителите на лекарства и дистрибуторите обаче всички лансирани в медиите версии са неоснователни, защото фармацевтичните фирми могат да получат подобна информация и от аптеките. Пак там могат да разберат и кои лекари какво предписват. Освен това обществена тайна е, че повечето аптеки са собственост на български производители на медикаменти, въпреки че това е забранено от закона за лекарствата. Другите, които имат интерес от информацията на касата, са частните здравни фондове. От нея те могат да научат от какво са болни хората и ако страдат от тежки заболявания и лечението им е скъпо, дружествата могат да откажат да ги осигуряват. Ако се приеме застрахователният принцип, тогава пък ще могат да им искат по-високи вноски. От здравноосигурителните дружества обаче също отрекоха подобни апетити. Синдикалисти обаче припомниха, че частните пенсионноосигурителни дружества са използвали същия модел, за да си набавят клиенти при включването на втория стълб на пенсионно осигуряване. "Обществена тайна е, че тогава се търгуваше с ЕГН-та, за да могат фондовете да запишат повече клиенти. От бройката зависеше преразпределението на хората, които не си бяха избрали къде да се осигуряват, допълниха от синдиката.


А това в червено си е направо за другата тема с биочиповете, ама хайде..
Био, ама чип. Чип, ама био.. Joy

# 577
  • Мнения: 4 753
Малко офф и от мен... Мисля си, дали в речната вода има полезни за храносмилането ни микроорганизми, които губим при хлорирането?? Никъде не съм срещала инфо по въпроса, но човечеството не винаги е пило вода от канализация - може би има нещо ценно, което губим... Някой срещал ли е подобна информация, че за сега съм на догадки?

# 578
  • Мнения: 2 176
Дано не разводним темата, stelt77.

Речната вода съдържа много полезности (ако мога така да се изразя Wink ), но е твърде замърсена..
Къде в България може да се разчита, че няма "човешки фактор"? ooooh!

# 579
  • Мнения: 2 652
А за новата ваксина за рак на гърдата стана ли въпрос или аз съм пропуснала?
http://www.pharmacy-bg.com/news.php?cmd=list&id=1349

# 580
  • Мнения: 4 753
А за новата ваксина за рак на гърдата стана ли въпрос или аз съм пропуснала?
http://www.pharmacy-bg.com/news.php?cmd=list&id=1349

"Експериментална ваксина напълно елиминира рака на гърдата при опити с мишки."

Браво, честито на опитните мишки - да са живи и здрави...   Grinning 


П.С.
Речната вода съдържа много полезности (ако мога така да се изразя Wink ), но е твърде замърсена..
Къде в България може да се разчита, че няма "човешки фактор"? ooooh!

Това ясно, аз по принцип говоря...  Peace

# 581
  • Мнения: 4 150
Грейс,
Благодаря zа линка zа ваксината.Там намерих една друга статия,в която пиШе следното

Проф. Гълъбов заяви, че страната ни се подготвя и за евентуална бъдеща пандемия от птичи грип. Има съставен пандемичен план, според който е създаден резерв от химиотерапевтици. В момента в света са създадени четири такива препарата срещу грип. Препоръчвани са от СЗО и ние сме закупили известни количества от тях, допълни професорът

Приzовавам ви да бьдете будни и да не се панирате,когато дойде това време.ЗаЩото то идва.Планувано е.

# 582
  • Мнения: 1 947
   И като "дойде" какво да правим? Нешо не ми е ясно... Заблуда ли е или наистина ще бъдем повалени?

# 583
  • Мнения: 4 753
Ами явно е заблуда... Ще видим, като започнат да пристигат зимуващите у нас птици, какво ще ни донесат...   Thinking   Колегата пак ще търчи из Дунава...   Mr. Green

# 584
  • Мнения: 4 150
Заблуда е.Но Ще има насилствени ваксинации и раzдаване на Тамифлу (силна отрова,от която бьрzо се умира).

Вижте тук са се сьюzили лекари,които искат от инстанциите да прекратят паниката около морбили в Залцбург и др.райони.
http://www.ots.at/presseaussendung.php?schluessel=OTS_20080407_O … 0&ch=panorama

Общи условия

Активация на акаунт