Кипърски Холдинг (14)

  • 20 074
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Ето ме.
Тези дни сме много кисели.
На всичкото отгоре ни откриха и недостиг на желязо т.е.лека анемия.
Та ще пием капки,но и в пюретата мисля да засиля спаначето.Телешкото мисля да му въведа и така.
Гери,не се разсейвай,ами чети,че не остана време.
Извинявам се ,но пиша с него и немога много.
Блонди,ами надявам се всичкото това чакане да си заслужава.
Успешен ден на всички.
Люсиенче,оправяй се по-скоро.

# 16
  • Мнения: 953
Момичета,я кажете ,какви храни още да давам за тази пуста анемия.
Ако имате някакво инфо по въпроса ,ще съм благодарна.
: Пържени пирожки 
Тесто:
250-300 гр извара
3 яйца
3 с.л кисело мляко
непълна чаша вода
3.5 чаши брашно
сода бикарбонат гасена с оцет
Сода 1 ч.л
брашно 3.5 чаши (от 200 мл)

Като забъркате тестото, ако спазете рецептата ще се получи рядко.
За да не прелепва на ръцете оформяйте пирожки като мокрите рацете във вода.
По точно вземете една купа със студена вода и преди да оформяте всеки пиражок потапяйте рацете в купата
Пирожките оформяте: Правите питка диаметър 9-10 см и дебелина около 1 см.
Поставяте пълнежа и защипвате краищата.
Пълнежа по ваш избор.
Може да използвате същия който описвах по горе. 
Кате,това е за теб.И може с каквото искаш вътре да ги направиш.

# 17
  • Мнения: 577
Деси, знам,че е хубаво да се консумират при анемия
-фурми/понеже са богати на желязо/
-стафиди/имат магнезий/
-червено цвекло/може на сокче или салатка сварено/
-сок от ябълка/ти си го правиш-НЕ от купешките/
Но има различни видове анимии.Виж това:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/472/53/
Абе какво стана с Кати?????
Рецепта за пирожки дава Деси,сладко от боровинки и осигурихме......
Катееееееее,къде си бе?
Муцка,какво става със систъра?

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 20:21 от Жужи

# 18
  • Мнения: 7 388
                                Здравейте,момичета! Възползвах се от поканата на Муци и цопнах при вас! Laughing И понеже съм от КГБ-то веднага бързам да дам съвет  Laughing  на desi.a  за желязото.Купи си мила ЕЛДА така наречената  от руснаците ГРЕЧКА и сварена и пасирана слагай в пюрето на малчото.Моят внук беше с анемия и за да не пие разни илачи действахме с елдата.Много богата на желязо и......много гадна на вкус. Sick , но върши работа. Peace
                                Муцанке,темичката е оформена супер и от време на време ще прескачам при вас на гости  Laughing за разтуха от бабешките грижи. Mr. Green
                                Лека и спокойна вечер момичета!

# 19
  • Мнения: 1 858
Деси, честно казано не знам какъв съвет да дам newsm78. Мен цял живот ме спрягат лекарите за анемична пък на мене нищо ми няма. Както е казала Жужи обаче има различни видове анемии и предполагам различни видове терапии. Какво и как е най-добре лекар да ти каже още повече щом става въпрос за детенце.

п.п. Верно къде изчезна Кати newsm78

п.п.2 Дидиа добре дошла при нас Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 740
    Деси,виж това:http://www.dnes.bg/article.php?id=28154

# 21
  • София
  • Мнения: 1 456
Добър вечер мили момичета!

Добре дошли на всички Кагебейки! С вас е наистина весело.
Щото казахте, че чакаме принца на бял кон, реших да го модернизирам и да ви го пратя с таз машина.
Прекрасна кола!!!!!Те такова чудо да ми подари моя принц, ще му простя, че не е със сини очи и мургав тен! Joy

Кати, има малък проблем с нета, но в Понеделник ще се яви на пълен отчет!

Блонди, тоз твоя хубавец много наперен го дава.
Естествено, че няма да си издадеш нито връзката нито човека, който ти е дал това инфо. Като е полицай, би трябвало да знае, че няма да стане! Да кажеш кой човек е казал, че да му се покаже, че .....дрън-дрън. Извинявай мила, но мисля, че те взема за съвсем Голяма Бяла птица!  Всеки полицай има служебна карта, която удостоверява принадлежността му към системата. така,че да не намесва странични хора ами да намери сам начин да разсее съмненията ти. Naughty Peace

Диди, благодаря за прекрасния букет!
 
Жужи, и покрив има душице, ма така е по ...ветровито hahaha

Деси, момичетата са ти дали съвети. Аз за съжаление не мога да помогна освен да ви пожелая да се нормализира всичко скоро.

Гери, стискаме палци! Разбира се, че ще го вземеш.
Нищо и никакъв държавен изпит!  Hug

Лусиенче, дано е по-добре ръката ти!Как е новата работа?
 
Цвета, Маатете и всички други дето може да съм пропуснала...  bouquet

Желая ви спокойна нощ и сладки сънища!

# 22
  • Мнения: 39
Привет момичета,тука криво ляво да напиша,че ръката е по-добре,но доста време ще мине докато се затвори раната.
Новата работа е супер,много се забавлявам-само млади хора сме,разбираме се,излизаме заедно/ сега се връщам от клубчето/. Шефа не се мярка,имаме мениджър,която нищо си не разбира горката от работата ...
Много се измъчвам да пиша с една ръка и ви казвам лека нощ! Целувки

# 23
  • Мнения: 903
Добро утро, момичета!

Муце, извинявай ама не си права. Тук не става въпрос за следствена тайна по разследвано престъпление, че Люсиенчето да не си издава връзката и т.н. И при положение, че приятелят й сам се е съгласил да й направи такава услуга веднъж, нищо нередно няма в това да се срещнат с моя "наперен" човек просто за да се изясни ситуацията. Извинявай ако съм остра, може ГБПтица да съм, но наистина това е начина и според мен също. Нека Люсинчето си прецени, ако иска първо да го обсъди с въпросния си приятел, но пак казвам, нищо обезпокоително не би могло да има в една такава среща. Що се отнася до полицейската му карта, ти нали не мислиш, че той би могъл да я снима и да ми изпрати снимката примерно... При положение че в БГ документ за самоличност (лична карта на гражданин) е противозаконно да се иска копие за да не стават злоупотреби /така предполагам е и в Кипър/, как си представяш той да ми изпрати снимка на служебната си карта на полицай?! За такова нещо със сигурност би могъл да си загуби работата. А ако е такъв изпекан лъжец, за какъвто явно го смяташ, той преспокойно би могъл да спретне фалшификация на една такава снимка - нали?!

Повече нищо няма да коментирам. Люсиенче, ти си прецени - ако ми откажеш, ще те разбера. В такъв случай проблемът си остава мой.., но тогава ще съм благодарна да ми спестите по-нататъшни коментари!

Приятен ден на всички!

# 24
  • Мнения: 1 858
Добро утрооо  bouquet. Май съм първа тази сутрин Crossing Arms Ето закуската cook  е не впечатляваща ама какво да правя Blush.




Люсианче, радвам, се че новата работа ти харесва. Виж сега не знам при теб как е но ще ти кажа в работата на мама как е щото може и при тебе да е така пък ти да не знаеш. Така, мама работи в Мол в Левкосия в Лача. С договор, осигоравки и така нататък. Тя ми е казвала, че фирмата и поема прегледите при лекар и ако лекарят изпише нещо тя го плаща, но след като представи документите за това какво е платила фирмата и възстановява парите. Продавачка е в Кортефиел.

Муци, ясно значи какво е заместила колата Wink

Сега да кажа... мъжа ми снощи се е нанесъл в новата квартира, в която ще живеем. Апартамент с една спалня. Та значи този апартамент с две стаи има три тераси Shocked. Хладилника бил малък обаче от агенцията казали, че няма проблем ще сложат по-голям. Тъй като огледа е минал набързо мъжа ми не е видял, че няма пералня (като ми каза лошо ми стана) обаче са му казали, че това не е проблем и пералня ще сложат. Леглата каза, че ще сменят защото има само две еденични, които не ни вършат работа. Като домакински съдове нямало нищо обаче мъжа ми каза, че и това не било проблем щото щял да купи от някакъв магазин на по- ниски цени newsm78. Не знам нещо много са проблемите, които не са проблем...

