АПРИЛските деца са на мама и тати малките слънца!

  • 12 605
  • 270
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 095
добър ден и честито на месечинковците ни   bouquet
[
аз от местата за ходене най-искам да видя пирамидите ,никое дърво ,река или тем подобни не могат да ми привлекат вниманието така като пирамидите толкова величествени и неразгадани аз съм малко луда на тая тема в смисъл вярвам във всякакви шашканий  Rolling Eyes .... #Crazy
 

ценителката , и на нас с мъжа ми това ни е голямата мечта....Еех, размечтах се ! Hug

# 121
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте! Ний се завърнахме... от дълбоката провинция. Изкарахме горе-долу добре, но бяха адски жеги, нахапаха ме разни насекоми, за щастие малката не, но вече сме си в къщи, за което много се радвам.
Искам да ви почерпя за рожденния си ден, който беше в събота, но нямаше как тогава, затова приемете една почерпка със закъснение от цялото ни семейство:

ЧЕСТИТО и на всички останали, които са имали всякакви поводи за празнуване!!!

Вчера бяхме на консултация. Видяхме се с Невенка и Ясмина. Наддали сме само 340 грама за един месец, 240 от които от 25 юли до 5 август, а за останалия период до 25 август - само 100 грама. Явно въздуха при бабите и дядовците не ни е понесъл много добре. Доки каза че не е малко за тези жеги, и да не се притесняваме, но като гледам по-кльощави от нас няма в таблицата  Close Close Close. Май ще почна поне вечер да й давам малко добавка, щото тогава храненето ни е най-трудно и мъчиелно.  На ръст сме качили 2.5 см.

Ето и при нас снимки от раждането:
В деня на раждане:
Точно на 4 месеца

Сега се връщам да чета, че цяла тема и половина съм назад, дано смогна до довечера.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 122
  • Мнения: 11
Здравейте.
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, ИМАЩИ ПОВОД ЗА ПРАЗНУВАНЕ-ВСИЧКО НАЙ-НАЙ.......    bouquet newsm67  Gift  ura  costumed034
Ей, Пете, това с пирамидите-все едно ми прочете мислите-и на мене ми е една от мечтите  Peace newsm74 thumbsup
За моето раждане...... мноооого  newsm45 newsm45 се изляха,понеже Макси се беше извъртял странично и не можеше да излезе и въпреки че ми сложиха упойка,след като й отмина действието пак се започнаха неистовите мъки...  Естествено накрая като ми го поставиха на гърдите (аз цялата разчорлена и с размазана спирала -сигурно съм го стресирала малкочо още почвече  Joy Joy Joy) хем изпитвах неописуемо щастие,хем недоумение как съм изкарала такова човече от мен  newsm78... А после 13 дневното висене в болницата...направо беше прекалено-малкия в кувьоз, аз се цедя на всеки 3 часа (нищожно количество),Една камара празници откарах там...Но въпреки, че казват, че болката се забравя...няма скоро да се престраша да повторя бременеенето и финала накрая. Naughty

# 123
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравейте и от мен HugПърво, ВАНЯ, ЧЕСТИТА ТИ РОЖДЕНИЧКА  bouquet Желая и да бъде много здрава, обичана и да върви по пътя, който сама си избере  bouquet Честита месечинка на малките, вече порастнали малчугани LaughingЧЕСТИТА ГОДИШНИНА ДОЛИ- ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗГРАНИЧНА ЛЮБОВ Heart Eyes
Много са красиви всички бебчета- каква огромна промяна имат до сега Shocked Слагам и аз на Микаела да видите разликата Crazy

# 124
  • Мнения: 134
добър ден и честито на месечинковците ни   bouquet
аз от местата за ходене най-искам да видя пирамидите ,никое дърво ,река или тем подобни не могат да ми привлекат вниманието така като пирамидите толкова величествени и неразгадани аз съм малко луда на тая тема в смисъл вярвам във всякакви шашканий  Rolling Eyes .... #Crazy


ценителката , и на нас с мъжа ми това ни е голямата мечта....Еех, размечтах се ! Hug
от сърце ви желая да я осъществите  Hug ти си много добър човек ,заслужаваш  го  bouquet
 
Милени аз съм голяма фенка на Нивеа абаче сега преди морето Жоро ходил в един детски магазин да вземе за децата слънцезащитно на Бюбхен и жената в магазина му предложила някакъв нов лосион на Бюбхен който бил с леко охлаждащ ефект сега за лятото и той го взел .....ммммммм мирише страхотно и аз се мазах с него (само веднъж де)  Rolling Eyes според мен не е охлаждащ ама като намажа Сашко и казва ,че му е студено а Стефи не мърда не шава докато го мажа седи и гледа в точка и само се подхилква явно му харесва  Laughing

Алоказия да си жива и здрава ,много любов ,щастие и сбъднати мечти !!!  bouquet

п.с. Адашке явно станахме много мераклийките да ходим да видим пирамидите заедно тогава колко му е да организираме една екскурзия  Laughing Laughing Laughing

# 125
  • София
  • Мнения: 289
Благодаря ви за пожеланията  Hug  Heart Eyes

Ние до сега се мажехме (пак в множествено число  Embarassed ) с нивеа, тъй като в началото направи алергия от бюбхен. Но от вчера се мажем с лосиона за тяло на бочко, много съм доволна, за първи път му е такава копринено мека кожата. Аз попаднах на него съвсем случайно, защото обърнах квартала да търся гела за венци на бочко - невероятен е! Препоръчвам ви го, за съжаление при нас нямаше абсолютно никакъв ефект от Пансорал-а Sad Та така май ще се насоча към цялата им бебешка серия на Бочко, аз кремчето за подсичане си го ползвам от самото начало и да чукна на дърво досега не се е подсичал Simple Smile

Ох на мен ми се ходи на много места, по точно на всички които сте изброили Simple Smile
Но когато имам възможност да попътувам със сигурност ще започна с Италия и след това Русия Simple Smile

# 126
  • Мнения: X
Здравейте, аз снощи пак тръгнах да се "запушвам", но на Самуил му дойде времето за ядене и пооправи работата, но цял ден съм на тръни. Втръсна ми вече с тия запушени канали, почти през ден се случва  Rolling Eyes . За капак от известно време на едната ми буза близо до ухото има едно топче-аз си мислех, че пак ще избива някоя "младежка" пъпка, ама не би, от доста време седи там и не се разтиква.....дали има и там някакви лимфни възли или е нещо друго???
  За всички желаещи да ходят в Русия-срам, не срам-аз за целия си житейски път само там съм ходила през '99 година-баща ми е учил в Ленинград (по старо му) и ходихме на гости на едновремешния му съквартирант вече в Санкт Петербург-ако знаете колко се дърпах тогава, чудех се как може баща ми да иска да ни завлече там в тая тъпа държава и то с кола посред лято.....е такова преживяване няма!!! Страхотен град, страхотна култура и история....даже ми се беше приискало да остана там да живея  Embarassed!!!

# 127
  • Мнения: 23
Здравейтеееее! Hug  Hug  Hug
Аз от вчера се опитвам да изчета старите теми дето съм пропуснала и още не мога  ooooh! голямо писане е паднало  Mr. Green
Включвам се набързо със снимков материал "преди и сега". Сайта снимка.бг тотално се е бъгнал. Нищо не става от него вече  #Cussing out

Алекс в родилното


Алекс миналата седмица


За раждането.... Thinking
Стана много бързо за мое и на докторите най-голямо учудване  Rolling Eyes Но за сметка на това пък с доста последици...
Отидохме в болницата към 00.30ч. с почти никакво разкритие - 1, 2 см май, 90% изгладена шийка и "много хубави" пак според доктора регулярни контракции. Много моменти от предродилно са ми мъгляви вероятно от окситоцина. Аз понеже последните дни се скъсах от разходки, главата на бебето беше слязла много ниско и първия напън стана още в предродилна без да мога да го контролирам. В резултат Алекс се беше заклещил там някъде натясно и аз подтиквана от доктора и акушерката взех усилено да напъвам, че тоновете на бебето взеха бързо да падат. Ама явно от уплахата за детето, не го правех както трябваше та накрая се наложи доктора да ми скочи върху корема. И така след 3, 4 напъна в 2.55 ч. Алекс изкочи буквално като тапа с песничката "Happy Birthday to you"  Joy (в Токуда я пускат като родиш още докато си прясна, прясна на магарето)
Спомням си, че гледах как го забърсват до мен и че ми показаха гривничките с номерата за бебето и мен. Бях много щастлива и облекчена. След това ме упоиха с пълна за да ме зашият, че отдолу беше нещо страшно (имам си чудно хубава епизиотомия, но проблема беше с множеството разкъсвания на влагалището в резултат на бързото раждане) ooooh!, за епидурална не можах въобще да се класирам пак заради скоростта на събитията Shocked та без да искам си родих ей така без нищо, натурално... Sick

В тоя ред на мисли, това, че съм родила нормално хич не ме грее, още по-малко ме прави повече жена, дори напротив, щото още си влача разкъсванията навсякъде и едвам си сядам на дупето  #Crazy Peace Ако бях със секцио досега сто пъти да съм се възстановила и да съм забравила  Confused Ама такъв ми бил късмета... Задължително пак ще повторя, но този път доста ще се замисля за начина, по който искам да родя  Peace

ВаняМ да ти е жива и здрава Деси!  Hug Нацелувай я много от всички съфорумки!   love001 Стискам палци много бързо да оздравее!  Praynig  Wink

Цвети Честита Годишнина!   bouquet Да сте още дълги години щастливи заедно!   loveuuu


Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 14:36 от galivo

# 128
  • Мнения: 121
Честити месечинковци!    bouquet  bouquet  bouquet

Честита годишнина на doly_dog!   bouquet  bouquet  bouquet

Честити рожденни дни на:  newsm59  surpriseuu
 -Десито на ВаняМ- да оздравявяш малка какичке, че и Коско покрай теб!!!   bouquet  bouquet  bouquet
 -Alokazia- на патеричка  Wink  
bouquet  bouquet  bouquet

На всички празнуващи мнооого здраве, щастие и сбъднати мечти!!! Hug Hug Hug

Ей мамчета много са сладки всички бебчета!!!  Heart Eyes Hug  Вярно, че априлчетата са най-... !  bouquet  Hug Heart Eyes Ама и как се променят... То се е видяло, че ще си търсим гадже априлка...   Wink  Laughing
А мечтите са ви страхотни!  Peace За пирамидите  newsm78 не съм мислила, ама може и да се навия на някоя опознавателна екскурзия организирана специално за априлки...  Laughing Laughing Laughing
Сега се сетих, че скоро пак се обсъждаха въпросните режими на бебочетата...  Wink
Стефан май си направи нещо като режим  Mr. Green  Сутрин се събужда около-7-8 папка и си чака разходката  Laughing, спи в количката; следобед -спинка в креватчето; на вечерната разходка след 18ч.- пак спи  Crazy И така му се събират приблизително 3-5 часа сън... Но купона става вечер след банята така се окорва, че няма заспиване до полунощ  Crazy Crazy Crazy
galivo  #Crazy #Crazy #Crazy Sick

# 129
  • Мнения: 137
Честито на всички празнуващи  bouquet
За  прането аз вече пера всички дрехи заедно с Персил за цветно и няма проблем.
За раждането моето беше секцио и имам само хубави спомени, стреснах се само като ми падна кръвното по време на операцията 60/37 и видях, че анестезиолозите се шашнаха  #Crazy , но след като чух, че се нормализира се успокоих.Бебка я видях веднага а ето и снимка 10 мин след раждането
 
а сега изглежда така

Ох идва ми да убия някои нашите съседи правят ремонт и за тях обедна почивка няма,вчера ходих да се карам, но ефект няма #2gunfire

# 130
  • Временно
  • Мнения: 788
Честито на всички,които имат поводи за празнуване!!!!  bouquet

Аз от вчера съм с температура и не знам от какво е.Дали съм настинала или е нещо от гърдите.Ходих на лекар,според него не е от гърдите.Но не мога да смъкна температурата,ту ме тресе,ту умирам от жега.Цялата съм схваната.Дано по скоро се оправя,че ме е страх за беба.Особено като прочетох какво се е случило с Беа на Веси,направо плаках пред компютъра.

Ето и от мен снимки преди(5 минути след като се роди) и сега(миналата седмица).

# 131
  • Мнения: 269
Ваням , да ти жива и здрава малката щерка , много да те радва и бързо да оздравява !!!

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:13 от milenag

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Момичета, имам едно питане Embarassed
Колко често сменяте памперса през деня?
Аз напоследък май започнах да го сменям 3-4 пъти и ми се струва много малко, ама тя като ака само веднъж на ден и все ми се струва чист. Нощем спрях отдавня да го сменям. Да чукна на дърво до сега не сме имали проблеми със зачервено дупе.

# 133
  • Мнения: 134
Момичета, имам едно питане Embarassed
Колко често сменяте памперса през деня?
Аз напоследък май започнах да го сменям 3-4 пъти и ми се струва много малко, ама тя като ака само веднъж на ден и все ми се струва чист. Нощем спрях отдавня да го сменям. Да чукна на дърво до сега не сме имали проблеми със зачервено дупе.
musito аз сменям памперса само когато се наака ,нощем не сменям много отдавна  Peace (акаме средно по 3,4,5 пъти )
ей ама забравихме да се похвалим с тебе  Laughing имах честа отново да видя сладката Поли в Кранево няколко часа преди Варненската среща  Hug невероятно сладко дете с прекрасни родители   bouquet
ето и снимки :
http://www.album.bg/cenitelkata/images/6550645/

# 134
  • Мнения: X
Аз днес съм много отнесена (май и не само днес де, както вика Катерина Евро-по рождение съм на два ракии  Laughing) та чак сега ще честитя всички рожденни дни, годишнини от сватби, месечинки и всякакви други поводи за празник !!! Момичета, обичайте и бъдете обичани, защото живота е твърде кратък за да се занимаваме с глупости и никой не знае кога ще си отиде от този свят. За това казвайте и най-вече ПОказвайте постоянно колко обичате любимите си хора!
 Памперс-май по 7-8 пъти сменям, ама не защото е наакан, но като се "поиздуе" малко и айде в коша, направо ми е жал като си мисля вътре какво му е спарено на детето.
 И от сега да предупредя-следващата тема е от мен!

Общи условия

Активация на акаунт