Отговори
  • Мнения: 1



Благодарим за заглавието на desitka*






 27.01.2008






09.02.2008


   
12.02.2008




15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008




29.03.2008



30.03.2008



31.03.2008





03.04.2008



04.04.2008





Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричка
Зима се задава, мартенчето издивява ! - vivi_an
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Таз година отминава,МАРТенчето все по-умно става ! - vivi_an
Със зъбче или без зъбче,МАРТенчето всичко в устата тъпче ! - vivi_an
През МАРТ роди се туй човече, а седи самичко вече ! – Iva-1977
Първо зъбче, даже две има МАРТенското ни дете ! – Iva-1977
МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977

И за по-нататък:
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977




       

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 15:28 от martenki

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
Да е пълна само с хубави новини новата ни тема!

Не знам за България,но за тук в Белгия заглавието е много актуално. Tired

Не мога да направя красива тема като Цвети,но реших да пусна все пак,да не ни заключат. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 263
Благодарско Hug

Аз нали ти казах, че лошото време върви след теб Joy Ама нали си имаш слънчице у дома....голяма работа, че вън вали Laughing

Благодаря на отзовали те се по моя въпрос, ще пробвам с десертите на Хипп (по 4 бр в опакпвка).

Лека вечер Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 595
Ето ни и нас в новата тема.

Чили, не знам дали си пробвала кашите в бурканче на ХИП, но можеш да опиташ и тях. Щом хапвате и глутен, ще имаш избор-има и плодови и зеленчукови. Аз съм пробвала 2 вида и направо ми иде аз да ги ям, не да ги давам на Маги...
Зори, татито много играчки накупил бе...Направо сте го затрупали Жори, и все са едни хубавииии...

Много се радвам, че заглавието ми ви се е харесало и сте го ползали за новата ни темичка  Blush

# 4
# 5
  • Мнения: 308
   Здравейте. Включвам се набързо, защото малката тези дни е много кисела. Постоянно реве, рита с крака, абе не знам какво да я правя. Само навън е кротка като мушица.

   Исихиа, то и Лили се съдира от рев, но това е при всяко обличане за навън, не само с космонавта. Аз съм го обличала само веднъж, за да видя дали и става. Все още не съм я извеждала навън с него.

  Космополитен, вярно е, че имахме такъв период. След като ядеше пюре не искаше да помирише мляко. Затова започнах първо да давам млякото, а след това пюрето. Аз заместих обедното хранене доста късно, защото Лили ядеше по много малко количество и после врътваше глава, отказваше и млякото и огладняваше след час-час и половина. Не съм я насилвала. Тя сама си показа, кога да заменя храненето. Сега яде на обяд по едно голямо бурканче. Чак, когато започна с охота да си изяжда обедното ядене, започнах да замествам и другите.

   Зори, много хубави играчки имате. Дано и на Жори му харесват, да си играе с тях и мама да има време и за форума.

   Дианче, надявам се скоро да ти прекарат нета и да се включваш по-често.

  Стига толкова, че Лили пак реве. Тези зъби направо я съсипват.

   

   

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Записче........

# 7
  • Мнения: 174
Хайде и ние в новата тема,много са сладки тези мишлета,Зори   bouquet Благодарим и на Деситка за заглавието   bouquet
Тази вечер реших да взема Нати да спи при нас, ще й е за първи път откакто се е родила,но след като снощи се събуди 6-7 пъти,а може й 8 да са не ги броя вече,два,от които дяха да яде а останалите искаше само гуш  Tired Затова реших да пробвам,да видя дали пак ще се буди толкова често.Татко й е в еуфория,защото постоянно ме врънка да я вземем поне една нощ да спи при нас и дори ме е изнудвал,като го помоля за нещо,че ще го направи,ако Нати спи при нас вечерта  Mr. Green
Днес не намерих от любимата й каша на Лактана био и живо се притесних,нали не иска да суче и си чака кашата  Confused Но намерих млечна оризова каша на Милупа,а аз си мислех,че тяхната е само безмлечна  Thinking така ми казаха в 2 магазина когато купувах каша за първи път  Thinking Утре ще пробваме и дано я хареса,че няма от нейната.Купих й и чай от лайка на Хип,сетих се,че когато беше болна й давах чай за промивка на гърлото и много й хареса,затова реших да го опитаме и ако го пие ще е много добре,нали не пие вода,поне ще поема и други течности освен кърмата.
Лека нощ и дано спят непробудно малките!

# 8
  • Мнения: 318
И аз се записвам Simple Smile Никой не се изказа за срещичка  Rolling Eyes Но азси одтавям предложението отворено Simple Smile  Hug
Нека темата е пълна само с хубави новини и дано Дианка и Виктор да са добре, да са силни и ще чакам с нетърпение да се разпишат   bouquet
  Лекичка и сладки на всички

# 9
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Благодарско на Ангелчето за темичката  bouquet!
Май всички използват максимално хубавото време, слабо форумско присъствие отчитам, включително и моето.

Ние си имаме вече проходилка и столче за хранене, Ева е мнооооого доволна от придобивките си, само дето не знае още какво да прави. Много искам бънджи, но с тоя гипскартон не можем да измислим къде да го закачим.

Исихия, пъзел-килимче видях в детския магазин/не му знам името/ срещу Образцов дом - 13лв. То май ги има навсякъде.

Започнахме с месото, но дребната пак не иска да яде, правя се на маймуна, крещя  и положението става по-зле. После съжалявам и така. Днес видяхме навън едно наборче на Ева с желязната паница яде манджа с хляб от кухнята и не сварва да лапа, пък мойта голяма примадона, по един час чета етикетите на пюретата да не и дам нещо непозволено и накрая пак номера. Днес отворих на Хип кашата, безмлечна, оризова, мирише супер гадно, едва ли ще иска да я яде.

Сутринта в пет часа като стана да яде съм я дебнала с чашката да се изпишка и тя толкова светкавично го направи, че не успях да реагирам. Справих се на следващото ядене, но не ни взеха кръв, че закъсняхме, утре ще ни боцкат, ако станем навреме.

Айде, лека нощ, че съм егати досадницата ooooh!

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас! Най-накрая си взехме компютър и вече ще се чуваме по-често! Надявам се да не сте ни забравили!

# 11
  • Мнения: 1
За моя малък Иван мога да кажа че е едно много кротк бебе! Пууу-пууу  Grinning Голям е лакомник - яде всичко и пюрето на обяд и кисела след обяд и супичката Simple Smile
Минахме изследванията всичко е наред слава богу! Напоследък бърбори някакви татата и дедя и други напулно неразбираеми неща и си се смее  Thinking Само дето от към физическата активност хич го няма - голям ми е мързелан  Laughing Иван - мързелан!
Това е от нас за сега!

# 12
  • София...........
  • Мнения: 955
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ вчера и днес ! baloni

Приятен и слънчев ден на всички !

# 13
  • Мнения: 4 406
честито на празнуващите!
аз съм крива и зла след две поредни нощи без даже 1 час сън. вчера не знам какво беше, зъби ли, глезотия ли, но някак си към 3 и половина сутринта успях да я приспя тая Катерина.
снощи обаче ни разказа игрите. ходихме на гости и домакинята постоянно ни повтаряше колко била спокойна щерката, как й се възхищавала. а като се прибрахме почна едно 4 часово пищене, което не можахме да спрем до 2 сутринта. накрая с мъжа ми решихме, че домакинята ни е урочасала бебето (макар че и двамата не сме суеверни) понеже нищо от триковете за усмиряване не помогна  Cry аз пък се афектирах и когато бебето заспа към 3, не можах да заспя и досега  плетох една шапка. изобщо не ми хареса как е станала, сега ще я разплитам. мъжът ми ме бъзика, че го правя, за да имам свободна прежда за довечера, щото сценарият щял да се повтори  #Crazy #Crazy

# 14
  • Мнения: 174
Добро утро.
Снощи Нати спа при нас с идеята да не се буди вечер,ама тц  Crossing Arms  Хранихме се 3 пъти и 2 пъти се гушкахме   Tired ,не й е достатъчно само да я гушна, иска да я взема в мен  Confused А до към 22.00 докато още беше в кошарата си се събуди 3 пъти,което означава че все пак сме поспали повече,тази вечер ще я взема пак при нас,защото все пак тя не е свикнала да спи при нас/което е чудесно/ и откакто се е родила е спала само в легълцето си,затова ще пробвам и тази вечер и ако се буди ще й дам нещо да хапне вечерта освен млякото.Кикиники ти какво даде на Бела вечерта преди лягане?
Имам въпросче каква хигиена поддържате за зъбчетата на малките?
Днес пак дават хубаво време  Sunglasses Ще скитаме по улиците за подарък ,дядо й на Нати/моя обичан баща/ днес има рожден ден!
                          Почерпете се за негово здраве,да ни е здрав, щастлив и да се радва на много внуци!
                                
    

                                                                      

Общи условия

Активация на акаунт