Ваксини Дискусия

  • 87 467
  • 1 551
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 4 753
За ДГ и училище никъде не пише в закона, че няма да го приемат без ваксини (за разлика от старата наредба за яслите)... Детето ти има право на образование (по Конституция) и никой няма право да му го отнема (специално за училището)... Предучилищната мисля, че също е задължителна, така че и тя влиза в горното...

# 961
  • Мнения: 3 098
Днес бях в поликлиниката и видях най_новият имунизационен календар,сложен разбира се на видно място.Казвам най_новият,защото тази година за нашата област го сменяха ве4е 3 пъти.Ваксините п/в шарки са с две реимунизации в пове4е.На 11 години са сложили ваксинация против пти4и грип  Shocked,а на 12 срещу папилома вирус.Бясна съм!!!

# 962
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Тетанус

Казват ми, че това може да убие децата ми, а аз казвам, че ваксината също може! Искам да питам как ще предпазите детето си, ако се нарани със замърсено нещо? Знам, че има лечение, но то е с няколко ваксинации, което не ме устройва! Мъжът ми ме моли само тази ваксина да сложим, как да му обясня, че не е нужно!
Това е, научете ме да пазя децата си от тази болест- тетанус!

# 963
  • Мнения: 4 753
На 11 години са сложили ваксинация против пти4и грип  Shocked

 newsm78
За птичи грип трябва от родилното да го направят... Защо от 11 години, а преди това децата как ще се защитават от тази болест??? Това не е добър календар и добра имунизационна практика...  Naughty

# 964
  • Мнения: 3 098
На 11 години са сложили ваксинация против пти4и грип  Shocked

 newsm78
За птичи грип трябва от родилното да го направят... Защо от 11 години, а преди това децата как ще се защитават от тази болест??? Това не е добър календар и добра имунизационна практика...  Naughty
Ти майтапиш ли се?
Изобщо не мисля дори,4е за някаква защита иде ре4.А въпросът ти е напълно уместен и аз това се питам.То надявам се и пове4е родители да се запитат що за механизъм те пази до 11 тата година от изкуственият пти4и грип и кой има полза да след тази възраст да ти втълпява,4е имаш нужда "да ти правят профилактика". Crazy

# 965
  • Мнения: 4 414
Тетанус
Това е, научете ме да пазя децата си от тази болест- тетанус!
Тетанусът и как да се предпазим беше обсъждан вече няколко пъти. Четете, хора!
 Тетанусът се развива в анайробни условия - т.е. без кислород. Раната трябва да е дълбока. Превенцията: оставя се да изтече кръв, почиства се добре/може и с кислородна вода/, ако е голяма рана - лекар трябва да отстрани прилежно мъртвата тъкан, не трябва да се оставя да "зараства" отгоре, преди да е зарастнала хубаво в дълбочина. Това е накратко.

вижте на какво попаднах: http://vaccinesarebad.blogspot.com/

# 966
  • Мнения: 3 869
Ще се опитам да синтезирам за новите мами тук как могат да пратят децата на ясла без ваксини (без претенции за изчерпателност).
- то и сега има много деца без някои ваксини в яслите и градините, поради заболяване, алергия и пр.
- проблемът е основно, че ДГ и яслите използват липсата на ваксини като удобен повод да ви откажат място - така и така не стигат

Варианти:
1. Най-чисто е някой да набие пачатите - така няма да има въпроси и притеснения. Всички учители и директори на детето са предупредени, че всякакви манипулаци по него могат да се правят само с изрично ваше писмено съгласие (това, за да няма случайни опити в училище примерно)
2. Отлагане на ваксините поради белести - за някоя и друга година е възможно да се отлагат ваксините понеже детето всеки път е и мила я температура, я кашлица, я нещо друго и не е било добре да се слага. Ако се приеме от директорките в началото, после едва ли ще ви търсят да ви питат дали сте сложили вече ваксините.
3. Бележка, че сте освобедени от ваксини поради сериозни причини (обикновенно сериозно заболяване с дълготрайни последици или алергии). Такава бележса може да бъде фалшива, но много родители не приемат този вариант - не искат да представят за действителност такова нещо от съображения, че така може наистина да "доведат" съответното заболяване или алергия.
4. Борба с институциите - подписване на отказ и всичко останало. От правна гледна точка има "дупка" в законовато уредба. Глоби са предвидени, но нито има кой да ги наложи, нито кой да ги събере (не съм проверявала лично, цитирам познат юрист). Обаче отказът не помага хич за ясла и ДГ поради съображението в началото.

