По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 031
  • 281
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1
Да,Наде и аз забелязах преди малко гледах интервю в някой от моловете имаше! има и марина фм,много ми харесват как водят водещите и да не разбираш всичкоо пак ти създава добро настроение!  Hug

# 91
  • Мнения: 104
Здравейте,момичета,реших да раzкажа и моята история.
Каzвам се Миглена,zодия Стрелец,на 26 години.Понастоящем живея в Берлин.С моя любим се zапоzнахме преz лятото на 2003,
бях дошла в Германия zа 3месеца да работя като студентка.В началото бяхме просто приятели,въпреки че той постоянно ме ухажваше,пък аz се дърпах.Вечерта преди да отпътувам към България,той отново направи опит,покани ме да иzлеzем и аz вzех че приех.Иzкарахме чудесно,но на другия ден аz трябваше да си тръгвам.Последната учебна година ме zовеше,раzменихме си координатите и аz потеглих.Не се zанеше дали ще се видим отново,но съдбата си zнае работата.
И така аz се потопих в обичайното си ежедневие.Но не преставах да мисля zа прекрасното лято,което прекарах.Направих първата крачка,което не ми е в природата по принцип и му се обадих.Последва почти година,преz която поддържахме телефонен контакт,говорехме с часове и така постепенно това момче от Ирак ме омая,беz да раzбера как.Наближаваше следващото лято,аz zавършвах следването си.Той ме покани да отида при него и аz беz да му мисля много приех.Оттогава zаживяхме zаедно,въпреки ,че аz повече от 3 месеца не можех да пребивавам там и трябваше всеки 3 месеца да се раzделяме zа по 3 месеца,което наистина беше много тежко zа нас.Но zа щастие тоzи проблем вече не съществува.
Ние нямаме граждански брак,нямаме и деца все още,един ден с божията помощ се надявам и това да стане.Както каzах моят мъж е от Ирак,общо 6 деца са в семейството,останалите живеят там.17-годишен е напуснал страната,не му е било леко,докато успее да се установи в Германия,живял е и в други страни преди това,но това вече е минало.Аz съм християнка,той е мюсюлманин,това досега не ни е пречило на отношенията,Бог е един zа всички.Семейството му ме  е прие,въпреки че не са ме се виждали на живо zа съжаление,по обясними причини .Моето семейство,също го е приело,или поне една част от него.Сестра ми ни е гостувала дори 2 пъти.Само баба и дядо,на които аz много държа и които на практика са ме отгледали не zнаят подробности zа него .Това много ми тежи,но се надявам един ден и това да се иzясни.
За арабския-вие ме вдъхновихте и zапочнах да го иzучавам,на нач
ален етап съм още,но напредвам бавно ,но славно.
Това е нашата история.

# 92
  • Мнения: 3 215
Мегли, Hug!!
Ех,ама хубава стана темичката наистина! Пожелавам ви спокоен сън, а по-срамежливите могат да използват прикрието на нощта и да попишат за себе си  Peace

# 93
  • Мнения: 1
Наистина много вълнуващи истории, всяка е уникална, но и всички имат по нещо общо, например жертвоготовността и смелостта на момичетата, когато трябва да спасят любовта си.

Надя, твоята история наистина започва много романтично и по детски чисто. Нищо чудно, че е просъществувала толкова дълго.

Четейки историите ви се успокоих, че не съм единствената 'лъжкиня', макар и благородна такава. Да допълня нещо смешно - през 8-те месеца, когато криех, че съм в Пакистан виждах доста зор, пред вид на това, че майка ми постоянно искаше да и пращам снимки на първото и и единствено внуче. Трябваше да замаскирам декорите, тъй като тя ни е била на гости в Лондон и знае как изглежда къщата ни там. Пращала съм и един куп снимки, на които малкият е на леглото, и за фон се вижда само един познат на майка чаршаф и две възглавници. Един път нещо ни заподозря като пратих снимка на една тревичка през Април, а бебока бос и по къси ръкавчета....Доста творчески усилия ми костваше, но и спестих много притеснения и напрежение....

# 94
  • Мнения: 3 804
спорти беше питала за езиците-когато дойдох тук разбирах малко и можех да кажа няколко думи-и мъжо каза е ще живеем с техните докато не науа езика и сателит няма да се вземе пак до същия срок-единствената ми утеха бяха новините по радио България всеки ден в  18 часа  Mr. Green и тук таме по някой руски филм пуснат с надписи на арабски по единия от местните канали/за съжаление после ги спряха/ елхамду ллия имам усет за езиците така е бързо се оправих с говоримия диалект-а покрай сериалите запо4нах да разбирам и останалите диалекти-ливански/който по4ти не се разли4ава от сирийския/ египетски и иракски,и се стигна до там 4е сестрите му казаха 4е мога да надприказвам вси4ките взети заедно-но 4е сирийско гражданство няма да полу4а -защото с комплиментите и ласкателствата хи4 ме няма  Laughing Laughing Grinning,а също така 4е се съмняват дали нямам кюрдска жилка защото щом съм кажела нещо-край Sunglasses
и така ве4е говорих поносимо говоримия и се изнесохме отделно ,което ме направи много щастлива не 4е имах сериозни проблеми с техните -но всеки сам си е най добре  bowuu

когато голямата беше в 1ви клас а средната преду4илищна-мъжо ме записа и в Института за 4уждестранни студенти-там бяхме събрани от всякъде-а аз единственна българка-на което никой не вярваше заради превъзходния ми арабски Blush,а в последствие завърших и първа по успех-ако искате после ще пусна малко майтапи с колегите и преподавателите  Grinning
така 4е ве4е въоръжена и с 2та вида арабски аз подготвям  хлапетата за у4илище  Grinning

наде ка4их малко снимки,посл;е

хаяти  Hug

катенце аз и преди ти казах -с блага дума като не става,давай с рогата напред-тук казват с времето идва и любовта-ще те заоби4а свеки,особенно с появата на първото вну4е  bowuu

# 95
  • Мнения: 610
Момичета тук е станало като в приказка , наистина страхотна темичка се получи  Hug
Благодаря ви , че разказахте историите си   bouquet

Спорти и аз се присъединявам към пожеланията на момичетата да ни зарадваш скоро с лентичка  Praynig  newsm32  същото пожелавам и на Рени, Другарче, Мароканското Кате, Нафасима, Хаяти....  а също и на Жасмин една сестричка за Каруми  Heart Eyes

Жасмин малко остава до пътуването ви към любимата Латакия  Party представям си с каква радост и нетърпение очакват всички вашето слънчице .

Марси как е Линда? Бързичко да оздравява  Praynig

Рени мерси за инфото за пакистанските сватби   bouquet  изгледах и клипчетата с голям интерес  Flutter

Хаяти здравей , разписвай се по честичко  Hug много положителни са твоите постинги .

Снежна и Амалче  лека бременост до края и да гушкате здрави и сладки бебчета  Heart Eyes

Дина  мила, съболезнования за майка ти , една голяма прегръдка и от мен  Hug разплаках се като прочетох че точно на тази дата се е родило вашето прекрасно ангелче  Heart Eyes  нищо не е случайно  Peace   Забелязах че си си направила темичка в любими рецепти  Wink  Браво , майсторка си ти   chef

Магде много е сладък твоя Яси, родил те а  Joy  

Наде аз Клонинга си го гледам от време на време  Simple Smile заради Мароко, нали съм фен  Wink  и аз харесвам Грей .  Чакам с нетърпение продължението на разказа ти  Hug

Кате  за гъбки ли отиваш душа  Simple Smile и аз така , много ги обичам, онзи ден родителите ми бяха тук на гости и татко ми донесе сърнели , майка половината ги панира а останалите направи с лук и домати и чудничко си похапнах  Simple Smile

Другарче  мило, къде се губиш ти  Thinking  Браво за успеха на твоето Цветенце   bouquet

# 96
  • Мнения: 1
И на мен ми е интересно за езика.

Бих искала да знам на какъв език общувате с хабибито и научихте ли вече неговия език/диалект.

Моят мъж говори 3 езика - официалният в Пакистан - Урду, езикът на местната провинция - Панджабски, и езикът на родителите му - Пащу.  И трите са съвсем различни един от друг и този факт ми даде чудесно оправдание да не започвам да уча нито един - казвам, че не мога да се реша с кой да започна  Joy

Но за сметка на това уча арабски от много години. В 2000г се записах на курс по арабски от любопитство . Учителката беше една супер симпатична алжирка, и заради нея останах и следващия семестър. Но по-късно станах наясно със себе си, че искам да знам класически арабски  и трябваше да зарежа симпатичната алжирка...Та и до сега се занимавам с класическия на приливи и отливи...

