Помощ! Миризливки!!!

  • 47 115
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 029
 Sick Стига бе Shocked Ква е тая популация, кво е тва нещо.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ох, и аз това се питам Whistling
Преди няколко дни бях на гости на една приятелка и майка и по едно време взе да събира прането от терасата и докато си говорим обръща дрехите наопаки, подрежда ги... Аз и викам "не те ли е страх от миризливки - даже не поглеждаш какво сгъваш", а тя каза, че никога не е попадала. Изненада се като и обясних какъв ужас е при нас. Явно в някои части на града ги има само, ама сме изтеглили късата клечка Crossing Arms  Crazy

# 62
 Sick Sickужасни са..тази сутрин толкова бързо излетях за работа,4е онази си кръжеше на воля около лампата...идеята с кутийката от цигари маи е най-ефикасна Shocked smile3501

# 63
  • Мнения: 811
Ха! Тази есен и при нас са някаква напаст! Терасите и двете са обсадени с миризливки - няма отърване  Twisted Evil
Аз ги гоня с дълга метла, поне за 1-2 часа да ги няма.
Няма ли някакъв препарат против тези насекоми?

# 64
  • Мнения: 25 624
Един познат навремето ми разви теорията, че миризливките попадали в града покрай зеленчуците, най-вече зелето. И ако наблизо има пазар, зеленчуков магазин или само една сергия, то нашествието им е гарантирано.
Не знам колко е вярно, но е факт, че се появяват в края на август, септември и октомври - точно, когато изкарват масово зелето на пазара.

# 65
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
При нас определено са в огромно изобилие около брезите.

# 66
  • Мнения: 232
Живея в къща на втория етаж.Не можете даси представите каква напаст са- в момента има накичени около 100 на брой на терасата.Не знам как да се справя с толкова много. А от стаята всеки ден изхвърлям поне около 10-15. И бръмчат ужасно дразнещо.

# 67
  • Мнения: 1
оооо,аз се спасих от тях-напръсках терасите с мастика и няма нито една-сериозно ви говоря Hug

# 68
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Остава някой умник да се сети да произвежда омекотител или прах за пране с аромат на мастика hahaha Иначе нищо чудно и да ги гони миризмата, защото си е доста силничка Thinking

# 69
  • Варна
  • Мнения: 472
И аз съм от Варна. Това лято се преместих в друг квартал, където бъка от тези буболечки. Наистина наоколо има доста липи, дали това е причината?  newsm78  Иначе досега никога не съм ги забелязвала.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 63
Е може ли в най-добрия град за живеене да се преселят всички?  Twisted Evil
Още утре ще купя мастика да ги почерпя. Laughing

# 71
  • Мнения: 25 624
оооо,аз се спасих от тях-напръсках терасите с мастика и няма нито една-сериозно ви говоря Hug

По-скоро се търкалят пияни нейде из кьошетата...  Thinking
Като изтрезнеят, пак ще се явят на линия.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 619
По-скоро се търкалят пияни нейде из кьошетата...  Thinking
Като изтрезнеят, пак ще се явят на линия.  Mr. Green
hahaha
Пред нашата тераса също има липи и всяка година си имаме гадини(не казвам,че е от липите).
Но винаги съм си мислела, че е поради старата ни изметната дограма (нямахме и мрежи-всъщност на едната стая още си нямаме...).Сега сме с нова на две от стаите и ще видя какво ще е положението  Thinking

# 73
  • Мнения: 25 624
Снощи в спалнята една такава гадинка се блъскаше в стените с ужасяващ звук. Изчаках я търпеливо да падне омаломощена на земята и ѝ организирах близка среща от трети вид с един добре идентифициран ляв чехъл.  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 307
Наистина в някои квартали има повече ,но тази зависимост дали има дървета и зеленчуци изобщо не важи.
В единия апартамент ,който е на втори етаж и заобиколен от растителност няма нито една миризливка, а в другия ,който е на последен етаж и няма нищо,освен голи полета около блока е пълно с миризливки.

Общи условия

Активация на акаунт