Не спорете с педиатрите, няма смисъл. По-добре си намерете педиатър, който поне приема избора ви да не слагате ваксини. Ние така избрахме човека - не съм много доволна, на нищо не ме е научил досега, само мерки и теглилки  Sad, но поне не ми прави и грам проблем за късното захранване, ваксините и отказа от антиботици за вяко дребно нещо.

За предучилищната група и училището Стелт е абсолютно права. Не могат да ви откажат да вземат детето по никакви причини - училището е задължително, а достъпът до образование - гарантиран.

# 967
  • Португалия
  • Мнения: 4 014
чета книгата на А.Гълъбов и препрочитам вече трети път главата за ваксините....и си мисля с ужас каква лоша майка съм ,за това ,че позволих досега да сложат на децата ми тези отрови Cry
кажете ,как да направим така ,че повече хора да се информират?
как да предотвратим повече ужасии?

# 968
  • Мнения: 5 713
кажете ,как да направим така ,че повече хора да се информират?
Проблемът е, че трябва да има желание и от двете страни. Ние ще информираме, хубаво. А те дали ще искат да бъдат информирани?!

# 969
  • Мнения: 627
Нашата хомеопатка пак ми каза да сложа полиото на бебка. Вече три пъти си записвам час за преглед, три пъти ходя при нея, говорим си за ваксини и тя трети път ми казва да не се притеснявам и да сложа полиото. Твърди, че риска от това заболяване и от възможните му последици е по-голям от вредния ефект на ваксината.
Тъй, че ще отида да сложа тази ваксина. Вярвам на хомеопатката ни, обичам я, знам и виждам колко е помагала и помага на децата ми.
Ама ей тук, на - на гърлото ми е заседнала една голяма буца... Моля ви, стискайте палци всичко да бъде наред с детенцето ми....

# 970
  • Мнения: 5 713
temida, какво да ти кажа...при една и съща хомеопатка сме  Wink. Когато се запътихме към Канада, й казах, че повече ваксини няма да сложа на Маги. Тя ме посъветва същото за полиото както теб. Но аз отсякох, че нищо няма да сложа. С Ясен по същия начин процедирам, нищо не съм сложила. Когато говорих с нея скоро по повод един негов проблем, тя ме пита за ваксините. Казах, че няма нито една имунизация. Тя рече и по- добре. За полиото не ми е повдигала въобще въпроса. Като цяло съм много доволна от нея, но не знам защо така държи на полиото. За мен ваксини и хомеопатия, даже каквато и да е алтернативна медицина, не могат да вървят ръка за ръка.

# 971
  • Мнения: 624
Като стана дума за птичия грип, тази ваксина определено си е само за да вземат паричките на хората в следствие на страха, който предизвикват в родителите.
Говорила съм с орнитолози на този въпрос (нали беше много нашумял) и те ми обясниха, че в Азия заболяват, защото консумират много храни полусурови. Казаха също, че повече трябва да се притесняваме за салмонелата, отколкото от птичия грип, но при добра хигиена и тази болест не би трябвало да е притеснение за когото и да било.
Дали пък няма да се сетят да направят една ваксина коктейл - птичи грип и салмонела. Като си помисля може към 12-та година да вкарат и ваксина срещу луда крава. Та да е цялостна картинката.  Crazy

# 972
  • Мнения: 4 150
Ваксината zа птичи грип е с чип.Това е главната й цел,парите са второстепенни.

# 973
  • Португалия
  • Мнения: 4 014
Ваксината zа птичи грип е с чип.Това е главната й цел,парите са второстепенни.

Какво значи това? Би ли обяснил,моля!

# 974
  • Мнения: 4 150
Ваксината сьдьржа Verichip.Това отдавна е иzвестно.Закупени са милиони доzи zа населението.
Както и Тамифлу "лекарството".

Общи условия

Активация на акаунт