Та с мъжо си говорим на английски, а малкият ще трябва да научи български, английски, арабски, урду, пащу и панджабски   Laughing

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 00:12 от Monsoon_rain

# 97
  • Мнения: 104
Здравейте отново  bouquet
Реших да си сменя ника,тъй като бе идентичен с името ми Laughing
Ди,наистина страхотна идея даде,която вече приложихме на практика.
Всяка история е раzлична,неповторима,но в основата си всички те си приличат.
Магда,zначи сестра ти е омъжена zа иракчанин.От 1990г насам не са ли ходили в Ирак ?SadМоят мъж е иzляzъл от там 1997,а преz 2004 си отиде zа 1месец,въпреки,че паспорта му не му го поzволяваше.
Дина,, Hugнаистина голяма мъка си преживяла,но Съдбата ти е дала zнак и утеха с раждането на сина ти.И аz ти следя иzявите в кулинарния,давай все така.хвърлила съм око на пилето по груzински
Науел,виждам,че четеш.Как си,как върви шофьорския курс?
Наде,очаквам втората порция от историята...
Рени,благодаря и на теб,че ни направи съпричастни с преживяното от теб.
Ди Hug,не му zавиждам на малкия,доста учене  на еzици го чака,шегувам се,не  е невъzможно.Половинката ми говори арабски,кюрдски,турски,немски,на който си общуваме,фарси,гръцки понаzнайва,малко английски и така.

Той ще почива преz следващите 4 дни,а пък и времето е раzкошно,но ще намеря време и да следя,как се раzвиват нещата тук Flutter

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 00:45 от Aminah

# 98
  • София
  • Мнения: 18 041
Лелеее, момичета, разбихте ме! Grinning Grinning Grinning
Стигнах май до болестно състояние днес , постарах се максимално бързо да приключа с работата, също така от все сърце се надявах никой да не минава в  офиса, за да мога на спокойствие да чета и да препрочитам  историите ви, коя от коя по-завладяващи!
При други обстоятелства в петък вечер бих се радвала на възможността за смяна на обстановката и излизане на гости с децата, но специално днес макар да бяхме на рожден ден на най-добрата ми приятелка от детството та досега, мислено бях тук с вас... HugМай съм пристрастена, но към много емоционален наркотик, нали?! Wink
Гледам сте задали въпрос за езика...Когато през 94 год  се запознахме , основно разчитах на неговите познания по български.При евентуално затруднение от негова страна за определена дума или израз,на помощ се притичваше английският.Аз по принцип винаги съм имала афинитет към изучаването на чужди езици, от малка ходех на английски, а в 7 клас не мирясах ,докато мечтата ми да уча в немската не стана реалност..По тази причина много скоро след брака, почнах да го тормозя с питанията си за думи, изрази и т.н..Слава Богу, че е търпелив,та отговаряше..С времето даже започна често да ми говори и на арабски и аз се отпуснах..Смело мога да кажа, че към днешна дата  с говоримия се справям съвсем прилично,/за сърдечното ми посрещане преди време тук бях скалъпила и няколко благодарствени рими на йордански диалект/,но не така стои въпросът с книжовния..Зная азбуката, сричайки мога да прочета и написаното, но за жалост поради огромната разлика между различните диалекти и официалния арабски, не мога да  разбера голяма част от прочетеното..Но времето е пред нас. WinkГолям майтап си пада в къщи в тая насока.Както може би повечето знаете ,нашият тати в момента не е в БГ.Аз и той обикновено по телефона или скайпа си караме, говорейки на арабски, но заради продължителното му отсъствие девойките забравиха почти всичко и съответно той си комуникира с тях изцяло на български.Което е наистина жалко..Но  инфото е някъде рарвано или зипнато  из харддискчетата им, та само татко им  окончателно да си дойде, ще го разархивира hahaha Joy

