Седнало е МАРТенско ни дете и от всичко вече лакомо яде !

  • 18 148
  • 286
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на LeAn









 27.01.2008






09.02.2008


   
12.02.2008




15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008



30.03.2008



31.03.2008





03.04.2008



04.04.2008





Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричка
Зима се задава, мартенчето издивява ! - vivi_an
Навън листата капят, проливен дъжд вали, а МАРТенчето у дома на топличко седи ! - destka*
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Таз година отминава,МАРТенчето все по-умно става ! - vivi_an
Със зъбче или без зъбче,МАРТенчето всичко в устата тъпче ! - vivi_an






Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 13:53 от martenki

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Този път май съм първа.Поредната красива тема- Hug Hug Hug
 
Да предложа и аз едно заглавие ,ако ви хареса-Зима се задава,мартенчето издивява

# 2
  • Мнения: 263
Пляс и ние в кюпа Mr. Green
Цвети прекрасна тема бравоС!  bouquet

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Vivi_an, заглавието, което предлагаш много подхожда на сина ми Laughing
Цвете, благодаря за прекрасната тема Hug Heart Eyes
Тинче, благодарности за заглавието  bouquet
За яйцата - аз купих БИО яйца, но според мен само цената им е бИО! Жълтъците са бели, като белтък.
Аз вместо сирене ще започна с извара.
Дивна, ама Данчо, вместо салтака и хляб да дава на Ясенчо, да вземе и ракийка да му сипе малко. То му ср пие на детето Wink
Дивна, аз исках да купя безлутенови бисквити, ама нямаше. Тази седмица ще докарат.
Веси_122 не се е разписвала скоро...

# 4
  • Sf
  • Мнения: 978
Цвети, както винаги си перфектна!  Hug   bouquet

При нас нищо ново - спи по-малко, реве повече, режимът замина. Дано е временно.

# 5
  • Мнения: 308
   Само запис, да не ви загубя.    Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 595
Хайде и ние в новата страхотна тема. Цвети, благодарим ти   bouquet
Дано в нея да четем само добри новини

Ние с малката сме болни и особено аз. Тя леко кашля от време на време и понякога пълно нослето, но аз съм ужасна-хрема, зачервено гърло... В събота ходихме на РД и така ме надуха аспирацията, която беше супер силна (което е чудесно, защото пък не се усещаха цигарите) че в неделя вечерта се тръшнах  Tired Вчера виках доктор да ни прегелда и двете, тя е ОК, ще пие само вит.С, а аз малко повечко работи... Днес ходихме до педиатърката да ни даде направления за кръвни изследвания, които ни иска нефроложката. Почна се: "Ама нямам пари бе мило, края на месеца е, не може ли да изчакаш 1-во число?..." Викам "Не, не мога. Детето ми е с един бъбрек и съм се побъркала, сега пък и с касата ще се съобразявам. Не ме интересува!!! И ми пусна някакви "спешни" ...Ай ще им се невиди!!!  Naughty
Оказва се обаче, че не навсякъде лаборантките са обучени да взимат венозна крвъ на бебе, та трябва да ида в централата на Цибалаб. Та в петък сутринта сме там, а следобяд пак на нефролог в "Детско здраве". Ще трябва обаче да чакам 20 октомври, за да изтече валидността на направлението ни за нефролог, за да могат да ми дадат друго, с което пък да ни заведат в Токуда и вече да тръгнат нещата... Мислехме да си плащаме, но доцентката  вТокуда каза, че ще е много, та да си тръгнем по пътека...Аман от хамалогии и бюрокращина...

Маги от вчера хапва месце. Започнахме с пуешко. Мисля после да дам заешко, пилешко и да вкарвам масло, сирене, глутен, жълтък... Вчерашната докторица я изправяше на крачета и понеже тя въобще не се задържа права вика "малко и е калция-не може да стои права, не може да седи стабилно сама...Почвай попара с масло и сирене". Аз й обяснявам, че е съвсем нормално да не може още, при положение, че едва от месец я изправям, защото преди това ортопедът категорично забрани. Казах и че не мога да дам попара, при положение че не съм въвеждала, нито глутен, нито масло, нито сирене... Тя ме гледа много странно и сто пъти ми обясни как е по българската система, а аз 100 пъти й отговорих, че съм захранила от 6-я месец.
Абе аз си карам както аз съм си решила и така... Иначе я питах дали е нужно да се спазва някаква диета, с оглед да щадим единствения функциониращ бъбрек, за да не се натоварва прекалено обмяната, но каза, че не е нужно...Ще се конслутирам и с нефролозите...
Уф, хайде да спирам...че ставам досадна направо... Embarassed

Качих новите снимки на Маги-вече на 7 месеца: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=286927&pid=7814695 Паролата е 18/02/2008. Който обича да разглежда, да заповяда...

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 17:26 от desitka*

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
аууу,каква красива тема-разкош .Благодаря Цвети!  bouquet Heart Eyes Hug

silviavt ,ние също сме на 2-ка,но му правя вечер 210.А снощи освен тях,му направих след час и още 90,че нещо не му стигна.Но по принцип 210.
Tincheto 78 ,не е задължително - то много малко хорат имат възможност да взимат домашни.Аз в Белгия само купешки мога.
desitka* ,стискам палци за изследванията.Маги е разкошна,а на живо още повече.На снимките не се вижда цвета на очичките и,а е много интересен. Heart Eyes


 Ние се разкарахме из магазините в Младост.Накупихме сумати неща за Жори и не знам,как ще се съберем в куфара дето дойдохме.

# 9
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Хоп и ние в тази чудесна темичка!
Днес времето тук беше много хубаво и използваме намалението, цял ден сме по разходки, не си чувствам краката.
Иначе и при нас нищо ново, върхът на забавлението в последните няколко дни е като ме гепи за косата да скубе и аз естествено да пищя, ама само да порастне нейната ще си го връщам Mr. Green
Днес пощурях и в първия фризьорски салон влязох и си постригах бретона, сега малко съм като египтенка, мъжо не е вдъхновен изобщо. Като се снимам ще ви пусна снимка да си кажете думата, щот пък аз си се харесвам Rolling Eyes
vivi_an, заглавието е много на място Peace
Деситка, много е сладка Маги, да оздравявате бързо!

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Wiwi радвам се,че ти харесва заглавието,дано и останалите го харесат.Аз само го предлагам като вариянт,изведнъж ми хрумна идеята и я пуснах . Peace

# 11
  • Мнения: 112
Цвети, Hug   Hug    Hug, страхотни неща правиш, пълниш ни дните с красота!!!  bouquet   bouquet   bouquet

Предложение:
Седнало е МАРТенско дете и от всичко вече лакомо яде.

Ей, как иска този мъник всичко да пипне, брееей! И как помни какво си й дал да пипне-после пак си го иска. Имаме на хладилника едни магнитчета-протяга ръка към тях винаги, когато като я нося минем покрай тях. Ама такава усмивка им дарява всеки път, сърцето ми огрява Crazy

При нас пък как така, малко по-различно го раздаваме-доста поспива през деня. Под `доста` разбирайте `често, но за кратко`. Буди се около 7-8 часа, а непременно около 9-10 часа  отново й се спи. Следващият сън е около 13-14 часа, после заспива отново около 17-18 часа и започва нощния си сън около 22-23 часа.
Но не спи по много ...

Доста стабилно вече стои седнала, но още не я оставям да го прави за дълго.
Е, хайде, да бягам да организирам банята. Party

# 12
  • Мнения: 107
айде и от нас здрасти! Hug

# 13
  • Мнения: 575
Мерси за новата тема и за заглавието  Hug
Това заглавие не го ли използвахме вече при предишна тема  newsm78

Днес пощурях и в първия фризьорски салон влязох и си постригах бретона
Аз същото го направих някъде преди 2 месеца. Е вече го пускам пак да расте Crazy

Али е започнала много рано да си ляга, към 20.30 я слагам и си заспива. Затова пък сутрин е много раннобудна.

# 14
  • Мнения: 1 738
Страхотна нова тема. Благодаря! Hug

При нас нищо ново. Мрънкането продължава като от два дни е придружено и с трудно заспиване.
В комплект с лошото време направо съм готова за лудницата Grinning

Някой давал ли е пюре съдържащо мляко? Пак ли постепенно трябва да се въведе, имайки предвид, че ние сме на АМ. Нещо се омотах с това захранване отново. И въобще какъв е реда на тези млечни храни - извара, сирене, мляко - нещо такова ли? А маслото кога? И какво сирене да купя? Извинявам се за многото въпроси, ама нещо се оплетох. Според педиатърката трябва да започвам с попарата, да ама аз като нищо от нейните съставки не съм въвела как да я давам.

Лека вечер на всички!

П.С. За АМ - Калоян яде по 190-220мл. На ХИП2 сме.

Общи условия

Активация на акаунт