Забравих да кажа, че ще и боядисва.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 09:42 от maatete

# 25
  • Мнения: 903
Маатете, мерси за закуската - тъкмо похапвам пред компа Mr. Green  Ся за апартамента не се шашкай толкова... Смятам, че мъжО ти все пак има реалистична преценка за нуждите ви като семейство и не би ангажирал жилище, което е категорично неподходящо... Пък и щом от агенцията поемат такъв ангажимент да коригират тези детайли, които не отговарят на жилищните ви изисквания, чудесно - все пак нужното ще ви бъде осигурено и то за тяхна сметка до колкото разбирам...  Hands Thumbsup  По-споко го давай, много се шашкаш Wink Hug

Гери, зубкаш ли душко Mr. Green - зубкай, зубкай, пък на 24-ти имаш мощната ни морална подкрепа и стискане на палци.., тъй че ще успееш, сигурна съм!  Hands Thumbsup  Аз така със Лорка бях - с големия тумбак първо взех І-ви семестър на V-ти курс изпитите, после тя на 5-6 месеца ІІ-ри семестър - завърших семестриално... и на 9-10м. като беше пък 3 държавни изпита един след друг взех.. #Crazy..  Та много добре разбирам кво яйце ти се пържи на Д-то, нооооо ще се справиш! Hug

Деси, за съжаление никаква идея не мога да ти дам - не съм се сблъсквала с такъв проблем /анемия при дете/, но момичетата вече са дали някакви насоки, та дано скоро всичко отшуми!

Но това твойто търпение заслужава медал.При мен такова чудо не може да се случи..........  bouquet      Peace    Hug
Не просто медал, а златен медал... даже паметник трябва да ми се издигне... като този на баба Илийца дето чака вперила поглед на брега на Дунава.., само че в моя случай - паметник на Блонди край аерогарата, вперила поглед в кацащите и отлитащи самолети... Crazy hahaha Joy  ------ Майтапа на страна, реших за последен път да послушам сърцето си... и се надявам да не съжалявам...

Катееее, айде идвай си, че се запънах тука на една дума пак...- не я откривам в речника ----> "κλεμμένα"... имам съмнения че смисълът й е подобен на "κρυμμένα"... ама точно какво означава... newsm78  Тъй и тъй съм се хванала да го уча тоя език.., току-виж един ден наистина ми дотрябвал... Mr. Green

Айде, че стана длъжко, чао до по-късно! 55

# 26
  • Мнения: 577
Блондич,  κλεμμένα- открадната
клемени агапи---открадната любов/обич/
После пак се включвам-------татко ми е на гости,чукам Бризоли  Laughing
п.п. А "κρυμμένα"------е `скрита`

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 14:58 от Жужи

# 27
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
блонди, надявам се скоро всички недоразумения с твоя кипърски вестител на реда да се изчистят и да дойде края на терзанията ти, искрено съпреживявам с теб и стискам палци всичко да поеме в желаната бленувана посока

# 28
  • Мнения: 39
Добър ден,добър ден...как сме в този хубав неделен ден? Joy hahaha и на поезия го обърнах hahaha

Тук днес валя около 20 мин! Голяма работа си за нас! Хладно едно, хубаво...еее живнахме малко!

Така,сега всички по ред на номерата! Сега да кажа,че пак ми беше изчезнало бг-то,пак не можех да публикувам в темата!

Маатете, моята квартира беше ужас като се нанесох! Ама сега ми е райско кътче. Малко по малко всичко се нарежда. Отивате с мъжо на Икеа и пазарувате. Много е евтино там и има всичко. За работодателя ми-всичко е наред,имам всички осигуровки /медицински,социални+ 2 заплати овърдрафт/. Доволна съм ,че успях да включа всичко в договора-там черно на бяло всичко да е написано.
Зъбът ти как е?

Кате,надявам се скоро да се оправи нета!

Муцинка,заглавието е много яко! Ама ние сме си холдинг!
Ръката е добре,започва да се затваря от гела,с който се мажа. И болките отминават вече,ама още си мия чиниите с една ръка.

Диди,добре дошла и поздрави на всички бабчета!   bouquet

Жужке душа, ние с теб по скайпа лафим. Как е дечко? Оправи ли се вече?

Блонди, теб душа за накрая те оставих,че ти си най-голяма грижа! Това,дет го предлага твоя човек няма да стане никога! И затова го предлага! Първо,аз никога няма да се занимавам с такива интриги и глупости. Второ-моят приятел е много зает на работа,има си ревнива приятелка,не искам да му се обаждам и да го притиснявам. Трето-и да му кажа,той никога няма да го направи! Сигурна съм. Това,което моят приятел след проверката установи, ако искаш го вярвай. Ако искаш вярвай на твоя. Това е твоя работа,човек сам решава на кого да се довери и на кого не. Лично аз смятам,че няма причина моят приятел да ме лъже. Ако не можеше да ми направи тази услуга,щеше просто да ми каже.
Искам сега,ама без да се сърдиш,да ти кажа нещо-много неща не се връзват!
Първо,аз съм работила в мтел и знам много за телефони,карти, чуждестранни мрежи и оператори в чужбина! Такова нещо като да не ти работи телефона с карта в чужбина е невъзможно! Все едно с българската си карта да имаш роуминг и да не можеш да приемаш обаждания например от Италия,ако си тук в Кипър! Само от България да приемаш обаждания! Пълни щуротии!
Второ, акаунта няма как да си изтрие ако не си влизаш в уеб пощата си! Кажи ми къде му е имейла? Повечето са ситанет,отенет.В този случай имаш поща с твой сървър,тъй като имаш интернет чрез домашен телефон. Та няма как да ти изтрият акаунта. Ако е в някой голям сървър шанса да ти изтрият акаунта е още по-малък.  Искаш да ми кажеш,че не си е влизал в пощата 6-7 месеца?
Трето, не знам дали си била в Германия,ама миличка,навсякъде има интернет зали! В заведенията за бързо хранене дори има интернет,компютри и докато хапваш използваш нет! Не ми казвай,колкото и да е зает с баща си, че не може да отиде за 10 мин да ти драсне един ред!

Така че вземи го зарежи тоя приятел,че вече сериозно се дразня и като се прибере,му кажи че мога да паля колата и да отида до Пафос или Лимасол /там където се подвизава,че не знам точно/ да се запозная лично с него без да намесвам трети лица/моя приятел/ ,да му видя картата и да му отлепя един шамар за всичките нощи дет не си спала! Че ще му е малко!

Разпалих се много,ама извинявай-това вече е въпрос на здрав разум! А ти не заслужаваш това! Не знам другите какво мислят,това е моето мнение! Ако той искаше да се видите, да дойде да те види в Бг или да ти прати билет София-Пафос! А за комуникациите  да не говорим- няма начин да не можете да се чувате,пишете и т.н. Е 2008 година сме,напомни му!

Приятен ден на всички!

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 16:20 от lusien4eto

# 29
  • Мнения: 903
Люсиенче, не си ме разбрала правилно. Изобщо не съм намеквала, че твоят приятел нещо би те излъгал, напротив - моят човек потвърди, че приятелят ти не би могъл да го намери и ми обясни защо, но не мога да го коментирам.  За другите неща които си писала също говорихме подробно... не искам сега да се впускам в пространствени обяснения... Давам си сметка колко противоречиво изглежда много от казаното от него и че обясненията му за тъкмо тия неща изглеждат като абсурдно стечение на обстоятелствата, ако не са пълни лъжи... Но както вече казах, решила съм да му дам още известно време и възможност да докаже думите си.

А ако ти сериозно смяташ, че можеш да се срещнеш лично с него - действай! Той вече си е в Кипър ако не си разбрала от написаното... телефонът му съм ти го дала вече...- можеш да му звъннеш и да му обясниш с няколко думи с каква цел го търсиш, че не искаш отново да замесваш твоя познат, но предпочиташ лично де се срещнете за да се изяснят нещата, щото ти е станало неприятно от това че един вид съм се усъмнила в теб... Или там кажи каквото прецениш - той веднага ще се сети коя си щото аз достатъчно подробно му разказах как са се случили нещата... Това разбира се ти го предлагам, в случай че наистина си амбицирана да ми помогнеш.., защото иначе за изказването на съмнения колко подозрително не се вързват твърденията му... - такива съмнения много, ама е добре нещата да се докажат недвусмислено.

Мириам
, благодаря ти за подкрепата! Hug  Давам си сметка че в очите на повечето вече съм глупачка, която водят за носа... и се надявам това да не продължи още дълго.., но наистина имам нужда от недвусмислено разсейване на съмненията...

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 17:01 от blondy-mamma

Общи условия

Активация на акаунт