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 01:35 от sarated

# 99
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265


Приятна закуска! Желая ви весели и слънчеви почивни дни!
Аз отивам да си доспя, че от 6,00 правя компания на Каруми. Най-накрая благоволи да заспи и аз ще се катурна до него. Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 3 804
ясмин благодаря за закуската,и се надявам ,е няма да забравиш да се обадиш когато дойдете тук Hug,целувки на Каруми Heart Eyes
катенце виж е не е смотано Хасаке-намерили са пло4ка датираща отпреди 2000 години преди н.е-и познай какво е имало написано-магия за изгонване на лоши духове -така 4е бегом до там bowuu пък ти си реши с/у кого ще я използваш Mr. Green hahaha hahaha hahaha
о и да ви разкажа как Даяна разказва приказката за дядо и ряпа-дядото е баща ми,баба та е майка ми/за незнаещите и тя 4ете и отвреме на време пише тук-MUFIDA-с което амал4е отговарям на един твой въпрос/ вну4ката е тя,ку4ето е Мартин-песе на баба ми,а котката Джесика-котката на майка ми Laughing,и най новия и лаф-мама има голямо дупе-и това се ръси навсякъде -добре 4е останалите не разбират hahaha hahaha hahaha
и сега малко хумор от университета-имах една колежка от Сомалия и един от Косово-та сомалийката доста тъмна като цвят,а косовареца-бял ,русо рижав и със светли о4и-както може и да се предположи мацето беше хлътнало по него до уши,той оба4е беше леко захлупен освен за у4ене за друго не мислеше Sunglasses,та веднъж заси4ам мацката с едно друго мом4е-леко мургав и я питам Мириям какво стана,кой е този да не смени обекта на 4увствата-тя ме погледна така  Shocked и каза това е брат ми,на което беше мой ред да се оцъкля-оказа се оба4е 4е са от 2 майки на Мириям -сомалийка,а на мом4ето йеменка,и понеже аз бях един вид ББ за пове4ето там седмица по късно Мириям дойде в изповедалнята за да ми се опла4е 4е един сомалиецсъщо от нашата група и е предложил брак,но тя категори4но е отказала с надеждата 4е косоваря най накрая ще я погледне
а сега ве4е смешното-аз редовно предавах уроци на косоваря в по4ивките 4е Косово си е било наша територия ,незконно отнета от Сърбия и 4а Албания никога не е била там-той оба4е по4ервеняваше и запо4ваше да разпалено да ми налива в главата 4е нашата история която у4им била манипулирана-и 4е навремето е имало Велика Албания и про4ее фантазии-и целия този спо той го взимаше насероизно,докато аз и рускинята която седеше до мен едва се сдържахме да не се залеем от смях-и така дойде единия изпит,ние бяхме на разделени на колони,и преди изпита косоваря помоли за помощ-казах му -ок,но при условие-Велика Алббания не е имало и Косово е наше-той обае веднага се съгласи  Laughing и така предавайки нац. си интереси си взе изпита,ама и аз ставам за политик нали Grinning,та на този изпит помогнах на още на  4 4овека -добре 4е не ни хванаха Wink

# 101
  • Мнения: 206
Добро утро и от мене Simple Smile
Кате чакам инфо за гъбките по-късно ако можеш да достигнеш до компютъра днес, че то с тези гъбки сигурно ще има навалица у вас Simple Smile Имам снимка от него време точно с тази поличка и блузка, но може  би по нататък ще сложа снимков материал към моята история в албумчето
Наира гледа ли кувейтската телевизия. Те имаха снощи някакво шоу с въпроси и се обаждаш да казваш верния отговор... ей и там ги нападнаха тези игри Wink
Дина пусни ми един линк към твоята тема с рецепти, когато имам време и муза да се възползвам от нея.
Амина и този ник ти е лесен, така че мабрук за покръстването Simple Smile Как е времето при вас?
Деска след малко ще отида да видя новите снимки Simple Smile
Ди, ама и ти един мъж имаш с толкова много езици в багажа Simple Smile наистина нямат научаване Simple Smile Сподели имаме ли някои общи думи с тях или нещо интересно в този план?
Магде сестра ти в БГ ли са? Вие поне имате силно арабско лоби в семейството си Simple Smile
Жасминка благодаря за закусчицата, аз днес реших да карам на плодове до довечера за мача, когато ще се наложи малко да се пооблажа Wink дано да има и повод!

Забравих да споделя какво ми попадна тази сутрин в новините:
http://www.monitor.bg/life/article?sid=&aid=172922&cid=60&eid=1495

# 102
  • Мнения: 216
...здравейте,милички
PraynigМоля,имайте милост към многодетните майки като мен...не мога да смогна да изчета всичко Sad
днес е събота и всички са у дома-а така исках да изчета историята на Надето и др.
дано до поведелник не е станала темата като христоматия...
Mr. Green
приятен ден

# 103
  • Мнения: 16
здравейте на всички
от 11 съм седнала да ви чета и едва сега успях да изчета всичко Simple Smile
ще ме накарате и вечер да си включвам компа, а не само през деня на работа, за да мога да смогвам по бързо, аз докато ви изчета и трябва да се прибирам Simple Smile найстина се заформи една хубава темичка (не че другите са лоши) аз от доста време само ви четях (ако трябва да сме точни от 60 тема) и сега се радвам че мога и да си общувам с вас Simple Smile
някой попита за езика- аз лично знам 5 думи от която едната е магаре Simple Smile това беше първата която научих Simple Smile много искам да го науча но когато се прибера от работа съм толкова скапана, че не ми идва въобще музата за учене, което е само в мой ущърб
от мен толкова за сега ще се опитам и в къщи да се включа защото до понеделник може и нова тема да почните Simple Smile

# 104
  • Мнения: 216
за езика ...говоря свободно арабски(ливанското наречие)-чета и пиша по-тромаво,но все сама съм се учила...с децзата говоря на арабски,но понякога се карам на български Mr. Green
с мъжо говоря предимно на бг,щото така сме свикнали-децата говорят помеждуси и с нас на арабски,но и бг знаят добре Peace-нищо,че понякога излизат едни бисери-като този
:Една вълна скочи върху мен(т.е.една вълна ме заля) Joy

Общи условия

Активация на акаунт