Отговори
# 15
  • Мнения: 132
според мен 40 лева не са символична сума, това е такса. 20-30-40 лева може да е един масаж (зависи къде)
за биоенерготерапията практикувана с такса май се плащаше патентен данък и дали нямаше изискване да има в кабинета и медицинско лице, отделно, ако си платиш и наема на кабинета...
общо взето не смятам че е много подходяща форма на препитание.

що се отнася до рейки, нещата мисля, че са още по-сериозни. Микао Усуи е помагал без пари, и системата рейки се разглежда като духовен път, не само като форма на лечение. ако човек иска да служи, може да има начин, тези, на които помага да му се отблагодарят, както и ако се помага на другите, ще му се помага и на него (положителна карма)  bouquet

# 16
  • Мнения: 7 914
Pease вече е списал Спиролина щом успяваш да си "разкараш" главоболието толкова лесно -  браво на теб Peace
говоря за символично заплащане, за да може излекувания да си цени здравето, това, че има лекуващи, които извличат лична изгода си е за тяхна сметка(затова всеки си носи кармата) Peace

точно така лечението се извършва с нещо, до което всеки има достъп при желание...но въпроса е в желанието, вярата и дали в действителност искаш да си щастлив...понеже за да използваш Рейки за даден човек винаги трябва да му искаш съгласието, понеже Рейки повелява -  не отнемайте личния избор на човека, всеки има право да страда ... при желание Flutter

# 17
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Поздравявам звездичка за темата!  bouquet
Аз също се занимавам с Рейки - от шест месеца имам второ ниво в традиционната система.
От постовете ви разбирам, че вие практикувате Рейки в други направления, което за мен е много любопитно, защото открих някои различия от това, с което аз съм запозната.
Ще следя темата и ще се включа по-късно в някоя от дискусиите.  bouquet

# 18
  • Мнения: 624
Звездичка, благодаря за темата!   bouquet
Нямам ама никакъв опит с РейКи, дори и не знам за какво става дума. Но мисля, че благодарение на тази тема ще успея да придобия някакви знания.  Grinning

П. п. Звездичка, виждам, че пишеш РейКи, знам (от ИБИ), че КИ на японски е вид енергия, а сега виждам от линка, които си дала, че РЕЙ, означава " дух, душа, безграничност, разум, свещен,чуден". Е, някой твърдеше, че японският и българският език са с еднакви корени (нещо такова беше), сега си обяснявам, защо като стане дума за дух и се използва рея. Дали има нещо общо?  Thinking

# 19
  • Мнения: 4 414
от няколко години се интересувам от Рейки. бях се засилила да се записвам на курс даже, но забременях и реших да отложа...
искам да ви питам как си избрахте рейки мастъра при който да отидете?

# 20
  • Мнения: 624
Вижте какво открих "случайно"  Laughing

 СЛАВЯНСКИТЕ ЧАКРИ
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4325

# 21
  • Мнения: 28
от няколко години се интересувам от Рейки. бях се засилила да се записвам на курс даже, но забременях и реших да отложа...
искам да ви питам как си избрахте рейки мастъра при който да отидете?

Аз познавах моята мастерка почти три години преди да реша да се запиша на курс при нея. Ако те интересува повече, можеш да ми пишеш на лични. Не знам дали е удачно да се споменават имена във форума - за да не се възприеме като реклама. Thinking
Но ако не е проблем, бих споделила как се казва...
И понеже съм по-склонна да се доверявам на изпитани, класически методи и практики, избрах нея (тя е единственият мастер в България, който преподава класическата Рейки традиция).
Ще ми бъде интересно да разбера другите към кои направления практикуват Рейки, тъй като ясно личат някои различия...

# 22
  • Мнения: 7 914
ketty
аз съм обучена в Рейки - д-р Микао Усуи  Peace
 би ли казала разликите или поне най съществените според теб Thinking


agneshka
опитах да си избера Учителя на сила т.с. търсих много по интернет и от всички избрах този, който преподаваще в най удобно за мен време Mr. Green когато се чухме по телефона... си беше все едно отиваш на доктор..часа, таксата и тн
нооо....
 тогава се намеси нещо си(тук някой ще се изхили, и този някой си знае кой е Hug ) и.. ме свърза с Учителя ми след разговор с него.. всичко около мен искреше и знаех , че направих правилния избор....
 а как се реших на Рейки.. в момента , в който чух Рейки и знаеш , че е Нещо за мен Blush

Passiflora
много интересна статия Thinking
нарочно написах Рейки по два начина.... понататък , ако стане дума ще обясня защо Hug

# 23
  • Мнения: 28
Аз също практикувам системата на д-р Усуи. Simple Smile Моята мастерка е член на Reiki Alliance - организация на физически лица, които имат степен мастер. Те са обучени в Рейки от направлението, което след смъртта на д-р Усуи поема неговата внучка.
В духа, в който на мен ми е преподавано и практикувам Рейки, това е система не само за лечение и самолечение, но и индивидуален духовен път.
Знам, че Рейки е много популярно в цял свят учение и затова ми е много интересно как се практикува...
Направи ми впечатление, че говориш за 21-дневно изчистване. При нас след инициациите няма такъв 21-дневен период на изчистване. По-скоро - има такъв, но не е фиксиран във времето като брой дни. Изчистването, което несъмнено се случва на много нива, е постоянен процес. Поне при нас е така...
Особено осезаем е този процес след като завърших второ ниво Simple Smile Предполагам, че тези които практикуват Рейки, ме разбират  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 28
... През Хаваите рейки системата навлиза в Щатите и там получаването на трето мастерско ниво дали не струвало към 10000 долара - нещо което дали не се прави за по-малко от час. Според мен трябва завръщане към източника.

За да получиш мастерска степен в системата на Рейки се искат много повече неща от това, да разполагаш със сумата от ... хиляди долара.  Flutter Иска се много сериозна и дългогодишна работа - и практическа, и теоретична... Както всички знаем, енергийният свят е изключително конкретен и категоричен, а работата с енергийните сили и символи не е никак безопасно и безотговорно занимание... Въпреки, че знанието е универсално и достъпно за всеки, а рейки принципите са толкова семпли по своето звучене...



# 25
  • Мнения: 28
... През Хаваите рейки системата навлиза в Щатите и там получаването на трето мастерско ниво дали не струвало към 10000 долара - нещо което дали не се прави за по-малко от час. Според мен трябва завръщане към източника.
[quote ]


За да получиш мастерска степен в системата на Рейки се искат много повече неща от това, да разполагаш със сумата от ... хиляди долара.  Flutter Иска се много сериозна и дългогодишна работа - и практическа, и теоретична... Както всички знаем, енергийният свят е изключително конкретен и категоричен, а работата с енергийните сили и символи не е никак безопасно и безотговорно занимание... Въпреки, че знанието е универсално и достъпно за всеки, а рейки принципите са толкова семпли по своето звучене...




# 26
  • Мнения: 7 914
ketty
 има бутонче редактирай... Peace Hug

иначе за 10000не долара е евро и при нас в НЛ ти "дават" мастерската степен #Crazy Money

аз си започнах израстването и проглеждането още от ниво 1.... а ниво 2 си беше естествено допълнение Flutter

# 27
  • Мнения: 132
Цитат
За да получиш мастерска степен в системата на Рейки се искат много повече неща от това, да разполагаш със сумата от ... хиляди долара.

Оригинално нещата са били много сериозни - мастер и ученик са работили заедно с години, а не само при желание и сума да се получи ниво. Мисля, че още НЕ Е късно нещата да се възстановят в посока към възвръщане на чистота, рейки не като особен енергиен бизнес, а като система за истинско служене, в която всеки на своето ниво има осъзнаване за своята отговорност.

# 28
  • Мнения: 7 914
и като се има напредвид, че Рейки е само една малка частица от Познанието, Енергията Peace

# 29
  • Мнения: 3 674

По покана на Звездичка идвам да се разпиша в нейната темичка.  Hug
Звезди,  благодаря за поканата и за хубавата темичка     bouquet

Дано е полезна за много хора, и не стане поле за религиозни битки. Дано се  включват хора, които имат какво да споделят със своите съприкосновения с Рейки.

Има много неща, които аз  бих искала да споделя. Например  като чудесни резултати, на излекувани хора до мен и далеч от мен. Не са много , защото това не ми е професията, но съм много щастлива да видя, как те са щастливи.


Но не е тук мястото,  в този форум, понеже ще бъда неправилно разбрана или  казаното от мен ще се приеме от някои за самохвалство. Laughing  А други пък със сигурност ще ме  причислят към лудите...вече от нищо не се учудвам. Laughing

Имаме си Рейки клуб, където сме само хора, които се занимаваме с Рейки и си  говорим за резултатите получени при лечение с Рейки.  Там всички сме Едно цяло. Grinning

Там никой не се присмива или подиграва на другия. Там споделяме и обменяме опит и техники, които после прилагаме в практиката си.

Така, че тука ще се спра само на това, как Рейки въздейства  лично върху мен. Peace

Пари, от тези на  които съм помагала не съм взимала и няма и да взимам, тъй като това не е професията ми.  Peace

Ако един ден се отдам на Рейки  изцяло, тогава е норамлно да се получава нещо, защото този който е избрал Рейки за цял живот, то той дава всичко от себе си, и затова заслужава да получи обратно. Пък и нали трябва да се изхранва човека,след като не работи друго.

Не разбирам как хора се възмущават от това че Рейкиста имал такса и взимал пари. А иначе хвърлят луди пари за врачки и гледачки, които с нищо не им помагат, само ги баламисват и им взимат парите. Тогава няма проблем.

Да, обаче рейкиста лекува, като влага цялото си сърце, усърдие и енергия. Има резултати, значи ще има и възнаграждение.  Всичко е заслужено и е в баланс със закона за взаимен обмен на енергиите. Парите също са енергия Peace



Какво мен ме привлече в Рейки? Ето това мото на Др Усуи.

РЕЙКИ - съкровено изкуство за постигане на щастие; чудодейно избавление от всички болести; изкуство за усъвършенствуване на духа и тялото ! Д-р Микао Усуи


Изкарах 1-вя степен от любопитство..честно! После практикувах с близки и много ми хареса като видях резултати. Самата аз си излекувах хроничния синузит, който ме  мореше всяка зима. Премахнах си болките от гърба с Рейки, докато преди това бях на хапчета Фелоран. Винаги имам болка при менструационен цикъл и гълтах темпалгини и не помня вече какви химии. С Рейки болката утихва на 5-та минута и изчезва след около 20-30 минути. Иначе съм лежала сгъната на кравайче в леглото с часове...

Рейки ми помогна да се справя с вредни навици.

Много ми хареса, и изкарах 2-ра степен, защото исках да помагам на нуждаещ се от разстояние.

Има няколко правила в Рейки. Никога не лекувай човек, без да те е помолил за помощта си!

Винаги пристъпвай към работата с любов и благовоние, към болния. Ако таиш досада и омраза, не ставаш за Рейки.

Винаги  благодари с дълбока признателност в сърцето след сеанса, за помощта оказана ти ОТГОРЕ.
Рейки е много приятно и полезно, ако се върши с любов и желание. Не е нито някаква магия, нито ритуали , нито окултно влечение, както много хора погрешно смятат, нито е някаква нова религия.

 Рейки е напълно безопасно, както за приемащия Рейки така и за лечителя. Рейки не отрича и не е в конфликт с многобройните лечебни методи и с официалната медицина. Рейки в никакъв случай не е в разрез с която и да е  религията. Това е добре да се знае  Peace

Само не компетентен човек може да твърди обратното.

Аз съм минала и двата курса, казвам че се отразяват чудесно на живота ми, отношенията ми и семейството ми. Всъщност доста подобрения в живота ми вече  имаше още след като минах 1-во ниво.

Важно е много да си намерите вашия Рейки мастер.

А относно добър Рейки мастер, много е трудно наистина, но моя съвет в тази насока е  да следвате инстинкта си. Срещайте  се първо с тях, и сами ще усетите, дали може да се доверите на този или на онзи мастер. Или както се казва, сърчицето ще ви го подскаже Heart Eyes




 
аз съм срещал в този смисъл: "Ако смяташ че ти лекуваш, може да вземаш пари, ако смяташ че Бог лекува, нямаш право да вземаш пари"!
Също така че Микао Усуи първоначално е лекувал безплатно и то бедни хора. Но че забелязал, че  някои хора след това продължавали да живеят по начин , които може да доведе до болести. та май била въведена някаква такса. Но след него нещата приемат по-друго развитие.


Това е така!  Peace


Цитат
Също така съм срещал, че ако лекуваш някой с енергия за пари и той умре, че духа ми ще се вселява в тебе, нещо, което ...ама хич не ме привлича...

Това не е вярно, осен това е  и доста смешно. Този който е казал такова нещо, явно си няма и понятие за тези неща.  Laughing

Трябва много да се внимава и подбира литературата която четем, за да не бъдем подведени.


Цитат
Като цяло работата с рейки може да доведе до повдигане на вибрациите и ново вибрационно ниво, но може би трябва да бъдат пречистени някои неща, да има безкористен подход за помощ на другите и развиване на духовни качества и добродетели. Доколкото ми е известно в Япония на рейки не се гледа само като система за лекуване, а като духовен път!

Да , истина е, за безкористния подход, но за съжаление малко хора го използват.

А в България Рейки вече е толкова популярно, че куцо и сакато може да се занимава с това,само  заради печалабата, а не за да се помогне на човека.
Да се вземат парите, а другото ...майната му.










Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 04:34 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт