Отговори
# 210
  • Мнения: 484
ивето
поздрави за добрите резолтати...на мен ми предстои конизация и 6те полудея,но 6те мине вси4ко...........страх ме е 4е моито кондилом4е е кам канала ,не знам дали е по опасно това newsm78

# 211
  • Мнения: 14 133
И аз звънях на доктора си.  Wink Нормално било да продължи зацапването до следващата менструация.  Rolling Eyes Аман от подобни нормалности.  ooooh!
Иве, прекрасна новина.  Peace
Боби, кураж мила!!!  Praynig Heart Eyes

# 212
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Деси, стискам палци за 16-ти! Hug
Иве, поздравления! Само такива резултати от тук нататък! Всичко ще е наред и с микробиологията! Hug

И аз давам отчет: имам час за 29-ти в София. Нямам представа колко ще се забавят резултатите и какво ще правим, но се надявам на бързо развитие на нещата, защото това чакане ме побърква!... Confused

# 213
Cubbit,
права си. Хващам се за твоето мнение. Благодаря ти...Смятам да не се ровя повече, докато не се видя с лекаря си...След това живот и здраве ще разказвам...
Някъде в началото прочетох, че цитонамазката не хваща HPV...Е, поне това ще питам...Сега се замислям, че когато съм си правила цитонамазка (и преди раждането и след него) не съм задавала въпроси кой тип PAP имам, a  съм питала "как е" и едно О.К ми е било напълно достатъчно. Може би драматизирам излишно...Още веднъж много благодаря за умерената ти и по-скоро оптимистична философия.

# 214
  • Мнения: 134
Здравейте, момичета! Вчера ми направиха конизацията.Оказа се, че не е толкова страшно.По-страшно ще бъде чакането на резултата от хистологията. Знам, че има много писано по въпроса, но не мога в момента да изчета и издиря всичко.Който знае ,нека сподели - какво е нормално да усещам сега; до колко мога да се надявам след ПАП 3б - 4 всичко да приключи до тук. Предварително благодаря!Късмет на всички!

# 215
  • Мнения: 14 133
el_an, късмет и на теб!!!  Praynig Heart Eyes

# 216
  • Мнения: 484
chibi
Благодаря ти мила за пожеланието,дано е наред вси4ко и при теб  и касмет на вси4ки тук

# 217
  • Мнения: 1 280
Cubbit,

Някъде в началото прочетох, че цитонамазката не хваща HPV......

     

       На първата ми лоша цитонамазка преди 2години пишеше: "ПАП 3б - HPV - да се биопсира." Така че явно понякога се хваща и с цитонамазка.
         Благодаря на всички, само добри резултати и на вас пожелавам.

         STELLA_B, BOBI1, el_an  Hug не се тревожете момичета ще мине.

# 218
  • Мнения: 3 988
Cubbit,

Някъде в началото прочетох, че цитонамазката не хваща HPV......

     

       На първата ми лоша цитонамазка преди 2години пишеше: "ПАП 3б - HPV - да се биопсира." Така че явно понякога се хваща и с цитонамазка.

iveto_, извини ме, но това са глупости. ooooh! Просто са ти направили ХПВ-тест без да ти кажат.

Отново: има 2 метода, при първия се взима отделна проба / материал и се слага на чист предметно стъкло, което се тестува. При втория може да се ползва същата проба от цитонамазката и върху нея да се извърши теста. Разлика за пациентката НЯМА. Методът на тестване е различен.

Цитонамазка НЕ е равно на HPV-тест!

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 19:09 от cubbit

# 219
  • Мнения: 484
iveto
мерси мила за  куража.....а относно  това дали  се познава от цитоназката  даи си с вируса,на мен лекарката ми веднага ми бе6е казала след като видя  резолтата от цитоназката  ,4е 6том като пи6е 4 еима дикератоцити зна4и имам вируса....само 4е по сигроно е да ме биопсира и аз като я попитах за вируса,тя ми  каза 4е преди  конизацията 6те ме тестват за  видоветв ,дали са виско или нискорискови...аз много не разбирам,но мился 4е не  се дава резолтат от цитоназката и за ХПВ...но  понякога пи6ат некви самнения........ама аз нали имам кондилом,това са6то е ХПВ,а на цитото не ми пи6е6е 4е имам ХПВ....само  тр. да сме спокоини,ама как да сме като аз не мога да спя ,санувам всяка но6т само лекари и резолтати,ко6мар  иужасно е......оба4е вси4ко 6те мине,знам си аз...ако не полудея преди това
не ме слу6аите мен ,аз сам паника голяма,колко жени тук са написали 4е вси4ко е ок и минава,така 4е горе главите  и успех на вси4ки
 

# 220
  • Мнения: 1 280
cubbit няма проблем мила, но не съм чак толкова зле, че да не разбера, че ми правят и такъв тест. /отделен е въпроса, че в Бургас такъв тест няма къде да се направи или поне тогава нямаше/. Първата ми цитонамазка я направихме ей така без да предполагам, че имам проблем, камо ли да ме тестват за ЧПВ, лекарката каза "хайде дай да направим" и направихме. Факт е, че на резултата пишеше това, което съм цитирала в предния си пост. Може да е било просто съмнение, но.... пишеше го с големи букви и препоръка за биопсия.
   

# 221
  • Мнения: 3 988
iveto_, продължавам да твърдя, че нещо не е наред с твоя резултат.

Има най-грубо 3 възможности:
1. Ти не си знаела / разбрала, че е пуснат и ХПВ-тест. Лесно е пациентката да не разбере. Гинекологът взима проба в четчицата, мацва на 2 стъкълца и ги праща за цито респективно за ХПВ-тест. Ти мжеш ли да си сигурна, че не е било така?
2. Ако не е пуснат ХПВ-тест, а го пише така дефинитивно на резултатите, смени лекарката.
3. Или лабораторията.

Никой не може да докаже наличие на ХПВ само от цитонамазка. Няма такъв филм никъде по света. Ако има съмнение, обикновено се отбелязва, че е НЕсигурно и/или предположение. При теб обаче е яко твърдение.

Разбери ме правилно, не се заяждам, просто не мога да търпя да се пишат неверни неща, от които не добре запознати момичета да бъдат подведени. Моля ви се, мислете и четете преди да напишете някое твърдение!

HPV не може да се докаже с цитонамазка!

# 222
Аз съм на 17 години и от януари месец тази година водя редовен полов живот само с един партньор. преди една седмица си напипах във влагалището нещо като бучка ,но има отвор отдолу не е захванато към страните на влагалището а идва от горе,много съм разтревожена, нямам никакви болки нито смущения в месечния цикъл.Дали може да е рак на шийката на матката ?трябва ли да посетя гинеколог задължително посъветвайте ме нещо (не горя от желание да ходя на гинеколог). Аз смятам че това ми е матката по точно шийката и !Възможно ли е просто при мен да е по надолу и влагалището ми да е по късо , защото я напипвам с пръст на разстояние 4-5 сантиметра!дали на някой му се е случвало

# 223
  • Мнения: 1 280

1. Ти не си знаела / разбрала, че е пуснат и ХПВ-тест. Лесно е пациентката да не разбере. Гинекологът взима проба в четчицата, мацва на 2 стъкълца и ги праща за цито респективно за ХПВ-тест. Ти мжеш ли да си сигурна, че не е било така?

HPV не може да се докаже с цитонамазка!
 

           Мога да! Никъде нищо не праща гинеколога. Даде ми ЕДНО стъкълце и сама си го занесох в лабораторията, където си платих само за цитонамазка, едва ли са толкова добри и услужливи, че да ми направят тест и за ЧПВ първо и второ, както вече казах в Бургас няма къде да се направи такъв тест. И аз не се заяждам, но не виждам къде точно съм твърдяла на 100% че ЧПВ се доказва с цитонамазка?! Казах как е било при мен, казах, че може и да е само съмнение, а и в края на краищата не съм писала аз резултата. Освен това никъде не оспорвам думите ти, така че няма нужда от повече коментари  Peace

# 224
  • Мнения: 3 988
Най-вероятно напипваш входа на шийката на матката? Вероятността да имаш рак на шийката на матката на 17 години с полов опит зад гърба ти 8 месеца е равен на 0, но най-добре е да отидеш на гинекологичен преглед, където да разсеят съмненията ти. Възможно е влагалището ти да е по-късно, но 4-5 сантиметра е все още нормално, според стандартите.

(не горя от желание да ходя на гинеколог).

Ето такива като теб стигат до рак на шийката на матката!  Close Нямам ни най-малко намерение да се извинявам за думите си. Става дума за елементарна полова и гинекологична култура.
Колко време трябва да мине и какво трябва да се случи, за да "загориш" от желание?
На 17 години си, водиш полов живот и имаш някакви опасения. Форумът е грешно място да търсиш помощ и съвет. Тук може само да се информираш.
Хайде със здраве!


iveto_, тогава остават опции 2 и 3.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт