Сладките ни МАРТенички ,искат вече да седят самички!

  • 13 978
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1




 27.01.2008







09.02.2008



12.02.2008



15.02.2008




16.02.2008



17.02.2008


18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008




29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008





06.03.2008




07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008




14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008




30.03.2008



31.03.2008





03.04.2008



04.04.2008





Имаме и две ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК



Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!








Феи вестителки

Били- 0885 98 55 43
Diana-0878 92 55 27 , 0895 00 02 42
*Марги-0898 77 94 09
ralli_and-0897 99 07 27




Заглавия за нови теми

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричка
Щастливи са мартенските мами, имат вече бебета голями - Tincheto_78
Зъбче от дясно, зъбче от ляво, мартенчето е готово за кебапче цяло!-Tincheto_78


 

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 22:26 от martenki

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 50
Дзааак! Първаааааа!
Да ни е препълнена с хубави вести и случки новата темичка!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
добър ден!

Нека темата ни е пълна с хубави новини за здрави дечица! Hug
 Днес черпя за РД на моята сестричка - да ми е жива и здрава и щастлива! Praynig
А също и за новата ни кола. Mr. Green

      

Честита 6-та месечинка на Аннабел-на мама tzvetak,Огнян-на мама radi^,Никол-на мама аnina ,Марин-на мама ek_velika,София -на мама plame!
Честита 5-та месечинка на Павлина - на мама Пролетна Фея,Сияна - на мама Angelfish,Сияна - на мама Били_ !


Mrs. Lovett , ние също имаме един сън около 11,но сега примерно още не е спал,а се събуди в 7ч. сутринта.Следобед дремва в количката - понякога 30 мин.,но понякога откарва и час и половина.Преди имаше 1-2 пъти дневно сън по 30 мин.,но от седмица спи и към 18-19ч.,но това не му пречи да заспи после в 22ч.Обаче по ме кефеше като заспиваше към 12 вечерта и ставаше към 9-10ч.,защото  сега заспива рано,но и става рано,а аз си лягам към 1ч. Crazy

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Записче.АЗ съм трета!

# 4
  • Мнения: 263
Четвърта! Айде да е на хубави новини Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте отново,но вече в новата темичка!Да ни е честита и да е пълна само с добри вести!Благодаря на създателката й!
Сънят на Мария сутрин е към 10-10:30 часа и е към час-час и половина най-много.Следобед същи спи около час и това става към 15-15:30 часа и след това към 19:30-20 часа също за около 30 минути спи.Ако случайно не се събуди,я будя аз,за да я изкъпем,да си вечеря нощното мляко и чак тогава да заспи нощния сън,към 23 часа.От известно време се буди всяка нощ,давам й вода и биберон и след малко заспива,но не всеки път се разминавам само с това.
Ангелче,честити рожден ден на сестра ти!Нека бъде жива,здрава,много щастлива и обичана!Желая й много щастие и късмет във всяко начинание!
Един въпрос към всички мами:Вие вечер с мъжете си по едно и също време ли си лягате и ако не кой ляга първи?При нас все аз си лягам първа-към 11-11:30 часа.Не мога да издържа до по-късно.Мъжо си ляга към 12-1 часа.Викам му:"Ми ние не можем да се видим с теб.Връщаш се в 18 часа,мотаеш се навън в двора да свършиш нещо,вечеряме към 20 часа,22 става време за къпане,през което време се гледаме с бебето тримката и хайде,аз си лягам,и така всяка вечер".Понякога и аз стоя с него,но рядко,явно е до организъм.

# 6
  • хасково
  • Мнения: 378
Здарвейте,мартенски мамчета! Hug Hug Hug
Честита нова темичка!Стархотна е както винаги!!! Wink
Честито на всички празнуващи бебчета днес! Heart Eyes
Честит рожден ден на сестричката на Зори!Да ти е жива и здрава!  bouquet
Днес бяхме на консултация,Тошко е 7500гр ,70см.Биха ни ваксината за Хепатит Б и ни дадоха направление за кръв и урина. Като ви чета,ние май сме доста напред със захранването, ядем плодово, зеленчуково,местно пюре засега само пилешко,половин жълтък през ден и каша на милупа,банан,само това иска за съжалние, но ненаддаваме  много,за сметка на височината. GrinningНо няма на кого да се метне детето,ние да не сме много малки с баща му Simple Smile
При нас проблема с бъбреците си остава,засъжаление вече и в двата бъбрека задържа урина,ако не стане нещо недай си боже ни викат чак ноември в Токуда на преглед.Лилова за сега ни вдъхва надежа,че има шанс да се оправят. Praynig
На 11 август ни бяха назначили операция на хернията в Пирогов,но я отменихме по съвет на педиатърката. Според нея по-важно е да се види какво ще стане с бъбрецие,защото това се води животоспъсяваща операция,а хернията може още малко да почака.
Това е от нас,да не ви натоварвам с негативна информация.
Пожелавам ви весел и усмихнат ден с бебоците!
Много целувки от мен и Тошко! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 0
Мара за днес! Хубава тема!
 Мамите със зорното захранване - пробвайте да правите пюренцата по-рядки.И идеално гладки естествено,абе нещо като боза.При нас проработи.
Зори- Да е жива и здрава Жорковата леля.   И колата.
Къде ги намирате тези тортени снимки,я дайте да разглеждам!

   Честито на подрастващите с месец бебоци!!!

# 8
  • Мнения: 2 022
Ето ни и нас. Благодаря за поздравленията.
Най-после се завърнахме от почивката. Много сме доволни, изкарахме прекрасно. Мястото беше много хубаво - един хотел близо до село Килифарево, на 15 км. от Велико Търново. Природата е чудесна, тихо и спокойно е, хотелчето е ново и удобно, имаше 2 басейна - голям и детски. Големите деца по цял ден бяха в басейните, а на Поли й пълнехме лодката с вода от чешмата и я топлехме на слънце. Никой не успя да се разболее! Какво по-хубаво от това?! Ето и малко снимков материал: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=281602  Паролата е 2008.

Днес е една "велика дата" - Поли стана на 5 месеца и започнахме захранването. Дадох й пюре от картоф и морков. Тя го яде, но без особено удоволствие. Ето как.  Wink



Не разбрах вкусът ли не й хареса, или яденето с лъжица и се видя странно. Утре ще видим. Иначе до днес тя беше само на кърма и нищо друго не е вкусвала. Мерките й днес са: 7130 kg. и 68 cm. Докторът каза да почнем със зеленчуково пюре, а после и каша.

Я да ви попитам за пюретата, които не съдържат мляко: добавяте ли мляко към тях и по какъв начин?

Опа! Май излъгах, че не сме се захранвали досега.  Embarassed  Това брои ли се за захранване?




Честито на всички, чиито поводи за празник съм пропуснала.
И да ви почерпя за нашата месечинка.


# 9
  • София...........
  • Мнения: 955
Здравейте

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ! baloni

Честит рожден ден на angelfish!

# 10
  • София...........
  • Мнения: 955
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на сестрата на Зори и лелята на Жори!  bouquet  bouquet  bouquet
Зори, честита придобивка и мнооого безаварийни километри с нея!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
благодаря ви! Hug
Илияна 24 ,при нас е същото ,само че аз лягам към 1ч.,а мъжът ми към 2-2,3ч.
Пролетната Фея ,много са ти сладки дечицата!
stankova82,дано всичко се оправи и да е здравичко детенцето! Praynig

# 12
  • Мнения: 11
Чудесна нова темичка!!!   bouquet на създателите!!!
Хм, момичета! Извинявайте за въпроса,нооооооооооо: има ново "шест"-оказва се, че това дето го мислеха вирус, май е реакция от пентаксима (третият). Сега пък малката има и ситни пъпчици заради панадола. ooooh!

При някоя от вас след ваксина на бебето да му се е случвало такова нещо -t  и диария? И кога отшумява симптомите?

# 13
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Честита нова темичка!   bouquet на тези, които винаги се грижат къде да си изливаме душата  Wink
Пролетна Фея - ама големи сте сладури, а първото захранване се брои  Joy добре сте се почнали  Crazy
Личи си от снимките, че сте си починали както трябва  Flutter
Зори - честит рожден ден на сестричката ти! Да е здрава и винаги на линия, когато ти потрябва!  Blush А и честито ви возило - с пожелания като на divna_ за безаварийни километри с нея!
Станкова - дано нещата при вас не са чак толкова сериозни и се оправят по-бързо, за да сте спокойни и вие  Praynig
Илианче - ние с моя мъж сме се намерили за спането /така да се каже/, защото си лягаме заедно вечер с кокошките към 22 и 30 ч., а и сутрин горе-долу по едно и също време ставаме. В последно време гледам обаче да си доспивам, когато и малката спи сутрин, защото иначе ми е трудно наваксването със съня, след като не спя през деня, а карам и нощните смени  Crossing Arms Хубавото е, че и госпожицата ни я научихме да заспива с нас - това е единственият ни създаден режим досега.  Rolling Eyes
Аз да се похваля, че сутринта едва успявах да отговоря на гладните нужди на Галето с пюрето от царевица - гледах и не вярвах на очите си  Whistling
Най-после да си харесаме едно пюре  Mr. Green

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 50
Честит рожден ден на Жорковата леля! Да е жива и здрава и да бъде истински приятел на Жорко като порасне!  bouquet
Честит автомобил, Зори! Хиляди безаварийни километри ти желая! Peace
Честит рожден ден и на Ангелфиш! Твоите желания са наши пожелания!  bouquet
Честити месечинки!
Пролетна фея, добре си дошли! Май не се брои за захранване, нали не замествате хранене с бира smile3521 beer

Днес направих на Алек млечна бананова каша на Милупа. я стана на гранулки като грис. newsm78 Но пък на него много му хареса. Устата му пълна и той заплаква за още.

Да ви споделя...в чуденка съм за второ бебче. Дали да започваме опитите или да изчакам да си поживея другото лято и след това да действаме. Ако зная, че ще е трудно като с Александър, може да започнем от сега и то точно другата година ще стане. Ами ако се получи от първия път.  newsm12 От друга страна имам чувството, че от три години или съм бременна, или в критическа възраст, или оперирана. Моето няма угодия... smile3506
Станкова, дано всичко да го израсте детенце и повече да няма проблеми.
Леонисима, Алек уж беше болен 5 дни след ваксината. Според мен си беше реакция от ваксината. Не е имал разстройство, но пък температурата я влачихме 5 дни. И той получи пъпчици от лекарствата за темп. Даже и едно много тъмно зелено ако имаше за 1 ден.
За пъпчиците докторката ни каза , че може да се получат от общото неразположеие на организма и от това, че той за първи път поема някакви лекарства. Спрях всички твърди храни и редувахме 1 1/2 ден лечебна хумана и кърма.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 19:24 от galiushka

Общи условия

Активация на акаунт