Инициатива за насърчаване на кръводарители

  • 77 167
  • 296
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 124
Майчета нужни са ни два сака 0-
Оказва се че е наистина дефицитна група а вече 5 ти ден се чака за нея
Моля ви помогнете обадете се на д-р Юлия Велева и кажете че искате да дарите за таласемичета,телефоните са:02/9210470
02/9210466  02/921 0474.
ЗА СОФИЯ
Майчета благодаря ви предварително

# 151
  • Мнения: 124
искренни благодарности на групатаот понеделник на Стела Мария и на мама Арабела.
Благодаря ви че ме окуражихте в каузата ми и сте съпричастни на таласемичетата,вие връщате вярата в доброто. Hug Hug Hug Hug

# 152
  • Мнения: 1 144
искренни благодарности на групатаот понеделник на Стела Мария и на мама Арабела.
Благодаря ви че ме окуражихте в каузата ми и сте съпричастни на таласемичетата,вие връщате вярата в доброто. Hug Hug Hug Hug

  bouquet

# 153
  • Мнения: 23
Благодаря на всички, които не търсеха извинения. http://www.youtube.com/watch?v=YBTjN-TsGSw

# 154
  • Мнения: 124
Днес беше международен ден на хората с редки заболявания,успях да гушна едно финно малко 2 годишно слънчице,което глрдаше с малки сини очи имаше малки нежни ръце и свилена косица,описание присъщо на малките слънца които ни радват.Дотук душата ми беше озарена с обич към това малко нежно и невинно същество на 2годинки и 8 месеца.Когато се вгледах в очите и видях недоумение от това какво я очаква,видях един изпълнен с надежда и много обичен поглед,
За миг забравих че това слънчице е таласемиче и до вчера треперехме че кръвта му за този месец,тази кръв която му се полага като част от терапията от нашето родно здравеопазване,Закъсня с 5 дни
Аз бях с моето дете,то е едно здраво и жизнено дете,но да ви кажа вглеждайки се в очите и в игрите на другото слънчице разлика не видях,едното и другото имат сигурност в нас,техните родители,едното и другото са изпълнени с надежда,едното и другото имат игриво пламъче в очите как по скоро да опознаят света,но в миг се окопитих и осъзнах разликата,когато другото,таласемичето опознае света такъв какъвто живота му го налага има вариант да се обезсърчи,защото Кръв не винаги има,защото трябва да спи с игла в коремчето 12 часа в денонощието,за да живее.Какво да сторя майчета как да сторим така че ако държавата и е тежко да им поеме адекватното и хуманно лечение,то поне ние да насърчим хора около нас разказвайки за това две годишно слънчице с огромна надежда и жажда за нормален живот,и не само то а всички останали така скъпи на сърцата ни дечица,които природата е създала и ги е орисала да носят диагноза Бета Таласемия Майор,данасърчим да кръводарят,веднъж дори,макар и нуждата да е постоянна и е за 350 човека.Само350!
А в Гърция са 5000 и живеят до 60 години а може и повече,но там проблемите с кръвта са почти преодоляни,а държаваата ги лекува и хуманно,без игла в коремчето.Мили мами,моля ви ако има журналисти сред вас пишете ми,нека да заявим нуждите на тези слънца,нека им помогнем като запознаем хората с този проблем.НА всеки 35 човек от населението има по един носител на това заболяване,Въпрос на съвместимост е вероятноста да се създават деца с тази диагноза да е 25%.....
мога да разказвам още
мога неуморно да разказвам
а има толкова невинни и смирени дечица като сллънчицето,което днес аз и моята малка дъщеря с такава обич прегръщахме...
Дарете им капка кръв
Дайте им шанс
дори и веднъж подкрепете ме в желанието да им помогнем
 Cry Praynig

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 01:52 от ani.lucky

# 155
  • София
  • Мнения: 6 725
Искам да попитам - ако съм 48 кг. и кърмя, мога ли да даря кръв?
Аз съм А2B-, май е доста рядка кръвна група, но имате ли нужда от такава кръв - от София съм.
Мисля, че мъжът ми е А+ или B+ (не си спомням добре), той също може да дари.

# 156
  • Мнения: 3 540
Olive,аз съм В+ и когато отидох да даря кръв и казах ,че искам да е за пациенти с таласемия ,веднага ме поеха и даже може да се каже ,че ме обслужиха като вип Blush
кръводарител!
Към сака с кръв веднага беше прикачен документ за какъв пациент да се обработи кръвта!

# 157
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
момичета,аз съм от Септември Пазарджишко.Знае ли някой,къде в Пазарджик мога да дам кръв за дечица с таласемия?Мъжа ми също иска да даде кръв за децата.

# 158
  • Мнения: 1 499
Аз имам един такъв въпрос  Embarassed. Имам голямо желание да даря кръв, обаче не се наканвам и незнам кого да попитам. Преди години от студ.поликлиника ме пратиха на изследване за хламидия на кръвен тест и имах гранични стойности. Което означава, че може и да не съм била заразена. Както разбрах по-късно този тест е много неточен и всъщност доста често дава такива резултати. Имам постоянен партньор и теоретично вероятността е много малка да сме се заразили от някого. Правила съм впоследствие още два теста с цервикален секрет и бяха отрицателни. Но така и незнам дали при това положение е редно да дарявам кръв  Blush. Ако някой може да ме насочи кого да питам ще съм много благодарна.

# 159
  • Мнения: 767
Аз съм един почти редовен кръводарител. Нищо, че съм 45 кг. Кажете къде да ида ,за да даря за тези дечица? От Димитровград съм. Трудно ми е да пътувам в момента, защото си гледам мъжа в къщи.

# 160
  • Мнения: 620
Gingerina, нали не смяташ да даряваш кръв в момента  Shocked Както ти гледам линийката, още около две години няма да можеш да го правиш.
Иначе по въпроса ти - мисля, че само лекар може да ти отговори със сигурност, най-добре от тези в центровете по кръводаряване.

# 161
  • Мнения: 124
Майчета, днес се уверих че Нцхт наистина имат готовност да ни съдействат.
Една мама ще ви разкаже как разсея съмненията и страховете ми че може да срещнем трудности,но за момента явно са на наша страна.
Благодаря ви че чувате апела ни,
Благодаря ви че сте с мен в каузата ми
Благодаря ви че иската да им дадете шанс!!!  bouquet

# 162
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен!
Аз съм тази, за която днес Ани е споменала Simple Smile
Искам да разкажа за това как мина моето кръводаряване днес, за да може ако има и други като мен малко неориентирани да си изяснят нещата. Преди да отида Ани ми каза, че трябва да търся д-р Велева и че тя ще ме насочи какво точно да правя. И така – отидох в Нцхт, малко трудно се ориентирах откъде точно се влиза за кръводаряването, защото не е от централния вход на Братя Миладинови, а отстрани. Въпреки че го открих, аз отидох на централния вход и там на охраната казах, че търся д-р Велева. Той я потърси, но тя беше в движение и не се обади. Охраната ми предложи да отида направо да давам кръв,но аз настоях да изчакам д-р Велева. Накрая той я откри и се запознах с нея – много любезна жена. Тя ме заведе в стаята /105 кабинет/, където да ме регистрират. Каза, че ще дарявам безвъзмездно за талесемик. След проверка в техните регистри, ми дадоха да попълня един формуляр, в който те си бяха отбелязали, че дарявам безвъзмездно. Държа да отбележа, че никой не ми е предлагал платен вариант – мисля си, че това, че ме заведе д-р Велева улесни нещата. Последва мерене на кръвно и определяне на кръвната ми група. А след това и самото вземане на кръвта. Искам да спомена, че всички бяха много любезни и мили. Аз навсякъде питах за антигенната формула, защото знам, че тя ще е необходима да се знае. Накрая след като мина кръводаряването и пак питах там, ми казаха да се върна в 105 кабинет и там да кажа за формулата. Окончателният отговор беше, че най-рано след 10 работни дни трябва да отида лично с личната карта и тогава ще ми кажат формулата, както ще ми кажат и резултатите от другите изследвания, които ще направят.

Искам да кажа на всички да не се притесняват, всичко минава лесно и бързо стига да си отишъл с желание. И ако нещо не ви е ясно, питайте – и аз работя с хора и знам, че не е неприятно да даваш отговори на хора, които знаят какво точно искат.
Това е от мен – дано съм помогнала и ако някой има конкретни въпроси да не се притеснява да ме пита   bouquet
Надявам се да се съберем повече и инициативата да се превърне не само в еднократен акт на даряване, а в периодична и непрекъсната помощ  Hug

# 163
  • Мнения: 124
БГ МАММА
ТИ СИ НАДЕЖДА
БГ МАММА
ТИ ТИ СЪРЦЕ

# 164
  • Мнения: 1 710
Ани, само искам да ти кажа, че ти започна - така че сърцето за да пулсира иска кръв - благодаря ти за това, че започна инициативата. В такива моменти си мисля, че има надежда щом има хора като теб.  Hug
Благодаря ви на всички.  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт